Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » stř zář 16, 2015 16:01

Tam se nerozpojují lanka, ale rozpojí se ta drážkovaná hřídel od háčku který je na čidle tahu na konci ty krabičky. Do té drážkované hřídele se zatáčí, nebo vytáčí závit na kterém je lanko ktéré ovládá ten plovoucí třmínek s lankama k brzdičum. Každopádně bych zkontroloval, jestli ta lanka jsou 100% identická. stačil by 1cm rozdíl a je problem.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » stř zář 16, 2015 16:06

Nemyslel jsem to tak, že se lanka rozpojí úplně. Ony jsou spojené přes tu drážkovou hřídel. A odpojí se, jak píšeš od té drážkové hřídele. Tím se stanou úplně volné, na jedné straně totiž drží jen na snímači tahu a na druhé drží ta šroubovice, ale nejsou spojené dohromady tím háčkem, jak jsou za provozního stavu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » stř zář 16, 2015 16:26

Jasně, ta drážková hřídel je kluzně uložená v převodovce motorku. Při rozpojení od háčku celá hřídel sjede tak o 5 cm a uvolní lanko. Právě proto si myslím, že nouzové odbrždění z kufru nemuže mít vliv na funkci brzdy. Pak manualně dáš zabrzdit páčkou a ta šroubovice se vytočí kam až to jde zpět a zahákne se.

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » stř zář 16, 2015 16:36

No každopádně to myslíme oba stejně. V servise mi bylo řečeno, že oni mužou zadat přes diagnostiku akorát povel uvolnit nebo zabrzdit. Zbytek je mechanický.Nic jiného prý nenastavujou. Nic neopravujou jen vyměnujou. :)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » stř zář 16, 2015 16:41

Právě tím, že se vytočí až kam to jde může způsobit problém, protože v provozu se nevytočí až kam to jde, ale jen podle inicializačních hodnot z provozu. Právě proto by to mělo být čistě jako nouzové. Pokud je totiž v pořádku třmen, tak lanko chodí pouze kousek, délka lanka, která se přitahuje a povoluje není ani závislá na opotřebení, protože ve třmenu je implementován samoseřizovací mechanismus. Proto je třeba nesmysl při výměně destiček a kotoučů tu brzdu povolit v kufru. Mnohem lepší je povolit ji v kabině elektricky a pak si třeba odpojit baterku. Lanka budou volné a půjdou ze třmenů vyháknout. Stejně tak půjdou i zaháknout. A výhoda je v tom, že zase budou chodit stejnou vzdálenost jako před výměnou. Pokud ale brzdu uvolníš tím bazmekem, tak ta šroubovice pak musí vyjet až nakonec a zaháknout se. Tím se ale v podstatě provede nová inicializace brzdy (maximální uvolnění a zatažení), tzn. načte se hodnota uvolnění, zatažení ...
Co jsem se setkal, tak to vždy psalo závadu nesprávné montáže lanovodu brzd a závada nešla smazat. Brzda jako taková ale fungovala, dokonce umožňovala plné zatažení a hodnota ze snímače tahu odpovídala tomu, co tam mělo být. Prostě diagnosticky jsem tam chybu neviděl. A vzniklo to právě po tom, co se to nouzově odbrzdilo pro výměnu destiček a kotoučů. Ale podle toho, co mi pak popisoval ten, kdo to měnil, že brzda po výměně zatáhla jen krátce a před výměnou zatahovala dlouho, svědčí o tom, že tam je určitě něco špatně. Neříkám, že problém je v elektronice brzdy, spíš bude nastávat problém v mechanice buď samotné brzdy, nebo i brzdových třmenů.

Jo, pro servis je to jednotka jako každá jiná = elektronika = vyměnit celé. Jinak to jde ještě incializovat, ale to se snad použije jen tehdy, pokud se to bere z jiného auta, nebo je to špatně nakonfigurováno.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » stř zář 16, 2015 16:57

Nepochybuju, že máš mnohem více zkušeností a co píšeš beru, ale vem si, že vše jak je udávají mechanické součásti. Dostaneš se až do škatule brzdy kdy Ti zbyde řekněme 10 cm lanka a víc to nenatáhneš. A ten zbytek se prostě musí vytočit šroubovice aby se to zaháklo na konec do háčku.Nic co by dávalo nějaky proměnný stav tam neni. Souhlas s lankama nebo brzdičema, nebo vada elektroniky krátká doba odbrždění, ale tomu nevěřim. píše, že se jedná o mm a ono to skutečně stačí aby ten pístek přibrždoval. Navic když byla repase. Tak at se hlavně zadaří.

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od starecek » stř zář 16, 2015 19:14

Díky kluci, vidím že můj problém asi nemá reálné řešení, dnes jsem u komoše přes Clip provedl inicializaci brzdy. Vše bylo Ok, po odjištění z kufru a novém použití odbržďuje dokud se nezahákne a vyhodí chybu.
Po opětovném zabrždění již utáhne a zabrzdí zmizí chyba. Dnes po této operaci jízda cca kilometr a vše O.K., poté cesta na nákup také O.K. pak jízda domu cca dva kilometry a kola již opět přibržďují. Taky mám podezření na jinou délku lanka nebo bovdenu, avšak u pana Hrdličky ve Vojkovské jsme je znovu měřily a jsou prý v pořádku. Už nemám nápady, proto zkouším Vás víc hlav víc ví. Zatím moc díky. Pepa
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

T_o_m
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon dub 15, 2013 15:41
Bydliště: StČ

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od T_o_m » sob zář 19, 2015 21:58

Měl bych jeden dotaz k automatické brzdě. Zůstala mi zabržděná na levém kole. Bylo slyšet drhnutí od levého zadního kola. Po zabrzdění a rozjetí se brzda odbrzdila. Po 14 dnech nastal ten samý problém a brzda nešla odbrzdit ani ručně ani rozjetím. Musel jsem ji odbrzdit lankem v kufru. Zajel jsem do servisu a tam přes diagnostiku zjistili, že je špatně nastavená a přenastavili ji. Nyní zatím 2 dny funguje OK. Je možné, že se parkovací brzda takhle rozšteluje? Nemůže problém souviset s výměnou brzdových destiček na zadním kole? Výměna nastala ve stejném servisu už v dubnu.
Renault Grand Scenic III 5 míst 1.4 TCe 96 kW 2009
Renault Scenic II 1.6 16V 83 kW 2003

T_o_m
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon dub 15, 2013 15:41
Bydliště: StČ

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od T_o_m » pon říj 19, 2015 20:32

Tak problém s ruční brzdou je zpět, zase se ozývají pazvuky od zadního kola. Neví někdo co s tím? Nemohl problém vzniknout výměnou brzdových destiček, jak jsem psal v minulém příspěvku?
Renault Grand Scenic III 5 míst 1.4 TCe 96 kW 2009
Renault Scenic II 1.6 16V 83 kW 2003

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od EfineSS » ned říj 25, 2015 13:56

Jestli ty brzdy dělal někdo, kdo tomu nerozumí, tak klidně.

starecek: Když sundáš kolo a brzda je odbrzděná, je ten lanovod volný?
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

kamculenka
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 27, 2015 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od kamculenka » ned pro 27, 2015 18:58

Ahoj chlapci a chlapi.
Je tu někdo kdo by byl ochoten mi nějak popsat nebo odkázat, jak má vůbec fungovat ta automatická parkovací brzda?
Mám Mégane Scenic II r.v.2005 1.5dci a nějak si nejsem jistá.. občas to na rovině vypne, občas ne a pak mi to "zdechne" (naštěstí to neposkočí ale i tak) no jako začínající řidič bych ráda věděla co a jak s tím a jak s tím zacházet.. na rozjezdy do kopce už jsem se naučila "přešlapávat" z brzdy na plyn atd ale občas skočím do auta a zapomenu parkovačku vypnout :oops:
I manžel si není moc jistý jak a kdy to má fungovat, vypínat, zatahovat.. píchne někdo? Díky

budulajs
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: ned lis 06, 2011 13:29

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od budulajs » ned pro 27, 2015 22:29

kamculenka píše:Ahoj chlapci a chlapi.
Je tu někdo kdo by byl ochoten mi nějak popsat nebo odkázat, jak má vůbec fungovat ta automatická parkovací brzda?
Mám Mégane Scenic II r.v.2005 1.5dci a nějak si nejsem jistá.. občas to na rovině vypne, občas ne a pak mi to "zdechne" (naštěstí to neposkočí ale i tak) no jako začínající řidič bych ráda věděla co a jak s tím a jak s tím zacházet.. na rozjezdy do kopce už jsem se naučila "přešlapávat" z brzdy na plyn atd ale občas skočím do auta a zapomenu parkovačku vypnout :oops:
I manžel si není moc jistý jak a kdy to má fungovat, vypínat, zatahovat.. píchne někdo? Díky
pokud funguje jak má, tak se o ní vůbec nemusíte starat. nastartujete, zařadíte rychlost a při pouštění spojky brzda odbrzdí, ani o tom nevíte a je jedno jestli je auto na rovině nebo se rozjíždíte do kopce. Přijedete kam potřebujete, chcípnete motor a brzda zabrzdí. Když potřebujete zabrzdit a mít nastartovaný motor (třeba červená na semaforu do kopce) použijete ruční spínač vlevo od volantu, brzda zabrzdí a dál se nestaráte, po zařazení rychlosti a uvolnění spojky brzda sama odbrzdí. Dost dobře se na to zvyká, odvykání je horší. Když jedu s bráchovou Oktávkou, věčně ji nechávám na parkovišti odbržděnou :-D
Renault Scenic II 1.5 dCi
Renault Scenic II 1,5 dCi (při nezaviněné havárce rozbitý na šrot)
Citroen Picasso 2.0 hdi
Renault Scenic 1.9 TDi
Citroen Xsara 1.4

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » pon pro 28, 2015 10:11

Neuvolní se to se spojkou, ale když je spojka v záběru a přidá se trošku plynu. Pokud se pouští jen samotná spojka, brzda se neuvolní.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kamculenka
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 27, 2015 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od kamculenka » pon pro 28, 2015 10:37

Aha!! Takže musím přidat na plynu...! Když vyjíždím z parkoviště nebo jen vytočím kola (jsem z kopečka) a pouštím spojku tak chcípá... tak proto.. protože se ani nedotknu plynu... hmmm tak to pak jo... Jinak funguje tak jak jste psali (já se ale učím bez toho, právě, nechci si zvykat) ale prostě ji zapomínám vypínat a chlap pak zuří :D když mi to hopsne... :D takže po kontaktu s plynem se vypíná, oukeeeej díky moc!

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » pon pro 28, 2015 12:31

Tak tak, stačí o plyn při pouštění spojky jen lehce brnknout.
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

kamculenka
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 27, 2015 18:53

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od kamculenka » pon pro 28, 2015 18:36

Díky díky už budem vědět ;)

jakub.zalesak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2016 21:09

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jakub.zalesak » stř led 13, 2016 21:22

Ahoj chlapi,
Vetsinou do for apod neprispivam, ale rad bych se s vami podelil o zkusenosti. Pred cca 10 dny jsem zakoupil grand scenica 2005 s nefunkcni parkovackou. (neblikala kontrolka na desticce, absolutne zadna rekace na vypinani motoru a ani na diagnostiku). Brzda proste nikdy neodbrzdila ani nazabrzdila. Po procteni mnoha tuzemskych a zahranicnich for jsme vyrazili vzhuru do akce.
Prvni v rade byla samozrejme diagnostika. Zadna rekace a ani nesla navazat komunikace :-(
druha: kontrola pojistek, rele apod -> nic
treti: vymena ridici jednotky umistene vedle PHM nadrze ( !!!POZOR!!!) a to z kratkeho scenica a to bez jakekoliv upravy teto jednotky!!!!
nicmene stale nic nepomohlo.
Nakonce jsme byly natolik zoufali ze jsme chteli udelat komplet vymenu cele kabelaze.
Nakonce posledni zavada spocivala v uhnitem kabelu ktery vystupuje z prostoru kufru ven z vozidla rovnou k jednotce.
Abych predesel zbytecnym dotazum :
JEDNOTKA SE NIJAK NEUPRAVOVALA ANI NEMENILA (VYMENIL SE AKORAT DRZAK TETO JEDNOTKY Z PUVODNI !!!) DELKA LANEK O.K.( AKORAT NA NOUZOVE ODBRZDENI JE KRATSI -> VYVRTANI DIRY VSE VYRESILO !!!
JEDNOTKA SE ZADNYM ZPUSOBEM NEMUSELA INICIALIZOVAT ANI PAROVAT ANI JINE BEJKARNY. (jen zakladni vysroubovani sroubovice na jednotce)
JEN SE PRIPOJILA A BYLO. :-)
Doufam ze nekomu usnadnim praci a usetrim penize, preci jenom kratkych verzi jezdi vice nez grandu ;-)

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » stř led 13, 2016 22:33

Asi častá závada, měl jsem to stejné. Jen příznaky byly jiné - signalizace kontroly brzd, trojúhelník a nesvítící LEDka na ovladači ruční brzdy.
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

jakub.zalesak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2016 21:09

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jakub.zalesak » stř led 13, 2016 22:41

StB píše:Asi častá závada, měl jsem to stejné. Jen příznaky byly jiné - signalizace kontroly brzd, trojúhelník a nesvítící LEDka na ovladači ruční brzdy.
no me prave nikdo nic nesignalizoval :-D

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » stř led 13, 2016 22:47

jakub.zalesak píše:
StB píše:Asi častá závada, měl jsem to stejné. Jen příznaky byly jiné - signalizace kontroly brzd, trojúhelník a nesvítící LEDka na ovladači ruční brzdy.
no me prave nikdo nic nesignalizoval :-D
Jak je toto možné? Já jsem to signalizoval na straně 5.tohoto tématu :wink:
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

jakub.zalesak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2016 21:09

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jakub.zalesak » stř led 13, 2016 23:31

StB píše:
jakub.zalesak píše:
StB píše:Asi častá závada, měl jsem to stejné. Jen příznaky byly jiné - signalizace kontroly brzd, trojúhelník a nesvítící LEDka na ovladači ruční brzdy.
no me prave nikdo nic nesignalizoval :-D
Jak je toto možné? Já jsem to signalizoval na straně 5.tohoto tématu :wink:
no me prave nesignalizovala ani vystrazna kontrolka na palubce ani LEDka a ani trojuhelnik

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od starecek » čtv led 21, 2016 06:26

Ahoj, info od Kuby není dobrá, krátkej scenic má pouze jedno lanko a potom přepákování, kdežto grand má lanka dvě.
dále bude při diagnostice hlásit, že je z jiného vozu což je dle manuálu Renault bezpečnostní problém. Kubovi přeji mnoho najetých km ale ostatní pozor.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od starecek » čtv led 21, 2016 06:41

Pro efineSS po odbrždění není lanovod volný, povolí se ale do uvolnění chybi cca 2mm, chyba je v tahovém čidle, samostatně neprodejné, scháním vadnou na pokusy.
Pro jakub. Zalesak nemáš vadnou brzdu měl bych zájem o odkup na pokusy.
Pepa
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

jakub.zalesak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 13, 2016 21:09

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jakub.zalesak » pát led 22, 2016 22:18

Starecek: presne co mi rikas, ze nejde rikali i v renaultu, ze se do brzdy jednou zapise VIN a pote nikdy nejde sparovat s jinym vozem. Jak rikam zapojil jsem jen konektor a vse beha bez problemu a BEZ HLASKY NA DIAG.
U kratke verze brzda vypada opravdu jinak (ke kazdemu brzdici u grandu je tazene primo z jednotky zvlast lanko), ale nicmene na spodku karoserie je automaticky pripraven uchyt pro oba typy brzd, vcetne predvrtanych otvoru v naprave pro uchyceni ,,prepakovani,,
Jak rikam vse je sto pro funkcni. Nemam duvod si to vymyslet :-D
Puvodni brzdu mam, ale natekla do ni voda a je to vevnitr orezle. Dam ZDARMA ;-)

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od starecek » sob led 30, 2016 19:48

Měl bych zájem, jsem z Kladna, hláška tam opravdu není alé ve výpisu řídících jednotek je uvedeno původní VIN u brzdy. Mohu poprosit u tu vadnou brzdu. Dík
Naposledy upravil(a) starecek dne stř úno 10, 2016 06:29, celkem upraveno 1 x.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů