Nahradni VIN / stitek po zniceni

Zde se nalézají odpovědi na dotazy společné pro všechny modely nebo pro více modelů současně.

Moderátor: Moderators General

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » úte úno 05, 2008 01:13

100KUC píše:
awe_cz píše:Skutecne to vyridili a dokonce spravne - zustava mi puvodni VIN. At to sem nehazim 2x:

viewtopic.php?p=120621#120621

Jinak - pohoda, tihle sidli mimo ty spolecny prostory v prizemi, takze zadny cekani, rychlovka.
No jo... oddělení VINařů :D
A nebyli ti klucí veselí a neměli náhodou červený nosy, pak se tomu nedívím jak to rychle šlo. Protože střízliví úřadové mají pokřivené myšlení aby to buďto nešlo a nebo oklikou s 50 razítky.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » úte úno 05, 2008 07:15

mám taky na autě přerážený VIN ale u mě to bylo z důvodu "výměny" kastle, prostě auto jsem přivezl v době kdy jsme nebyly ještě v EU a nešlo to normálně přihlásit a tak se koupilo auto s CZ doklady a udělala se výměna kastle, ale na nový auto museli vyrazit VIN ze starého auta, takže mám auto s dvěma VIN, přeražení je zapsáno v TP i OTP jako VIN obnoveno náhradní technologií, ale stejně když jedu do německa mám s sebou německý TP kde je auto psaný na mě.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » úte úno 05, 2008 18:10

Šamša píše: A nebyli ti klucí veselí a neměli náhodou červený nosy, pak se tomu nedívím jak to rychle šlo. Protože střízliví úřadové mají pokřivené myšlení aby to buďto nešlo a nebo oklikou s 50 razítky.
Ja ti nevim - bud jsem mel zatim extremni stesti na uredniky nebo s nima holt umim jednat. Policajt, ktery mne vlastne nasel sam diky podlozkam pod RZ, urednici na odboru dopravne spravnich agend... Nenarazil jsem na problem, de iure jsem nemel dostat novy RZ, ale bez problemu dostal...

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » stř úno 06, 2008 22:09

Tak stesti mi dneska doslo, narazil jsem na XXXXXX na STK. Auto chci prevest na sestru, tak jsme po obnove VINu, navsteve na dopravne spravni agende jeli jeste znova na STK pro evidencku. Tu mi to XXXXX nedalo, protoze pry na motoru chybi stitek a tudiz nesouhlasi typ (vyrobni cislo v TP neni). Stitek tam nikdy nebyl, mj. proto je uz od zacatku motor veden v CZ TP bez cisla. Ale ja se nedam, zajel jsem cestou domu do Renaultu, kde mi na pockani a bezplatne vystavili potvrzeni, ze je to skutecne tenhle motor. Uz na to kaslu, pristi kroky zaridim delam pres znamosti.

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv úno 07, 2008 09:57

A hele, tady jsem něco zaspal....
Tuhle zkušenost mám "čerstvě" za sebou. Tak jen tak pro kontrolu. Od policie dostanete protokol o navrácení vozidla a potvrzení vlastnictví. Na jeho základě vystaví na evidenci vozidel (magistrát) dokument se žádostí o přeražení VINu. S tím jedete na STK, kde provedou znehodnocení falešného VINu a vedle vyrazí původní, zároveň napíšou do velkého techničáku "VIN obnoven náhradní metodou". S tím opět na magistrát a dostanete na tomto základě nový malý techničák + nové značky.
Všechno přirozeně za standardní poplatky.
Samolepku dělá jen Renault, na objednání - čeká se (v mém případě) cca měsíc - sumu neznám, hradil jí nový majitel.
V případě, že zvolíte "wc" postup, počítejte s velkejma problémama a zároveň pak platí jeho tvrzení o hodnotě vozidla.

Já jsem Mégana nabídl za rozumnou sumu s tím, že jsem o jeho stavu nic nezamlčel a informoval jsem všechny potenciální kupující o tom, co budou muset ještě absolvovat a kolik do něj budou muset ještě vrazit. Přesto jsem měl osm vážných zájemců.
Pozor na pár drobností.
1,Při následné evidenci/prodej dělá problémy právě ona opomíjená samolepka - STK vyžaduje originální a k původnímu vozu.
2, přestože mi STK provedla úpravu štítku motoru odstraněním čísla a ponecháním typu s tím, že se čísla stejně neevidijí, pri následném přihlašování byl problém a nový majitel musel napřed žádat o výmaz z TP.
.....
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv úno 07, 2008 10:04

Alibaba píše: A hele, tady jsem něco zaspal....
Tuhle zkušenost mám "čerstvě" za sebou. Tak jen tak pro kontrolu. Od policie dostanete protokol o navrácení vozidla a potvrzení vlastnictví.
V protokolu musi byt napsano, ze doslo k manipulaci s VIN - jinak dela magistrat problemy. Mne pak PCR psala dodatecne potvrzeni.
Alibaba píše: Na jeho základě vystaví na evidenci vozidel (magistrát) dokument se žádostí o přeražení VINu. S tím jedete na STK, kde provedou znehodnocení falešného VINu a vedle vyrazí původní, zároveň napíšou do velkého techničáku "VIN obnoven náhradní metodou". S tím opět na magistrát a dostanete na tomto základě nový malý techničák + nové značky.
RZ do toho netahej - nesouvisi s tim. Ja byl pro znacky pred timhle celym koleckem.
Alibaba píše: Všechno přirozeně za standardní poplatky.
Samolepku dělá jen Renault, na objednání - čeká se (v mém případě) cca měsíc - sumu neznám, hradil jí nový majitel.
Zatim ji take neznam, vcera jsem byl objednat (mam jeste stitek). Standardni poplatky az na osm stovek za obnovu VIN;(
Alibaba píše: V případě, že zvolíte "wc" postup, počítejte s velkejma problémama a zároveň pak platí jeho tvrzení o hodnotě vozidla.

Já jsem Mégana nabídl za rozumnou sumu s tím, že jsem o jeho stavu nic nezamlčel a informoval jsem všechny potenciální kupující o tom, co budou muset ještě absolvovat a kolik do něj budou muset ještě vrazit. Přesto jsem měl osm vážných zájemců.
Pozor na pár drobností.
1,Při následné evidenci/prodej dělá problémy právě ona opomíjená samolepka - STK vyžaduje originální a k původnímu vozu.
2, přestože mi STK provedla úpravu štítku motoru odstraněním čísla a ponecháním typu s tím, že se čísla stejně neevidijí, pri následném přihlašování byl problém a nový majitel musel napřed žádat o výmaz z TP.
.....
Cisla se neeviduji u nove registrovanych vozidel - pokud mate v TP cislo, musi byt i na motoru.

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv úno 07, 2008 10:31

awe_cz píše: V protokolu musi byt napsano, ze doslo k manipulaci s VIN - jinak dela magistrat problemy. Mne pak PCR psala dodatecne potvrzeni.

Pochopitelně, to je přeci samozřejmé !
awe_cz píše: RZ do toho netahej - nesouvisi s tim. Ja byl pro znacky pred timhle celym koleckem.
Značky s tím přirozeně souvisí, protože máš v techničáku ty původní a musíš si tam nechat zanést stávající. Tedy alespoň "mí" zloději jezdili na jiných a dokud nebylo auto úředně moje i s platným VINem, tak jsem platné značky neměl.
awe_cz píše: Cisla se neeviduji u nove registrovanych vozidel - pokud mate v TP cislo, musi byt i na motoru.
Přesto mi tuhle zhovadilost "odborníci" z STK provedli...
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv úno 07, 2008 10:41

Alibaba píše: Značky s tím přirozeně souvisí, protože máš v techničáku ty původní a musíš si tam nechat zanést stávající. Tedy alespoň "mí" zloději jezdili na jiných a dokud nebylo auto úředně moje i s platným VINem, tak jsem platné značky neměl.
Ne nutne. Ja si zasel pro znacky okamzite po navraceni auta, v pohode mi dali novy. A asi az za 14 dni jsem resil (resim) ten zbytek...

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv úno 07, 2008 11:07

awe_cz píše: Ne nutne. Ja si zasel pro znacky okamzite po navraceni auta, v pohode mi dali novy. A asi az za 14 dni jsem resil (resim) ten zbytek...
ok
Já vzhledem k tomu, že jsem čekal na auto umístěné v policejním depozitu 8 měsíců, tak jsem chtěl mít všechno vybavený hned. Tudíž jsem to udělal naráz a popisuji to jako součást procesu.
Nový značky jsem napřed nechtěl, protože mi šlo i o novej techničák a nikdo mi nebyl schopen napřed říct, jestli bude mít auto VINko původní, nebo nějaký náhradní nový. Fakt to nikdo nevěděl - až při návštěvě STK to z nich najednou vypadlo.... :twisted:
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv úno 07, 2008 14:34

Alibaba píše:Já vzhledem k tomu, že jsem čekal na auto umístěné v policejním depozitu 8 měsíců, tak jsem chtěl mít všechno vybavený hned. Tudíž jsem to udělal naráz a popisuji to jako součást procesu.
Nový značky jsem napřed nechtěl, protože mi šlo i o novej techničák a nikdo mi nebyl schopen napřed říct, jestli bude mít auto VINko původní, nebo nějaký náhradní nový. Fakt to nikdo nevěděl - až při návštěvě STK to z nich najednou vypadlo.... :twisted:
Aha, tak to ti teda fakt nezavidim:(

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » úte úno 12, 2008 18:34

Takze vcera na magistrat, dneska znova pro rozhodnuti, zitra znova na STK a dopravne spravni... achjo:(

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » stř úno 13, 2008 17:03

Tak hura, uz to mam komplet.

Obnova VIN: 790,-
Vyrazeni typu motoru: 650,-
Spravni poplatek za zapsani: 2 x 50,-

Bleee...

Uživatelský avatar
kidli
Člen RCČR
Příspěvky: 139
Registrován: stř dub 19, 2006 15:13
Bydliště: Kladno

Příspěvek od kidli » čtv úno 14, 2008 08:44

Ještě k tomu štítku s číslem motoru: - vzhledem k tomu, že se číslo neeviduje - v případě, že štítek
a) fyzicky existuje
b) není přinýtován na motoru :wink:
c) typ motoru koresponduje s údaji na štítku

pokud se nechá udělat výmaz z TP, vyřeší se tím případný problém na STK s chybějícím štítkem nebo ne a štítek nutno přidělat do vhodných míst?...

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv úno 14, 2008 13:06

kidli píše:Ještě k tomu štítku s číslem motoru: - vzhledem k tomu, že se číslo neeviduje - v případě, že štítek
a) fyzicky existuje
b) není přinýtován na motoru :wink:
c) typ motoru koresponduje s údaji na štítku

pokud se nechá udělat výmaz z TP, vyřeší se tím případný problém na STK s chybějícím štítkem nebo ne a štítek nutno přidělat do vhodných míst?...
Mě ho přinýtovali na jiné místo a šlo jen o štítek s typem motoru bez čísla. Jelikož číslo bylo v TP, bylo nutno požádat o výmaz. Pak bylo vše ok - tedy podle slov nového majitele. Stejně mám pocit, že vždy dost záleží, na koho v ouřadě narazíš.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » pát úno 15, 2008 02:08

kidli píše:Ještě k tomu štítku s číslem motoru: - vzhledem k tomu, že se číslo neeviduje - v případě, že štítek
a) fyzicky existuje
b) není přinýtován na motoru :wink:
c) typ motoru koresponduje s údaji na štítku

pokud se nechá udělat výmaz z TP, vyřeší se tím případný problém na STK s chybějícím štítkem nebo ne a štítek nutno přidělat do vhodných míst?...
Podle mne by to vadilo - proste chybejici stitek = chybejici typ motoru. Blb na STK motor nepozna, kdyz to neni napsany na stitku.

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Příspěvek od Jan Kalina » pát úno 15, 2008 19:50

Samozřejmě že chybějící štítek motoru vadi, pokud není v dokladech zápis o jeho absenci a identifikaci typu motoru jiným způsobem. Na prvním řádku toho štítku je typ motoru, který je i nedále evidován.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

Odpovědět

Zpět na „Společné věci pro všechny modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů