Náhrada H7 za xenon

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Náhrada H7 za xenon

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » stř lis 22, 2006 19:24

Dnes jsem si nechal namontovat do svého mazlíka xenonovou náhradu za H7. I za deště je vidět jako ve dne. Moc příjemné světlo. Při přepnutí na dálkové s klasickou H1 mám pocit že jsem zapálil svíčku. Je tam velký rozdíl v barvě světla. Ještě by to chtělo vyřešit i dálkové, ale co se světelnou houkačkou, neřešil jste to někdo? Všem vřele doporučuji.

http://www.xenonlamp.cz

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv lis 23, 2006 14:31

Jak je u toho reseny automaticky vyrovnavani sklonu? A ostrikovac svetel si mel uz predtim nebo si ho dodelaval?
Oboji je totiz ke xenonum povinny, jinak je to zraly na pokutu :-(
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv lis 23, 2006 15:05

Ostřikovače a naklánění jsem neřešil. Vycházím z údajů dovozce, který uvádí že výrobek je homologován a je opatřen homolog. značkou E-24 (což je pravda). Dále uvádí že se jedná o konverzní sadu která je koncipována jako náhradní světelný zdroj . Protijedoucí auta míjím bez jakéhokoliv poblikávání na mne, takže myslím že nikoho neoslňuji. Jaký zákon nebo nařízení, eventuelně vyhláška se k tomu vztahuje? Co jsem zatím pátral, vždy je to jen "jpp".

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » čtv lis 23, 2006 15:42

SCENIC II 2.0T píše:Ostřikovače a naklánění jsem neřešil. Vycházím z údajů dovozce, který uvádí že výrobek je homologován a je opatřen homolog. značkou E-24 (což je pravda). Dále uvádí že se jedná o konverzní sadu která je koncipována jako náhradní světelný zdroj . Protijedoucí auta míjím bez jakéhokoliv poblikávání na mne, takže myslím že nikoho neoslňuji. Jaký zákon nebo nařízení, eventuelně vyhláška se k tomu vztahuje? Co jsem zatím pátral, vždy je to jen "jpp".
Kolik tě to vyšlo na toho scenika taky ho mám a uvažuju o tom,jo a jak dlouho to trvalo ta montáž nebo dá se to zmáknout doma?
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » čtv lis 23, 2006 15:54

koukni na ten web co tam dal a zjistíš že to je na deset minut práce

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv lis 23, 2006 16:06

SCENIC II 2.0T píše:Vycházím z údajů dovozce, který uvádí že výrobek je homologován a je opatřen homolog. značkou E-24 (což je pravda).
No udajne tyhle soupravy, byt s atestem, nejsou schvaleny pro provoz na pozemnich komunikacich. Coz je vec, ktera mne od toho hodne odrazuje.
SCENIC II 2.0T píše:Jaký zákon nebo nařízení, eventuelně vyhláška se k tomu vztahuje? Co jsem zatím pátral, vždy je to jen "jpp".
Popravde jsem taky hledal a jeste nenasel. Ale to ze o tom plka kdekdo na kazdym rohu (ted i vcetne mne :-)) mne docela znervoznuje.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Hotler
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: úte kvě 16, 2006 10:34

Příspěvek od Hotler » čtv lis 23, 2006 16:49

na eBay se s trochou štěstí nechá koputi konverzní sada za příjemných 100 - 120 USD + doprava (většinou HK). Za ty peníze už ten risk stojí, řekl bych.

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

To : Lazak

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv lis 23, 2006 17:02

Cena byla 5000 Kč +DPH (brali jsme 5ks sad na více aut).
Montáž provedl značkový servis Renault, rozhodně to není u Scenica II práce na 10 minut. Musel dolů nárazník a světla ven. Je to dáno přístupem k žárovkam. U aut kde je snadný přístup z motorového prostoru ke světlům to bude jednodušší. Těch udávaných 10 minut na jejich webu je ale myslím myšleno na výměnu samotné výbojky. Do krytu světlometu se musí vyvrtat díra o průměr asi 20mm do které se vloží průchodka pro nové kabely. Někde mám doma montážní návod, zkusím ho najít, oskenovat a pošlu ho. Nebo se obrať na pana Gawliczka, s tím jsem jednal . Byl ochotný a vše mi vysvětlil.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » čtv lis 23, 2006 17:06

Ten návod by s emi líbil, pokud ho najdeš tak děkuju

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv lis 23, 2006 17:07

Večer nebo zítra to najdu. Jinak práce v servisu Renault stála 1500.

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv lis 23, 2006 18:18

krt.ecek píše:Ten návod by s emi líbil, pokud ho najdeš tak děkuju
Tak tady to je. Nechám to tam přes víkend a pak to smažu.
Naposledy upravil(a) SCENIC II 2.0T dne ned lis 26, 2006 18:17, celkem upraveno 1 x.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » čtv lis 23, 2006 18:32

no to není až tak hrozný jde jen o to jak se na jakým autě vyndavaj světlomety a když si vzpomenu jak se vyndavaj na meganovi 2001 tak se mi do toho nechce ale budu o tom stále přemýšlet děkuji za inspiraci

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » čtv lis 23, 2006 20:16

nešlo by tady dát foto jak to vypadá namontované na tom sceniku ale jak to je zhaslé?
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » čtv lis 23, 2006 20:38

Vyfotím to, ale nic tam není vidět, tváří se to jako obyč. žárovka. Pokud to zítra zvládnu (do práce za tmy a z práce za tmy) tak dám vědět. Jinak až o víkendu.

gapa
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 23, 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gapa » čtv lis 23, 2006 21:59

kmarty píše:
SCENIC II 2.0T píše:Vycházím z údajů dovozce, který uvádí že výrobek je homologován a je opatřen homolog. značkou E-24 (což je pravda).
No udajne tyhle soupravy, byt s atestem, nejsou schvaleny pro provoz na pozemnich komunikacich. Coz je vec, ktera mne od toho hodne odrazuje.
SCENIC II 2.0T píše:Jaký zákon nebo nařízení, eventuelně vyhláška se k tomu vztahuje? Co jsem zatím pátral, vždy je to jen "jpp".
Popravde jsem taky hledal a jeste nenasel. Ale to ze o tom plka kdekdo na kazdym rohu (ted i vcetne mne :-)) mne docela znervoznuje.
Pro upřesnění. Jelikož se nejedná o žádný zásah do konstrukce automobilu ani do konstrukce světlometů, ale fakticky se mění žárovka. Je povinností, aby tato žárovka-výbojka splňovala normy pro světelný zdroj určený do standardních světlometů. V evropě jsou všechny takto homologované díly označeny značkou E-XX v kroužku, americká norma používá označení DOT-XXX. Jedná se o odkaz na normu, kterou tento výrobek splňuje a která opravňuje jeho použití v motorovém vozidle. Žádný výrobce neschvaluje žárovky ani výrobky "pro provoz na pozemních komunikacích", nicméně je povinen dodržet patřičné normy, jejichž splnění mu potvrdí autorizovaná zkušebna.

U motorových vozidel se v rámci EU používají tzv. globální homologace. Ti z Vás, kteří již někdy dováželi jakékoliv motorové vozidlo ze zahraničí, s tím již mají určitě zkušenosti. Globální homologace je homologace platné na celém území EU a je nadřazena místním předpisům a schvalovacím procedurám. Globální evropská homologace má vždy tvar: eXX*XXXXX*XXXX*XXXX*XX Schváně se podívejte na štítek vašeho automobilu. Globálku tam musíte najít!

Číslo této homologace pro naše xenonové sady je: e24*72/245*95/54*1169*00

za www.xenonlamp.cz

Pavel Gawliczek

gapa
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 23, 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gapa » čtv lis 23, 2006 22:00

P.S.: Na STK jsme doposud nezaznamenali problém....

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » pát lis 24, 2006 08:06

gapa píše: Pro upřesnění. Jelikož se nejedná o žádný zásah do konstrukce automobilu ani do konstrukce světlometů, ale fakticky se mění žárovka.
Moment podle návodu musím dělat díru do světlometu, což znamená, že měním konstrukci světlometu

gapa
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv lis 23, 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gapa » pát lis 24, 2006 08:25

krt.ecek píše:
gapa píše: Pro upřesnění. Jelikož se nejedná o žádný zásah do konstrukce automobilu ani do konstrukce světlometů, ale fakticky se mění žárovka.
Moment podle návodu musím dělat díru do světlometu, což znamená, že měním konstrukci světlometu
:lol: :lol: :lol:

- Neděláš díru do světlometu, ale pouze průchodku na kabel do krytu patice žárovky. I kdyby jsi ten kryt nakrásně vyhodil (spousta starších převážně bouraných aut ho ani nemá) nijak nezměníš konstrukci světlometů.... jejich funkce zůstane nezměněna.

Myslím, že tomu co jsi napsal nemůžeš věřit ani ty sám... :D

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Foto

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » pát lis 24, 2006 09:08

lazak píše:nešlo by tady dát foto jak to vypadá namontované na tom sceniku ale jak to je zhaslé?
Tak tady to je Obrázek

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pát lis 24, 2006 13:36

tak na tohle se chystám už 14dní. Příští týden bych si to chtěl koupit. Samozřejmě že ze zahraničí EBAY. Nejspíš USA, protože dolar má dobrý kurz. Pak dám foto atd na moje stránky:)) Snad budu spokojen. Sám sem zvědav jak to půjde namontovat. Hlavně mě zajímá co světelný kužel, Jestli zůstal zachován?! Mám jen strach aby vlákno u toho xenonu nebylo jinde než vlákno u halogenky, to by mělo za následek špatné svícení si myslím. Jaké máš parametry xenonu?! 4300k?! nebo víc?! Já jdu do 4300k je to klasika jako skoro u všech aut s xenonama.
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » pát lis 24, 2006 18:49

hudes píše:tak na tohle se chystám už 14dní. Příští týden bych si to chtěl koupit. Samozřejmě že ze zahraničí EBAY. Nejspíš USA, protože dolar má dobrý kurz. Pak dám foto atd na moje stránky:)) Snad budu spokojen. Sám sem zvědav jak to půjde namontovat. Hlavně mě zajímá co světelný kužel, Jestli zůstal zachován?! Mám jen strach aby vlákno u toho xenonu nebylo jinde než vlákno u halogenky, to by mělo za následek špatné svícení si myslím. Jaké máš parametry xenonu?! 4300k?! nebo víc?! Já jdu do 4300k je to klasika jako skoro u všech aut s xenonama.
Osa výbojky je stejná jako žárovky, to je vidět na fotce a střed výbojky je v místě kovové objímky v parabole. Myslím že se nic oproti H7 nemění. To moje provedení je 5000k. Světelný kužel je o něco širší a viditelnost je super. Teď můžu těžko přímo srovnávat, H7 jsou pryč. Ideální by byl test dvou Sceniců. Manželka má teď ale Megana 5 dveř a ty světla jsou níž. Super by byly i dálkové, protože když je zapnu teď vidím dál, ale rozdíl mezi světlem z halogenu a tlumených xenonů je propastný. Nechci nikoho ohrožovat zábleskem při zapnutí. Je to jako blesk z foťáku, tedy nic příjemného. Já osobně zvažoval zda je koupit někde venku levněj, ale nakonec jsem skončil tam, kde jsem skončil. Obchodujeme s Taiwanem i Čínou a dostat odtud někdy věci na opravy, reklamace apod. je hrůza. Nechci nikoho odrazovat od dovozu, pravda je ta, že za 5000 si můžeš venku koupit možná dvoje. Poštovné však z Číny není nejlevnější a to si prodejce nesmí vymínit že posílá jen DHL nebo svým přepravcem, se kterým má smlouvu. Ale ono to není jen o ceně, ale taky o záruce a eventuelním řešení možných problémů (alespoň pro mne).

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » sob lis 25, 2006 14:45

tak já mám vyhlédnutý xenonový hid kit do Bosche a vyjde na 3500,- je to i s poštovným a je to z USA.
Kurňa, když píšeš že světla svítí dál, tak bych si myslel že se trochu posunulo vlákno žárovky, protože kdyby bylo všechno tak jak má tak se přece nezmění délka osvětlované plochy?! Nebo se pletu?!
Zkoušels stát před tvým autem, když k tobě jelo?! Zda neoslňuje?!
Stejně do toho asi půjdu. Snad se brzo podělím o svoje pocity :))
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » sob lis 25, 2006 19:48

hudes píše:tak já mám vyhlédnutý xenonový hid kit do Bosche a vyjde na 3500,- je to i s poštovným a je to z USA.
Kurňa, když píšeš že světla svítí dál, tak bych si myslel že se trochu posunulo vlákno žárovky, protože kdyby bylo všechno tak jak má tak se přece nezmění délka osvětlované plochy?! Nebo se pletu?!
Zkoušels stát před tvým autem, když k tobě jelo?! Zda neoslňuje?!
Stejně do toho asi půjdu. Snad se brzo podělím o svoje pocity :))
Nezdá se mi že by to svítilo dál, spíš víc do šířky vlevo, a je i líp vidět pravá strana silnice (příkopu) neřekl bych že to svítí dál ale spíš to bude dělat ta barva světla. Třeba pruhy na silnici nebo okraje ve tmě přímo září. Před autem jsem stál a neoslňuje. Sledoval jsem jízdu manželky a vše se jeví O.K. Nechal jsem to měnit v servisu a světla kontrolovali, nepředpokládám že by to pustili ven, kdyby to nebylo O.K. Ať Tě to v tom USA vyjde. Cena je to dobrá.

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » sob lis 25, 2006 20:32

Zda to vyjde se ještě uvidí :)) cena je to vyšší, protože chci toho Bosche (I když nevím jestli je to výhra)
Do 14dní to budu mít doma tak dám pak vědět.... Doufám že mě to neshoří při prvním zapojení. To by nebylo cool..... Ať vám to funguje tak jak má.
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » sob lis 25, 2006 21:08

A co říkáte tady na tohle sice tomu nerozumím ale .....
http://www.vltava2000.cz/Sportovniautod ... odsID=5252
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů