Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Popenec
Advanced member
Příspěvky: 361
Registrován: úte úno 24, 2009 10:56
Bydliště: Orlová

Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Příspěvek od Popenec » čtv dub 06, 2017 23:18

Ahoj,

před rokem mi samo sjelo okno u řidiče. Vše se vyřešilo výměnou řídící jednotky stahování oken u řidiče. Před týdnem jsem stáhl okno dolů a už nechtělo zpět. Tak samo i okno na pravé straně vzadu. Bylo mi jasné, že je to opět ta jednotka, ale po výměně okno u řidiče jezdí jen dolů a nahoru ne. Pravé zadní okno funguje již normálně. Zkusil jsem vytáhnout jednotku z levých zadních dveří a dát ji do levých předních dveří. Okno u řidiče vyjede nahoru, ale prozměnu dolů už ne. Ještě jsem zjistil jednu nemilou věc. Netušil jsem, že se ta jednotka dá odpojit dvěma způsoby. Každopádně po sundání konektoru z druhé strany na mě vykouklo tohle:
https://webshare.cz/#/file/5Ag2rqUO15

Moje otázka zní, co s tím? Předpokládám, že problém je právě v tom konektoru. Dá se ten konektor koupit, nebo nějak vyměnit? Stačilo by sehnat starší, cvaknout ten sežraný a koupený tam prostě připájet? Podle obrázku je řídící jednotka téměř jako nová a dokonce i ta, co jsem jí tam měl předtím vypadá téměř stejně, takže tam bych problém neviděl (viz foto):
https://webshare.cz/#/file/4yd1u32xf6

Díky za jakoukoliv radu

Michal
Fiat 500, r.v. 1956, opačné otevírání dveří a další chuťovky :-D Kdo ví kde je mu konec.
Škoda Forman - r.v. 1992, vynikající vůz to byl. Šroťák ukončil jeho 16-ti letý život.
<> Laguna III r.v. 2014 2.0 dCi 110kW
<> Scénic II r.v. 2005 1.6 16V 83kW
<> Twingo I r.v. 1999, 1.2 43kw, poloautomat, shrnovací střecha....

Uživatelský avatar
panda
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 12, 2005 23:01
Bydliště: Bratislava

Re: Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Příspěvek od panda » pát dub 28, 2017 22:54

Pod kobercekom sedadla vodica je zvazok kablov, ktory konci v zelenej koncovke. Koncovka je skoro na kovovej podlahe, vlhne a oxiduju draty. Mne blbli zadne okna dole isli od sofera a naspet iba zo zadnych dveri. Treba vymontovat sedadlo, nadvihnut kobercek, asi 25cm od dveri smerom k spolujazdcovi je upevnena koncovka.. snad to pomoze.
Renault scenic II 1,6 16V benzin
Renault scenic IV tce 140 GPF intense

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Příspěvek od pepe99 » pát črc 28, 2017 14:58

Ahoj, jak se nejlépe vymontuje to sedadlo řidiče, abych se dostal k těm káblům v zelené koncovce, zadní okno na pravo mi totiž sjelo a už nejde nahoru a levé zadní jde, ale jenom ovladačem z řidičových dveří, dík.

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Příspěvek od pepe99 » pon črc 31, 2017 08:34

Ahoj, u scenicu 2003 mi sjelo zadní okno dolů a už se mu nechce nakoru, fungují jen přední okna. Kouknul jsem pod sedák řidiče na ty koncovky a káble. No děs a hrůza, jak byl teď asi déšť, tak je pod sedačkou voda. Tu jsem hadrem odstranil, asi ještě horší je, že z té šedé spojky kabelů, odpadlo asi 18 kabílků a přepálila se jedna pojiska 10A také pod sedákem. A teď jetli by mi někdo poradil: 1) máte někdo plánek kabelů jak to tam má být zapojeno? A zvládnu to já hodně amatér, nebo jen servis? 2) jak zabránit vodě aby se dostala na podlahu auta? 3) dá se aspoň nějak provizorně zavřít to zadní okno, když jsem oddělal tapecírunk zadních dveří je tam motorek stahovačky, tak jsem si říkal, že bych ho napojil na proud třeba z baterie, šlo by to takto? Díky...

radek hanak
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 15, 2018 17:24

Re: Stahování oken (kabeláž a řídící jednotka)

Příspěvek od radek hanak » sob led 12, 2019 18:05

Dobry den, mam dotaz kde najdu ridici jednotku na stahovani okna u spolujezdce dekuji za odpoved

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů