hučanie motora?kolies?

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
gobake
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 27, 2005 15:04
Bydliště: košice

hučanie motora?kolies?

Příspěvek od gobake » pon úno 27, 2006 22:10

Zdravim všetkych.Poprosim o radu alebo postrehy ak sa niekto stretol s podobnym problemom.Pri jazde zo zaradenou rychlosťou počuť hučanie akoby od kolies,ak však vyradim rychlosť auto nič nepočuť,ani v zatačkach.Skusil som pri neutrali šliapnuť na plyn a hučanie sa objavilo,s toho usudzujem že kolesami to asi nebude.Stretol sa s tymuž niekto?Dik za odpovede.
Renault Megene 1,9dci

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » pon úno 27, 2006 23:05

ja bych to videl na nejake lozisko v prevodovce... a huci pri vsech rychlostnich stupnich nebo jen treba pri zarazene petce?
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pon úno 27, 2006 23:55

řiká i při volnoběhu. tak to asi bude na hnacim hřídely. ne? ale vlastně to by asi dělalo i na volnoběh protože hnací hřídel je poháněn i při neutrálu. ne? :roll:
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » úte úno 28, 2006 00:09

kšanda píše:řiká i při volnoběhu. tak to asi bude na hnacim hřídely. ne? ale vlastně to by asi dělalo i na volnoběh protože hnací hřídel je poháněn i při neutrálu. ne? :roll:
ajo ja sem trubka, to je ti mze sem linej to poradne pomalu prelouskat, takze asi hnaci hridel, to ze to pri volnobehu neni slyset muze byt tim ze na to huceni to potrebuje vetsi otacky, takze bych zkusil pridat plyn pri vyslapnute spojce a uvidime co dal :wink:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

gobake
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 27, 2005 15:04
Bydliště: košice

Příspěvek od gobake » úte úno 28, 2006 01:05

no vyskušam to pri vyšliapnutej spojke.Zatiaľ dik.
Renault Megene 1,9dci

gobake
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 27, 2005 15:04
Bydliště: košice

Příspěvek od gobake » úte úno 28, 2006 14:54

takže hučani počuť aj ked pri neutrali vyšliapnem spojku a pridam plyn.Čo vy na to?
Renault Megene 1,9dci

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » úte úno 28, 2006 17:45

tak to bude nejspis neco na motoru, treba neco z prislusenstvi (alternator, klimakompresor, servo) :?:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Mirous
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 13, 2006 14:19
Bydliště: ?eské Bud?jovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirous » úte bře 07, 2006 19:37

Rád bych se připojil do diskuse, stejný problém, Scenic dCi 2001, před časem začlo hučení jinak žádný negativní efekt. Hučí podle otáček motoru, podle mě dost nahlas. Dal jsem to mechanikovi-kamarádovi a on zjistil, že opěrná kladka klíňáku u klimatizace je prý v pr... Vyměnil kladku asi za 800 Kč, hučení hučí dál. Začínám se obávat. Když jsem otevřel motor, zní to jako směrem od rozvoďáku. A agragáty jsou prý v pohodě, nikde nic nenašel (alt.+klima+servo+vodni pumpa)
P?VODN? Scenic dCi (2001), nyní Fiesta 1.2 ZETEC, od dubna VW Jetta v Mexiku

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Příspěvek od kubrt » úte bře 07, 2006 23:01

Mirous píše:Rád bych se připojil do diskuse, stejný problém, Scenic dCi 2001, před časem začlo hučení jinak žádný negativní efekt. Hučí podle otáček motoru, podle mě dost nahlas. Dal jsem to mechanikovi-kamarádovi a on zjistil, že opěrná kladka klíňáku u klimatizace je prý v pr... Vyměnil kladku asi za 800 Kč, hučení hučí dál. Začínám se obávat. Když jsem otevřel motor, zní to jako směrem od rozvoďáku. A agragáty jsou prý v pohodě, nikde nic nenašel (alt.+klima+servo+vodni pumpa)
Co vodící kladky rozvodového řemenu,až začne vonět guma už bude téměř pozdě.Různé ruchy a hluky se dají zjistit pomocí tkzv.,,telefonu",nebo stačí obyčejná kovová tyčka a přikládat ji na různá místa motoru a přes ní poslouchat.
Renault Megan Scenic 1,9 dti

gobake
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 27, 2005 15:04
Bydliště: košice

Příspěvek od gobake » stř bře 08, 2006 16:31

Ja som mal menene aj kladky aj rpzvodovy remeň a huči to stale.Počuvať to cez nejaku tyčku bude asi komplikovane pretože to huči iba za jazdy,ked auto stoji motor šlape normalne v celom rozsahu otačok.
Renault Megene 1,9dci

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Příspěvek od kubrt » čtv bře 09, 2006 00:06

gobake píše:Ja som mal menene aj kladky aj rpzvodovy remeň a huči to stale.Počuvať to cez nejaku tyčku bude asi komplikovane pretože to huči iba za jazdy,ked auto stoji motor šlape normalne v celom rozsahu otačok.
Sice jsem předtím odpovídal Mirousovi na problém při běžícím motoru,ale budiž.Teď k tobě.Když dáš přední polonápravy na špalky(radši bez kol)a dáš tam nějaký kvalt tak to zrovna tak můžeš poslouchat přes tyčku.Tolik možností tam zase není.Ložisko v setrvačníku(hučí je při vymáčknuté spojce)vypínací ložisko (hučí pořád a houpe se spojka) převodovka volný některý z hřídelů (hučí zejména v záběru)diferenciál (taky spíše v záběru) a konečně ložiska v kolech.Na dálku se to těžko říká ,protože hodně záleží na druhu toho zvuku.
Renault Megan Scenic 1,9 dti

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » čtv bře 09, 2006 12:31

gobake píše:Ja som mal menene aj kladky aj rpzvodovy remeň a huči to stale.Počuvať to cez nejaku tyčku bude asi komplikovane pretože to huči iba za jazdy,ked auto stoji motor šlape normalne v celom rozsahu otačok.
Jen abys neměl odešlou vodní pumpu jako já ve 120k - viz http://www.renaultclub.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=5895 - pozor, když se rozsype nebo kousne ložisko vodní pumpy je to jako by praskl rozvoďák :(
Laguna II

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » čtv bře 09, 2006 23:03

Martan píše:
gobake píše:Ja som mal menene aj kladky aj rpzvodovy remeň a huči to stale.Počuvať to cez nejaku tyčku bude asi komplikovane pretože to huči iba za jazdy,ked auto stoji motor šlape normalne v celom rozsahu otačok.
Jen abys neměl odešlou vodní pumpu jako já ve 120k - viz http://www.renaultclub.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=5895 - pozor, když se rozsype nebo kousne ložisko vodní pumpy je to jako by praskl rozvoďák :(
na to je nejlepsi mit auto s retezovym rozvodem :lol:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

gobake
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 27, 2005 15:04
Bydliště: košice

Příspěvek od gobake » pát bře 10, 2006 11:46

No s tou vodnou pumpou si ma riadne vystrašil.Mam 110000km a zatiaľ nebola menena,ako sa prejavi že ju treba meniť?Ešte k tomu hučaniu,zvuk sa širi od kolies pri zabere takže asi to bude niečo s diferencialom alebo prevodovkou.
Renault Megene 1,9dci

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Příspěvek od kubrt » pát bře 10, 2006 13:31

gobake píše:No s tou vodnou pumpou si ma riadne vystrašil.Mam 110000km a zatiaľ nebola menena,ako sa prejavi že ju treba meniť?Ešte k tomu hučaniu,zvuk sa širi od kolies pri zabere takže asi to bude niečo s diferencialom alebo prevodovkou.
S tou pumpou tě opravdu straší,protože ta by hučela už na běžícím motoru.
Renault Megan Scenic 1,9 dti

Mirous
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 13, 2006 14:19
Bydliště: ?eské Bud?jovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirous » pon bře 13, 2006 20:11

kubrt píše:
Mirous píše:Rád bych se připojil do diskuse, stejný problém, Scenic dCi 2001, před časem začlo hučení jinak žádný negativní efekt. Hučí podle otáček motoru, podle mě dost nahlas. Dal jsem to mechanikovi-kamarádovi a on zjistil, že opěrná kladka klíňáku u klimatizace je prý v pr... Vyměnil kladku asi za 800 Kč, hučení hučí dál. Začínám se obávat. Když jsem otevřel motor, zní to jako směrem od rozvoďáku. A agragáty jsou prý v pohodě, nikde nic nenašel (alt.+klima+servo+vodni pumpa)
Co vodící kladky rozvodového řemenu,až začne vonět guma už bude téměř pozdě.Různé ruchy a hluky se dají zjistit pomocí tkzv.,,telefonu",nebo stačí obyčejná kovová tyčka a přikládat ji na různá místa motoru a přes ní poslouchat.
No, taky mě už rozvoďák napadl, tak jsem to očuchával, jestli někde nesmrdí řemen, nebo se nedělají piliny. Nic. Navíc rozvoďák je tam ca. 25 kkm, takže by neměl být v pr. Poslouchal jsem to v mrazu, když natočím zmrzlý motor a rozjíždím se tak motor "bzučí" jak včelka Mája, normálně je to slyšet skoro stejně nahlas jako řehtání promrzlýho dieselu. Když se ohřeje, tak trochu ztichne, na volnoběh skoro nehlučí, je slyšet jen takový kolísavý zvuk ale potichu. když zvedám otáčky začne houkat-bzučet, těžko to popsat.
P?VODN? Scenic dCi (2001), nyní Fiesta 1.2 ZETEC, od dubna VW Jetta v Mexiku

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pon bře 13, 2006 20:47

Vývěva posilovače brzd?
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Příspěvek od kubrt » pon bře 13, 2006 22:34

Mirous píše:
kubrt píše:
Mirous píše:Rád bych se připojil do diskuse, stejný problém, Scenic dCi 2001, před časem začlo hučení jinak žádný negativní efekt. Hučí podle otáček motoru, podle mě dost nahlas. Dal jsem to mechanikovi-kamarádovi a on zjistil, že opěrná kladka klíňáku u klimatizace je prý v pr... Vyměnil kladku asi za 800 Kč, hučení hučí dál. Začínám se obávat. Když jsem otevřel motor, zní to jako směrem od rozvoďáku. A agragáty jsou prý v pohodě, nikde nic nenašel (alt.+klima+servo+vodni pumpa)
Co vodící kladky rozvodového řemenu,až začne vonět guma už bude téměř pozdě.Různé ruchy a hluky se dají zjistit pomocí tkzv.,,telefonu",nebo stačí obyčejná kovová tyčka a přikládat ji na různá místa motoru a přes ní poslouchat.
No, taky mě už rozvoďák napadl, tak jsem to očuchával, jestli někde nesmrdí řemen, nebo se nedělají piliny. Nic. Navíc rozvoďák je tam ca. 25 kkm, takže by neměl být v pr. Poslouchal jsem to v mrazu, když natočím zmrzlý motor a rozjíždím se tak motor "bzučí" jak včelka Mája, normálně je to slyšet skoro stejně nahlas jako řehtání promrzlýho dieselu. Když se ohřeje, tak trochu ztichne, na volnoběh skoro nehlučí, je slyšet jen takový kolísavý zvuk ale potichu. když zvedám otáčky začne houkat-bzučet, těžko to popsat.
Ten zvuk neslyším ,tak ber můj dotaz s rezervou.Nemůže to být klín řemen alternátoru?Zkusil bych jeho napnutí..
Renault Megan Scenic 1,9 dti

Mirous
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 13, 2006 14:19
Bydliště: ?eské Bud?jovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirous » stř bře 15, 2006 23:10

kubrt píše:
Mirous píše:
kubrt píše:
Mirous píše:Rád bych se připojil do diskuse, stejný problém, Scenic dCi 2001, před časem začlo hučení jinak žádný negativní efekt. Hučí podle otáček motoru, podle mě dost nahlas. Dal jsem to mechanikovi-kamarádovi a on zjistil, že opěrná kladka klíňáku u klimatizace je prý v pr... Vyměnil kladku asi za 800 Kč, hučení hučí dál. Začínám se obávat. Když jsem otevřel motor, zní to jako směrem od rozvoďáku. A agragáty jsou prý v pohodě, nikde nic nenašel (alt.+klima+servo+vodni pumpa)
Co vodící kladky rozvodového řemenu,až začne vonět guma už bude téměř pozdě.Různé ruchy a hluky se dají zjistit pomocí tkzv.,,telefonu",nebo stačí obyčejná kovová tyčka a přikládat ji na různá místa motoru a přes ní poslouchat.
No, taky mě už rozvoďák napadl, tak jsem to očuchával, jestli někde nesmrdí řemen, nebo se nedělají piliny. Nic. Navíc rozvoďák je tam ca. 25 kkm, takže by neměl být v pr. Poslouchal jsem to v mrazu, když natočím zmrzlý motor a rozjíždím se tak motor "bzučí" jak včelka Mája, normálně je to slyšet skoro stejně nahlas jako řehtání promrzlýho dieselu. Když se ohřeje, tak trochu ztichne, na volnoběh skoro nehlučí, je slyšet jen takový kolísavý zvuk ale potichu. když zvedám otáčky začne houkat-bzučet, těžko to popsat.
Ten zvuk neslyším ,tak ber můj dotaz s rezervou.Nemůže to být klín řemen alternátoru?Zkusil bych jeho napnutí..
Napnutý je na max. Tenhle týden to dám do jiného servisu. Nedaří se mi to najít a mám obavy aby to pak nebylo za desetitisíce. Díky za tipy!
P?VODN? Scenic dCi (2001), nyní Fiesta 1.2 ZETEC, od dubna VW Jetta v Mexiku

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nisava » sob bře 18, 2006 17:57

Ja mam pocit, ze mam rovnaky problem. Najviac ten zvuk pocut pri cca 2000-2200 otackach, a je jedno ci je to za jazdy, alebo ked auto stoji na neutraly a iba slapnem na plyn.

Rozvody, kladky, vodna pumpa, aj klinovy remen boli menene pri 120tis, teraz mam asi 42tis km po vymene.


Mozno stym suvisi aj moj druhy problem, ze ked prejdem po fakt velkej kaluzi vody, tak par sekund po prejdeni tej mlaky, nieco na par sekund extremne silno zapisti.. :(
thalia 1.4 16V, RT, 2001

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » sob bře 18, 2006 20:21

nisava píše: Mozno stym suvisi aj moj druhy problem, ze ked prejdem po fakt velkej kaluzi vody, tak par sekund po prejdeni tej mlaky, nieco na par sekund extremne silno zapisti.. :(
z toho si nic nedelej, to je jenom drazkovanej remen od altrnatoru, klimy, serva atd., to me dela taky kdyz se projedu vodou:)
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Mirous
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 13, 2006 14:19
Bydliště: ?eské Bud?jovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirous » čtv bře 30, 2006 20:50

nisava píše:Ja mam pocit, ze mam rovnaky problem. Najviac ten zvuk pocut pri cca 2000-2200 otackach, a je jedno ci je to za jazdy, alebo ked auto stoji na neutraly a iba slapnem na plyn.

Rozvody, kladky, vodna pumpa, aj klinovy remen boli menene pri 120tis, teraz mam asi 42tis km po vymene.


Mozno stym suvisi aj moj druhy problem, ze ked prejdem po fakt velkej kaluzi vody, tak par sekund po prejdeni tej mlaky, nieco na par sekund extremne silno zapisti.. :(
Haloo haloo, tak jsem tu zpet a je po problemu :lol: Klinak (drazkovany remen) to nebyl. Pumpa, altern., servo OK. Trochu byla nacata pritlacovaci kladka mezi klima a hlavni remenici, je vymenena ale ta nehucela. Vysledek patrani odhalil PŘÍLIŠ UTAŽENÝ ROZVODOVÝ ŘEMEN !! Teď je utažený přesně podle nějakého měřidla a hučení rázem utichlo. Takze další poznatek: nejezdit k Linhartovi v Českých Budějovicích :-) Hodně štěstí v řešení problému!
P?VODN? Scenic dCi (2001), nyní Fiesta 1.2 ZETEC, od dubna VW Jetta v Mexiku

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Příspěvek od kubrt » pát bře 31, 2006 23:46

Tak to slyším opravdu poprvé,dík za info.To je teda bída v opravárenském sektoru.
Renault Megan Scenic 1,9 dti

tatovilo
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 17, 2010 07:18
Bydliště: Nitra Slovenská republika

Re: hučanie motora?kolies?

Příspěvek od tatovilo » pát dub 29, 2011 08:30

Zdravim!Mam taky isty problem s hucanim motora.Laguna1 1,9 DCI r.v 2000 kombi
Problem:Huci mi to ako opisujete a tak som vyskusal tu ticku na ucho a pocuval som
vsetky agregaty.Vysledok:Najviac to hucalo na kompresore.A este ktomu hucaniu.
huci to stale,pri jazde a pri volnobehu. Ked pridam plyn tak sa to zvysuje to hucanie
Neviete poradit co by to mohlo byt?

scorpio
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: stř čer 17, 2009 11:39

Re: hučanie motora?kolies?

Příspěvek od scorpio » pát bře 30, 2012 15:36

nazdarek vsichni, mam taky problem s hucenim nekde z motorove casti, jen jsem zatim vypozoroval to, ze mi to huci jen za jizdy a jen kolem otacek 1900-2100 pak uz to nyslysim. zkusil jsem jeste to ze kdyz jsem presne slysel ten zvuk,tak jsem hned vypnul cely panel kimatizace a razem bylo po huceni. muj dotaz tedy zni cim by to mohlo byt?

predem diky za vase odpovedi.

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů