Stačení kilometru

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

epic
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: stř čer 04, 2008 07:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od epic » stř čer 24, 2009 23:07

Osobně si myslím že na těch historkách o klíčích a techničácích je jen málo pravdy je to vždy že kámoš říkal bla bla. Už to někdo někdy viděl?
O těch kilometrech to je jasné lidi jsou ovce a ovce žerou trávu podle toho se bazary zařídily. Ale blýská se na lepší časy a lidi co se s ojetým autem už napálili si raději koupí nové(třeba menší) a kašlou na slepenou ojetinu se stočenýma kilometrama bez servisky.
Osobně si myslím že nastane situace kdy budou např 3 letá auta za 25-60% kupní ceny dle stavu atd.
Chci tím jen říct že se začnou posuzovat při koupi ojetiny daleko více jiné faktory než jen lak a interiér :?:
Volvo S80 2.4i 20v
Vel Satis 2.2dci initiale 2006-na díly
Vaneo 1.7cdi

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » stř čer 24, 2009 23:09

epic píše:Osobně si myslím že na těch historkách o klíčích a techničácích je jen málo pravdy je to vždy že kámoš říkal bla bla. Už to někdo někdy viděl?
O těch kilometrech to je jasné lidi jsou ovce a ovce žerou trávu podle toho se bazary zařídily. Ale blýská se na lepší časy a lidi co se s ojetým autem už napálili si raději koupí nové(třeba menší) a kašlou na slepenou ojetinu se stočenýma kilometrama bez servisky.
Osobně si myslím že nastane situace kdy budou např 3 letá auta za 25-60% kupní ceny dle stavu atd.
Chci tím jen říct že se začnou posuzovat při koupi ojetiny daleko více jiné faktory než jen lak a interiér :?:
ja videl na vlastni oci rozkoply zrcatko ktery sme dolamovali abysme se koukli co vnem je ... a hadej co tam bylo ....
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
taker666
Advanced member
Příspěvky: 486
Registrován: ned dub 11, 2010 11:43
Bydliště: Slovakia

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od taker666 » pon bře 12, 2012 15:21

No ja som kupil Megana 1.5dci r.v 12/2005 cena 5500€
Kupoval som ho 5.3 2010.Dnes ho mam 2 roky. ked som ho kupoval malo najetych 105 000 km.bol som v renaulte a ze km pasuju..ale to mi povedal len posledne 2 datumy.posledny bol 09/2009 87 224 km.Bol som hlupy a velmi som sa tesil nech ho mam a povedal som si ok vypada v pohode.Po motorovej stranke tip top.Dnes som isiel okolo Renault Hodonin a ze sa stavim a poriadne si to preverim..tak som mu dal Vinko a skoro som spadol na rit.Auto v roku 5/2009 malo najazdene 160 000 km....takze malo o cca 80 000 km viac.Auto sluzi do dnes.okrem nafty nic nelejem.Samozrejme mal som nejake problemy ale to bola banalita. Najazdenych mam cca 50 000 km od kupi..Musim sa s tym zmierit(co ine mi ostava)Nechem ho predat lebo funguje skvele.Dobre predam ho a kupim nieco druhe a to sa moze kazit.Pokial sluzi neriesim.Len ma to trosku zaskocilo..

Uživatelský avatar
ICe.pack
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 28, 2011 15:10
Bydliště: U Brna

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od ICe.pack » stř kvě 09, 2012 10:37

Bylo to přesně 6.6.2011, kdy jsem koupil lagunku v německu. Všichni určitě známe mobile.de,autoscout... několik kousků jsem vyhlédl a jelo se, nakonec jsem koupil těsně za hranicema hned první kousek,prodával ho autosalon volkswagen, jediný Renault co tam stál byla právě moje laguna... takže mě zajímalo kde jí tam vzali, nechal jí tam zákazník který si od nich odvezl passata. A nebyli zrovna nadšený z toho že tam mají auto od Renaultu že budou rádi, když se ho zbaví. Cena byla v té době 167tis. auto nám zvedli nechali nás ho celkově projít a projet dokonce jsme ověřili historii na místě, serviska odpovídala to samé stav vozidla. Auto mělo najeto 32tkm což odpovídalo, rok výroby byl 09/2007. No vizuálně jako nové proště s tímto nájezdem jen čistě zajeté auto, jak člověk sedl dovnitř stále cítil tu novotu :) dalo by se říci láska na první pohled. Auto jsem samozřejmě koupil. V té době stálo na zimákách, tak ještě že mi pneu přehodí na letní a rovnou mi hodili zimaky do kufru ze je mam k tomu (to dohodnute nebylo, proste mi je dali). Slušný jednání, žádný spěch a ochota pomoct a poradit. Nechal jsem si ješte pro jistotu prověřit auto v ČR vše sedí, jediné co jsem na autě řešil, kdyz nepočítám věci jako výměna oleje,filtru, čištění klimy.... hned po tom co jsem ji dovezl: tak cca. po 3000km na mě vyskočila chyba, po delší jízdě na dálnici... po napíchnutí na diagnostiku se přišlo že je něco s lambdasondou, ta stačila pročistit (asi za 200kč) a jezdí dál se mnou už 9tkm a v pořádku. Řekli mi že jak dlouho auto stálo, tak po tom co jsem jí dal kotel se uvolnily saze, a proto došlo k tomu zanesení. Takže já naštěstí nemám špatnou zkušenost se stáčením, když si člověk nechá ověřit historii přes VIN kod, tak se ledacos dozví. Ja osobně bych nekupoval auto starší 5 let, u těchto aut se da celkem dobře zjistit historie. Auta nad 5let něříkám že jsou starý nebo horší, jen už musí být člověk mnohem víc opatrnější při koupi. V každém případě bych asi nekupoval auto z českých bazarů, když to není nutné.
Renault Laguna II 1.6 16V 82kW
Rok výroby - Září 2007 facelift

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od Davidak79 » stř kvě 09, 2012 19:42

ICe.pack píše:Bylo to přesně 6.6.2011, kdy jsem koupil lagunku v německu. Všichni určitě známe mobile.de,autoscout... několik kousků jsem vyhlédl a jelo se, nakonec jsem koupil těsně za hranicema hned první kousek,prodával ho autosalon volkswagen, jediný Renault co tam stál byla právě moje laguna... takže mě zajímalo kde jí tam vzali, nechal jí tam zákazník který si od nich odvezl passata. A nebyli zrovna nadšený z toho že tam mají auto od Renaultu že budou rádi, když se ho zbaví. Cena byla v té době 167tis. auto nám zvedli nechali nás ho celkově projít a projet dokonce jsme ověřili historii na místě, serviska odpovídala to samé stav vozidla. Auto mělo najeto 32tkm což odpovídalo, rok výroby byl 09/2007. No vizuálně jako nové proště s tímto nájezdem jen čistě zajeté auto, jak člověk sedl dovnitř stále cítil tu novotu :) dalo by se říci láska na první pohled. Auto jsem samozřejmě koupil. V té době stálo na zimákách, tak ještě že mi pneu přehodí na letní a rovnou mi hodili zimaky do kufru ze je mam k tomu (to dohodnute nebylo, proste mi je dali). Slušný jednání, žádný spěch a ochota pomoct a poradit. Nechal jsem si ješte pro jistotu prověřit auto v ČR vše sedí, jediné co jsem na autě řešil, kdyz nepočítám věci jako výměna oleje,filtru, čištění klimy.... hned po tom co jsem ji dovezl: tak cca. po 3000km na mě vyskočila chyba, po delší jízdě na dálnici... po napíchnutí na diagnostiku se přišlo že je něco s lambdasondou, ta stačila pročistit (asi za 200kč) a jezdí dál se mnou už 9tkm a v pořádku. Řekli mi že jak dlouho auto stálo, tak po tom co jsem jí dal kotel se uvolnily saze, a proto došlo k tomu zanesení. Takže já naštěstí nemám špatnou zkušenost se stáčením, když si člověk nechá ověřit historii přes VIN kod, tak se ledacos dozví. Ja osobně bych nekupoval auto starší 5 let, u těchto aut se da celkem dobře zjistit historie. Auta nad 5let něříkám že jsou starý nebo horší, jen už musí být člověk mnohem víc opatrnější při koupi. V každém případě bych asi nekupoval auto z českých bazarů, když to není nutné.
Ahoj
V jakém městě to bylo a jaký autosalon ?
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
ICe.pack
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 28, 2011 15:10
Bydliště: U Brna

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od ICe.pack » čtv kvě 10, 2012 13:54

Ahoj
V jakém městě to bylo a jaký autosalon ?
Byl to Chemnitz - autosalon Volkswagen Automobile Chemnitz GmbH
Renault Laguna II 1.6 16V 82kW
Rok výroby - Září 2007 facelift

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od Davidak79 » čtv kvě 10, 2012 15:54

ICe.pack píše:
Byl to Chemnitz - autosalon Volkswagen Automobile Chemnitz GmbH
A neobsluhoval tě Mario Rieger :D
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
ICe.pack
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 28, 2011 15:10
Bydliště: U Brna

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od ICe.pack » čtv kvě 10, 2012 17:09

A neobsluhoval tě Mario Rieger :D
Ted se divam na smlovu a po telefonu jsem mluvil s Hen Vogler.
A smlouvu vyrizoval Muller Maik.
Nerikej ze s nima mas taky zkusenosti :)
Renault Laguna II 1.6 16V 82kW
Rok výroby - Září 2007 facelift

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stačení kilometru

Příspěvek od Davidak79 » čtv kvě 10, 2012 18:59

ICe.pack píše: Nerikej ze s nima mas taky zkusenosti :)
Z roku 2008 a maximálně nejlepší zkušenost, jen tam byl ten Mario :D Vypadá to že jsme opouštěli brány stejného areálu.
Historie vozu - kilometry vše 100% sedělo
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů