BRZDY, ABS, problém

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » sob úno 18, 2012 09:29

Právě řeším poměrně zapeklitou závadu na mém Espace II V6, ABS systém...

Problém je následující: Zničeho nic naprostá ztráta učinnosti brzd, propadl se pedál a brzdí lehce až na konci, ale dá se s tím jet.

Dojedu do práce, hodím auto na dílnu, brzdovky je dost, zvednu auto, po celým vedení nikde žádný únik kapaliny, odhaduji tedy závadu na propouštějící hlavní brzdovej válec, novej nemám ale použitej s auta co šlo do šrotu jsem tu měl, vyměnil jsem, odvzdušnil jsem - zároveň jsem vyměnil komplet kapalinu a auto brzdí stále na prd, ale ne jako když je zavzdušněnej systém.

Pokud brzdím lehce auto celkem brzdí ale jak na to dupnu prudce tak brzdí, pak ztuhne pedál a je docela problém ho přetlačit a pak klesá a brzdí taky dost dole.

Co je příčinou, setkal se někdo s takovým problémem?

Mohou to dělat 3 věci....

1.
Hlavní brzdovej válec, i tenhle může být KO přeci jen 3 roky ležel, opravnou sadu budu mít po neděli takže to pak repásnu a uvidíme.

2.
Posilovač brzd, to by se zase dalo soudit z toho, že zprvu posiluje a pak to ztvrdne...

3.
ABS, i když jsem se s tím nikdy nesetkal, že by samotná "kostka" ABS byla KO, tak mě napadá zda taky nepropouští ventily v samotným ABS....


Jak jsem psal výše hlavní brzdovej válec repásnu tak jako tak a pak budu bádat dál, spíš mě zajímá pokud někdo z vás měl závadu přímo na posilovači či na hydraulickém dílu ABS, dejte vědět.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od Zefek » sob úno 18, 2012 10:48

Zkus se mrknout na kroužky na poloose, jestli je Espace II má.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » sob úno 18, 2012 11:51

jistě, že je má :-) ale já nemám elektrickej problém, tohle je čistě hydraulický či ten posilovač protože já můžu jet tak malou rychlostí, že ABS elektronikaje ještě nečinná, kdyby eventuelně nebyl signál od snímačů kol tak by ABS mělo vyhodnotit chybu a jen nepracovat tzn. brzdilo by to (mělo by) jako každý jiný auto bez ABS.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » pon úno 20, 2012 09:48

Tak o tom stále přemýšlím, rep sada bude až zítra....

ABS, odpojil jsem řídící jednotku takže jedu - měl bych jet jako bez ABS, situace stejná, kola prostě nezaflekujou...

Funkce ABS je zřejmá a snad mě nic neuniká, při zjištění smyku kola začne přeruší přívod kapaliny k danému kolu, případně začne přepouštět kapalinu ze zásobníku zpět k brzdovému válci - pumpování do pedálu, zde jsem měl podezdření zda není někde problém, ale vzhledem k tomu, že elektronika je vyřazena tak by to neměl být problém, otázkou je jakým systémem je dělaný zásobník kapaliny, zda v něm nepraskla membrána a neperu se s dusíkem, ale to by pravděpodobně vyšlo najevo při odvzdušňování...

Posilovačem to asi nebude konečně mohu zkusit jezdit s odpojeným ale i kdyby byl KO tak bych se nedostal s pedálem až na podlahu....

Fakt jsem zvědavej až vyměním ty gumičky.

Auto zatím brzdí tak, že se s tím dá běžně jezdit, dodržování rozestupů a nelepení se někomu predel, ale nesmí mě před auto skočit sebevrah, ten by to měl pravděpodobně jistý...

A ještě mě napadá, ruční brzda funguje bez problému...

Pokud máte někdo nějaký nápad, klidně písněte.... :-)
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od Šamša » úte úno 21, 2012 21:30

Jakube, ABS funguje na principu elektrického pístového čerpadla a pak teprve přepouštěcích ventilů. Čerpadlo natlačí a ventil povolí. Tobě může dělat problém, jak hlavní válec, tak měch posilovače, nebo problém s podtlakem. Projdi všechny hadičky a spoje, také zdali ti funguje vývěva.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » stř úno 22, 2012 08:39

No vývěvu nemám protože to je benzín :-)

Posilovač pomalu vypouštím, protože on posiluje ale uvidíme dnes po výměně hlavního válce...

ABS, co jsem prohlížel schémata tak nejprve nebo když je bez napětí tak je průchozí ale může se stát což jsem dohledal i na netu, že ventilky netěsní a ABS nevědomky přepouští kapalinu k zásobníku kapaliny který se má ale plnit až když ABS zasahuje a potřebuje snížit tlak v brzdiči, tak pustí kapalinu z brzdiče do zásobníku a odtud kapalinu čerpadlo přečerpá "před" ABS....

To taky zjistím dnes, zda to propouští, dokonce jsem nechal i celou cestu z práce běžet to čerpadlo abych eliminoval případný vzduch někde v ABS a situace je stále stejná....

Takže dnes vyměním hlavní brzdovej válec a pokud to bude stejný tak hydraulicky odpojím ABS, vyndavat ho nebudu protože to bych musel u espace vyndat motor, takže popropojuju jen trubky diagonálně do kříže.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od Šamša » čtv úno 23, 2012 01:35

Vidíš a já žil v domění, že máš ješte stále Espíka s 2.0T motorem.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

acylpirin
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř lis 08, 2006 14:24
Bydliště: Pardubicko

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od acylpirin » sob úno 25, 2012 21:02

No, možná jsem mimo mísu, ale podobný problém jsem měl na dodávce. Nemá sice ABS, je to primitivní brzdový systém. Problém byl v zavzdušnění potrubí k zadním brzdám. Přitom jsem ho po výměně zadních brzdových válečků a trubek několikrát odvzdušňoval, když jsem nevěděl kudy kam, namontoval jsem nový brzdový válec a zase nic. Až po protlačení kapaliny mírným tlakem vzduchu do nádržky se mi to podařilo odvzdušnit a bylo po problému.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » ned úno 26, 2012 09:20

to u mě problém nebude, odvzdušňuju pomocí vývěvy, tzn na odvzdušňovák napojím vývěvu a nechám to běžet prosaje to spolehlivě dané vedení a brzdič, dokonce jsem to zkoušel i opačně tak jak to dělají ve fabrice tzn, odsává se z nádobky a kapalinu si to saje přes odvzdušňováky, dokonce jsme i našlapávali a stejné...

včera jsem vyměnil konečně ten hlavní brzdovej válec, odvzdušnil a stále stejný, takže šlo abs pryč, samozřejmě z 6 trubek šlo povolit jen 3, takže 3 trubky tahám nový, tak snad odpoledne už to bude chodit.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS, problém

Příspěvek od jakub » ned úno 26, 2012 14:58

ABS odstraněno, systém je již plně funkční, kdo by to do tý kostky řekl co? :-)
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů