1,6 16V benzín - dlouho startuje - zatím vyřešeno

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kombajnek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 19, 2007 00:30
Bydliště: Frydek-Mistek

1,6 16V benzín - dlouho startuje - zatím vyřešeno

Příspěvek od kombajnek » pon srp 01, 2016 12:28

Nazdar chlapi, s kámošem teď řešíme jeho Grand Scendu 1,6, 16V, benzín, který špatně startuje. Respektive startuje dlouho než chytne cca 15-20 s točí motor než chytne. Vyměněné je kolem motoru vše svíčky, cívky, čidlo kliky i vačky a motor chytá stále až po té dlouhé době. Když však motor chytne a pak se zase zastaví, tak pak chytne hned. Ale stačí 2-3 minuty klidu a mot zase chytne až po 15-20s trápení startéru. Máme ještě podezření na čerpadlo paliva, že padá tlak. Konkrétně by mohl být špatný regulátor tlaku u čerpadla v nádrži. Pokud to je stejné jak u Megana III, jak se někdo zmiňuje tady na fóru. Taky mě překvapilo, že po zastrčení karty do čtečky není slyšet čerpadlo, jestli čepuje před startem. Nebo až při zmáčknutí tlačítka ze startérem. Někde jsem tady četl, že Scenic již nemá ve čtečce packy prvního a druhého stupně, jak v minulosti lámaly u II laguny. Proto by mě zajímalo, jak to funguje u vašich aut. Jestli vám po zastrčení karty do čtečky hučí čerpadlo nebo ne. U mého Fluencei když mám HF kartu, po zastrčení do čtečky čerpadlo načepuje. Díky za info.
Naposledy upravil(a) kombajnek dne ned srp 07, 2016 22:02, celkem upraveno 1 x.
EX R Laguna 1,8 Grandtour, r.v. 1996, 252000 km + LPG Vialle AMS, prodáno 5/2016
Nyní R Fluence 1,6 16V Exception, r.v. 2012, 126000 km + LPG Landi Renzo EVO

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: 1,6 16V benzín - dlouho startuje

Příspěvek od Zefek » pon srp 01, 2016 15:47

Čerpadlo se rozjede se zapnutím zapalování. Filozofie karty je rozdílná u LII a MII/SII. Takže až chvilku před tím, než se rozjede startér se rozjede i čerpadlo.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kombajnek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pon bře 19, 2007 00:30
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: 1,6 16V benzín - dlouho startuje - zdá se vyřešeno

Příspěvek od kombajnek » ned srp 07, 2016 21:55

Dík, měls pravdu. Čerpadlo se rozjíždí těsně před startem. Tak tudy cesta nevedla. Nezbylo než vymontovat palivové čerpadlo a mrknout mu na zoubek. Po výměně gumového O-kroužku pod regulátorem tlaku paliva na kompletu čerpadla vozidlo už startuje opět jak má. Jelikož se jedná o trochu jiný typ než u MIII, kámoš vše nafotil a požádal mě, abych to zde umístil, pro ty, co by měli obdobný problém. Čerpadlo se nachází pod pravým zadním sedadlem, pod čalouněním. Přístupné po demontáži zadních sedadel. Po odpojení el. konektoru a palivové hadice a odšroubování upevňovacího prstence, lze vytáhnout z nádrže kompletní čerpadlo s plovákem. Regulátor tlaku paliva je na horní straně přišroubován dvěma šroubky. O-kroužek se nachází pod regulátorem. Už od pohledu byl spíš oválný a vymačkaný. O-kroužek byl zakoupen v železářství. Měl by odolávat olejům - podle katalogu ze kterého objednávají. Uvidí se. Druhý se zatím namáčí ve sklenici s benzínem a zatím je v pohodě.

Odkaz na fotky - http://skubicek.rajce.idnes.cz/Scenic_oprava_cerpadla/
EX R Laguna 1,8 Grandtour, r.v. 1996, 252000 km + LPG Vialle AMS, prodáno 5/2016
Nyní R Fluence 1,6 16V Exception, r.v. 2012, 126000 km + LPG Landi Renzo EVO

Mastodont
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 13, 2018 00:48

Re: 1,6 16V benzín - dlouho startuje - zatím vyřešeno

Příspěvek od Mastodont » úte lis 13, 2018 00:51

Mám Scenic 2. generace 1.6 16v 82kw, nájezd 160000km, nedávno jsem ho koupil a zjistil jsem že nemá měněné rozvody. Mám stejný problém při startování, takže problém je v palivovém čerpadlu?

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: 1,6 16V benzín - dlouho startuje - zatím vyřešeno

Příspěvek od wimpi » čtv črc 16, 2020 21:23

Nevíte někdo, jak rozměr má ten o-kroužek na regulátorů tlaku paliva?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů