Low Battery - prosím o radu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Peger
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 12, 2017 11:44

Low Battery - prosím o radu

Příspěvek od Peger » sob lis 25, 2017 15:35

Zdravím kolegové, moc a moc prosím o radu.. Zakoupil jsem na jaře Renault Scenic 1.9 DCI 96kw II 2007 / dovoz z Dánska /, v perfektním stavu.. Vše kontrolováno i techniky v Renaultu / za poplatek před koupí / . Auto velmi spolehlivé, než však došlo k následujícímu. Auto ztratilo výkon a pod autem se začalo ozývat syčení.. Soused je majitelem prodejny Suzuki a také autoservisu všech značek a tak řekl, že mi to opraví za cenu dílů. Proč toho tedy nevyužít.. a navíc je to soused... Tak pojďme do servisu. Zde prý je prasklá hadice k turbu a tak výměna a objednání. Ok. Udělejte rozvody a výměnu filtrů, prosím je o další práci.. Po týdnu doráží hadice, ale auto prý nejede.. Tak tedy prý váha vzduchu, koupená nová, ale stále nic..Tak tedy turbo ven, ale po kontrole u odborníků, vše v pořádku. Tak prý to bude FAP filtr.. Ten odebrán k vyčištění a se zárukou na dalších 80.000 km dodán zpět do servisu. Auto s kompletní výměnou rozvodů atd. přivezeno domů s tím, že je opravené... Bratru všechno za 27.000 Kč. Ok, jsem spokojen a platím.. A teď to začíná.... / Při dání do servisu auto na diagnostice nehlásí žádnou chybu.. I soused majitel se divil,že ne.. / Auto má být v pořádku, a tak odjíždím.. Za cca 10 km jízdy svítí CHECK INJECTION a CHECK EMMISION. Proč mám kontrolovat vstřikování a emise?? Jedu tedy do servisu, kde reklamuji jejich práci.. Zde mi říkají, že je vadný EGR.. Ok, kupuji nový a auto opět předáno s tím, že nehází chybu. Zaplaceno cca 6800 za cenu nového EGR ventilu. Po ujetí cca 20 km svítí opět CHECK EMMISION a auto chvílemi skáče a pak zase jede... Opět cestuji do servisu a zde zjištěno, že je závada na alternátoru a není připojen FAP. To už pěním a chci jejich okamžitou opravu. FAP tedy opět vyčištěn, protože když nebyl zapojen, nespaloval a u alternátoru, ten se posílal na kompletní repas. Auto poté vráceno s tím, že vše je ok..
Pocitově není, protože stále cítím zápach výfukových výparů v interiéru - předtím nedělalo a ohlásí se hláška LOW BATTERY. Auto tedy beru na podrobnou diagnostiku do jiného servisu a zde se ukazují dvě chyby: DF 061 a DF034. Odborník říká, že na 3 válci dochází k nějakému elektrickému problému, při klidovém stavu nepracuje jak má, při stlačení plynu pracuje jak má.. Co se týká problému s alternátorem, tak zde prý diagnostika alternátor nepozná typ / je to originál a byl na repasi / ale dobíjí.. V klidu však na 13, 9 a při stlačení plynu pak na 14,8. Možná budete nadávat, že jsem nešel hned do Renaultu, ale je to soused a jezdí k němu do servisu i policie, Městský úřad a doktoři a věřil jsem mu.. Auto jezdí, je však cítit zplodiny uvnitř a pak ta otravná hláška LOW BATTERY.. Baterie je však pořádku.
A tak mne napadá:

3.válec - chyba elektriky a možná těsnění / pro ten smrad ? / - jinak výfuk a vlnovec v pořádku a nový

LOW BATTERY - S tím si nevím rady... Alternátor dobijí, ale dle diagnostiky při většich otáčkách.. / alternátorový servis nechce uznat reklamaci s tím, že dobíjí v pořádku a chyba je ve voze /

Do Renaultu nechci - objednání za 3 týdny a už teď mne ta sranda stála celkem 35.000 Kč ...

Nemáte někdo zkušenost, jak řešit tyto chyby DF034 a DF061 a LOW BATTERY

Děkuji moc

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Low Battery - prosím o radu

Příspěvek od EfineSS » sob lis 25, 2017 16:34

DF034 - porucha dobíjení?
DF061 - porucha žhavení?

Zápach spalin do kabiny = netěsnost ve výfukovém potrubí/recirkulaci

Chce to originál diagnostiku. Jestli někde z okolí Brna, můžem na to mrknou.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

krisz
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte kvě 11, 2010 14:35
Bydliště: SR-Sala

Re: Low Battery - prosím o radu

Příspěvek od krisz » pon lis 27, 2017 09:49

Low Battery -slabá baterka v karte ...
Scenic II 1,9dci 88kw 2003

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů