problem zhaveni

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

problem zhaveni

Příspěvek od Míla Burian » stř bře 31, 2004 17:00

objevil se mi problem a to, ze po necelem kilaku se mi vypnulo radio a tim jsem vsiml, ze se mi rozsvitila kontrolka zhaveni. cetl jsem, ze je to snad mozne, ale jeste se mi to nestalo a podivne to skubne. Prosim o pomoc. Je to vazne a co to muze byt ? Svicky ? Diky za kazdou radu. :cry:
míla - nevada 2.1TD

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř bře 31, 2004 21:28

Zdar,
popiš to trochu podrobněji, nevím jak je to u Nevady - nedávno jsme řešili problém žhavení u dvou starších dielzů a vyřešili.

Ivan

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

problem zhaveni

Příspěvek od Míla Burian » čtv dub 01, 2004 09:59

Zdar Ivane,
no dnes jsem musel autem, tak jsem to zase trochu pozoroval. Krátce po nastartování, mám pocit, jako by mi to skoro chcíplo nebo co, prostě to tak škubne a rozsvítí se na chvíli žhavení, ale motor běží dál. Ale žádná jiná kontrolka se mi nerozsvítila. Potom se mi to už nestalo a myslím, že to bude jen při studeném motoru. Předem díky.
míla - nevada 2.1TD

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » čtv dub 01, 2004 21:14

Hlavně zjisti, zda kontrolka žhavení je připojena pasivně jen na žhavení, či je schopna indikovat i "jiné" věci. Nechci dělat chytrolína, ale opravdu nevím jak jednoduché či složité je to u R21 (za poslední půlrok co jsem dělal žhavení to byly tyto poruchy: upadlá zem u elektroniky žhavícího okruhu - špatný kontakt u jednoho konektoru - špatný čidlo (kdesi uvnitř jedné "el - krabice" ... byly to kravinky ale třeba na špatný čidlo jsme přišli až za tři hodiny)

V diezlech s pokročilou elektronikou už je vše jinak a do toho už vidí jen profíci.

S pozdravem Ivan

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » čtv dub 08, 2004 10:44

:D tak jsem zajel do servisu, proměřil, prohlídnul, ale nic nenašel. Všechny proudy v pořádku, svíčky teda taky. V manuálu není nic o tom, že by to takto hlásilo nějakou chybu. Žádná velká elektronika tam není, tak nevím, uvidím, co bude dál. Až to zjistím, určitě se s tím podělím. :P
míla - nevada 2.1TD

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » čtv kvě 06, 2004 11:55

Tak uz jsem mel dlouho pokoj, ale vcera mi to rozsvitilo zase. Trochu nas se servisakem zarazilo, ze by to vypnulo radio. Zadne napojeni tam neni. Myslite, ze by to mohl byt problem spinaci skrinky ? Myslim, ze tim by se vse vysvetlilo, i to jakoby "chcipnuti", pokud se odpoji zapalovani. Jen nevim, jestli se nutne musi rozsvitit ta kontrolka zhaveni. Poradite nekdo ? Diky :roll:
míla - nevada 2.1TD

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát kvě 07, 2004 07:10

Jak dlouho, ta kontrolka svítí? Žhavení funguje i nějaký čas (20 vteřin) po nastartování. Ahoj Láďa B

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » pát kvě 07, 2004 11:09

kontrolka pred startovanim sviti stale nejakych ... tak 5 sec. potom normalne zhasne, nastartuju a asi dvakrat se mi stalo, ze se opet rozsvitila hned po startu, parkrat po nejakem 1km jizdy a ted naposledy i normalne, kdyz bylo auto uz docela teple ... vzdycky sviti tak dve, tri sekundy a zhasne. to je vsechno .... :?:
míla - nevada 2.1TD

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » pát kvě 07, 2004 12:34

jo, to zhaveni samozrejme funguje i po nastartovani. v servisu mi to promeril a vsechno je v poradku, jeste cca 3min po startu to normalne zhavi, vsecko v pohode. Vim, ze ta kontrolka je pouze signal o tom, ze teplota je dostatecna pro nastartovani ... budu se muset podivat na tu spinaci skrinku. :roll:
míla - nevada 2.1TD

Míla Burian
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř bře 31, 2004 16:29
Bydliště: praha

Příspěvek od Míla Burian » pon kvě 10, 2004 13:01

:D zdar chlapi, vim, ze jsem slibil, ze az na to prijdu, dam vedet ... v sobotu jsme meli vyjet s rodinou nekam za Prahu na "kulickiadu" a uz rano to bylo opravdu zvlastni. Nastartoval jsem a za chvili mi to normalne chciplo. Tak nastartuju znova, vyjedu a snad dvakrat se mi rozsvitila me jiz dobre znama kontrolka. Kdyz jsme se vraceli vecer zpatky, normalne mi to uz chciplo i za jizdy a to me dostalo. Navic, krome vypinani radia, mi to rano vynulovalo i hodiny. Nedalo mi to a jeste vecer, temer jiz za tmy, jsem se rozhodl, ze se na to podivam sam. A co myslite ? Ted uz mi to je vcelku jasne, potom co mi to i nulovalo hodiny .... proste jsem mel "zasvinene" kontakty na baterce tak, ze tam dochazelo k preruseni. Zatim jsem s tim moc nenajel, ale na 95% si jsem jisty, ze to bylo tim. Kazdopadne jsem se tim dostatecne poucil a dekuji vsem za pomocnou ruku. Ja to rikam vzdycky, ze ty nej.. zavady jsou v pouhych prkotinach... jen, ze ho to nenapadlo v tom servisu... ale o tom uz se tady psalo dost ... :wink:
míla - nevada 2.1TD

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů