Zimní pneu + hlidani tlaku v pneu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Radex
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 04, 2006 09:43

Zimní pneu + hlidani tlaku v pneu

Příspěvek od Radex » stř říj 04, 2006 12:35

Zdravim vsechny,
chtel bych si poridit extra sadu kol se zimnimi pneu, nechce se mi ale kupovat origo disky se snimaci systemu pro hlidani tlaku v pneu (radeji ani nepatram kolik stoji).
V Dialogysu (oddil35B) jsem se docetl, ze snimace obsahuji i neco k ABS, je to pravda? Nevite, zda bude fungovat ABS i s beznymi disky bez snimacu? (Myslel jsem si, ze pouze nebudou zobrazeny ikonky pneumatik na displeji.) Nemate prosim nekdo nejakou zkusenost?

Diky
Radex

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř říj 04, 2006 12:56

ABS bude fungovat normálně.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

pv
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 27, 2006 21:21
Bydliště: Brno

Zimni pneu + snimace tlaku

Příspěvek od pv » stř říj 25, 2006 09:42

sem si porizoval pred rokem.
Resil sem to tak, ze sem si koupil sadu plechacu + "nejlevnejsi" zimni gumy (rozmer 205 / 60 / R16 - Scenic) u neznackovyho pneuservisu .
Samotny snimac tlaku stoji cca 1000 Kc - ten sem si koupil v autorizovanem servisu, tam sem jim strcil plechace + pneu, kde tak mi to dali 'dokupy', dohromady vcetne prace to vyslo suma sumarum na 25 tacu (20 tacu za plechace a pneu + 5 za snimace a prace v servisu).
Takze nic moc levnyho, nicmene cena snimacu v tom nebyla az tak velka cast
(u mensich kol by to asi bylo horsi). Nicmene origo disky + pneu od Renaultu je blbost :D

Uživatelský avatar
stenly67
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 22, 2006 08:45
Bydliště: Valašsko

Příspěvek od stenly67 » úte říj 31, 2006 11:55

Mám snímače tlaku na letních kolech a když přehodím zimní plechy tak prostě pozhasínají symboly kol (ale rozvítí se varovná kontrolka na přístrojovce se symbolem pneu). ABS funguje normálně. Akorát když na jaře dám zpět letní kola tak to trvá celkem dlouho než systém "najde" všechna kola (hodina i víc).
Scénic - pohodlí nezná mezí

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů