Motor 1,5Dci kovové zvuky

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » pát črc 01, 2016 12:15

Ahoj,mám R. Modus 1,5Dci 50kw r.v. 2007 naj 187tkm.a potřeboval bych poradit,co za problém mohu mít,nebo na co se mám zaměřit.Všiml jsem si že když auto nechám na volnoběh běžet(bylo zahřáté),třeba někam dojedu a nechám to chvilku brumlat,tak je z motoru občas slyšet kovové klepání,docela zřetelné.Udělá to třeba šestkrát t-t-t-t-t-t,potom chvilku klid potom třeba třikrát t-t-t a je klid.Potom v rozmezí a podržení otáček cca 1100-1200 je slyšet taky takové kovové rachocení a motor trochu poškubává.Jinak motor jde dobře a v jiných otáčkách to neklepe,nekouří a olej nebere.Poraďte na co se mám zaměřit kde začít.Děkuji předem za radu.

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od marek230177 » pát črc 01, 2016 15:45

Ojniční uložení na klikovém hřídeli - a rychle !!!!!

Je tu o tom popsáno mraky příspěvků. Vůbec nejezdit, odtáhnout k opravě a nechat vyměnit uložení. A modli se, jestli to klika neodnesla, protože to by bylo hooooodně drahé.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » pát črc 01, 2016 15:56

takže nechat vyměnit ojniční ložiska(šály)?A ještě by mně zajímalo,proč je to slyšet jenom někdy?

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od soptik » pát črc 01, 2016 16:16

rcmod píše:takže nechat vyměnit ojniční ložiska(šály)?A ještě by mně zajímalo,proč je to slyšet jenom někdy?
Zřejmě ta vůle není natolik velká, aby to bylo slyšet pořád. Není to tak drahý na výměnu a máš klid.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » pát črc 01, 2016 16:30

našel jsem ty ojniční ložiska sada za 459kč na Autokseft od výrobce ET ENGINETEAM.Ale nevím,jestli je potřeba koupit ty standartni rozměr nebo ty větší rozměr,ale to asi se zjistí až když se to rozebere co?Dá se to opravit i doma?Je potřeba si na něco dát pozor?Na autě si udělám většinu věcí,na motor si moc ale netroufám.

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od soptik » pát črc 01, 2016 18:50

Veškeré informace a kontakty na ty, co to už absolvovaly máš ve vlákně Dci-zadírání kliky-ložiska.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od Zefek » sob črc 02, 2016 00:19

Hm, v Modesech a Cliích ty motory na problémy se šálky netrpěly. Nejvíc Megane a Scénic. Stejně si ale myslím, že problém na šálkách je způsobený tím, že se spousta varování ignoruje.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » sob črc 02, 2016 07:21

Celé vlákno o zadřených ojničních ložiskách jsem přečetl,ale je tam taky napsáno,že se ložiska zadřeli bez předchozího varování a motor zůstal stát,nebo že mlátil jako o život.U mne ty kovové rány jsou slyšet jenom někdy nebo při uvedených otáčkách plus to cukání motoru.Proto se ptám,jestli je možné,že to u mně jsou možné taky ty šálky,když už jsem s tím zvukem najel cca 1000km,nebo je v motoru něco,co může vydávat podobné kovové rány-zaklepání?Motor jde i pěkně vytočit do plných otáček,žádný pokles výkonu.Dokonce jede více než konstrukčních 158km/h :) Uvnitř auta když jsou zavřený okýnka a vyplé rádio,tak když je motor studený(méně to dělá zahřátý) tak při jízdě při cca 2000ot/min je slyšet nejzřetelněji pro mne nepříjemné tikání,vždycky když přidám plyn.

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » sob črc 02, 2016 16:35

Dneska jsem byl za mechanikem a poslechli si motor dva mechanici(jeden přes motory) a ani jeden nedokázal s určitostí říct,co ten zvuk přesně vydává.Bylo to zvláštní.Měli jsme to nastartované na volnoběh a občas to dělalo občas ne.Jsem domluvený na kontrolu ojničních ložisek,spodku motoru,případně preventivní výměnu šál.Potom sem napíši,na co se přišlo.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od Šamša » ned črc 03, 2016 16:07

Ještě by to mohla dělat dvouhmota.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » ned črc 03, 2016 19:55

no ta dvouhmota mě napadla právě taky.To zase dělá to,že když se chci rozjet,a víc pustím spojku bez toho,abych jí nechal chvilku s citem při rozjíždění prokluzovat(dýl než normálně),tak mi to začne mlátit s celím autem a taky jsem si všiml že když třeba z kopce vyřadím 5tku a potom jí tam chci zpět zařadit,že tam moc nechce jít.Buď před tím prošlápnu spojku nebo prvně zařadím např, 4ku a hned na to 5tku a ok a když je motor studený,převodovka tedy taky a zařadím 1,je to ok,2 to taky,ale vyřadím 2ku a udělá to při sešlánutí spojky chrrrr potom ještě je to trochu slišet při přeřazení z 3ky na 4ku.Když je auto po chvilce zahřátě,tak už je to nezřetelné.A ty kovové rány z motoru jsou fakt zvláštní,nechám auto zahřáté nastartované a občas to udělá kovově několikrát nepravidelné tttt,potom nic,potom zase a mechanik mi řekl,že když je motor na volnoběh,že běží jak má,jenom právě ta zvuková občasná kulisa tttt a to budou řešit příští týden,no,jsem zvědavej co to bude.

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » úte črc 05, 2016 21:12

dneska jsem zase byl za jedním známím a řekl,že může pálit špatně jeden válec.Když jsem u něj byl,klepalo to nějak takhle podobně
https://www.youtube.com/watch?v=F5PElDNzV2Y
pravidelně,potom zase míň,víc,někdy nepravidelně.Potom když jsem prošlápl plyn tak to na chvilku dalo pokoj(nepomůže to vždy) a potom to zase začlo.Zkusil jsem potom ještě za někým zajet a dělalo to jenom málo nebo neznatelně,takže se to neřešilo.Dělá to na volnoběh někdy pravidelně a někdy zase ne(přidání plynu na kolem 1000ot/min to zase dělá méně),do cca 1200ot/min zase,potom od cca 1200ot/min víše to není tak znatelné.Tak nevím,aby rozebrání spodku motoru nebylo zbytečné a unáhlené.

Kdyby tady byl náhodou někdo z J.Hradce a okolí,kdo by mi pomohl to opravit,tak ať se prosím ozve.

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » pát črc 08, 2016 19:54

Tak jsem byl dneska u mechanika a auto vselijak zkoušel,závada se bohužel neprojevila(doma potom opět ano).Koukl se do nějaké servisní příručky pro moje auto a řekl mi,že se v té příručce o výměně ojničních ložisek vůbec pro motor 50kw nepíše.Taky řekl že jiné výkonnostní verze motoru 1,5Dci prý mají v té příručce doporučenou výměnnu ojničních ložisek v intervalu spolu s rozvodama.Můj motor by v tomhle prý mít problém neměl,tak nic rozebírat nechtěl,zároveň ale doporučil kontrolu tlaků válců a kontrolu vstřiků,že prej může ten kovovej zvuk způsobovat špatnej nebo kapající vstřik.Usoudil tak podle toho,že když jsem mu řekl,že když se při tom klepajícím zvuku prošlápne chvilku plyn,tak se to na chvilku ustálí.Jinak tady v okolí se do motoru nikomu hrabat nechce...

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od marek230177 » sob črc 09, 2016 14:02

Tak radši riskuj, že to odnese klika.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » sob črc 09, 2016 14:53

Já riskovat nechci,ale nikdo tady se do toho motoru pouštět nechce,hlavně když se jedná o motor 1,5Dci,tak nevím co mám teda dělat.Chtěl jsem aby aspoň někdo sundal vanu a podíval se na to a nic,neudělal to nikdo.Ještě pojedu za jednim mechanikem,ten snad to už řešit nějak bude.

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od marek230177 » sob črc 09, 2016 21:59

A co je na tom tak strašnýho, že to nikdo nechce dělat, proboha???

To jsou nějací mechanici? Sráči to jsou, když tak triviální věc nechtějí dělat. Nebo že by to neuměli?

Já jsem si to sbouchal sám. Protože motory dělám celkem hodně, nedělalo mi to vůbec žádný problém. Pět hodin práce (a to jsem dCi dělal prvně) a materiál za necelých pět stovek. Stačí na to nájezdy nebo špalky a běžné nářadí v garáži.

Kdybys měl problém, že nikoho neseženeš, tak mi to přivez, já si to rád zopakuju.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » ned črc 10, 2016 07:26

Shrnu to takhle:
První mechanik mi vůbec nedokázal říct co by to mohlo být a to se ta závada v tu dobu objevila.Bylo na něm vidět,že prostě neví.Rozebírat spodek motoru se mu vůbec nechtělo,bylo to na něm vidět.Radši už jsem k němu znova nejel.

Druhý mechanik prej dělá motory,ale Renaulty ne.No,podle mně je jedno,od jakého výrobce motor je,princip je snad každýho motoru stejný,zvlášť když se jedná o kliku,ojnice atd.Asi zase výmluva.

Třetí řekl asi vstřiky,ale že na mne nemá čas a neví kdy by ho na mně měl,taky se mu nechtělo.

Čtvrtý řekl.Jo Renault,to je 1,5 Dci nafta?To chce generálku,jezděte dokuď to pojede.Auto neslyšel ani nastartovaný,víc se se mnou vůbec nebavil.Je to vyjádření mechanika ze servisu,který francouze dělají.Arogantní jednání.

Pátý řekl,že do těhle oprav se vůbec nepouštějí,v tom případě ale nechápu,proč se nazývají autoservis.

Šestý auto aspoň odskoušel jak mohl,závada se bohužel v tu dobu neprojevila.Doma potom zase ano.Doporučil akorád kontrolu tlaku a vtřiku.

Teď pojedu v pondělí za sedmím mechanikem.Snad aspoň ten mi pomůže.

Jediné co chci je sehnat mechanika,který si auto u sebe nechá,třeba pár dní,všelijak motor odskouší,studený nebo teplí dokud se závada neprojeví a řekne,co tomu chybí atd. a opraví se to a ne jenom dávat rady.

Do motoru se hrabat nechci,pokuď budu muset,tak to ale udělám.Převodovku na jiném autě jsem s donucením taky si na konec rozpůlil sám vyměnil ložiska ,přetěsnil a rovnou udělal i výměnnu spojkové sady.

Takže uvidím,jak dopadnu v pondělí...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od Zefek » ned črc 10, 2016 08:16

Podle mě to dělají vstřiky. Klika by to dělala pořád a postupně by se to zhoršovalo.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od soptik » ned črc 10, 2016 10:15

marek230177 píše:A co je na tom tak strašnýho, že to nikdo nechce dělat, proboha???

To jsou nějací mechanici? Sráči to jsou, když tak triviální věc nechtějí dělat. Nebo že by to neuměli?
.
Možná nedokázali najít příčinu a nechtěli zbytečně vyměnit to, čím by to nemohlo. Klidně to mohli vyměnit, závada by zůstala a říct pardon my se spletli. Nazývat někoho sráčem aniž o tom něco vím, to chce mít na óoobrovské koule. Neviděl a ani neslyšel to nikdo z nás, takže jsou to všechno domněnky co by to mohlo být. Dělat na tomto závěry a urážet ???
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od Zefek » ned črc 10, 2016 11:03

Nemyslím si, že by spodek motoru byl jednoduchá nebo triviální věc. Problém je, že servis na tohle musí dát záruku, že to bude ok. Rozdělají spodek a motor pak vlivem jiných problémů ten spodek rozmlátí - jako že na 1.5dci třeba vypadávají šrouby ojnic, atd... Problém se spodkem pak končí výměnou celého motoru za cca 15-20 tisíc z vrakáče a majitel už k tobě nikdy do servisu nepojede a nejspíš si u tebe nenechá vyměnit ani ten motor a bude z tebe těch 15 tisíc tahat jak to jen půjde, protože pro spoustu lidí je tohle měsíční výplata.
Stejně tak rozvody. Taky si je na svém autě udělám sám, ale neudělám to nikomu jinému, protože jde o záruku a já nechci mít problémy. Co je na tom špatného, když se někdo na opravu necítí a tak ji prostě neudělá.

A není ani žádným tajemstvím, že spousta servisáků umí běžné servisní úkony - výměna oleje, výměna brzd (někteří mají problém s elektronickýma ručkama), čepů, tlumičů, u ramen už nastává problém, protože se musí svěsit nápravnice. Snímače se mění podle toho, jak to ukazuje diagnostika, což taky není vždy správně. U poruch elektroniky už nastává spousta problémů, servis je nedokáže řešit a rozebírat motor a hledat nějaké cvakavé zvuky, to už může být pro někoho opravdu velký problém.

Můžeš argumentovat třeba tí, že výměna čepů, brzd, oleje ... je trivialita, že to je bez problémů zvládnutelné doma. Ano je, ale věř mi, že znám spoustu lidí, kteří nejsou schopni ani povolit šroub na kole, protože neví na kterou stranu se povoluje, jaký klíč na to mají použít a že je vůbec v autě, že se kolo musí nejdřív povolit na zemi ... A stejně tak jsou mechanici, kteří zvládnou základní údržbu a pak jsou ti, kteří mají nějakou hlubší odbornost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » ned črc 10, 2016 12:22

Ten co mi doporučoval kontrolu tlaku a vstřiku,ten se snažil mi nějak pomoct,jenže když se nic neprojevilo,tak nic nemohl dělat.Proto najel na nějaké servisní intervali pro konkrétní model a když viděl,že se ojniční ložiska u tohoto motoru ve verzi 50kw(ostatní silnější verze 1,5Dci to tam napsané mají že měnit s rozvody) nemění,tak do toho nechtěl hrabat a skusil dát ručku,přidával plyn a poslouchal aby motor musel hodně zabírat a nic,ticho.Ale doma to opět na volnoběh začlo.
Řekl mi na rovinu a na férofku,že naftu se mu dělat nechce,že už kolikrát tam měl takhle naftové motory a nepodařilo se mu najít závadu,tak že by mu bylo proti srsti,když by se do toho pustil a závadu nevyřešil,si za to účtovat peníze.Větší problém je v tom,že to dělá jak se tomu chce a to jsou nejhorší závady.Motor do tahu jde ale pěkně a ten zvuk se ve višších otáčkách ztrácí,nebo ho spíš tak neslyším.Akorád při těch cca 1100ot/min se třepe znatelně kastle auta před těma otáčkama a po to nedělá.
Chápu že se jim do motoru hrabat nechce,mně taky ne a nemám čas to někde kvůli práci rozebírat,nestíhal bych to opravit.Jinak jsem smířenej s tím,že jestli motor klekne že koupím jinej a tenhle by se dal postupně jako rezervní do kupy.

A ještě taková otázka:Je možné,že si klika nebo ojnice najde polohu,v které to dělá a potom se to trochu hne a opět je to ok?To mi právě jeden mechanik řekl,tak se jenom ptám jestli je to možné podle mne teda ne.

soptik
Experienced member
Příspěvky: 693
Registrován: pon bře 04, 2013 22:14

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od soptik » ned črc 10, 2016 12:42

Jak napsal Zefek, asi ten vstřik. Pokud to kašle - vynechává na volnoběh nebo mírně zvýšené otáčky mohlo by být. Mě na starým sazometu to dělalo podobně a pomohl mi jednorázový čistič do nafty od Golden Eagle - nějaká emerická zázračná vodička. Najdi si na netu něco co má dobré recenze a oprubuj to.
Megane II 1.6 16V r.v.2009

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od Zefek » ned črc 10, 2016 12:51

Poslechněte si někdy 1.9tdi od škodovky, jak na volnoběh klepou. Je to takový výrazně cvakavý zvuk, který se zvýšením otáček ztratí. A málokdo to řeší.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od rcmod » ned črc 10, 2016 13:29

ono mi to na volnoběh nevynechává,akorád to způsobuje ty vibrace do kastle při těch otáčkách cca 1100 jak jsem psal a motor má takovej divnej řinčivej zvuk.Jenom někdy(někdy teda často) na volnoběh je ten zvuk motoru výrazně kovově klepavej,otáčky to ale nemění.Prošlápnutím plynu do vyšších otáček se to na chvilku uklidní,ale ne vždy.Párkrát to poklepne a zase to klepe pravidelně.Častěji to podle mne dělá ohřátý motor.Uvidím zítra,třeba se na něco více přijde.Použil jsem zatím čistič vstřiku STP DIESEL INJECTOR CLEANER,zatím beze změnny.Před měsícem vyměněn olej a dal se tam Castrol 5w40,potom se to asi začlo takhle projevovat,aspoň mi to tak připadlo.Před tím tam podle štítku byl taky olej 5w40,ale nemuselo to tak ve skutečnosti být.Auto je z dovozu a chybí servisní záznami za poslední 4 roky,bůh ví co s tím je a bylo.Při koupi bylo auto ok.S autem pomalu denně jezdím i s touhle závadou.Navíc mi připadá,že dneska když jsem s autem jel,že začíná pískat turbo a když přidám trochu víc plyn na volnoběh tak když se to vrací zpět do volnoběžnejch otáček že se to jako přidusí.

Před tím jsem měl Scenika 2,0i 103kw.V motoru začel klepat předsuvník a později se mi protočil rozvoďák,užhavila se plastová napínací kladka.Ulámali se vahadla,ohli se ventily,odřela se vačka a písty asi taky ko.Měl jsem na Renaulty smůlu.Ale příště když zase Renaulta,tak radši zase benzín.

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,5Dci kovové zvuky

Příspěvek od johnyd21 » ned črc 10, 2016 15:17

Vstrekovače.Daj ich na stolicu.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů