Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
lenin2001
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 08, 2009 14:40
Bydliště: na hranici Moravy a Slezska

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od lenin2001 » úte úno 07, 2023 14:34

Já jsem tedy několik let zpátky měnil jen lanovody, protože jeden se kousnul a zůstal zatažený, byť ne zcela, ale auto smrdělo jak ...
Koupil jsem lanovody (není třeba kupovat celou jednotku i s nimi), vyndal, vyměnil, vrátil zpátky, auto chvíli utahovalo a povolovalo, a ....hotovo smyčec, vše funguje jak má dodnes.

lenin2001
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 08, 2009 14:40
Bydliště: na hranici Moravy a Slezska

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od lenin2001 » úte úno 07, 2023 14:34

Já jsem tedy několik let zpátky měnil jen lanovody, protože jeden se kousnul a zůstal zatažený, byť ne zcela, ale auto smrdělo jak ...
Koupil jsem lanovody (není třeba kupovat celou jednotku i s nimi), vyndal, vyměnil, vrátil zpátky, auto chvíli utahovalo a povolovalo, a ....hotovo smyčec, vše funguje jak má dodnes.

Lovec_Pampaliny
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned bře 29, 2020 21:07

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Lovec_Pampaliny » ned dub 14, 2024 23:54

Ahoj, tak to postihlo i nás... začalo smrdět pravý zadní kolo. Servis vyřešil, rozhýbal brzdič, chyběla pružina na páce ruční brzdy. Na chvíli to dalo pokoj, Pak následovalo to samé vlevo. Opět rozhýbán brzdič. Za týden zas. Vykašlal jsem se na servis a vyměnit levej třmen a vše ok. Ale zase začala zlobit pravá strana. Po ručním uvolnění pořád brzdila pravá strana. Lehnul jsem pod to, brzda šla ven. A co nevidím po rozebrání... rozvaděč na nápravě rezavej, zaseklej. Ta ruční brzda je sofistikovaná, ale ten rozvaděč, to je úlet.. inženýři z francie. Jezdec od motorku tahá za levé kolo a jak se hýbe dotáhne pravé kolo. Vše jezdí v plastu a samo, že tam teče. Vyčistil jsem to, promazal, vše krásně chodí. Dal jsem nová lanka, dal zpět, ale stále po uvolnění brzdy je pravé kolo lehce zatažené. Levé je volné a lanko má rezervu. Je to nesymetrické. (lanka jsem dal správně, nejsou stejně dlouhá.) Leda že by to prohodil někdo, kdo se v tom vrtal přede mnou. Jen po ručním uvolnění teď brzda strašně řve a jako by to šlo přes zuby- začalo zlobit, jak se kousnul ten rozvaděč. Nějaké nápady.? Mě už došly. Dá s ta nesymetrie nějak seřídit??

Lovec_Pampaliny
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned bře 29, 2020 21:07

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Lovec_Pampaliny » pon dub 15, 2024 23:36

update: včera jsem ještě manuálně odbrzdil, poté měnil pravý brzdový třmen, dnes odvzdušněno, aktivována brzda, chvíli si to tam lehce bzučelo. pak v pohodě odbrzdilo, ale při zatažení (každém) opět strašně řve, ale zabrzdí. Po zkušební jízdě to vypadá, že je odbržděno, jen při zatažení opět řve + chybové hlášky. Předpokládám, že je teď problém v samotném motorku... Sakra?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů