Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » pát led 13, 2012 15:26

Ahoj všichni,

po návštěvě pneuservisu kde všechno umí udělat,ale nic pořádně mi vzniknul tento problém:

Po výměně zadních kotoučů a brzdových destiček mi přestala fungovat Automatická ruční brzda.

V servisu mi tvrdili že na nic nesahali co by souviselo s lanky a zařízením parkovací brzdy(ikdyž bovdeny byly vyháknuté ze svého zavešení - prý to ale ničemu nevadí říkali v tom servisu).

Nicméně po zatažení parkovací brzdy je slyšet servomotorek(ale má takový divný zvuk) a lanka se nezatáhnou.

Nesetkali jste se s tím někdy?není jen někde něco vypadeného?Děkuji za každou pomoc......
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » pát led 13, 2012 16:30

Na diagnostiku -> znovu zprovoznit a kalibrovat jednotku brzdy.... Delal jsem to na lagune... Je to otazka chvile.... :)
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » sob led 14, 2012 12:44

Ahoj,děkuju ti za odpověď,myslíš že nic víc v tom nebude?Jakou tipuješ cenu?Nechápu,že to v Renaultu neudělali rovnou když to je tak jednoduché jak říkáš......V tom servisu kde mi to rozrýpali mi řekli(a doložili to vyjetou diagnostikou-ale je pravda že to nemuselo být od Renault,dneska má diagnostiku kde kdo)že byli na diagnostice v Renaultu - pak nechápu že to tam neudělali rovnou - přestávám tak nějak věřit jakémukoliv servisu :o)Ale děkuji za odpověď..... :D Mám nafocené 3 listy z té diagnostiky,kdybych ti je někam mohl poslat na email tak by jsi se mi na to mohl podívat?Díky,Mira
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » sob led 14, 2012 16:08

Hele na tej lagi co sem to delal mu v renaultu chteli vymenit brzdu za 16 000,- tak byl v dalsich dvozu servisech a to same... Prijel ke me a za 10 minut odjizdel o 200 lehci-... :D Renault jsou vymenari... Oni nevi.... :( Je to smutne ale je to tak... Netvrdim ze na 100% je to tohle ale na 90% urcite... :) Odkud jsi..? Prijed a provedeme to... Jezdim na trase melnik, praha, mlada boleslav... :)

a cena..? Pokud renault prizna ze nevedeli ze to jde a provedou to tak mozna zadarmo mozna za plnou cenu (hodina diag kolem 500)... :) Zalezi na nich... u me 200,- pausalne za cokoliv....
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » sob led 14, 2012 16:45

To by bylo super,dík za nabídku, já jsem z Brna,ale pokud mi budou chtít rovnou měnit ten modul za těch cca 14000Kč tak bych klidně za tebou přijel,uvidím příští týden co mi řeknou u Renaultu ...tady v Brně jsou autorizované myslím 3,v jednom asi stopro nevěděli,do druhého jsem poslal výpis z diag a napsali mi že musím přijet a uvidí se,takže asi ani z té diagnostiky na stopro neví,nebo nechtějí říci...příští středu tam jedu a kdyby nic tak bych přijel po domluvě za tebou,zatím děkuju.
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Maky » ned led 15, 2012 11:55

Slovní spojení "Renault Service" na mě působí jako na satana Krucifix se svěcenou vodou, také sem dělal v autodílně, ale takoví nýmandí co sou v rendlech aby posvětě s halogenovou lampičkou pohledal, SAKRA co se ti klucí dnes na těch učňákách učí, a to ještě se to ve všech kancelářích hemží diplomama, až se člověk nediví že mizí amazonský pralesy... od nich raději dál.....P.S. Omlouvám se za to znesvěcení......
Naposledy upravil(a) Maky dne pon úno 06, 2012 11:52, celkem upraveno 1 x.
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » pon led 16, 2012 12:26

Abych se přiznal, zatím jsem Renault Service k ničemu nepotřeboval,ale asi nyní budu :) snad ke mě budou upřímní a pokusí se mi to vyřešit tou kalibrací a ne rovnou výměnou celé jednotky pro parkovací brzdu....uvidím tuto středu,to tam jedu....snad neskončím se špalkem pod kolama :)
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » stř led 18, 2012 19:20

Ahoj, tak jsem přijel dneska z Renaultu a řekli mi, že je přímo něco se servomotorkem,že po kalibraci ruční brzdy nikdy neutáhne pořádně,nebo nepovolí pořádně,nebo nezabere vůbec (to se mohlo stát již při začátku problému,kdy motorek točil a přetáčel se mimo svoji pracovní polohu - kdybych tam jel hned tak by to možná šlo ještě zkalibrovat),že se prostě musí vyměnit celý modul - cena je tedy 14000Kč bez práce - můžu tomu věřit,asi mi nic jiného nezbyde,co?Že by brzdový modul rozdělali a mrkli na to - to se jim asi moc nechce a ani to standardně nedělají (prý z důvodu spolehlivosti a záruky - což ale v podstatě chápu) - tedy tímto vás varuji před výměnou zadních kotoučů a brzdových destiček v servisech,kde nemají s automatickou ruční brzdou na vozech zkušenosti a v podstatě nevědomky neví co vlastně dělají.....neznají postup při demontáži kotoučů a brzdového obložení (což jsem nevěděl,měl jsem se nejdříve zeptat) - mě to bude stát 16000Kč.......
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Maky » stř led 18, 2012 21:26

Člověče eliote, to se mi nechce líbit, na RGS foru si klucí mění kotouče a desky sami a naprosto v pohodě??? jen je nutno vyzkoušet zda nejsou přidřené lanovody a když už tak je rozhejbat a promazat
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » čtv led 19, 2012 06:01

No to je hezké,že si je mění sami,Maky,asi mají kde a podmínky k výměně,já na to bohužel nemám ani čas a ani vercajk a ani kde to udělat.....zatím nemám v Brně nikoho známého na Rencka,na Fiata jsem měl,ale to už je pasé....zkusím ještě najít někoho s diagnostikou pro Rencka tady v Brně.Je na prd,že je k tomu nastavení autom. parkovací brzdy potřeba diagnostika,zlatá ruční páková brzda :)
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » čtv led 19, 2012 10:16

To je kravina jak mraky. Aspoň podle zdravého rozumu není na té brzdě v podstatě co štelovat. Ani u klasické ruční. Akorát když se zasunují pístky, tak po montáži se musí ručka zatáhnout třikrát, aby se nastavil samostav. Jenže obě lanka chodí zpátky až na doraz. Není to tak, že by jedno bylo zatažené víc jak druhé.
Ale jestli motorek vrčí a lanka se nezatáhnou ... Myslím, že tohle asi žádná diag nevyřeší a bude se to muset rozebrat a mrknout se na to přímo uvnitř - něco tam bude zlomené.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » čtv led 19, 2012 12:57

Reakce na Zefka: A to je podle mě přesně to,co asi neudělali v tom pneuservisu kde mi měnili ty kotouče a obložení,nedodrželi postup výměny včetně toho zatažení.....když se nad tím zamyslíš....mohlo se mechanicky něco poškodit v té brzdné jednotce?Nevím jak to uvnitř vypadá,bude tam nějaké servo s nějakým náhonem na stahovací mechanismus s lankem, na ose toho servomotorku by mohl být šnekový převod nebo ozubené kolečko,snad ne z plastu,který by mohl lehce prasknout.....jen spekuluju,...neznáte kluci někoho v Brně kdo zná Rencky a má dílnu?
Naposledy upravil(a) elliot.joe dne pát led 20, 2012 13:06, celkem upraveno 1 x.
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od vitakri » čtv led 19, 2012 13:49

Ahoj.
Zkus pana Diviše Pavla (sídlí v Brně na ulici Stará 7/9). Tel: 602 551 940.
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » čtv led 19, 2012 18:04

Děkuju vitakri-mu za kontakt, vyzkouším ho a uvidí se ........
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » pát led 20, 2012 14:26

Uz jsem se s tim nekolikrat setkal... Brzda si nekolika zpusoby kontroluje lana (polohu, silu zatazeni apod)... A kdyz se brzda odpoji od brzdicu jinak nez tim ze se nouzove odbrzdi tak to obcas dela takovejhle bordel... :( Je to blbe ale je to tak... Samozrejme netvrdim ze mam na 100% pravdu... :) Ale dost casto mi to pomohlo... A pokud to nespravi diag tak neni nic jednodussiho nez ji vyndat a podivat se co se deje uvnitr...
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » pát led 20, 2012 14:26

Jen pro zajimavost.... Popr pokud by byla vadna cela brzda kolega v kourimi ma jednu moji u sebe na kratkeho scenica... Necham ti ji za nejakej drobnej obnos... :)

a jeste... V manualu pisou ze pred demontazi lan se musi brzda nouzove odbrzdit.... :)

Obrázek
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » pát led 20, 2012 14:51

Hezky nafoceno,tak takhle to tam vypada....
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » stř led 25, 2012 23:28

Ahoj kluci, chtěl bych toto téma o problému nefunkčnosti Automatické ruční brzdy uzavřít. Tento problém byl vyřešen v Renaultu Brno-Jih 2000 výměnou a nastavením nové jednotky brzdy.Poněvadž potřebuji jezdit a nemohu si dovolit stát delší dobu tak jsem musel zainvestovat 17000Kč do výměny za novou brzdnou jednotku,lanka s bovdeny a práci.Na přání mi v Renaultu vytiskli Montážní postup výměny zadního brzdového obložení v kostce,tak ho zde uvádím:

Postup výměny:

- Demontáž zadních kol
- Odepnout lanko parkovací brzdy
- Demontáž třmene a držáku třmene
- Výměna brzd. destiček a kotoučů
- Stlačení pístu brzd třmene
- Kompletace s nasazením lana park. brzdy
- Montáž zadních kol
- Po sestavení nutné několikrát sešlápnout brzd. pedál
- Následné zapnutí zapalování a několikrát aktivovat/deaktivovat park.brzdu - tohle mi asi neudělali v tom servisu kde mi to rozhasili a pak se k tomu nehlásili
-Zkušební jízda s použitím brzdy v automatickém režimu

Je to napsané zevrubně,ale jako základní návod pro někoho to bude třeba užitečné.

Jinak stav po otevření krytu brzdné jednotky: Bylo vyskočené táhlo ze snímače tahu - ale to skutečně jen znamená,že byla odblokovaná nouzová ruční brzda - to jsem již prakticky vyzkoušel - tohle asi udělali v Renault servisu a zkoušeli to pak nastavit a pravděpodobně se to nepovedlo - jinak je možné,že šroubovice je buď vypadená z nějakých zubů,nebo ty zuby v převodovečce můžou být navíc nějak poškozené - ale to jsou zatím jen dohady.Stejně jako s případně vadnou elektronikou dle diagnostiky,ikdyž se nám s kolegou zdálo,že cítíme trochu spáleninu,ale jestli je to z motorku nebo z elektronikdy,zatím nevíme - opět pouze dohad - ta řídící karta v brzdné jednotce je osazena mikro smd technologií s velkým množstvím zákaznických integrovaných obvodů,tudíž pravděpodobně velmi težko opravitelná.....

Takže děkuji všem kdo mi reagovali na můj problém a snažili se mi ho pomoci vyřešit :t18:
Přílohy
up3.jpg
Naposledy upravil(a) elliot.joe dne čtv led 26, 2012 08:04, celkem upraveno 2 x.
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » čtv led 26, 2012 00:49

To jak pises ze to bylo rozpojene je normalni stav pri nouzovem odbrzeni... Pokud pak zabrzdis tak ta sroubovice se cela vytoci a zacvakne to zpet.... Pokusd by jsi nechtel dal na neco pouzit myslis ze by bylo mozne poslat ji za cenu postovneho na dobirku...? Rad se poucim o chabych brzd a vetsinou se mi do ruky dostanou funkcni... :( :D
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

elliot.joe
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2012 14:43
Bydliště: Brno - město

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od elliot.joe » čtv led 26, 2012 04:33

Případně bych ti ji pak poslal,ale chci ji ještě ukázat klukům tady v Brně co mají taky Renaulty,aby se na ni podívali.Takže zatím si ji ještě nechám.....
Škoda Favorit (r.v.1989) - Fiat Punto 1,2 (r.v.1996) - Renault Scénic II 1,5 dci/74kW (r.v.2006) - najeto zatím 145 000 km - zatím velká spokojenost :)

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » čtv led 26, 2012 17:31

OK v pohode... :)
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
Pajin
Advanced member
Příspěvky: 263
Registrován: sob pro 01, 2007 15:29

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Pajin » ned dub 08, 2012 12:24

Zdravím chlapi mám problém s parkovací brzdou. Při přehazování kol na letní jsem si všiml že po okraji kotouče je neobržděná rezává plocha (tak cca 1,5cm) a na destičce je vydřená drážka (na obou kolech) Kotouče jsem srovnal pilníkem a smirkovým papírem (mají jen 9,6mm tak od soustruhu jsem upustil )a destičky zabrousil do roviny a vše nasadil zpět. Teď se zdá že brzdí celou plochou ale účinost je zdá se mi slabá zkrátka když zabrzdím (ručkou) za jízdy jsou brzdy měkké jakoby gumové :roll: Najel jsem cca 100km a pořád se to nezlepšilo tak nevím čím by to mohlo být :?:
r.1980Renault 4CV =spolehlivé jednoduché autíčko/r.1984Škoda 105 S 33kW=spokojenost až na ten výkon/r.1993 Opel Kadett E 1.6D 42kW =první diesel a 5 kvaltů/r.2001 Seat Toledo 1.9D 47kW=prostorný kočár /r.2006 Megane 1.9dTi 72kW=vynikající spotřeba a výkon/r.2007 Scenic ll 1.5dci 78kW zatím spokojenost

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » ned dub 08, 2012 12:55

Kdyz zatahnes elektronickou rucni brzdu za jizdy tak bude vzdy "gumova"... Je to bezpecnostni prvek... Nikdy ti nebude brzdit uplne natvrdo..
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Uživatelský avatar
Pajin
Advanced member
Příspěvky: 263
Registrován: sob pro 01, 2007 15:29

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Pajin » ned dub 08, 2012 13:09

Jo to je mi jasné ale máme v rodině tři Sceniky II a při srovnání můj brzdí míň a tak mne napadlo jestli třeba neodchází ten motorek :roll: nebo jestli se nedá nějak nastavit síla tahu přes diagnostku :?:
r.1980Renault 4CV =spolehlivé jednoduché autíčko/r.1984Škoda 105 S 33kW=spokojenost až na ten výkon/r.1993 Opel Kadett E 1.6D 42kW =první diesel a 5 kvaltů/r.2001 Seat Toledo 1.9D 47kW=prostorný kočár /r.2006 Megane 1.9dTi 72kW=vynikající spotřeba a výkon/r.2007 Scenic ll 1.5dci 78kW zatím spokojenost

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Jirin_CZ » ned dub 08, 2012 13:25

Silu si to reguluje automaticky a motorek (co mam zatim zkusenosti) bud jde nebo nejde.... Nidky se mi nestalo ze by napr tahnul min... Spis tomu dej chvilku cas... Me brzdy na zadku sli normalne az asi po 300 km.... Preci jen doazdu nejde takovej brzdnej ucinek... :)
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů