Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » pát úno 05, 2016 20:01

Zdravím, není tady někdo v okolí Brna kdo má diag. na Renault, potřebuji vymazat chybu ruční brzdy a v Renaultu v Brně to je čekačka na měsíc, nemají totiž čas.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od moucha tse-tse » pát úno 05, 2016 20:15

Ahojte všichni,mám před STK a dnes při kontrole clipem jsem našel 2 hlášky,jedna je:
parkovací brzda-řídící jednotka parkovací brzdy
DF 037-na multiplexním vedení není signál vysílaný ABS-1.def-oranžová značka
Setkali jste se někdo s tím,případně nemáte nějaký nápad na co se zaměřit?

Díky moc za jakékoliv rady...ahoj

ještě doplnuji:na multiplexovanem vedení nebyla zjištěna žádná porucha
ABS/ASR je také bez závad
Dočetl jsem se o provedení diagnostiky a zejména řídící jednotky ABS-řídící jednotky park.brzdy.Nevíte někdo,jak je to myšleno,příp.jak tohoto v clipu dosáhnout?
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od moucha tse-tse » ned úno 07, 2016 18:56

Tak opraveno.
Konektory pod sedadlem a spojka R2 jsou suché,žádná vlhkost ani koroze.Tak jsem demontoval řj ruční brzdy,odpojil svorkovnici,napružil konektory a chyba je pryč.Takže chyba v připojení...
Nevím sice,jak dlouho to vydrží,ale nevíte někdo jaký typ konektorů tam pasuje?Rád bych je časem (až bude tepleji) vyměnil a možná trochu prodloužil kabelový svazek...at není tak natěsno.

Ještě mne čeká řj airbagu...ale to je jiná...ahoj
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

scenicsta
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 11, 2016 16:05

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od scenicsta » čtv úno 11, 2016 16:14

Ahoj, kde zlobí více automatická brzda u granda nebo i u krátkého Scenica? nebo je to stejné?

Clea
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 29, 2015 12:35

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Clea » čtv bře 03, 2016 07:29

Dobrý den, možná už se to tu někde řešilo, ale mě žádný případ problému nepřišel podobný mému. Potřebovala bych poradit...mám Scénic Grand II. 2005 1,9 TDi s automatickou ruční brzdou. Asi před dvěma měsíci jsem si všimla, že při vyhození rychlosti mi auto i z rychlosti 50 km/hod. během pár metrů hned zastavilo. Po vystoupení z auta mi "zapáchalo" levé zadní kolo spáleným plechem a bylo na dotyk úplně vřelé. Když jsem znovu nastartovala a rozjela se, už to nedělalo. Další jízdu ale opět auto přibržďovalo. Stačilo zastavit, vypnout motor, znovu nastartovat a auto dále jelo bez problému. Automechanik mi řekl, že se mi u levého zadního kola ta brzda sama spouští. Zkusil to promazat, ale to pomohlo tak na dva týdny. Prý by se musel vyměnit celý mechanismus brzdy, který by přišel tak na 14 tis. Kč. Bylo by možné nějaké jiné řešení, které by opravdu pomohlo?? Mockrát děkuji za odpovědi a rady

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » čtv bře 03, 2016 09:26

Cely mechanizmus brzdy (třmen) stoji v autokelly cca 7000,-(repasovany BOSCH) a vsadim se, že mechoš to sežene za 4-5000, prace na hodinku. Nabidka 14000,- se mi zda jako slušnej "vejvar". Každopádně promazani pomůže pouze dočasně. Dá se pořídit i opravná sada na přetěsněni třmene, ale tady bude nejjednodušší komplet nový třmen.
Zrovna se ještě dívám jinam: brzdový třmen zadní TRW 1449,-
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od moucha tse-tse » ned bře 06, 2016 11:11

Grand Scenic II má forum jinde..dost tam probírali tyto brzdy.
To že jedeš a auto ti přibržduje...levým zadním kolem-tak jsou tři možnosti.Bud ten třmen nechodí ve vodítkách tak jak má,nebo pístek je zarezlý ve třmenu a nebo je něco s ř.j.ruční brzdy(nebo ten její mechanismus).
Takto se dá asi těžko poradit,to musí někdo vidět.
Osobně bych to rozdělal a zkusil,jestli pístek se tlačí při sešlápnutí ven.Potom bych ho zatlačil zpět.
Dále se podívat na to uložení čepu,jestli není zrezlé a jestli to chodí volně.
Při tom bych se podíval,jestli to lanko od ruční brzdy není napnuté-může být taky zarezlé.Kdyby bylo volné,tak bych zkusil jezdit bez aktivování ruční brzdy a sledoval,jestli bez té ruč.brzdy se ti bude hřát kolo.Každopádně se to musí řešit,protože tím se ti sjíždějí jak desky,tak kotouče.
Taky by to mohlo být ložisko zadního kola,ale to myslím že nehrozí.
Jen mě zaráží ta cena..těch 14000 se podle mně vztahuje právě na tu ř.j.ruční brzdy a né na brzdový třmen.
Záleží jaký je ten tvůj mechanik a jakou máš k němu důvěru.
Tady si můžeš počíst,třeba ti více pomůžou...at ti to dobře dopadne
http://grandscenic.forumn.org/t470-elek ... acia-brzda
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Lumír Wölfli
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2010 11:21
Bydliště: Jihlava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Lumír Wölfli » sob bře 26, 2016 02:56

Ahoj, po přečtení celého vlákna jsem se nedobral k řešení mého problému. Měl jsem taktéž problém přibržďováním pravého zadního kola, takže výměnu lanovodů mám za sebou. Jenže nastal nový problém, vše funguje jak má, po vypnutí motoru brzda automaticky zatáhne ale při nastartování motoru a sešlápnutí plynu se sama neodbrzdí, což samozřejmě před tím normálně fungovalo. Jde to jen přes tlačítko vlevo. Stále svítí hláška zkontrolovat parkovací brzdu, a diagnostika píše chybu snímače spojky, na což jsem tu při čtení taky narazil. Problém je v tom, že spojku nemám, protože mám automatickou převodovku.....kde asi tak může být chyba, poradí někdo?
Renault Scenic II, 1.6 16V automat

vlastikd
Advanced member
Příspěvky: 311
Registrován: pon bře 14, 2011 08:43

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od vlastikd » sob bře 26, 2016 19:04

nebude náhodou v nastavení jednotky volba automatická/manuální převodovka - (diagnostika)? nebo to bude snímač brzdy...?
Renault megane IV Grandtour 2017 1,5dci 81 kW
Reanult grand espace IV phII 2010 2.0 dci 110 kW
bylo
Ford S-Max 2008 2,0 TDCI 103 kW
Renault scenic 2001 1,9 dci
renault megane II Grand 2006 1,5 dci
VW polo 2002 1.2 HTP
Fiat Palio 2001 1,9 TD
Citroen AX 1,4D

ladza
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 06, 2008 00:20

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od ladza » stř bře 30, 2016 20:46

Zdravím, nevíte kde se dají koupit lanovody k el. ruční brzdě na kratkého Scenica II, 2004? Nemůžu je na netu nikde najít....

Lumír Wölfli
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2010 11:21
Bydliště: Jihlava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Lumír Wölfli » čtv bře 31, 2016 06:19

Ja je sehnal na bazosi, za 2200 a to pouze lanka ke kolům. Jsou sice neoriginal, ale funkční bez problémů.
Renault Scenic II, 1.6 16V automat

ladza
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 06, 2008 00:20

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od ladza » čtv bře 31, 2016 11:19

Teď jsem dostal mail z Renaultu Humpolec - originál sada za 1 800,-...

Edit: koupeno u Renault Kudrna (Jihlava a Humpolec)
1 800,- s DPH, jde koupit jen sada obou lanovodů
Naposledy upravil(a) ladza dne čtv dub 07, 2016 10:41, celkem upraveno 1 x.

aleskosinka
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 02, 2016 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od aleskosinka » sob dub 02, 2016 19:00

zdravím dneska jsem menil kola na letni a nevim jetli to muze byt tím od te doby me v kopci kdyz zatahnu za rucku se neco smelcuje dela to hroznej rachot na chvili a napise nefunkcni brzda samodrejme chyba tam zustala na dispeji na trvalo na rovineto slape jak ma ale jakmile zatahnu dlouze na maximalni zatazeni nebo kdyz je auto naklonene z kopce nebo v kopci tak se to smelcuje cim to muze byt je to hroznej rachot

blackline1
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 03, 2016 10:07

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od blackline1 » ned dub 03, 2016 10:24

Zdraví jámam problem s ruční elektrickou brzdou SERVICE + v trojuholníku P + červený STOP. ruční brzda funguje jak má. nevím co stím jestě jsem zjistil že po zamknutí auta mi občas u zadního praveho kola tika jak kdyby tam byla bomba už mi to říkali v práci že mi tika neco na autě nevím co stím a to mam jít za chvilku na technickou a to tam nesmí svítit žadna kontrolka prej dekuji za rady

nighwolf
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 12, 2016 08:10

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nighwolf » úte dub 12, 2016 08:17

aleskosinka píše:zdravím dneska jsem menil kola na letni a nevim jetli to muze byt tím od te doby me v kopci kdyz zatahnu za rucku se neco smelcuje dela to hroznej rachot na chvili a napise nefunkcni brzda samodrejme chyba tam zustala na dispeji na trvalo na rovineto slape jak ma ale jakmile zatahnu dlouze na maximalni zatazeni nebo kdyz je auto naklonene z kopce nebo v kopci tak se to smelcuje cim to muze byt je to hroznej rachot
Mám ten samej problém, v kopci to dělá kravál, na rovině ne, brzda na rovině sice zatáhne jak má, ale je to k ničemu nebrzdí, zkusil jsem vyhodit kvalt a auto můžu odtlačit jak chci, najde se tu někdo kdo nám poradí? díky

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Maky » úte dub 12, 2016 14:57

A nemáte hoši zadřenou vazelínu v lanovodech???? sundali jste si kolo a zkusili se podívat co to tam dělá???, zda se zatáhne lanko, zda se zatáhne páka, zda tam nemáte sjeté destičky??? zda po odbrzdění ručky se vše vrátí do základní pozice???
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

aleskosinka
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 02, 2016 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od aleskosinka » pát dub 15, 2016 15:38

zdravím jak klip pouzit na připojeni aby šli mazat i chyby parkovaci brzdy ?

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od moucha tse-tse » ned dub 17, 2016 19:35

..normalně.Připojíš clip do diag zásuvky,zapneš zapalování v autě...zadáš vin nebo ho necháš načíst...podíváš se na stav všech jednotek a podle barvy poznáš,která má chybu.Zelená-bez chyby,červená -s chybou.Otevřeš tu s ruční brzdou a podíváš se na závady..pak se je můžeš pokusit smazat.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

aleskosinka
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 02, 2016 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od aleskosinka » stř dub 20, 2016 14:39

blbě jsem to napsal ne jak klip ale jaky klip:-) ty ruzne diagnostiky za par stovek jsou na ... ty tu chyby nemazou jen motoru

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od moucha tse-tse » stř dub 20, 2016 19:36

Jmenuje se to CLIP a pocist si muzes zde:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=21&t=9435
Nebo tam muzes nekoho poprosit z tveho okoli kdo ho ma o pripojeni.
Nejak navic nevidim,co mas za rok vyroby..s tim mozna trosku souvisi i verze clipu.Tomu zas tak moc nerozumim,nekteri jini toho vi daleko vice.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

aleskosinka
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 02, 2016 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od aleskosinka » čtv dub 21, 2016 16:51

tak konečne jsem se rozhoupal a sehnal starci brzdu přiští týden si ji tam necham dat a snad uz bude pokoj a vte stavajici se pohrabu treba pujde pospravit kdyz funguje jen v kopci při plnem zatižení to jde pres zuby asi josu nejake olmete pry tam jsou platova ju :-/

paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » sob kvě 07, 2016 13:46

Zdravím, setkal se někdo s tím, že začala prosakovat brzdová kapalina kolem táhla ruční brzdy? na třmenu-kolem osy. Je to běžné u těchto aut? A ještě dotaz, když se jedná o kolo pod hrdlem nádrže tj na straně spolujezdce, je to levá nebo pravá strana?

svar
Člen RCČR
Příspěvky: 688
Registrován: stř dub 16, 2008 12:34
Bydliště: Kroměříž

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od svar » sob kvě 07, 2016 16:41

Pokud prosakuje kapalina, tak zkus sehnat repasovaný brzdič. Je určitě za menší peníz a kvalita srovnatelná s novým. Co se týká směrování, tak všechno je z pohledu řidiče. Takže to kolo je na pravé straně
Grand SCENIC II 1,5dCI 74kw 3.7.2020 eutanazie
Grand SCENIC III 1,5 DCI 81kw
http://grandscenic.forumn.net/

paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » sob kvě 07, 2016 17:52

díky za upřesnění stran, je to jak jsem si myslel. Koukal jsem se na ty brzdiče a dají se sehnat už okolo 2tkč takže asi dám nový.

kvaki
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: sob led 23, 2010 15:12
Bydliště: Šestajovice, Pha-východ

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od kvaki » čtv čer 23, 2016 08:39

Zdravím chapi, mám automatockou ruční brzdu a teď v těch horkách se mi stáva, že nefunguje, nezatáhne, rosvítí se STOP a SERVICE , když je chladno tak to normálně funguje. Zřejmě nemá rád horko, nevíte NÁHODOU ČÍM TO MŮŽE BÝT ?
Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů