Náhrada H7 za xenon

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
sundevil
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned zář 24, 2006 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sundevil » úte pro 19, 2006 09:30

hm to jsou dobre otazky? jsme zvedav na odpoved.. uvazuji o tom taky ale porad nevim zda do toho jit nebo ne. a zda je to legalni.
Renault megane grandtour 1,5dci 100k, Dynamique+Lux

[img]http://images.spritmonitor.de/160348_5.png[/img]

vavrekj
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 15, 2005 16:40

Příspěvek od vavrekj » úte pro 19, 2006 12:37

pretoze xenon ma skoro trojnasobnu intenzitu svetla oproti halogenke H7 , preto sa do parabolickych svetlometov musia pouzivat vybojky ktore maju na vrchu naparenu ciernu vrstvu ,aby sa zamedzilo oslnovaniu, odporucam si pozriet rozne dokumenty jak od spolocnosti PHILIPS tak aj OSRAM atd , na internete to je pekne rozpisane a vysvetlene ,

ja osobne som mal takuto upravu, parabolicke svetlomety a vybojky bez cierneho tienitka, svietilo to super, uplne po stranach, vozovka krasne osvetlena, ale ako sa zvysilo osvetlenie postranach zvysilo sa sovetlenie aj do hora, a garantujem ti ze aj ked si dal svetlomety nastavit pristrojom , protiiduce auta to osvetlovalo aj tak , kdezto ak das vybojku s zaciernenou vrstvou svieti ti to dost podobne ale neoslnuje protiiduce auta
RENAULT LAGUNA II 1.9dCI 88kW

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » úte pro 19, 2006 13:34

vavrekj píše:pretoze xenon ma skoro trojnasobnu intenzitu svetla oproti halogenke H7 , preto sa do parabolickych svetlometov musia pouzivat vybojky ktore maju na vrchu naparenu ciernu vrstvu ,aby sa zamedzilo oslnovaniu, odporucam si pozriet rozne dokumenty jak od spolocnosti PHILIPS tak aj OSRAM atd , na internete to je pekne rozpisane a vysvetlene ,

ja osobne som mal takuto upravu, parabolicke svetlomety a vybojky bez cierneho tienitka, svietilo to super, uplne po stranach, vozovka krasne osvetlena, ale ako sa zvysilo osvetlenie postranach zvysilo sa sovetlenie aj do hora, a garantujem ti ze aj ked si dal svetlomety nastavit pristrojom , protiiduce auta to osvetlovalo aj tak , kdezto ak das vybojku s zaciernenou vrstvou svieti ti to dost podobne ale neoslnuje protiiduce auta
Samozřejmě že nejsem prase a pokud s tím bude takovýto problém tak to nějak pořeším. A pokud to bude nutné tak to i zahodím. Šel sem do rizika, že to způsobí nějaký problém a že to bude k ničemu.

Teď už můžu jen čekat... až dojede auto ze servisu....
teď sem prošel videa na youtube a video google a začínám mít radost :))
Na žádné špatné věci sem nenarazil. Je pravda že skutečnost může být jiná. Usmívat se budu až to bude na autě a bude vše OK.
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » úte pro 19, 2006 18:45

hudes píše:Já pořád nechápu proč bych měl mět H7 se zakrytou vrchní částí?! Vždyť H7 ji taky nemá a navíc vlákno výbojky je umístněno na stejném místě jako vlákno halogenu!!!! A proto říkám PROČ zakrývat vrchní část?!?!?!?
2 SCENIC II 2.0T: jak to tedy je, svítí vám to špatně a byl jste nucen to odmontovat?! Byl jste nucen nějak upravovat výbojku?! Určitě ne!!
Svítí mi to super, nemám s tím žádný problém. Zatím se mi nestalo, že by na mne někdo v protisměru blikal, že ho oslňuji. Myslím že nebudete litovat. Na Scenicu fáze I na mne s normálními H7 pořád někdo blikal, že ho oslňuji, podotýkám že jsem používal běžné H7 a světlomety byli správně seřízeny. Na II se mi to nikdy nestalo ani s H7 ani s xenonem. Abych nemusel řešit problémy zda je vše O.K. nebo ne , koupil jsem to u české firmy, které má homologaci. V případě problému bych to řešil u nich. (otázkou je zda bych něco vyřešil ?) :-)

Uživatelský avatar
sundevil
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned zář 24, 2006 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sundevil » úte pro 19, 2006 18:50

muzes dat odkaz na tu firmu?? podivam se na to pls
Renault megane grandtour 1,5dci 100k, Dynamique+Lux

[img]http://images.spritmonitor.de/160348_5.png[/img]

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » úte pro 19, 2006 19:02

sundevil píše:muzes dat odkaz na tu firmu?? podivam se na to pls
Je to v prvním příspěvku tohoto vlákna.http://www.xenonlamp.cz
Jinak doporučuji pročíst starší příspěvky. Na 1 stránce tohoto vlákna je vyjádření dovozce (pan Gawliczek) k tomuto problému. Na některé vznesené dotazy už vlastně odpověděl.

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát led 12, 2007 12:30

tak sem to namontoval. Vše je dobré. Jen uvidíme jak dlouho vydrží ty výbojky.
Instalace je na 10min, ale najít místo pro ty jednotky je kumšt. Dneska večer dám foto a nějaké video. Mám fotky srovnání H7 vs. xenon auto stálo na stejném místě. Zatím
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
sundevil
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned zář 24, 2006 12:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sundevil » pát led 12, 2007 12:46

tak to jsem zvedav... pokud muzes dej fotky i motoru jak si vedl kabely a kam si to vse namontoval.
Renault megane grandtour 1,5dci 100k, Dynamique+Lux

[img]http://images.spritmonitor.de/160348_5.png[/img]

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát led 12, 2007 16:15

Tak hodil sem to na mé stránky.
Je tam i video ale má 8 mega a 30s. Je to vyloženě jen start.
Jinak jsou zde i fotky co a jak sem kde umístnil.
Kdyby měl někdo chuť si něco takového pořídit (nebo cokoli na EBay) a nemá možnost nákupu na EBay tak sem ochoten zprostředkovat koupi.
Jinak jestli máte otázky tak rád zodpovím. Zdarec
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát led 12, 2007 16:35

hudes píše:Jinak jestli máte otázky tak rád zodpovím. Zdarec
Ehm, mozna budu vypadat jako blbec, ale kde to na tvych strankach (predpokladam ze na http://renaultscenic.kvalitne.cz/ ) to najdu?
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát led 12, 2007 17:11

jj xenon HID KIT http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/
jinak když klikneš na www v popisu tak tě to tam taky odkáže
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát led 12, 2007 17:59

hudes píše:jj xenon HID KIT http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/
jinak když klikneš na www v popisu tak tě to tam taky odkáže
No prave kdyz vlezu na http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/, tak uvidim toto:
Obrázek
Po "Xenon HID" ani stopy :-(

EDIT: Tak jsem to nasel, je to ta tenoulilinka carecka mezi "Soumrakový spínač" a "Scenic foto:". Mrska jedna schovana.

EDIT2: Ahaaa, uz tusim kde je zakopany pes. Ty pouzivas absolutni pozicovani v CSS coz v kombinaci s tim ze prakticky neovlivnis absolutni (pouze relativne a ani na to nemuze byt spoleh) velikost textu "Technické problémy těchto vozů a způsoby odstranění (pokud možno doma):" a zacatek bloku "levy1" se tim padem o kus posune niz a tim se stane ze blok "levy2" zacina tak, ze prekryje tlacitko "Xenon HID KIT".

EDIT3: Ne, uplne presne tim to neni, protoze i "levy1" ma zacinat na absolutni pozici (coz je mimochodem to nejhorsi co muzes udelat - na webu neni nic absolutniho i pres veskere snahy o absolutno). No proste tam nekde je zakopany pes. Teda xenon :-).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát led 12, 2007 19:26

kmarty píše:
hudes píše:jj xenon HID KIT http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/
jinak když klikneš na www v popisu tak tě to tam taky odkáže
No prave kdyz vlezu na http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/, tak uvidim toto:
Obrázek
Po "Xenon HID" ani stopy :-(

EDIT: Tak jsem to nasel, je to ta tenoulilinka carecka mezi "Soumrakový spínač" a "Scenic foto:". Mrska jedna schovana.

EDIT2: Ahaaa, uz tusim kde je zakopany pes. Ty pouzivas absolutni pozicovani v CSS coz v kombinaci s tim ze prakticky neovlivnis absolutni (pouze relativne a ani na to nemuze byt spoleh) velikost textu "Technické problémy těchto vozů a způsoby odstranění (pokud možno doma):" a zacatek bloku "levy1" se tim padem o kus posune niz a tim se stane ze blok "levy2" zacina tak, ze prekryje tlacitko "Xenon HID KIT".

EDIT3: Ne, uplne presne tim to neni, protoze i "levy1" ma zacinat na absolutni pozici (coz je mimochodem to nejhorsi co muzes udelat - na webu neni nic absolutniho i pres veskere snahy o absolutno). No proste tam nekde je zakopany pes. Teda xenon :-).
hmm snad to nedělá problém všem. Zkoušel sem to na všem možném a neblblo to. Já jsem úplný začátečník v tvorbě webu. Toto sem zkoušel a líbilo se mě to. Kdyžtak to předělám
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát led 12, 2007 19:27

kmarty píše:
hudes píše:jj xenon HID KIT http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/
jinak když klikneš na www v popisu tak tě to tam taky odkáže
No prave kdyz vlezu na http://www.renaultscenic.kvalitne.cz/, tak uvidim toto:
Obrázek
Po "Xenon HID" ani stopy :-(

EDIT: Tak jsem to nasel, je to ta tenoulilinka carecka mezi "Soumrakový spínač" a "Scenic foto:". Mrska jedna schovana.

EDIT2: Ahaaa, uz tusim kde je zakopany pes. Ty pouzivas absolutni pozicovani v CSS coz v kombinaci s tim ze prakticky neovlivnis absolutni (pouze relativne a ani na to nemuze byt spoleh) velikost textu "Technické problémy těchto vozů a způsoby odstranění (pokud možno doma):" a zacatek bloku "levy1" se tim padem o kus posune niz a tim se stane ze blok "levy2" zacina tak, ze prekryje tlacitko "Xenon HID KIT".

EDIT3: Ne, uplne presne tim to neni, protoze i "levy1" ma zacinat na absolutni pozici (coz je mimochodem to nejhorsi co muzes udelat - na webu neni nic absolutniho i pres veskere snahy o absolutno). No proste tam nekde je zakopany pes. Teda xenon :-).
hmm snad to nedělá problém všem. Zkoušel sem to na všem možném a neblblo to. Já jsem úplný začátečník v tvorbě webu. Toto sem zkoušel a líbilo se mě to. Kdyžtak to předělám
edit: tak sem to seskupil a mělo by to být v pohodě. teda doufám
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát led 12, 2007 22:48

hudes píše:edit: tak sem to seskupil a mělo by to být v pohodě. teda doufám
Jj, ted je to v poho. Diky moc.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

VGT
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 15, 2007 08:00

Příspěvek od VGT » pon led 15, 2007 08:11

gapa píše:
Číslo této homologace pro naše xenonové sady je: e24*72/245*95/54*1169*00

za www.xenonlamp.cz

Pavel Gawliczek

Vzhledem k tomu, že směrnice EHS/ES čísel 72/245 a 95/54 se týkají jen a pouze elektromagnetické kompatibility ( jsou to ta čísla ze začátku tohoto certifikátu o homologaci), nejedná se o homolagaci xenonové sady !!!
podrobněji na http://www.xenonlamp.cz/forum.php?show= ... pic_id=139

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » stř led 31, 2007 23:48

Mno, podle meho nazoru nepodlehaji zarovky zadnemu schvalovani na technickou zpusobilost, nebot nejsou uvedene v priloze 15 zakona č. 341/2002 Sb.
Otazka zni, jestli svetlomet je schvalovan jako celek s zarovkou (pravdepodobne?). V tom pripade by bylo potreba, aby xenonova vybojka mela nejaky atest ktery potvrdi ze vyhovuje standardu pro halogenovou zarovku H7 (ze se chova stejne a tudiz je zamenitelna)...
Co si o tom myslite?

Pridam i dotaz: vy to vsichni mate ve svetlometech s cirou optikou, predpokladam? Zkousel to nekdo do normalniho svetla?

EDIT: Soucasti definice standardu H1 je i svitivost, 1550 lumen ±15%. Takze to xenonova vybojka stoprocentne nesplnuje... nejak se mi to zacina cely nelibit, zacinam mit pocit ze pan Gawliczek z www.xenonlamp.cz ma sice nejakou homologaci nebo atest, ale buh vi na co. Rekl bych ze na zastavbu do libovolneho typu vozu asi ne. :(

EDIT2: Clanek o tom proc koverze na xexnony nebude nikdy fungovat jak ma (anglicky)
Takze do toho asi nejdu.

EDIT3: Pokud byste k tomu nekdo mel prilezitost, myslim ze by bylo zajimave poridit fotku sviticiho auta zezhora - panelak, rozhledna, cokoli... aby bylo videt jak vypada skutecne osvetlovana plocha.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát úno 02, 2007 19:45

Regis píše:Mno, podle meho nazoru nepodlehaji zarovky zadnemu schvalovani na technickou zpusobilost, nebot nejsou uvedene v priloze 15 zakona č. 341/2002 Sb.
Otazka zni, jestli svetlomet je schvalovan jako celek s zarovkou (pravdepodobne?). V tom pripade by bylo potreba, aby xenonova vybojka mela nejaky atest ktery potvrdi ze vyhovuje standardu pro halogenovou zarovku H7 (ze se chova stejne a tudiz je zamenitelna)...
Co si o tom myslite?

Pridam i dotaz: vy to vsichni mate ve svetlometech s cirou optikou, predpokladam? Zkousel to nekdo do normalniho svetla?

EDIT: Soucasti definice standardu H1 je i svitivost, 1550 lumen ±15%. Takze to xenonova vybojka stoprocentne nesplnuje... nejak se mi to zacina cely nelibit, zacinam mit pocit ze pan Gawliczek z www.xenonlamp.cz ma sice nejakou homologaci nebo atest, ale buh vi na co. Rekl bych ze na zastavbu do libovolneho typu vozu asi ne. :(

EDIT2: Clanek o tom proc koverze na xexnony nebude nikdy fungovat jak ma (anglicky)
Takze do toho asi nejdu.

EDIT3: Pokud byste k tomu nekdo mel prilezitost, myslim ze by bylo zajimave poridit fotku sviticiho auta zezhora - panelak, rozhledna, cokoli... aby bylo videt jak vypada skutecne osvetlovana plocha.
Az budu doma tak vyfotim originál xenon a ten můj hid kit. Mám možnnost porovnat obě auta a kromě automatického sklonu nepozoruju žádný rozdíl......... jo jeden by byl já mám 4300k a na tom druhém bude něco kolem 5000 až 6000k víc do modra.
Už sem najezdil pár kilometrů a dokonce sem zkokušel jízdu proti sobě a žádný problém. Je to jen na tobě zada to koupíš či nikoliv... Peněz nelituju, protože rozdíl je markantní. Navíc jezdím hodně večer. Ale kdybych jezdil jen někdy tak bych se na to asi vykašlal.
Omlouvám se.
Naposledy upravil(a) hudes dne sob úno 03, 2007 09:33, celkem upraveno 1 x.
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát úno 02, 2007 22:42

Hudes: Není třeba užívat tak silných výrazů, že?

All: Ten článek, zmiňovaný výše, je napsaný poctivě a pravdivě a s tím, co obsahuje je možno se ztotožnit.
Nikoho nechci odrazovat od konverze na HID, ale každý by měl vědět že světla, kam patří halogenové žárovky nejsou uzpůsobena za práci s jiným druhem zdroje světla.
Každý si to přeberte podle svého.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pon úno 05, 2007 22:50

Zajimava vec, ktera myslim patri k tematu, je porovnani objektivnich vysledku pouziti HID a halogenovych svetel. Studie (bohuzel opet v anglictine) je tady: http://www.tfhrc.gov/safety/hsis/pubs/0 ... uction.htm
Puvodne to je studie zamerena na nejake systemy nocniho videni do auta, HID a halogeny jsou tam jen pro srovnani, takze je urcita sance ze to bude nezaujaty.
Pokud se doctete az na stranu 3, kde zacinaj vysledky, zjistite ze ve vetsine pripadu jsou na tom halogeny (HLB - Halogen Low Beam) +- stejne jako HID. Celkem me to prekvapilo, naskyta se samozrejme otazka proc vyrobci vubec HID svetlomety pouzivaji... vypada to, ze lepsi svitivost nezarucuje lepsi vysledky pri zpozorovani prekazky. Ma to i urcitou logiku, protoze svetla nemuzou svitit o moc dal, aby neoslnovala protijedouci... samozrejme se tam nic nerika o tom, jestli HID treba min unavujou oci atp.
Nechci tady zacinat flame na tema HID ano/ne, jen mi to prislo jako relevantni informace. Puvodne jsem byl rozhodnuty do konverze jit, ale po precteni vsech techto clanku to neudelam. Nevim jestli jsou xenony do normalnich svetel lepsi nez halogeny nebo ne, ale nestoji mi to za potencialni problemy.

Jeden vysledek pro ukazku:
Obrázek
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
dezod
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: stř kvě 30, 2007 18:06

Příspěvek od dezod » ned čer 03, 2007 13:33

Zdravím, zajímalo by mě jaký typ xenonů bych potřeboval do mého clia II viz níže???
Kdyby někdo něco potřeboval:

tvorba www stránek, optimalizace www, grafické práce, krycí a reklamní plachty -
www.abridesign.cz - celá ČR.

acylpirin
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř lis 08, 2006 14:24
Bydliště: Pardubicko

HT za xenon

Příspěvek od acylpirin » ned čer 03, 2007 20:41

Zdravím
Tak si tady čtu a nedá mi to, abych se taky nepřidal. Schválení dle směrnice EU e24*72/245*95/54*1169*00 je skutečně schválení výrobku = příslušenství vozidla z hlediska jeho elektromagnetické kompatibility, tedy zda vyzařuje elektromagnetické imise, a když, tak do úrovně dovolených limitů. A tady v tématu uváděné sady mají díly dva: to co svítí a to, co to první rozsvěcuje. K čemu ta homologace vlastně patří? Asi k tomu, co rozsvěcuje, ne? Co až výbojka dosvítí a bude se nahrazovat jinou? Tento, nebo jemu podobný výraz můžeme nalézt i na některých jiných zařízeních ve vozidle, mají-li povinnost schvalování z pohledu elektromagnetické kompatibility. Samozřejmě, že výraz eXX může být jiný (číslo je přiřazeno státu, jehož zkušebna výrobek homologovala, malé "e" znamená, že schvalování bylo podle směrnic EU, kdyby "E" bylo velké, tak bylo schvalování podle předpisů EHK a celý výraz schvalovací značky by vypadal jinak) a posledních pět čísel bude taky jiných (to je vlastně číslo schalovacího protokolu). Ale k vlastním světlometům. Při pozorné prohlídce sdruženého světlometu objevíme na krycím skle nebo na skříni světlometu různé informace, jako např. 1.2% (základní nastavení sklonu světlometu s potkávacím světlem), dále např. E4 HR HC00 DCR00 10 158 (homologace), 27.5 (svítivost dálkového světlometu v poměrných jednotkách - 75 jednotek odpovídá 225 000 candel, což je maximální hodnota pro součet svítivosti dálkových světel na vozidle umístěných) a další údaje. Pro nás je zajímavý výraz HR HC, může být i ve tvaru HR/C nebo HC/R, to je jedno, důležité ale je, že říká, že se jedná o sdružený světlomet se světlem potkávacím a dálkovým a zdrojem světla je halogenová žárovka. Takže jestliže do takového světlometu osadím jako zdroj světla výbojku, bez pardonu provedu zásah do původní konstrukce světlometu a vyrobím z toho něco, co neodpovídá schválení = homologaci na světlometu vyznačené a v souladu s v ČR platnými předpisy to nemá na vozidle co dělat. Byť to je všechno "pasovací" a seřiditelné na předepsaný sklon. Nojo, sklon. Vozidla se světlomety s výbojkou mají korekci sklonu světlometů s potkávacím světlem samočinnou podle zatížení, ne rukou řidiče. Takovéto vylepšení je na stejné úrovni, jako když si do světlometu přidám třeba barevné LED diody. Při kontrole v STK je to jen otázka pozornosti (a v některých případech i úrovně odbornosti) kontrolujícího technika a může nastat problém.
Bez ohledu na to, jestli někdo našel nebo nenašel ve vyhl. 341/2002 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků, kterou se provádí zákon. č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků, žárovky jako zdroje světla pro světlomety vozidel podléhají schvalování. Mimo citovaných právních norem (vyhl. č. 341/2002 není vyčerpávající závazný technický předpis, logicky se odvolává na EU A EHK) jsou pro výrobce vozidel, jejich úpravce a i provozovatele závazné další předpisy (a to především), např. zmíněné směrnice EU nebo předpisy EHK, které obsahují detailní podmínky, jak, kde, kolik a na čem umístit, co to má dělat a co ne, co to může emitovat, co to má vydržet a unést atd. Např. předpis EHK č. 48.02 (druhá revize) říká detailně vše o světelných zařízeních silničních vozidel z pohledu jak, kolik, kde, se signalizací činnosti či ne atd. (a kupodivu řeší i montáž a zapojení světel pro denní svícení, tzv. "denní světla").
Prezentuji tady jen svůj názor podložený trochou informací o schvalování silničních vozidel a jejich příslušenství, v žádném případě nechci nikoho poučovat nebo zrazovat od úprav. To je na zvážení každého jednoho. Hlavním vykladačem "pravdy" v této oblasti je Ministerstvo dopravy ČR.
Ahoj.

Uživatelský avatar
jardalik
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: ned srp 13, 2006 01:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardalik » pon zář 10, 2007 22:12

A co třeba koupit tohleto:

Kód: Vybrat vše

http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?B=0&ActiveNr=V88338&TypNr=18218&NodeId=504120
[color=blue:37fffbea19]RENAULT Megane II. Grandtour; 1,5 dCi Expression; 105k; r.v. 2005[/color]

mirec666
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned čer 24, 2007 17:54
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od mirec666 » čtv zář 13, 2007 10:13

vavrekj píše:ale lutujem protiiduce auta, ked to namontujes , mas parabolicke svetlomety takze vybojku musis mat zvrchu tienenu ako je orig vybojka D2R , inac ti to bude oslnovat ako dive, mam lagunu novu prestavanu na xenonya povodne som tam mal D2S vybojky PHILIPS , svietilo to silno a naviac do zlta a oslnovalo ako dive, momentlane mama D2R 6000K , pekne do modra svetlo a hlavne neoslnuje

Zdravim ,presne tento isty problem mam aj ja. Kupil som Lagunu kde uz boli dodatocne namontovane xenony. Ale az neskor som zistil, ze dialkove svetla svietia do zeme pred auto a popritom tlmene svetla oslnuju. Po rozobrati som zistil, ze su tam vybojky D2S, ktore nie su urcene do tychto svetiel. Nahodou som nasiel na nete foto xenonovej sady ako mam aj ja. Len s tym, ze ja mam D2S a v parabole mam ten pliesok na vybojke. Na tych fotkach to ma odtial vybrate. Uchytene to mam uplne "genialne". Gumickou. tu je odkaz http://www.geceucusu.com/mods/xenon/9/ Co s tym mozem robit ?? Su tri moznosti. 1.prehodit tam naspat H7 (najjednoduchsia moznost, ale je mi luto tie xenony vyhodit), 2.zohnat si vybojky D2R a este vymysliet nejaku paticu a uchytenie (je to drahe, lebo jedna vybojka stoji aj 2.000.-Sk a aj tak to nebude original), 3.skusit na mojich D2S zafarbit to tienidlo (alebo to prelepit paskou) a este vymysliet uchytenie patice (tak tu by som musel asi dlho experimentovat a vysledok je neisty). Mam z toho vaznu dilemu. Ma niekto nejaky dobry navrh ???? Asi tam ozaj dam naspat tie H7.
Renault Laguna II, 1.8 16V expression, r.v.2001

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HT za xenon

Příspěvek od DDT » pon říj 15, 2007 15:22

acylpirin píše:...........
Ahoj.
Ke Tvému výčtu možná ještě patří skutečnost, že světlomet podléhá schválení včetně zdroje světla. Pokud změníme zdroj světla, přicházíme o schválení...
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti