Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
svar
Člen RCČR
Příspěvky: 688
Registrován: stř dub 16, 2008 12:34
Bydliště: Kroměříž

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od svar » čtv kvě 22, 2014 07:38

Když si to vlákno pročteš, tak jsou tam i kontakty na firmu, co ty lana i na granda dělá.....
Grand SCENIC II 1,5dCI 74kw 3.7.2020 eutanazie
Grand SCENIC III 1,5 DCI 81kw
http://grandscenic.forumn.net/

Uživatelský avatar
Niecze
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát kvě 09, 2014 14:11

Re: chybové hlásenie elektronickej brzdy

Příspěvek od Niecze » ned říj 12, 2014 16:56

dnes bol otec u jedného dotičného čo má diagnostiku - a zobrazil sa nám na aute tento kod 5172 - a chyba- spínač zapnutia založnej brzdy - zlý signál , čo musíme kúpiť alebo ako postupovať aby sme odstránili daný chybový kod .vďaka za skoré odpovede. skúšal som ohľadom tohto kodu hľadať niečo aj na nete ale nepodarilo sa mi nájsť nič. :cry:

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » ned říj 19, 2014 20:27

Zdarec borci, dá se řídící jednotka u zadního kola odkrytovat bez demontáže z vozu? Dík za odpověď.
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

StB
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: úte srp 08, 2006 18:37
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od StB » stř lis 12, 2014 10:27

Tak borci, má závada po dvou letech odhalena a odstraněna.
Závada: hláška SERVIS+trojúhelník, nápis kontrola parkovací brzdy, nesvítící LEDka na ovládací destičce. Jinak brzda zcela funkční.
Předpověď servisu: vadná ŘJ
Diagnostika: 50CB chyba obvodu varovné kontrolky-rozpojený obvod, nebo zkrat na kostru.
Příčina: cca 4.cm od konektoru řídící jednotky se kabelový svazek opíral o vanu kufru a byl proklepaný a přerušený jeden vodič.
Oprava: nastavení poškozeného vodiče.
Náklady: 2.hod času a 0,-
Po zapojení a nastartování hláška zmizela bez nutnosti použít diag.
Scenic 1,5 dCI, Twingo 1,2 (Scenic 1,9 dT) Honda Civic 2,2 ctdi

Aahz
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 14, 2014 18:24

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Aahz » úte pro 02, 2014 08:21

Dobrý den,

dnes ráno manželce nenastartovalo auto Scenic II. Hláška chyba automatické brzdy. Když jsem tam přijel a pohnul s autem, šlo volně. Brzda nebyla zatažená. Auto teď nestartuje a hledám nějakého servismana v okolí Liberce co by to zvládl opravit. Nebo dokázal by někdo nasměrovat co to může být? Moc díky.

T_o_m
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon dub 15, 2013 15:41
Bydliště: StČ

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od T_o_m » stř pro 03, 2014 11:43

Vybitá baterie?
Renault Grand Scenic III 5 míst 1.4 TCe 96 kW 2009
Renault Scenic II 1.6 16V 83 kW 2003

jmazura
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 25, 2014 19:13

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jmazura » ned pro 28, 2014 15:36

Zdravím, příhodím svou zkušenost.

Nedávno jsem měl také problém s parkovací brzdou. Problém to teda nebyl, brzda fungovala bez problému jako vždycky, ale objevovala se mi porucha brzdy ("Service" + symbol brzdy ). Řekl bych, že to udělalo vždy, když jsem stál na místě, měl odbržděno, natočený motor a na převodovce neutrál. Druhá věc, která s tím souvisí, že mi nefungovaly couvačky. Nakonec oba problémy vyřešila výměna spínače na převodovce. Údajně má tři kontakty a jeden z nich slouží pro parkovací brzdu.(To mi řekl můj servisák, schéma jsem nestudoval) Tak snad to někomu pomůže.

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » stř úno 18, 2015 13:37

itar84 píše:Takže ručná brzda doslúžila už aj na mojom Grand Scenicu, tak úžasne že sa nedala ani núdzovo odbrzdiť, takže šmykom domov cca 800m a hor sa do rozoberania. Musel som zhodiť mechanizmus uchytenia brzdy na strmeňoch inak sa nedalo. A začalo sa hľadanie kde je chyba. Už predtým sem tam blba, občas zapišťala ale vždy zabrzdila, odbrzdila a len svietila hláška "Parking brake fault"+service. Po demontáži lanovodov+samotnej jednotky brzdy som ju rozobral a zistil, že vo vnútri je všetko Ok. Žiadne kovové či umelé piliny, odlomené časti. Tak som pripojil jednotku na prívodný kábel priamo v kufri. Žena brzdila, odbrzďovala všetko šlo. Takže jednotka je OK. Renault môže zabudnúť že ju budem kupovať za cca750€. Po demontáži lanovodov z jednotky bolo jasné kde je problém. Ľavý lanovod úplne OK, pravý už na pohľad vyzeral dosť zle, ale pri pokuse o jeho rozhýbanie mi bolo jasné, že tudy cesta nevede. Pravý lanovod je proste niekde zhrdzavený alebo zaseknutý, nepomohol Konkor, Odhrzdzovač ani Silikónový olej.
Ale čo stým keď na GrandScenic lanovody samostatné neexistujú, vrakoviská v okolí nemajú nič také lebo to predávajú aj s jednotkou za cca250€ a origo Renault tu nebudem rozoberať :evil:
Nezostávalo nič iné ako toto fórum a hľadanie na webe a dospel som k riešenie buď http://www.vojkovska.cz (1ks lanovod 900kč+treba poslať starý+niečo k dobierke celkovo cca 50€+dodacia doba cca 18dní aj s poštou), bratia česi to majú samozrejme lacnejšie ako my v SR.
Ale podarilo sa mi nájsť firmu aj v SR kde to dokážu vyrobiť ide o http://www.hydratech-slovakia.eu sídlo majú v Galante, takže nasledovala cesta do Galanty. hneď ako som položil lanovod na pult mi bolo jasné že môj problém bude vyriešený. GrandScenic že??- prvá veta predavača ešte som len pozdravil :D To tu máme každý týždeň Scenic a niektoré Fordy. Do týždňa to budete mať hotové dalo by sa aj skôr ale máme dosť roboty.
:idea: Celý lanovod bude stáť 35€ pri odbere osobne. Vedia to poslať aj poštou resp. kuriérom. Takže teraz čakám kedy to bude hotové a môžem skladať. :idea:
Len z nasledujúceho mám obavy koľko závitov mám zatočiť ľavý lanovod do jednotky, vedel by niekto poradiť???? A ešte tie "kovové oné" na strmeňoch kde sa uchytáva samotné lanko brzdy, ako zistím do akej polohy ich namontovať späť na tisíchran čo tam je??? Ak niekto vie, vopred ďakujem za odpoveď :smile15:
Ahoj. Už je to nejaký čas čo si písal? laná fungujú? mne dnes prišli tak to idem nahodiť a uvidíme. Čo sa týka zakrutenia sroubu, nebol žiadny problém?
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

itar84
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 18, 2012 20:49
Bydliště: Nitra

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od itar84 » sob bře 07, 2015 00:46

Čawes, mechanická časť brzdy funguje úplne normálne. Len stále mi svieti hláška na pc a P v trojuholníku, ale na to som si akosi zvykol. Skúsim vymeniť snímač polohy spojkového pedálu a snímač spiatočky na prevodovke. Ale až keď doriešim rosypaný spodok motora - slávne ojničné ložiská - po cca 2 rokoch znovu to isté
Renault Grand Scenic, r.v.2004, 1,9 dci, 88kW, 6 st., 7-miestna verzia, čierna metalíza, ešte čiernejšie fólie :-)

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » sob bře 07, 2015 09:09

Jaj. To má mrzí. Ja mám toto zatiaľ ok. Laná mi prišli, nahodil som a slape jak ma. Len čo som kúpil nový brzdic tak ma naopak uchytenie blanka. Zmackol som to trochu a už nevyskoci. Takže ok.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

jarin12
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 30, 2015 16:41

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jarin12 » pon bře 30, 2015 18:00

Zdravim mam taky problem ze zadnima brzdama pred tydnem sem koupil dvojkoveho scenika 1,5 dci sou tam desticky na plech vyměnim si podle toho navodu co tu psal kolega ty brzdy sam aniž bych neco pokazil? s elektronickou brzdou nemam skušenost jinak na autech si delam skoro vše sam dik za radu všem.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » pon bře 30, 2015 18:14

http://vyhledavacforar.aspone.cz/Search ... k&model=60

Něco tu o tom už je. U automatické ruční brzdy je potřeba dát pozor na to, aby se během výměny nezatáhla a nezapomenout tam ty lanka potom dát zpátky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
foxhc
Člen RCČR
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 01, 2011 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od foxhc » úte dub 07, 2015 09:24

Pánové, nemáte náhodou doma sadu brzdy před repasí lanovodů? mám přidřeno na jedné straně, tak jsem myslel, že bych od někoho z Vás získal, nechal repasovat a vrátil dotyčnému kus za kus, případně bych mohl deponovat funkční sadu a řešit výměnným způsobem abychom jako klub měli vždy k dispozici sadu lan v Ok stavu...tolik na jednou nás asi nebude, abychom, jich potřebovali víc, ale nebráním se jakýmkoliv nápadům...

nechci na tom vydělat, max platba za poštovné, případně pokud někdo bydlí v dosahu repasovací stanice...rád se toho vzdám...
Kinderwagen:GSII 1,5dci 2004 MT
Hundewagen:EIII Phase I 2,0 8v (F3R) rok 1998 MT
Ex. Laguna I 2,0 8v '98 MT

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » úte dub 07, 2015 12:39

No ja mám. Pravú zadnú pred repasom. Je síce rozobraty valcek ale to neba. Všetko je tu. Ja som menil, kupoval nové bez výmeny takže toto mi ostalo.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
foxhc
Člen RCČR
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 01, 2011 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od foxhc » úte dub 07, 2015 13:01

A byl bys ochoten to poskytnout?
Kinderwagen:GSII 1,5dci 2004 MT
Hundewagen:EIII Phase I 2,0 8v (F3R) rok 1998 MT
Ex. Laguna I 2,0 8v '98 MT

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » úte dub 07, 2015 14:57

No hej. Teraz nie som doma. Potom ti to odfotim. Navrhni čo a ako, pošli adresu.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
foxhc
Člen RCČR
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 01, 2011 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od foxhc » úte dub 07, 2015 15:04

A kolik za to budeš chtít
Kinderwagen:GSII 1,5dci 2004 MT
Hundewagen:EIII Phase I 2,0 8v (F3R) rok 1998 MT
Ex. Laguna I 2,0 8v '98 MT

jarin12
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 30, 2015 16:41

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od jarin12 » ned dub 19, 2015 18:46

Tak brzdy se povedly vše funguje ok kotouče+desky od ATE 5200kc oproti servisu kde chtely 8500 až 9000kc docela uspora diky moc všem za super přispěvky.

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » ned dub 19, 2015 19:51

Foxhc Šak som aj zabudol. Koľko dáš?
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

Uživatelský avatar
foxhc
Člen RCČR
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 01, 2011 17:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od foxhc » ned dub 19, 2015 20:12

Nene. Nabízíš, tak dej cenu. Klidně do SZ ať to rozeběhneme.
Kinderwagen:GSII 1,5dci 2004 MT
Hundewagen:EIII Phase I 2,0 8v (F3R) rok 1998 MT
Ex. Laguna I 2,0 8v '98 MT

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » úte dub 28, 2015 21:41

Zdravim pánové.
Tak jsem udělal pěknou blamáž s ruční brzdou. Po přečtení tohoto vlákna jsem zjistil, že nejsem první :D
Prostě při výměně zadních destiček, jsem inteligentně zatáhl ruční brzdu a neměl nasazeno jedno lanko. Co se stalo je Vám asi jasný 8) brzda ani nehlesne. Na palubovce stopka a servis. Na diagnostice hláška tušim porucha vnitřní elektroniky motorku nebo tak něco. Povely uvolnit a utáhnout brzdu nelze provézt . V servise prý nelze opravit výměna komplet. Doma jsem to celé demontoval. Všiml jsem si, že šroubovice na lanovodu je celá zašroubovaná a zaseknutá v tom segmentu. Celé jsem to rozvolnil. Po připojení konektoru se neděje nic. Připojil jsem externě napájení na motor a vytočil šroubovici do druhé krajní pozice, abych mohl zaháknout ten bazmek do háčku.(musel jsem to povolit z kufru) Výsledek porád stejný :evil:
Prakticky jsem udělal vše co muj kolega o dvě stránky zpět. Akorát jemu koukám to začlo fungovat. Mně ne. Nemá někdo nějaký nápad?
Koukám, že jsem asi z výměny destiček za 600Kč udělal opravu za 11tis. :D :D za hloupost se platí. Každopádně kdyby někoho napadlo nějaké řešení, nebo rada byl bych moc rád...Děkuji

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » úte dub 28, 2015 22:09

JarinK píše:Zdravim pánové.
Tak jsem udělal pěknou blamáž s ruční brzdou. Po přečtení tohoto vlákna jsem zjistil, že nejsem první :D
Prostě při výměně zadních destiček, jsem inteligentně zatáhl ruční brzdu a neměl nasazeno jedno lanko. Co se stalo je Vám asi jasný 8) brzda ani nehlesne. Na palubovce stopka a servis. Na diagnostice hláška tušim porucha vnitřní elektroniky motorku nebo tak něco. Povely uvolnit a utáhnout brzdu nelze provézt . V servise prý nelze opravit výměna komplet. Doma jsem to celé demontoval. Všiml jsem si, že šroubovice na lanovodu je celá zašroubovaná a zaseknutá v tom segmentu. Celé jsem to rozvolnil. Po připojení konektoru se neděje nic. Připojil jsem externě napájení na motor a vytočil šroubovici do druhé krajní pozice, abych mohl zaháknout ten bazmek do háčku.(musel jsem to povolit z kufru) Výsledek porád stejný :evil:
Prakticky jsem udělal vše co muj kolega o dvě stránky zpět. Akorát jemu koukám to začlo fungovat. Mně ne. Nemá někdo nějaký nápad?
Koukám, že jsem asi z výměny destiček za 600Kč udělal opravu za 11tis. :D :D za hloupost se platí. Každopádně kdyby někoho napadlo nějaké řešení, nebo rada byl bych moc rád...Děkuji
no tak brasko. Ak to máš rozobrate tak odpojiť laná. potom to čo ma zavit zakrutit na 5 otáčok a potom zacvaknut druhé na tlakovy spinac. Sama sa dotiahne. Samozrejme pred zatiahnutim zahackni laná na brzdIce. No ale ak nejde motorcek tak je chyba niekde inde.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

erixon
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 26, 2015 22:04

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od erixon » úte dub 28, 2015 22:17

Zdravim. Taky se mi vysypala elektronicka brzda. Jeden lanovod zasekly totalne. Nexhal bych ho zrepasovat. Ale... kdyz se to zaseklo tak se ozval strasidelny zvuk... protocily se ozubene kolecka ale neznicily se. Pak se objevila hlaska defektu brzdy a znovu uz se ani ridici jednotka neobtezovala to zkusit. Otazka zni jak donutit ridici jednotku aby se pokusila zabrzdit. Nebo odbrzdit. Nebo cokoliv na ten zpusob abych zjistil jestli se nekde neco nevypalilo. Pokud neni sance tak se chci zeptat jak je to s jednotkou z vrakace? Musi se nejak nastavit diagnostikou? Nebo se zapoji a hotovo? Diky

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Zefek » úte dub 28, 2015 22:19

Zapojí se a hotovo. Ale nesmí to být z automatu, jinak to automaticky nebude odbržďovat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » úte dub 28, 2015 23:21

Ten zvuk se mi ozval také. Takové chrčení. Jen mi právě nejde do hlavy, že stejná situace by nastala, kdyby třeba prasklo lanko a kvuli tomu by se zničila celá jednotka?? Kdyby jsi na něco přišel, tak dej prosím vědět. Máme stejnou závadu. Právě se obávám, že něco někde shořelo. Dotahování toho motorku nejspíš vypne čidlo tahu na té vidličce. Jenže ta šroubovice byla na doraz, protože to sežralo lanko, které nebylo nasazené a dovolilo servu jít mimo pracovní rozsah. Tot moje teorie. A doufám, že je chybná.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 hostů