Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Cabi 86
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 04, 2015 11:50
Bydliště: Náchod

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Cabi 86 » pát črc 15, 2016 22:20

Zdravím. Možná to někde už odpověď je ale já tomu moc nerozumim tak se radši optam. Dneska se mi stalo u automatické brzdy při rozjezdu do kopce ze se ozvalo takový zaskripeni a pak se na displeji objevila hláška o selhání ruční brzdy. Auto odbrzdí i zabrzdi, ale motorek jede dost dlouho. Hlavně při odbrzdeni. Nevíte někdo co se tam mohlo stát? Diky
Scenic II 1.6 16V

Cabi 86
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 04, 2015 11:50
Bydliště: Náchod

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Cabi 86 » pon črc 18, 2016 13:39

Jinak se ještě zeptam. Co se stane když odpojim konektor z rj brzdy? Auto bude jezdit normálně?
Scenic II 1.6 16V

PanzerBear
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 17, 2006 13:27

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od PanzerBear » úte zář 06, 2016 14:57

Cabi 86 píše:Jinak se ještě zeptam. Co se stane když odpojim konektor z rj brzdy? Auto bude jezdit normálně?
Bude, jezdím tak už půl roku.

Petrikez
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: čtv srp 09, 2012 16:30
Bydliště: Český Těšín

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Petrikez » úte zář 27, 2016 21:25

Zdravím, mám Scenica 2006. Téma jsem pročetl, ale nenašel jsem stejný problém. Chtěl jsem nastartovat a na displeji problikavaly tyhle poruchy, německy :
Leerlauf einlegen
Handbremse geloest
Handbremse angezone
Bremssystem defect

Přeložil jsem si, že to má co docineni s ruční brzdou.
Ale co mě trápí, auto nejde nastartovat. Sednu,napise,ze mohu nastartovat,zmacknu start,probliknou tyhle poruchy a pak zas že můžu nastartovat. Předtím se žádná z nich neobjevila. Ještě větráky ,jakoby se pomalu roztaceli,jestli to není baterií. Díky za radu.

No tak bylo to baterií. Jen nechápu, proč to nevypadalo primo chybu baterie.
Opel Astra F 1.6 8v 55kw
Opel Astra G 2.0 16v 100kw
Renault Megane 2002 1.9 dCi 75kw, chip 100kw
Megane II 1.4, 72kw,rv 2005
Nyní Scenic 2006 1.9 dCi 96kw

heres
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 11, 2008 22:42

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od heres » čtv říj 27, 2016 20:01

Môj problém z brzdou spočíva v tomto. Při aktivácii brzdy, začala vydávať zvláštný zvuk až to skončilo hláškou o nefunkčnosti. Po napojení na clip bežné info o probléme s komunikáciou a poruchou motora brzdy. Brzdu som vykvačil z úchytov, nedemontoval som ju z lanovodmi a otvoril. Jedná sa o jednolankovú alternativu + lanko núdzového odbrzdenia. Tiahlo bolo vykvačené zo snímača ťahu a zaseknuté na maximum od snímača. Odpojil som elektromotor a sústavným prepínaním chodu a reverzu z externého zdroja uvolnil tiahlo a nacvakol na snímač. Otestoval som funkciu z lanovodmi, zatiahol a uvolnil úplne v pohode. Po obhliadke plošného spoja som si všimlo pokrčený plast od tepla relé ovladajúce motor kde jeden kontakt ból trvale zopnutý, jedná sa o dvojité relé v kludovom stave obe kontakty spojené predpokladám na mínus pól a aktiváciov jednej alebo druhej cievky sa rieši pripájanie plus. Takže chod a reverz. Relé som vymenil ale jednotka je stále mŕtva, tipujem jedna strana ostala pod napätím preto mi zaseklo brzdu a následne velký odber motora prerušil poistku brzdy. Moja prozba je, kde sa nachádza istenie brzdy? Nikde som nenašiel ani zmienku o poistke na parkovaciu brzdu. Má niekto schému ku plošáku parkovačky? Auto je Scenic 2, 1,9dci, 96kw, 2007 Za reakciu vďaka.

Chyba odstránená. Poistky sú pod sedadlom šoféra.
Naposledy upravil(a) heres dne úte pro 27, 2016 01:39, celkem upraveno 1 x.

skino80
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: ned úno 08, 2015 19:16

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od skino80 » pon pro 26, 2016 23:26

Pozdravujem. Ja mam ten problém že ked boli mrazi ručna pri pohnutí neodbrzdila. tak som potiahol v kufri tu nudzovu brzdu a odbrzdilo to. teraz ked vypnem motor alebo zatiahnem ručnu tak motorček hučí ako pred tým ale auto nazabrzdí. žiadnu chybu nevypisuje,. neviete čo je s tým? dakujem za rady.

heres
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 11, 2008 22:42

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od heres » úte pro 27, 2016 01:38

Skontrolovať lanovody či reagujú na povel zatiahnutia a uvolnenia. Môze byť vykvačená brzda priamo v jednotke, iked mala by to zaregistrovať nakolko merá silu utiahnutia.

Mortis
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: sob čer 09, 2012 18:08

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Mortis » stř led 25, 2017 19:14

A nemůžou to dělat prasklé pružiny, které jsou na brzdovém třmenu a při uvolnění jednotky zabržděním si brzdu přitáhnou? Mě jedna pružina praskla, tak mi kolo permanentně přibržďovalo, než jsem na to přišel. Vyměněná pružinka, kloub promazán a ok. Raději ale vozím 13ku klíč, abych v případě, že se to bude třeba opakovat na druhé brzdě, šáhl pod auto a díky klíči pootočil tím kloubkem s pružinou a tím zatáhl lanko do řj brzdy.
Scenic II. - 2.O Turbo - 120kW

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » ned úno 05, 2017 22:30

Ja mám to istá. Po odbrzdeni núdzovým tiahlom. Zvuk ako keď zasahuje a netaha. No až budúci týždeň to idem rozoberať tak ak by bol niekto skôr dajte info. Ďakujem.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

amerdos
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 20, 2017 20:23

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od amerdos » pon bře 20, 2017 20:30

Dobrý den, potřeboval bych poradit, dneska mi začala dost blbnout automatická parkovací brzda. Na rovině funguje normálně, zabrzdí i odbrzdí , ale jakmile jedu i do mírného svahu tak se ozve děsivý zvuk, jakoby se něco zasekávalo ( periodický zvuk) ten zvuk je opravdu hodně slyšet, naskočí hláška stop a značka pro parkovací brzdu, pak zmizí a zůstane klasické P a servis . Nevíte co by to mohlo být, osobně si myslím že asi odešel celý ten strojek co ovládá tu brzdu a asi nemá dostatečnou přítlačnou sílu na brzdění v kopci. Koukal jsem že celá nová brzda stoji cca.15 000 Kč. Jde sehnat i nějaký repas, nebo jestli se vůbec něco takového děla? Díky všem.

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » úte bře 21, 2017 06:54

amerdos píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit, dneska mi začala dost blbnout automatická parkovací brzda. Na rovině funguje normálně, zabrzdí i odbrzdí , ale jakmile jedu i do mírného svahu tak se ozve děsivý zvuk, jakoby se něco zasekávalo ( periodický zvuk) ten zvuk je opravdu hodně slyšet, naskočí hláška stop a značka pro parkovací brzdu, pak zmizí a zůstane klasické P a servis . Nevíte co by to mohlo být, osobně si myslím že asi odešel celý ten strojek co ovládá tu brzdu a asi nemá dostatečnou přítlačnou sílu na brzdění v kopci. Koukal jsem že celá nová brzda stoji cca.15 000 Kč. Jde sehnat i nějaký repas, nebo jestli se vůbec něco takového děla? Díky všem.

Treba to rozobrať. Bud sa ti tam dostala voda alebo ti vyskočila zapadka. Nezatahoval l si nudzovu?
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

amerdos
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 20, 2017 20:23

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od amerdos » úte bře 21, 2017 09:49

Ne nic takového jsem nedělal

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » úte bře 21, 2017 09:53

Treba to rozobrať, premávať a na 90% je vyskocene alebo preskocene tiahlo alebo strunka. Nieje to nič zložité. Na grand scenic fórum je aj foto s postupom.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » pát bře 24, 2017 23:07

zdravím, nevíte někdo kde se dá koupit ta elektrická "pič.....vina" nová kromě renaultu? Dnes jsem ji vymontoval z auta, protože začala zase skřípat a kola se uplně neodbrzdily. Díval jsem se, že lanka jsou pěkně na prd, hlavně to k pravému kolu a použitou se mi kupovat nechce protože to může být to samé

paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » ned bře 26, 2017 15:27

tak po dopoledni stráveném v AAA auto jsem se leda nasral, tak jsem se šel uklidnit a rozdělal jsem brzdu a zjistil, že za vše může přidřený pravý brzdič (když se zatláčelo prasátko, nešlo s ním ani otočit) a přiseknuté lanko, sotva se pohnulo v bovdenu. Ale už vím jak vypadají, tak jsem našel na internetu stránku, kde je mají.
https://mlparts.cz/autodily/renault/gra ... Id=1604217

takže oprava bude snadná (možná) zbytek mechaniky brzdy se zdá OK. Akorát to budu muset vzít i s brzdičem.

paranmax
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 08, 2015 14:34

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od paranmax » ned dub 02, 2017 15:59

Tak z úplně nepoužitelné ručky se za 1350kč + celkem asi 3 hodiny práce stala plně funkční elektrická brzda.

skino80
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: ned úno 08, 2015 19:16

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od skino80 » pon kvě 15, 2017 20:34

Pozdravujem. Uz sa mi stalo 2x že mi zablokovalo ručnu brzdu. ked som nudzovo odbrzdil len hučala, rozobral som a zaklapol tu poistku od lanka a všetko šlapalo, teraz mi zablokolvalo odbrzdil som nudzovo ale presatala hučať na prazdno, rozobral som ju zase zase nezaklaplo poistku tak som ju zaklapol ale nefunguje. Vôbec nehuči nič. Kontolka na pake blika ale nič, žiadnu chybu nevypisuje. Neviete čo to môže byť? Nema to nejaku poistku alebo niečo take? vopred za rady dakujem pekne.

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od mmichal » sob kvě 20, 2017 11:33

Ahojte mam grand scenic 2006 mam poloautomaticku rucnu brzdu a stalo sa mi ze mi stupla spotreba.
tak som zacal skumat ze preco. zistil som ze jedno koleso mi zostava pribrzdene. nebol som doma a potreboval som ist prec. tak som si povedal ze ked mi to robi uz 2 dni tak este jednu jazdu sa nic nestane. neveddel som ze to robi rucna tak som u nudzovo neuvolnoval. v ten istz den som siel autom teda domov a pri rozbehu miesto toho aby sa brzda uvolnila zacalo v nej nieco hvizdat. V tom momente v na displaji rozdvietil trojuholnik + P. a auto zostalo stat tak uz som vedel ze to bude v rucnej a tak som ju nudzovo odbrzdil. bol som u jednoho chlapika ktori povedal ze to je preto ze mam zle zadne brzy kotuce aj platnicky a ze zo sa zaseklo koli tomu. tak som zaplatil za vymenu. nadstavil to a ja som si na druhy den auto zobral opravene. 2Dni to vsetko fungovalo a myslel som ze to je OK. az sa celi problem zopakoval. nuzdovo som odbrzdil. chlap ktori mi vymienal brzdy tak povedal ze ked bude mat cas ze sa nato este pozre ale uz som sa mu neozval ... ked sa rozbehnem tak stale jedno koleso zostane mierne pribrzdene tak som ho musel vzdy zltou packov povolit. potom som dostal tip ze to moze robit strmen na opacnej strane ako mi to pribrzduje a bolo to ono. strmen nemal ziadny odpor a nevedel zastavit koleso. a zevraj ta brzda sa to stale snazila nejako doladit a preto to jedno zostalo pribrzdene. aspon tak som to pochopil na tom francuzkom fore. strmen som si vymenil a dal som si znova vyrestovat a nadstavit brzdu. cele sa to zopakovalo po nadstaveni a asi 3 zabrzdeniach znova zostalo koleso pribrzdene. a teda neivem co to moze bit a ako to doriesit. stale pred jazdou musim povolit rucnu brzdu a ist do kufra ju povolit zltou packou co citim ze ma volu a asi 1cm pred koncom citim ze nieco asi posuva a odbrzdi mi to.

ked zastavim a vypnem motor tak mi brzda napise chybu a zsptane odbrzdena. ale od motora siel zvuk ako keby ju zatahovalo. ked ju dam povolit tak motor strasne dlho vrci a potom prestane. a napise ze neni zabrzdene. ale mozem odist bez toho aby som to siel do zadu povolovat. ked znova zabrzdim tak uz auto zostane stat. a napise ze auto je zabrzdene. ale po povoleni musim ist do kufra a takto stale dokola.



neviete mi poradit? dakujem.

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » ned črc 23, 2017 21:44

Lanovody sú dobré? Niekde tu na fóre je aj návod. Prípadne ju rozober a vyčistí. Tie tesnenia môžu byť staré a načvachtá do nej voda.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od pepe99 » pon říj 09, 2017 14:03

Ahoj, mám Scenic-II 1,6, 83 kW, r.v. 2004, je možné, že když jsem měnil akumulátor (protože už nenastartoval auto) tak jsem auto nachvíli odpojil od proudu, nebo jestli jsem někde trochu zajiskřil-myslím že ne. Stalo se mi, že zůstala zabržděná aut. brzda a nešla odbrzdit ani rozjetím vozu ani ručně šuplíkem. Nevíte co se mohlo přihodit. a nepomohlo by třeba vůz znova odpojit od akumulátoru, nechat ho hodinku vyresetovat a znova připojit? Co myslíte? Asi stím nic nepokazím?

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » pát říj 13, 2017 20:36

uvolni ju tiahlom v kufri. potom do servisu zmazať chybu
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

pepan789
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 27, 2017 12:49

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od pepan789 » pon lis 27, 2017 13:18

Ahoj, nemáte prosím někdo návod-foto-video, jak se rozebírají bovdeny od zadní brzdy k elektronické brzdě? Mám R Scenic II r.v. 2003 benzin, krátký) Přibržďují mi zadní kola, pravé hodně. Žádná hláška na displeji. Automaticky se mi to odbrzdí, ale přes lanka ne úplně až u kol, tam je to na půl zabržděné. Vezmu kleště, chytnu za konec lanka co je u brzdiče a lze to lehce povytáhnout a to na obou stranách, takže lanka fungují dobře, brzdiče také, ale jakmile např. na pravé straně zatáhnu za lanko, aby se kolo/brzdič pořádně odbrzdil, tak na druhém kole se to zas zatáhne.Problém jsem asi dohledal někde, kde se spojují lanka z levého a pravého kola, nachází se v plastovém pouzdře nad nápravou. Nikdy jsem to však nerozebíral a nevyndaval, tak než bych se do toho pustil,byl bych bych rád za nějakou radu co a jak díky. P.

maroš 73
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: sob črc 06, 2013 21:37
Bydliště: stredné Slovensko

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od maroš 73 » pon pro 04, 2017 20:17

Ahoj, pred pár rokmi som riešil tento problém. V tej plastovej krabičke nad zadnou nápravou, kde sa spájajú lanká od kolies je taká tenká oceľová pásovina, ktorá spája lanká a rozdeľuje uťahovaciu silu rovnomerne na obidve nápravy. V mojom prípade táto pásovina bola skorodovaná a zadŕhala v plastovom vodítku. Detaily si už nepamätám a nemám ani foto. Pamätám si len, že som celú krabičku demontoval, otvoril, odpojil lanká, vybral von, rozobral (nič zložité), skorodovanú časť vo vnútri vyčistil, vyleštil a namazal mazacím tukom na podvozky, zmontoval, premazal lanká a namontoval späť. Ešte si pamätám, že problém bol len tú krabičku vymontovať, zavadzala asi nádrž paliva (mám 1,9 dci), no nádrž som nemusel demontovať. Odbrzdenie v kufri nepomôže vyriešiť Tvoj problém, lebo tým uvolňuješ len brzdovú jednotku (nachádza sa pri pravom zadnom kolese) v prípade poruchy. Ty máš však problém nie v brzdovej jednotke ale v rozdeľovači (plastovej krabičke). V servise neopravujú takéto diely, ale len vymieňajú celé diely. Mne od vtedy parkovacia brzda funguje OK.

martin.kazik
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: ned říj 14, 2012 17:45

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od martin.kazik » sob pro 09, 2017 10:28

Ahojte, možna je to už tady PASSe, ale zkusit to musím.

No jelikož mi jednoho krásného dne přimrzla a přirezla zadní brzda, tak jsem byl donucen ji trochu popravit. Zjištění sjetých destiček byla první věc. Po výměně stále stejný problém. Tak jsem šel dál a při zjištění šíleného stavu lanovodu, zase donucen je obědnat. Po složitém pátrání jsem na GS našel lanovody za 1500Kč. Tak demontáž brzdy a čištění a výměna. Ale ani toto nepomohlo a dokonce brzda už ani nezatahuje. Takže jsem se obával toho, že je potřeba koupit celou novou brzdu - 17000Kč original Renault. Ale při té příležitosti jsem se dokopal i ktomu, že když bude nová zadní brzda, tak si vyměním i zadní třmeny TRW... Když to sesumarizuji, zadní brzdy budou kompletně nové...

Jen se chci zeptat, je potřeba, když pamět v autě vykazuje závady na brzdě a při montáži nové brzdy je potřeba navštívit originál servis Renault a nebo stačí obyčejná diagnostika??? Byť china kopie Delphi a nebo Renault Can CLip...

Děkuji za odpo... Kdyby jste chtěli pošlu zde i fotky stavu moji staré brzdy...

PS: Omlouvám se, že jsem POSTil i na grandscenic foru... ale víc hlav, víc ví...

Hozny
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 20, 2010 21:10
Bydliště: Horní Počaply

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Hozny » stř pro 13, 2017 12:37

Ahoj chlapy. Koupil jsem grand scenika 1,6, rok 2005. Zjistil jsem , že pokud je auto zabržděné na automatickou parkovací brzdu, tak levé zadní kolo se nezabrzdí. Dal jsem to klukovi co se mi stará o auta a zjistili jsme, že je špatnej kotouč (nám z neznámého důvodu minulý majitel vyměnil jen jeden). Mechanik mi ho vyměnil, ale od té doby mi při nastartování auto hvízdne chybu, u kontrolky servis svítí P v trojúhelníku a u kontrolky zatažení brzdy svítí stop (tyto dvě kontrolky zhasnou po ujetí asi dvaceti metrů). A včera jsem byl v pneuservisu a po sundání levého zadního kola jsem zjistil, že za kolem visí jakási pružina. Jelikož se v tom nevyznám, tak bych měl dotaz jestli ta pružina s tím má nějakou souvislost a pokud ne, čím by to mohlo být? Díky za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů