Elektrická anomália

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » ned úno 05, 2012 14:43

Zdravím,
Včera mi po týždni státia môj scénic 1.9 dCi parádne naštartoval na prvý krát, bez akýchkoľvek problémov čo vzhľadom na arktické počasie som hodnotil veľmi kladne. Následný rozbeh, správanie auta, nahrievanie atď. bolo štandardné a scénic fungoval skvele.
Zhruba po 20 km jazdy sa ale rozsvietila kontrolka STOP a na displeji mi vypísalo ALIMENTAZIONE ANOMALIE, v preklade by to malo byť Elektrická anomália. Auto som odstavil, po krátkom čase naštartoval, nechal na voľnobeh chvíľu bežať a pohol som sa ďalej, potreboval som sa dostať so scénicom domov, ostávalo mi ešte zhruba 10km. Počas tých 10 km mi to zapískalo STOP ešte asi 4x, nakoniec som došiel.
Viem, že s tým musím ísť na diagnostiku, cez víkend je to ťažké vybaviť, ale hneď cez týždeň na tom začnem pracovať. Len sa chcem spýtať, či má niekto skúsenosti s touto hláškou, čo od toho môžem očakávať. Či na to môže mať vplyv aj súčasné bveľmi nepriaznivé počasie atď.
elektricka anomalia1.jpg
elektricka anomalia1.jpg (34.26 KiB) Zobrazeno 10776 x
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Jirin_CZ » ned úno 05, 2012 15:51

Ahoj... Pod touto zavadou se muze nachazet troufam si rict par desitek zavad ktere muzou souviset s cimkoliv... :( Zkontroloval bych baterii a kontakty... :)
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » ned úno 05, 2012 16:50

Pre Jirin.
Nuž hej, môže sa pod tým skrývať čokoľvek, len skúšam naslepo či niekto neriešil taký problém v blízkej minulosti a aký bol výsledok.
Batéria aj kontakty by mali byť ok, štaruje bez problémov, a predpokladám že by vysvietilo aj kontrolku na batérie, keby tam bol problém. Dúfam, že len nejaký skrat, problém s kabelážou či poistky a nie nejaká riadiaca jednotka, to by ma fakt dožralo, po tom čo som medzi sviatkami menil tepelný odpor ;( uvidím ako a kedy sa mi podarí zohnať diagnostiku...
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
roman70
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pon dub 09, 2007 12:23
Bydliště: J.Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od roman70 » pon úno 06, 2012 09:39

Tato hláška se my objevila když začala umírat baterka.
RENAULT clio 1.8 Bakara1993
RENAULT megane 1.6 65kv 1996
RENAULT megane 1.6 16v 79kv 2000
RENAULT laguna II 1.6 16v 79kv 2001
RENAULT megane II 1.6 16v 83kv 2003
RENAULT scenic II 1.9 dci 88kw Privileg luxe 2005
RENAULT scenic III 1.9 dci 96kw Privileg 2010

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » pon úno 06, 2012 16:23

roman70 píše:Tato hláška se my objevila když začala umírat baterka.
to by bola "rajská hudba" pre moje uši, keby bol problém len v tom... Zajtra mám objednanú diagnostiku, tak uvidíme...
Ale pri tej "umierajucej" baterke si nemal problém so štartovaním???
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
roman70
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pon dub 09, 2007 12:23
Bydliště: J.Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od roman70 » pon úno 06, 2012 19:31

scenic2004 píše:
roman70 píše:Tato hláška se my objevila když začala umírat baterka.
to by bola "rajská hudba" pre moje uši, keby bol problém len v tom... Zajtra mám objednanú diagnostiku, tak uvidíme...
Ale pri tej "umierajucej" baterke si nemal problém so štartovaním???
Ano měl jsem problém se startem, ale i po nastartování se my tato hláška objevovala po výměně baterky vše OK.
RENAULT clio 1.8 Bakara1993
RENAULT megane 1.6 65kv 1996
RENAULT megane 1.6 16v 79kv 2000
RENAULT laguna II 1.6 16v 79kv 2001
RENAULT megane II 1.6 16v 83kv 2003
RENAULT scenic II 1.9 dci 88kw Privileg luxe 2005
RENAULT scenic III 1.9 dci 96kw Privileg 2010

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » pon úno 06, 2012 19:58

roman70 píše:
scenic2004 píše:
roman70 píše:
Ano měl jsem problém se startem, ale i po nastartování se my tato hláška objevovala po výměně baterky vše OK.
Mne štartovalo aj po týždni státia úplne bez problému. Obávam sa, aby to nebolo niečo vážnejšie. Zajtra budem múdrejší.
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » úte úno 07, 2012 12:23

Takže absolvoval som so scénicom diagnostiku a vyhodilo dve chyby - snímanie tlaku paliva a potom kontrola tlaku paliva. Po vynulovaní chýb som prešiel cca 30km a zatiaľ ok. Predpoklad je taký, že v sobotu, kedy bolo fakt veľmi nepríjemné počasie u nás na východe, až -33°C pocitovej teploty sme tu mali, mohlo dôjsť k niečomu v chladiči paliva a objavila sa prvá chyba "snímanie tlaku paliva". Potom už vyhadzovalo kontrolu snímania tlaku, ktorú som de facto neurobil, až dnes mi vynuloval chyby. Neviem či je možné takéto vysvetlenie, možno to niekto ovláda lepšie, Jirin je veľmi zdatný v renaultoch 8) Nebol som v značkovom servise, len kamoš mi vybavil u známeho diagnostiku.
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Zefek » úte úno 07, 2012 15:25

Chladič paliva? Já bych to spíš viděl na to, že ti přimrzla nafta a byla nižší propustnost filtru a prostě poklesl tlak.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Jirin_CZ » úte úno 07, 2012 15:52

Spis je mi divne ze se chyba v okruhu paliva hlasila jako elektricka anomalie... :-( Zalezitosti ohledne paliva a vstrikovani se hlasi jako chyba vstrikovani... Divne toto...
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Zefek » úte úno 07, 2012 16:37

ALIMENTAZIONE ANOMALIE. Já bych tuhle hlášku, po zkušenostech přeložil jako porucha napájení. Je to italsky ... v tomto případě tedy jako porucha napájení naftou - porucha vstřikování a ne jako porucha elektroniky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » úte úno 07, 2012 17:46

Zefek píše:Chladič paliva? Já bych to spíš viděl na to, že ti přimrzla nafta a byla nižší propustnost filtru a prostě poklesl tlak.
Môže byť aj to, preberali sme aj tú možnosť. Akurát že mi naštartovalo v pohode, prešiel som s ním viac ako 20 km, motor bol už nahriatý na prevádzkovú teplotu až potom mi to prvý krát vyhodilo. Momentálne už som odjazdil od diagnostiky cca 50 km a je to ok. Cez víkend mám dlhšiu trasu naplánovanú, tak to bude finálny test.
Ide mi ale o to, či tie ďalšie STOP poruchy mohli byť - kontroly tlaku paliva, žiadna porucha nebola, iba som nemal vynulovanú tú prvú. Lebo aj dnes, keď som išiel na diagnostiku cca 15 km, tak mi to 3x vyhodilo.

Pre Jirina:
Chyby, ktoré som popísal boli jediné, ktoré na diagnostike našiel. Je tam síce ešte nejaký tlak chladiacej kvapaliny, či niečo podobné, ale to mi vyhadzovalo už v lete a má to súvis s klímou, ktorú potrebujem opraviť :twisted: iné chyby tam neboli. No veď to že divné...
Pozerám výstražné správy v Manuáli a sú tam tieto, čo by mohli mať súvis:
- porucha vstrekovania
- potreba skontrolovať naftový filter (signalizuje prítomnosť vody v nafte), toto by možno vyhodilo, keby bol problém čo píše Zefek
- elektronická porucha, no a to už môže byť všeobecné.
So vstrekovaním problém nebol, resp. tlak pred motorom bol ok, pokiaľ by to bol ten chladič, tak ten je za motorom, potom by to mohli zahrnúť do všeobsiahlej elektronickej poruchy. Ale to len vymýšľam :shock: nie som odborník, len špekulujem.
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » úte úno 07, 2012 18:09

Zefek píše:ALIMENTAZIONE ANOMALIE. Já bych tuhle hlášku, po zkušenostech přeložil jako porucha napájení. Je to italsky ... v tomto případě tedy jako porucha napájení naftou - porucha vstřikování a ne jako porucha elektroniky.
Pre napájanie je skôr "Porucha nabitia akumulátora" a zobrazila by sa mi STOP s kontrolkou baterky. Pozerám do manuálu, sú tu príklady správ o prevádzkových poruchách, zopár som ich vypísal vyššie v príspevku. Len v manuáli mám tie hlášky po francúzsky a auto melie po italsky... Po francúzsky je to Defaillance electronique, po taliansky je to Alimentazione anomalie, preklad z francúžštiny je - elektronická porucha, z talianštiny - elektrické anomálie. Je to to isté.
Naposledy upravil(a) scenic2004 dne úte úno 07, 2012 18:16, celkem upraveno 1 x.
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Zefek » úte úno 07, 2012 18:10

Jo, já už vím čeho se obě závady týkají :) Jedna je porucha snímače tlaku paliva v kontextu bylo příliš nízký tlak paliva. Druhá je porucha regulace tlaku. Ty závady spolu souvisí, protože pokud poklesne tlak, tak se více uzavře regulační ventil, ale pokud tlak zůstává nízký, tak se zapíše závada regulace tlaku. Pokud to bylo na univerzální diagnostice, tak z těch hlášek není moc informací. Ale důvod je prostý - nízká prostupnost palivového filtru způsobena nízkou teplotou. Filtr se zanesl parafíny z vysrážené nafty vlivem nízké teploty a pak měl nižší propustnost. Běžně se tato závada vyskytuje pokud je velká zima :) Že se takhle tyto dvě závady vyskytnou spolu je naprosto normální.
Akorát neznám nic jako chladič paliva.

Snímač tlaku chladící kapaliny je nepřesný překlad :) V angličtině to je jako cooling, ale nemá to nic společného s chladící kapalinou, ale přímo s klimatizací a to se snímačem tlaku klimatizace. Ten je hned za nárazníkem na trubce z kondenzátoru. Často je na něm oxidace.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » úte úno 07, 2012 18:23

Pre Zefeka:
Ok, ale tú istú poruchu mi vyhadzovalo v sobotu aj dnes cestou do servisu 3x. Po vynulovaní porúch už nebolo nič a jazdil som celý deň v rovnakých podmienkach, auto stálo zo 4 hodiny a potom som na ňom opäť jazdil a už mi tú poruchu nevyhodilo. Čo potom môžem očakávať???
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Zefek » úte úno 07, 2012 19:35

Jak dlouho to stálo na dílně?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » úte úno 07, 2012 19:55

Zefek píše:Jak dlouho to stálo na dílně?
S autom som nebol na dielni, chlapec sa napojil s pc a prebehol chyby, ktoré tam boli.
Tie chyby sa dali vynulovať, prešli sme sa s autom pár kilometrov, nič sa už potom neobjavilo, takže nebolo veľmi čo rozoberať. Ide mi ale o to, že keby sa zase objavil problém spôsobený počasím, že by zmrzla nafta, tak či mi bude stále vyhadzovať chybu aj keď bude motor nahriaty? A ako tú "zmrznutú naftu" zvládnuť, aby bolo auto pojazdné?
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od Jirin_CZ » úte úno 07, 2012 22:45

Mno.. Jak zvladnout zmrzlou naftu..? Zkus natankovat plnou KVALITNI nafty... (Vezmi nejakou premiovou napr Benzina Verva Diesel nebo omw arctic diesel... Hlavne ne shell) Tahle nafta ti nezmrzne... Vim z vlastni zkusenosti pri -26 tankuju jedine vervu zima i leto... :)
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » čtv úno 09, 2012 20:26

Jirin_CZ píše:Mno.. Jak zvladnout zmrzlou naftu..? Zkus natankovat plnou KVALITNI nafty... (Vezmi nejakou premiovou napr Benzina Verva Diesel nebo omw arctic diesel... Hlavne ne shell) Tahle nafta ti nezmrzne... Vim z vlastni zkusenosti pri -26 tankuju jedine vervu zima i leto... :)
Tak skúsim omw, vašu benzinu na Slovensku nemáme. No naftu tankujem len na slovnafte, takže s kvalitou by nemal byť problém. Aj som teraz čítal, že v zime je dobré tankovať diesel nádrž doplna, lebo je potom menšia možnosť aby sa v nádrži vyzrážala vzdušná vlhkosť. Scénica som otestoval v utorok aj dnes vo štvrtok, prešiel som s ním cca 60km, tak ešte cez víkend skúsim 200 a uvidím či sa chyba objaví. Dotankujem na omw do plna pred cestou. No, kto by čakal také zimy vo februári, všakže... :twisted:
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

Uživatelský avatar
scenic2004
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 16, 2011 10:47
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od scenic2004 » ned úno 12, 2012 14:13

Záťažová skúška dopadla výborne, 200 km pri nepriaznivom počasí od -10 do -15°C vonkajšej teploty, aj s vetrom na niektorých úsekoch bez STOP a "ALIMENTAZIONE ANOMALIE" ;-)
Nádrž do polovice plnú som dotankoval na OMW týmto palivom http://www.omv.sk/portal/01/sk/maxxmotion_diesel a neobjavil sa žiaden problém ani pri krátkych štartoch, ani pri dlhšej ceste. Do budúcna už budem vedieť, že čo mám na zimu riešiť. Mal som tu článok na začiatku zimy, kde som riešil pneumatiky, ale písal som tam všeobecne aj o príprave auta na zimu. Tam mi však nikto neporadil čo s naftou a keď som sa pýtal po známych, tak mi bolo povedané, že v dnešnej dobe je nafta už v dostatočnej kvalite, že by nemala mať problémy v zime. Poučil som sa, že to nie je celkom pravda. V lete v každom prípade pri výmene rozvodov pôjde aj palivový na výmenu, už by si žiadal...
Renault Megane Scénic
1,9 dCi, 88 kW, 2004

pjotri
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv říj 23, 2014 10:43

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od pjotri » pát dub 10, 2015 20:24

Ahoj! S ALIMENTAZIONE mam nasledujici problem: pokud dlouhodobe - t.j. na ca. 7 vterin - dam plny plyn, objevi se ta hlaska a rozsviti se STOP. Motor ale jde normalne, na vsechny valce, neprehriva se, tahne, startuje, reaguje na plyn. Proste vse je subjektivne OK, jen ta blba hlaska a STOPka. Staci ubrat plyn a zmizi to. Pokud pojedu s nalozenym autem, bude to svitit furt. Ze by vstrik? To se mi moc nezda, to by prece muselo byt citit na chodu (vykonu, zvuku) motoru. Napada me jeste vadna lambda, ktera prehnane reaguje na vetsi ohrati vyfuku. Muze to byt? Mam pocit, ze pri studenem motoru se to nedeje. Ma nekdo napad? Pokud bych chtel na diagnostiku, musim do Renaultu, nebo mi to udela i jinej servis? Predem dik za odpovedi.
konec srpna 2015: zavada pokracovala tim, ze se hlaska o zavade vstrikovani objevovala casteji a casteji. Zajel jsem k "odbornikovi" - vsude emblem Renaultu, spousta chytrych reci. Vysledek? Novy zhavice, doplnena klima, 7 tisic v prdeli a zavada zustala. Pak se podelalo servo. Z niceho nic proste odeslo. Rozsvitil se ten oranzovej klic, jako, ze servis, cervena stopka. Auto zacalo jet hooodne mizerne - zadnej vykon, na dalnici max 130. Zajel jsem do znackovyho servisu - zavada "vstriku" odstranena asi za 10 minut - spatne upevneny (vytrepany) cidlo nekde v sani vzduchu, oprava kolem 800Kc. Zavada serva zustava - vadna ridici jednotka serva. Reseni? Novy servo za ca 30 litru (to se asi Remault posral do kopce,neeee?), nebo z vrakace. Zvolil jsem druhou moznost, 5 litru. Nastal dalsi problem, servis NEUMI vymazat VIN vraku, ze kteryho servo pochazi a kterej je nejak zapsanej v ridici jednotce serva. Prej si to mam nechat nekde - pokoutne - vymazat a oni to uz prepisou mym VINem. Parada!!! Takze jezdim bez serva a shanim nekoho, kdo mi to vymaze. Nevite o nekom? Diky.

demonio1
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 18, 2021 07:25

Re: Elektrická anomália

Příspěvek od demonio1 » čtv črc 14, 2022 22:54

Zdravim páni mam taky isty problem.akonahle sa my auto zohreje na prevadzkovu teplotu a este trochu viac tak my auto vyhodi alimentazione anomalia a vypne.musim pockat kym sa ochladi a doookola.egr vymeneny.uz som skusil vsetko a nepomaha

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů