Renault scenic r.v.2000 vnitřní strana kotoučů je rezavá

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Zamčeno
milmag
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 03, 2007 00:10
Bydliště: Tel. 604118129

Renault scenic r.v.2000 vnitřní strana kotoučů je rezavá

Příspěvek od milmag » pát čer 14, 2013 09:52

Dobrý den:vlastním Renault scenic r.v. 2000 měl bých dotaz na řidiče vlastnící sceniky i jiné značky. Při výměně všech kotoučů i destiček vpředu P/L brzdový kotouč, Power Disc - ATE - AT 524158 - a vzadu teže značky ATE ale plný. asi po půl roce jsem zjistil že vnitřek zadních kotoučů je uplně rezavý a venek krásně lesklý. Nechal jsem brzdy skontrolovat a seřidit v jednom servisu a myslel jsem že to bude ok. po dalším půl roce vnitřek destiček uplně sjetý a venek vic než polovina dobrá. tak by mě zajímalo kde může být problém a proč se ty destičky nesjíždějí rovnoměrně. Taky bych byl rád kdyby mi někdo poradil nějaký dobrý desky a kotouče s vlastní skušeností. Díky za jakoukoli radu ...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault scenic r.v.2000 vnitřní strana kotoučů je rezavá

Příspěvek od Zefek » pát čer 14, 2013 18:30

Já osobně mám se zadními kotouči jen špatné zkušenosti. Můžeš zkusit, jestli je to dobře odvzdušněno, pak ten třmen nefunguje jak má. Pokud nebrzdí vnitřní strana kotoučů (podle rzi), tak může jít o zaseklou brzdovou destičku. Osobně zadní brzdy prohlížím a čistím dvakrát za rok. Přední stačí jednou za rok, ale ty zadky jsou problém, u mě se dost zasekávají destičky, mám problémy s mechanismem ruční brzdy, který čas od času zůstane viset, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Švejdula
Senior member
Příspěvky: 1445
Registrován: čtv bře 01, 2007 16:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault scenic r.v.2000 vnitřní strana kotoučů je rezavá

Příspěvek od Švejdula » ned čer 16, 2013 09:11

Ten kdo ti to měnil, neodvedl dobrou práci. Já používám na třmeny spešl vazelínu, obyčejná tam uschne a zatuhne a potom třmen chodí špatně a nebo vůbec . Když měním desky tak třmen musí vypadat jak po opravě a ne jenom líznout dráťákem a mrsknout desky .
776701460

S CLIPem jde všechno líp .


Laguna II 1,9 Dci 88Kw .

Zamčeno

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů