Problém se startováním, cena řídící jednotky

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maxik
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 07, 2004 10:13
Kontaktovat uživatele:

Problém se startováním, cena řídící jednotky

Příspěvek od maxik » stř dub 07, 2004 11:28

Zdravim všechny Renaulťáky. Moje máma má Mégane Coupe. Je to tušim 1,6i s original plynem a rok asi 1998. Má dost velkej problém, když auto chcípne, tak někdy nejde natočit a jde to třeba až za 10h. už jsme vyzkoušeli všechno možný a stále nic. Jednoou se mi stalo, že jsem jel z dlouhého táhlého kopce na 5ku a pouze brzdil motorem. Najednoumi zhasly všechny kontrolky a začlo svítit dobíjení. Něco jako když vypnete klíček. udělalo to tak na 4 sekundya pak to zase šlo. Myslíte že to může mít společnýho jmenovatele s tou závadou se startováním?
maxik

fante
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 16, 2004 10:22

Příspěvek od fante » pát dub 16, 2004 10:25

No řekl bych, že to s tím startováním souvisí. Každopádně bych se mrknul na kontakty kolem altíku, kolem startéru a vůbec na ukostření motoru a káry. Neříkám ale, že bota bude tam.

Viliam Šagát
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř led 14, 2004 20:40
Bydliště: Ša?a

Re: Mégane Coupe nejde nastartovat.

Příspěvek od Viliam Šagát » stř kvě 05, 2004 20:42

maxik píše:Zdravim všechny Renaulťáky. Moje máma má Mégane Coupe. Je to tušim 1,6i s original plynem a rok asi 1998. Má dost velkej problém, když auto chcípne, tak někdy nejde natočit a jde to třeba až za 10h. už jsme vyzkoušeli všechno možný a stále nic. Jednoou se mi stalo, že jsem jel z dlouhého táhlého kopce na 5ku a pouze brzdil motorem. Najednoumi zhasly všechny kontrolky a začlo svítit dobíjení. Něco jako když vypnete klíček. udělalo to tak na 4 sekundya pak to zase šlo. Myslíte že to může mít společnýho jmenovatele s tou závadou se startováním?
Podobný problém s kontrolkami som mal na Cliu. Mne sa však občas rozsvietili pri skončení cyklu stierača. Auto však normálne akcelerovalo.
Tachometer a otáčkomer vtedy tiež spadli na nulu a vynulovalo sa mi denné počítadlo km. Po 2 rokoch keď som konečne prišiel na to kedy presne sa tento problém vyskytuje mi vymenili CPA ? a od tej doby
je to zatiaľ OK. Najviac ma však hnevá to, že počas záruky sa menia a
opravujú prkotiny a po záruke Ti povedia, že bude treba asi vymeniť
celý počítač a samozrejme v plnej cene. Renault by som si už nikdy
nekúpil a rovnako ani mojich pár známych, ktorí majú tiež neblahé
skúsenosti s elektronikou u Clia.
Viliam

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Mégane Coupe nejde nastartovat.

Příspěvek od nisava » čtv kvě 06, 2004 13:17

Viliam Šagát píše:vymeniť
celý počítač a samozrejme v plnej cene.
Kolko stoji novy pocitac na Clio? Pripadne kolko stala cela vymena? (typujem ze v autorizovanom servise)
thalia 1.4 16V, RT, 2001

x-man
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: pon dub 05, 2004 13:59
Bydliště: Kadaň

Re: Mégane Coupe nejde nastartovat.

Příspěvek od x-man » čtv kvě 06, 2004 13:56

Hooooodně

Na Lagunu stojí přímo v Renaultu kolem 40000,- co jsem si zjistoval.
Na vrakovišti tak kolem 5000-10000,-

Na Clio to nebude asi o moc míň

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů