škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Štigy
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 02, 2014 05:14
Bydliště: Chlumec okr. Ustí nad Labem

škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Štigy » čtv zář 04, 2014 14:08

Ahoj chlapy. Mám scenica II 1,6 16v 83 kw. Cuká a škube za studena. Mám tam nové svíčky,všechny cívky nové,vyměnil jsem čidlo vačkového hřídele,snímč kliky a stále škube. Jo a mám vyčištěnou klapku a i zkalibrovanou. Jelikož pracuji v Renaultu ,tak mám k diagnostice velice blízko,provádím si to sám a kdykoliv chci. Reprogramace řj u mého vozu nelze,protože tam mám již poslední verzy z roku 2006 a už novější není. Diagnostika mi ukazuje vše v pořádku. To cukání mě velice sere a chci mi odstranit. POMOC a ani fachmani a ani elektrikář,velice dlouho školení lidi od renaulta a neví si rady.

Uživatelský avatar
Ramirez
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 18, 2008 12:47
Bydliště: Rajecké Teplice

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Ramirez » čtv zář 04, 2014 22:43

Pracujes v Renaulte a Ty to nevies? Presne tieto motory maju tento problem. Pozri si sekciu Megane II - Cievky zhavice-cukanie motora alebo Diera v plyne. Na toto zatial neexistuje riesenie aj ked o tom v Renaulte dobre vedia. Proste nastartujes a nechas cca 1. minutu bezat motor a potom pomaly rozjad a jemne pridavanie plynu cca 100 m a potom auto ide uplne v pohode. Tak to robim ja a ziadne cukanie,diera v plyne nie je. Mam presne ten motor ako Ty a dokonca som este vymenil cidlo chladiacej kvapaliny.Nauc sa s tym zit a zabudnes na cukanie a diery v plyne.
Renault Scenic II 1.6 16V 12/2003 Privilege Luxe

Štigy
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 02, 2014 05:14
Bydliště: Chlumec okr. Ustí nad Labem

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Štigy » pát zář 05, 2014 06:04

Ano pracuji v Renaultu, ale jako autoklempíř. S tím cukáním se nesmířím. budu dělat vše. Včera jsem zkusil z jiného vozidla elektromagnetický ventil vačkového hřídele a snímač tlaku v sání a stále to cuká.Mám v plánu si půjčit z jiného vozidla klapku sání. Jo a zjistil jsem že mám černé svíčky,takže tam jde méně vzduchu,nebo více paliva. V pátek vsem si udělal estě rozvody s pumpou. Scenic II privilege Luxe 1,6 16v

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Zefek » pát zář 05, 2014 10:29

Které svíčky jsou černé? Všechny, nebo jen některé? Pokud všechny, mohla by to dělat i lambda sonda. Ta se dost blbě diagnostikou ověřuje, i když je v clipu sice test lambda sondy, dělá se to jen za tepla - diagnostika před spuštěním schválně zahřívá motor. Takže nic. Lecos by mohly napovědět hodnoty korekce bohatosti za studena, adaptabilní hodnoty, ... Snímač teploty chladící kapaliny by mohl mít vliv. Hodnoty snímače chce otestovat na diagnostice od studeného motoru po horký. Pak by to taky mohl dělat snímač tlaku v sání.

Taky by to mohlo způsobovat přisávání nějakého falešného vzduchu, což by způsobovalo chudší směs a podle lambdy by to dávalo víc paliva.

Pokud je to jen na některých válcích, tak bych šel po okruhu zapalování.

Pokud to dělá i po odpojení ventilu přesuvníku, tak bych z toho vynechal snímač vačky, kliky (to by nejelo vůbec, nebo by to cukalo s úplným výpadkem), ventil přesuvníku i přesuvník samotný. Nicméně, ventil i přesuvník se dá jednoduše otestovat, diagnostik by měl vědět jak. Pak už zbývá jen prosté řízení bohatosti směsi - lambda sonda, snímač tlaku v sání, snímač teploty chladící kapaliny a nic jiného na tom motoru už není. Klapku bych vynechal, možná bych vyměnil jen to těsnění, co je za ní. Jsou tam dva okruhy pro snímání polohy. Jakákoliv vada na těch okruzích se projeví na diagnostice, stejně tak pohyb klapky mimo řízení řj se projeví závadou na diag.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Ramirez
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 18, 2008 12:47
Bydliště: Rajecké Teplice

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Ramirez » pát zář 05, 2014 14:39

Tak potom u mna zostava na vymenu lambda sonda alebo snimac tlaku v sani. Ostatne (presuvnik,ventil presuvnika,snimac chlad. kvapaliny,snimac vacky,sviecky,zap. cievky,rovody+vod. pumpa,snimac klukovky-tzv. motylik) mam vymenene. Aj tak za chladneho pocasia mam tzv. dieru v plyne. A inak Stigy vidim ze mame presne rovnake auta aj s vybavou. Som zvedavy ci na nieco prides a ak ano daj prosim vediet. vdaka :D :D
Renault Scenic II 1.6 16V 12/2003 Privilege Luxe

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Zefek » pát zář 05, 2014 14:53

Já mám na tom motoru takový problém, že když jedu, tak mi začne něco tahat za zadek, prostě jako bys na vteřinu přibrzdil. Zkontroloval jsem všechno, mám opravený a přetěsněný výfuk, vyměněný přesuvník ... Ale všímám si toho, že když to má začít takhle dělat, tak o něco vyleze spotřeba a jde to méně ochotně za plynem. Už se mi ale i stalo, že to začalo cukat. Pomohlo podřadit a držet motor víc v otáčkách.

A nebo se mi stalo, že motor začal škubat a skončilo to tak, že to potom vůbec nejelo do kopce. Kdykoliv jsem přidal víc plynu, tak to škubalo a musel jsem s plynem velmi jemně. Ujel jsem takhle asi 50km, než to zhaslo úplně. Teda jelo to, ale jen na volnoběh, nešlo se s tím rozjet. Udělalo to takhle jen jednou, nepřišel jsem na to, čím to bylo.

Jo a taky to může dělat nějaký nekvalitní benzín. Zkusil bych koupit nějaké čistící aditivum a na zkoušku to nalít do nádrže.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Štigy
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 02, 2014 05:14
Bydliště: Chlumec okr. Ustí nad Labem

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Štigy » pát zář 05, 2014 14:59

Samozřejmě že pokavad to odhalím, tak se o to podělím. Zkoušel jsem i čidlo chladící papaliny jestli třeba nelže a to je v pořádku. Na clipu mi to ukáže když ho odpojím -49°C a pak ho zapojím a ukazuje. Jo a ty svíčky mám černé všechny. U nás v Renaultu v Telicích a Ustí na Labem takoví to problém nikdy neřešily jsem prý první. jelikož jsme jedna firma ,tak se všichni známe,tak mi i pomáhají.

Štigy
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 02, 2014 05:14
Bydliště: Chlumec okr. Ustí nad Labem

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Štigy » pát zář 05, 2014 15:08

aditivum jsem tam lil asi 2 měsíce a kupoval jsem i benzín od shellu,ale nic platnýho. Chlapi,kurva mi na to musíme přijít. Mám diagnostiku Renault Clip tak to nevzáme,když vidím že na to trpí skoro kažný a nikdo neví co stím. Je ale fakt že mi jednou diagnostika ukázala chybu zadní lamdasondy a byl to ohřev,tak jsem vyčistil konektor a pak se to už neukázalo,tak jsem tomu pak ani nevjenoval pozornost.

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od starecek » pát zář 05, 2014 20:31

PRO Zefka tohle mi udělat, jdu po zapalovacích cívkách, pro ostatní připojit na clipa a sledovat průběh ůdajů z první sondy, takhle začínalo moje auto a na konci kašlalo brikety. Mimochodem test sondy ukázal ok, ale mechanikovi se nezdály mezní hodnoty, myslím nízké napětí, do měsíce již vykazovala chybu a po výměně je klid.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Zefek » sob zář 06, 2014 09:17

Cívky i svíčky mám nové. Problém je, že takové poškubávání na hodnotách lambdy nepoznáš! Musíš totiž vzít v úvahu to, že to nedělá furt, takže trefit se se záznamem hodnot do okamžiku, kdy to bude dělat je dost problematické. Můžu sice jet s diagnostikou a záznamem 100km, jenže pak to v tom záznamu nenajdu. Já jsem se chytil adaptabilních hodnot, ty se mi zdají dost mimo - jsou vlastně na konci svých rozsahů, prostě jako bys u karburátoru pošteloval šroubek bohatosti nadoraz. Mezní hodnoty i frekvence lambdy je v pořádku. Problém je fakt v tom, že se netrefím do toho, kdy to dělá. Mimo to, údaje z lambdy nelze posuzovat ve volnoběhu, protože při tom je to pouze kontrolní prvek. Bohatost se podle lambdy nastavuje až při zvýšení otáček a je to na tom grafu i vidět.

Další problém to záznamu je ten, že jde o digitální hodnoty - musíš vzít v úvahu nějakou vzorkovací frekveci, zpoždění a nepřesnosti. To je daň za digitalizaci. Navíc, čím víc hodnot budeš sledovat, tím pomaleji se budou aktualizovat a nepřesnosti budou o to větší.

Přesto, že by lambda měla být ve volnoběhu jen kontrolní, je tady několik případů, kdy při vadné lambda sondě došlo do cca 10 vteřin (po zahřátí lambdy) k zhasnutí motoru.

Já chci zkusit prohodit zadní sondu s přední, jestli se něco stane.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Šamša » sob zář 06, 2014 11:28

Ještě jedna taková věc, co si nechat přeměřit vstřikovače, zda dávají dávku stejnou za studena a za tepla, nejlépe na stolici. Sice to není Megane, ale měl jsem problém u BMW, kdy sice chytnul na pootočení, ale nedalo se s tím vyjet z garáže, motor po zařazení rychlosti houpal a cukal, po minutě dobrý. Dal jsem repasované vstřiky a problém zmizel.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Zefek » sob zář 06, 2014 22:10

Jo, to by napověděly ty adaptabilní hodnoty. Jenže já třeba nemám s výkonem ani tahem problémy. Dokonce s mým autem jel amat i jeho brácha a mohli jsme porovnat jejich mégane a oba mi říkali, že to moje auto jede jinak - lépe reaguje na plyn.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Štigy
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 02, 2014 05:14
Bydliště: Chlumec okr. Ustí nad Labem

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Štigy » pon led 26, 2015 16:31

Tak pánové odhalil jsem cukání a škubání za studena scenic II 1,6 16v 83kw. když jsem to vozidlo koupil,tak cukalo jak svina.Vyměnil jsem svičky ,4x civky od firmy Bremi ,čidlo vačky,čidlo kliky,čidlo teploty,klapka vyčištěna a furt cukalo. Tak mi to nedalo vypůjčil jsem si novou cívku zn. Valeo a každy den jsem ji přendaval z valce na válec co to děla. Zjistil jsem že ta nová cívka je vadná ,za studena vynechává a za tepla se pak chytne.Tak jsem ji vyreklamoval a bali mi jinou Bremi a jezdím už tyden a je to cajk.Takže závěrem. ne to co je nový tak je funkční ,prověřte si cínky a budete koukat

Uživatelský avatar
Ramirez
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 18, 2008 12:47
Bydliště: Rajecké Teplice

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Ramirez » sob led 31, 2015 18:27

pre Zefek : presne tento problem mal moj kamarat na Megane II . Jemu pomohla vymena prednej vyhrievanej lambda sondy.
Renault Scenic II 1.6 16V 12/2003 Privilege Luxe

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Zefek » sob led 31, 2015 18:50

Já jsem ty sondy prohodil a je to furt stejné.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Finišak
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 04, 2011 22:17

Re: škubíní a cukání pouze za studena po ohřítí O:K:

Příspěvek od Finišak » pon dub 09, 2018 18:12

Čau borci jen se chci zeptat jestli to někdo vyřešil mám uplně stejný problém jako zefek díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti