Nestartuje 1,6 16v

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
BoBo82
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 09, 2010 12:25

Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od BoBo82 » úte dub 16, 2013 20:32

Prosím o radu. Mám benzín 1,6 16v 2006. Auto jsem bez problému zaparkoval do garáže a když jsem po hodině chtěl nastartovat tak motor už nenaskočil. Startér točí, ale ani neškytne. Předem děkuju za tipy na co se mám zaměřit.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od speedy11 » úte dub 16, 2013 21:02

Podívej se na toto: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=41&t=68692

Zkontroluj vše o čem se tam píše a když na nic nepřijdeš tak pak napiš znovu sem
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

BoBo82
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 09, 2010 12:25

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od BoBo82 » úte dub 16, 2013 21:15

Zítra na to kouknu. S tou kontrolkou imobilizeru si nejsem jistý. Po zmačknutí startéru čerpadlo neslyším, jen cvakne nějaké relátko v motoru. Není to tak dlouho, co se z míst pod zadníma sedadlama ozývalo během jízdy takové bzučení. To by mohla být předzvěst "načaté pumpy"?

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od speedy11 » úte dub 16, 2013 21:35

Mohla.
Čerpadlo by si měl slyšet sepnout asi na dvě vteřiny hned po zapnutí klíčku.
Kontrolka imobilizéru se ti musí po zapnutí klíčku na první pozici rozsvítit a asi do čtyř vteřin zhasnout.
Všechno zkontroluj a pak dej vědět.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od Zefek » úte dub 16, 2013 23:55

Dvojka nemá klíček a pokud točí startér, tak je imobilizér deaktivovaný - načetla se karta, jednotka ověřila kód, odemkl zámek řízení (asi to bude to cvaknutí), ... Pokud nestartuje, může to být palivová pumpa (nejde před startováním slyšet), snímač otáček, porucha v napájení jednotky vstřikování, ... prostě asi 20 závad.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od speedy11 » stř dub 17, 2013 08:18

Je sorry "Zefek" přehlídl jsem dvojku :D
Byl jsem včera asi nějak mimo.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

BoBo82
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: sob led 09, 2010 12:25

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od BoBo82 » pon dub 22, 2013 10:28

Tak vyřešeno! Než jsem se v tom začal vrtat tak jsem kouknul na pojistky. Je tam 5A pojistka "vstřikování". Na první pohled s ní nic nebylo jen byla trošku zaoxidovaná. Otřel jsem jí, zapích zpátky a auto bez problému chytlo. Taková blbost. Nevíte k čemu ta pojistka slouží? Díky za rady!!!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od Zefek » pon dub 22, 2013 11:12

Ta pojistka slouží k napájení jednotky vstřikování. Pokud tahle pojistka nefakčí, nemělo by dojít k ověření imobilizéru, protože jednotka vstřikování se vůbec nezapne. A nebo se možná zapnula, ale když mělo dojít na zapnutí hlavního relé, oxidace mohla způsobit pokles napětí a tím zase vypnutí jednotky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

mario1
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 02, 2013 17:37

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od mario1 » čtv kvě 09, 2013 12:13

Dobry den mam scenic 1,6 16v po ujetych km nebo zahřati motoru se mi motor sam od sebe vypne potom musim čekat něakou dobu než vychladne pak zas nazkoči a tak to je dokola diagnostika neukazala žadnou zavadu před rokem a pul byl měněn snimač setrvačniku a to byla stejna zavada jen nevim jestli mam opět kupovat novy.

janko67
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 14, 2012 22:17

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od janko67 » ned črc 07, 2013 14:53

Dobrý deň prvom rade chcem poďakovať správcomm fóra, a všetkým ktorí sem prispievajú veľmi užitočnými radami, vďaka ktorým si opravujem moju lagunu 1,6 16v 2001 sám. Zatial som si vždy našiel tému kde sa o tom písalo, a tak sa mi podalilo opraviť napríklad 1 stupeň na čítačke, samotnú kartu, zaoxidované kontakty na štartéry keď netočil, spiatočné svetlá - výmena čidla, zámok na nádrži, a teraz mám ten problém ako sa píše tu, štartér točí aj s motorom ale nenaštartuje. Začalo to tým, že raz natočil inokedy až na druhý alebo viac pokusov. Po kratkej prestávke asi 10 min naštaroval hneď, no dlhšie to už sa mu nechcelo. Potom som zistil že pri vytiahnutí karty a znovuzasunutí naskočí hneď. Zakúpil som palivový filter že ho vymením, a zháňal som kliešte ktorými rozpojím hadice. Tak som jazdil asi tri týždne, za ten čas motor začal štartovať ako má, po prvom zasunutí karty. No po ďalších dvoch týždňoch sa porucha zopakovala, o tri dni nato ma laguna nechala pred obchodom stáť, aj po viac násobnom zasunutí a opakovaných cykloch štartovania. Kamoš už bol na ceste že ma odtiahne, keď som ešte vyskúšal odpojiť bateriu asi na 1 min, a po zapojení motor naskočil. Pre istotu som ešte dotankoval samozrejme bez vypnutia motoru, pretože po vypnutí motora v garáži už nenaskočil. Vyskúšal som ešte tú fintu s odpojením batérie a znovu chytil aj keď nie na prvý krát. Dnes ráno nezabrala už ani finta s odpojením batérie, a tak idem skúšať všetko čo som sa tu dočítal. Budem vďačný za akékoľvek ďalšie rady čo by to mohlo byť, ešte pre doplnenie po zasunutí karty palivové čerpadlo počuť asi 1-2 sek, zámok volantu odomkne, a kontrolky nabehnú potom ostane svietiť iba dobíjanie a stop, čo po naštartovaní vždy zhaslo a motor už bežal bez problémov. Dám vedieť čo som všetko robil a či sa mi to podarilo odstrániť ďakujem za rady.

janko67
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 14, 2012 22:17

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od janko67 » ned črc 07, 2013 19:04

Som späť paráda štartuje na šup, dlhšie mi trvalo dopracovať sa na fóre k tomu čo môže poruchu spôsobovať ako oprava, ale tie 3 hod. hladania sa oplatili. Bol to snímač otáčok na zotrvačníku, vyčistil som ho drátenym kartáčom, zabrúsil jemným šmirglom a nakoniec očistil s tech. benzinom a kontakty na kábloch nastriekal WD 40. Je pravda že som skontroloval ako prvé to čidlo a podarilo sa, 3 x po sebe naštartoval. No dúfam že sa neteším predčasne to uvidím neskôr. Pomohlo mi aj foto na fóre kde čidlo hladať a ako
vypadá. Ešte raz sa chcem poďakovať všetkým čo sem píšu príspevky a aj tomu kto napíše ako sa mu závadu podarilo odstrániť.

Tomáš Scenic
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 26, 2023 14:52

Re: Nestartuje 1,6 16v

Příspěvek od Tomáš Scenic » stř črc 26, 2023 15:12

Zdravím tak sem řešil závadu, motor točí nenaskoči , svítí kontrolka Stop , olej , baterie a bliká imobilizér, nejde stahování okna u řidiče .
Prasklá pojistka 15 symbol modrý světlomet R

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů