Automatická parkovací brzda - nefunkční

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
T_o_m
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: pon dub 15, 2013 15:41
Bydliště: StČ

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od T_o_m » stř dub 17, 2019 12:12

Zde https://uloz.to/!EYZAy5LQwDrS/scenic-zip je odkaz na knihu Jak na to Renault Scenic II 2003 - 2009. Na konci knihy jsou el. schémata. Zkus to dohledat tam.
Renault Grand Scenic III 5 míst 1.4 TCe 96 kW 2009
Renault Scenic II 1.6 16V 83 kW 2003

zdenek5511
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 16, 2019 19:45

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od zdenek5511 » čtv kvě 16, 2019 20:00

Dá se elektrická parkovací brzda seřídit? Renault Scénic II -motůrek zatáhne lanovody,ale brzdí málo. Poradíte?

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od vitas2 » čtv kvě 16, 2019 20:27

Nedá. Pokud brzdí málo v kopci, tak jako první mrkni diagnostikou, zda je správně zkalibrován senzor náklonu. Pokud toto bude ok, koukni na sílu dotažení, na rovině bude kolem 600N, pokud i toto bude ok, tak zkontroluj lanovody, třmeny a destičky.

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od joos » pát čer 21, 2019 11:14

Zdravím
Mám problém s automatickou brzdou, někdy při rozjíždění neodbrzdí musím ručně, to funguje vždy. Jindy bez problémů odbrzdí, myslím si že to bude čidlo na pedálu... ale jsou tam dvě.....které je to ? Má někdo zkušenosti- jak se to vyndavá ....?

H.osek
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 15, 2018 22:17

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od H.osek » stř srp 07, 2019 01:30

Zdravím, přidám se do klubu, delší dobu se mi objevovala hláška hanbremse defekt na střídačku s Hand. fehlfunktion. Nejdřív pouze po ručním zatažení/uvolnění brzdy. Po výměně kotoučů a destiček už i když si zatáhlo/povolilo auto samo. Teď z ničeho nic se mi po příjezdu domů zatáhla a další den už nepovolila, musel sem odbrzdit táhlem . Hlášky se opakují stále, ale brzda se nehne. Kontroloval sem komplet pojistky, většinu svazku od ŘJ až k jednotce brzdy, ovladač je taky ok, mechanika též včetně lanovodů. Minulý týden jsem to měl na clipu, a normálně fungovala, jen byla stálá chyba číslo tuším DF045, redundantni spínač tahu. Nemáte někdo prosím schéma nebo rozpis pinů zapojení konektoru u jednotky brzdy? Ve svazku vedou 2 silnější hnědé dráty, předpokládám že by na nich mělo být napájení. Měl jste někdo takovou závadu a povedlo se jí opravit? Díky za odpovědi a omlouvám se za sloh :)
Scenic II 1,6 83kW 2003

tronetik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 16, 2019 18:29

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od tronetik » pát srp 16, 2019 18:41

Zdravím, mám opačný problém. Po opravě brzd mi také nefungovala ruční brzda, po dvou dnech během dojíždění na křižovatku se probrala a začala fungovat.Bohuzel tím stylem, že blokuje levé kolo i během jízdy. Nevíte co s tím?

pepa216
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 20, 2019 17:26

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od pepa216 » pát zář 20, 2019 18:33

Ahoj Renaulťáci! Ūplně mi odešla parkovací el. brzda. Umí to někdo opravit za rozumné peníze?V neautorizovaném servisu za to chtêjí 20tisíc! To je skoro polovina částky, za kterou jsem loni tohle auto koupil. Nebo : Umí někdo předělat tuhle hroznou brzdu na normální, ruční, mechanickou?. Díky.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od zdeno255 » pát zář 20, 2019 20:20

A čo na nej odišlo?

pepa216
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 20, 2019 17:26

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od pepa216 » sob zář 21, 2019 00:33

Zastavil jsem, zatáhla se. Zavřel jsem dveře, dálkovým ovládáním zamkl..a v tom okamžiku začala hrozně řvát, asi 10 sekund, lidé kolem se polekali co se děje. Když jsem chtěl odjet, neodbrzdila, nemohl jsem se rozjet, tak jsem v kufru odbrzdil tím lankem. Od té doby nebrzdí, nereaguje vůbec na nic. Parkuju se zařazenou rychlostí

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » sob zář 21, 2019 20:07

Nieje to spraviť až taky problém. V tomto vlakne je aj návod ako. Zrejme zahrdzavena. Rozobrať, možno bude oreskocene vreteno. Namazat a zložiť. Teda ak neodišla elektronika. To ale nepredpokladám.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1138
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od zdeno255 » ned zář 22, 2019 12:04

Alebo ak nevyhnil konektor pod sedačkou.

otakar9
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 13, 2017 19:47
Bydliště: český těšín

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od otakar9 » stř říj 16, 2019 19:14

Zdravim, mám také problem s brzdou vesměs stejny problem jak H.osek. S tím že mi někdy při zamknuti nebo i při normálním zabrždění strašně zařve. To už je druha brzda ktera to dělá ten řev..neni někdo z moravy nejlip okolo ostravy kdo by mi za úplatu dokázal napichnout renaulta na clip a zkalibrovat...(někdo tvrdi že se brzda kalibruje) na brzdě jsem už vyměnil lanka, rele, motor..i jsem ji několikrát odbrzdil ručně a zase znova pořádně zaseknul do snímače tahu...
Ota

Renault scenic 2 1.9

martin73
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv zář 06, 2018 18:16

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od martin73 » pon lis 11, 2019 17:29

Ahoj, nastalo chladné a vlhčí počasí a začala se mi zase projevovat závada automatické parkovací brzdy. Výpis závad - DF046 DEF1. - vedení kabelů/motor brzdy - mělo by odpovídat stavu po nouzovém odbrždění, toto však nebylo provedeno; návazně DF049 DEF.2 - utažení. Závady se začínají projevovat tak, že se brzda občas napoprvé nezatáhne, stačí popojet metr dopředu nebo dozadu, pokus o zabrždění opakovat a pak je to OK. Hláška SERVICE+P se objeví jen při pokusu o neúspěšné zatažení, po rozjezdu zmizí. Při couvnutí když nechce brzda zabrzdit je od zadních brzd nebo jednotky slyšet občas lehké lupnutí a pak brzda funguje; při rozjezdu dopředu nic nelupe. Stejná závada se mi vyskytovala prakticky celou loňskou zimu, letos od dubna do října ani jednou (ani při deštích) vše fungovalo bez jediné chyby. Potřeboval bych trochu nakopnout, kde hledat, jestli v elektrické části (konektory pod sedačkou jsou suché) nebo mechanické (když brzda funguje, tak se mi zdá, že se vše hýbe jak má). Včera jsem však asi po roce musel nouzově odbrzdit lankem, protože brzda se nepovolila a od té doby klasika - hláška chyba parkovací brzdy, SERVICE+P svítí trvale, brzda nejde zatáhnout a není slyšet ani vrčení motorku z jednotky parkovací brzdy, k diagnostice pro urční příčiny se dostanu až zítra (používám pyClip v telefonu + ELM327). Ptám se hlavně proto, zda má někdo vypozorovanou souvislost mezi nefunkční brzdou a počasím. Jedná se o krátkou verzi Scenica II.
R.Scenic II - 1.9dCi, 88kW (2003)

bighans
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 09, 2009 18:10
Bydliště: Brno-venkov

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od bighans » sob lis 16, 2019 11:17

Koukám, že nejsem sám, koho zlobí parkovací brzda. U mě se žádná chyba neobjevila, jen se zvýšila spotřeba o cca litr, plus mi přišlo auto hlučnější, ale to bylo asi subjektivní...

Problém asi není v lanovodu mezi koly a rozvaděčem (ten vyměním taky, dneska už se prodává všude - viz např.

Kód: Vybrat vše

https://www.autokseft.cz/A.B.S.-Tazne-lanko-parkovaci-brzdy-ABS-K13196-K13196-nd1449811
), ale v lanovodu mezi motorkem a rozvaděčem - viz schéma tady:

Kód: Vybrat vše

https://photos.app.goo.gl/SxPE2QYLxUBoEKVm9
.
Tady mi to nafotil kamarád, že je tam viditelně problém na lanovodu, asi se odíral o nápravnici

Kód: Vybrat vše

https://photos.app.goo.gl/SxPE2QYLxUBoEKVm9
.

Oprava by nemusela být drahá, bohužel tento lanovod nemůžu nikde najít, jen komplet celou brzdu. Z vrakáče ji nechci, to nic neřeší a cena nové brzdy by mohla zvednout cenu auta na dvojnásobek ;)
Takže asi repasování lanovodu - tady jsem se chtěl zeptat, zda už to někdo nědělal - tj. odkaz na firmu, kde už by věděli a já nemusel posílat lanovod...

(Nejdou mi vložit obrázky, píše to chybu, že nemůže zjisit velikost obrázku - tak vkládám sdílené album.)

P.S. S autem jsem celkem spokojený, už ho máme sedmý rok a měnily se jen spojky - u motoru (v 200tkm) a klimatizace. Říkal jsem, že ho pošlu do světa, jakmile začne zlobit něco zásadního, jako např. poloautomatická brzda - a už je to asi tady...

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od nera738 » sob lis 16, 2019 12:10

Niekde v tomto vlakne je aj firma co to robí. Myslím ale ze bez toho aby si poslal starý ti to neurobia. Dla mojich skúseností sa brzda ako taká nepokazí. Vždy ide o lanovidy a prasiatka.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

bighans
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 09, 2009 18:10
Bydliště: Brno-venkov

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od bighans » sob lis 16, 2019 12:26

ok, Vojkovska lanovody - asi to bude nejlepsi reseni.
Pripadne zkusim pana ze Slaneho, zda by neposlal...

JarinK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 28, 2015 20:31

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od JarinK » úte lis 19, 2019 11:18

Zdravim. Ja mam uz treti brzdu k.o. 2x odešlo reverzni rele. Mam jeste dve na prodej. A u treti nevim co odeslo rele ne.. Pred smrti neco tikalo v zadu pak to vybilo baterii a byl konec. Ta rucka je zázrak techniky.

miloun
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv čer 06, 2013 17:57

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od miloun » ned pro 01, 2019 06:43

Mě se to stalo taky. Jednoho dne jsem vypl motor a samo se to mělo zabrzdit. Jenže, šlo slyšet jak motorek funguje a k tomu takovy praskavý zvuky no vcelku jsem se vyděsil ze to zní jako by se tam něco trhali a na palubovce to hned napsalo chybu a do servisu pač to zabrzdilo jen jedno kolo. No v servisu mi rekli ze cely nový modul okolo 14 tis. Což se mi nezdalo a říkám borcum ať se pokusí s tim něco udělat. Tak že to ještě nedělali a že to zkusi otevřít. No jeden lanovod ve vnitr byl rezavy a zatuhl natolik ze motorek s nim nepohl. Koupil se lanovod a hotovo ale borci si makli než zjistili jak to funguje ten mechanismus. Kdyby byl treba motorek v hajzlu nebo neco polamaneho nic nezbude nez nova jednotka. Jo oprava i s lanovodem okolo 2 tis. Klici ve Valašskych Kloboukach.

martin73
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv zář 06, 2018 18:16

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od martin73 » pát úno 07, 2020 14:44

Patálie s brzdou pokračují, včera jsem musel nouzově odbrzdit a od té doby P+STOP+PARKING BRAKE FAULT. Diagnostika píše chybu DF049 DEF.2, nejde smazat. Jezdím se zimním provozem brzdy. Přitom zatažení destičkou na palubce funguje, i odbrždění. Mechanicky okolo třmenů chodí vše normálně. Podle diagnostiky síla utažení (i silného) v pořádku, reaguje i na test kontroly stavu. Zásadní problém - při zabrždění nápis na displeji - PARKING BRAKE ON - v pořádku, po odbrždění nápis na displeji - PARKING BRAKE ON - chybně. Nápis PARKING BRAKE OFF lze vyvolat pouze po nouzovém odbržděním táhlem (+ CHECK PARKING BRAKE). Po rozjetí přejde na P+STOP+PARKING BRAKE FAULT. Neví někdo kde by mohla být chyba?
(tipnul bych si, že něco bude nejspíš blokovat spínač utažení - jestli je to tedy podle obrázků ta bílá kostka s flexikabelem která je v jednotce brzdy u toho mechanismu ručního uvolnění brzdy, až bude solidnější počasí musím to sundat a prohlédnout)

EDIT: odkrytována jednotka parkovací brzdy; vyjmutí, přezkoušení volného chodu a opětovné zasazení spínače zatažení (!!!byla vyskočená aretační podožka!!!), kontrola konektoru, zpětná montáž. Po přezkoušení vše opět funkční, uvidím jak dlouho to vydrží.
EDIT 2: po dvou měsících v provozu (teď 4/20) v normálním režimu brzdy bez jediné závady
Naposledy upravil(a) martin73 dne stř dub 08, 2020 12:28, celkem upraveno 2 x.
R.Scenic II - 1.9dCi, 88kW (2003)

Petr Laz
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: úte črc 06, 2010 10:36
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Petr Laz » pát úno 07, 2020 20:57

Renault Grand Scenic II 1,9 dci 2003 7 Mist

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od wimpi » stř úno 12, 2020 20:56

Zdravím, taky mám asi problém s brzdou. Po nastartování (brzda zapnutá) se do 10s rozsvítí nápis Servis a písmeno P v trojúhelníku. Když zmáčknu spojku, vše zmizí. Když povolím, opět se do 10 nápis rozsvítí. Parkovací brzda funguje normálně a za jízdy nic nesvítí.
Snímače na spojce nové, na brzdě taky. Snímač neutrálu nový, brzdovky je dosti. Kde dál hledat problém?
Baterie ok. Chyba průběžně mazaná Clipem. Sjeté destičky??? Ovladač ruční brzdy? Když je brzda zatažená, tak kontrolka svítí, když povolená, tak nesvítí. Ruční odbrždění normálně funguje. Nemůže to dělat nějaký ten uhnilý konektor pod sedačkou?

CLip oficiálně hlásí chybu DF015- Snímač polohy pedálu spojky.

Pepekrock
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 09, 2021 19:19

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Pepekrock » ned úno 21, 2021 19:14

Pro "vitas" a "svar". : Jsem z Rakovníka.

Iglarčík
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 21, 2021 23:32

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Iglarčík » ned bře 21, 2021 23:57

Zdravim, nieje tu niekto z Bratislavy alebo Bratislavského kraja kto by vedel už opravenú brzdu po spätnom namontovaní nakalibrovat cez diagnostiku Clip?
Už som ju raz v oprave mal ale po namontovaní sa nekalibrovala a chyba sa zopakovala prakticky do mesiaca..teras sa chcem tomu vyhnúť..
Nepoznáte niekoho, alebo není tu niekto z okolia?
Vopred ďakujem

Reiny1974
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 27, 2021 17:26

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Reiny1974 » čtv kvě 27, 2021 17:35

Jirin_CZ píše:
pát led 13, 2012 16:30
Na diagnostiku -> znovu zprovoznit a kalibrovat jednotku brzdy.... Delal jsem to na lagune... Je to otazka chvile.... :)
Dobry den, mam problem s poloautomatickou rucni brzdou u renault scenic r.v. 2011 1,5dci. Hlasi mi to chybu a opakovane se kousne. Pred cca 2ety jsem menil oba brzdice ze stejneho duvodu a ted zas opakovana zavada s uplne stejnym prubehem. Dokazal byste mi kalibrovat ridici jednotku brzdy? Jsem z Neratovic, takze, pokud porad jezdite trasu Melnik, Praha, MB a jste ochoten mi s tim pomoci (samozrejme za uplatu), jsem schopen prijet nekde na vami uvadene trase. Budu rad za jakoukoli odpoved.

Reiny1974
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 27, 2021 17:26

Re: Automatická parkovací brzda - nefunkční

Příspěvek od Reiny1974 » čtv kvě 27, 2021 17:36

Jirin_CZ píše:
pát led 13, 2012 16:30
Na diagnostiku -> znovu zprovoznit a kalibrovat jednotku brzdy.... Delal jsem to na lagune... Je to otazka chvile.... :)
Dobry den, mam problem s poloautomatickou rucni brzdou u renault scenic r.v. 2011 1,5dci. Hlasi mi to chybu a opakovane se kousne. Pred cca 2ety jsem menil oba brzdice ze stejneho duvodu a ted zas opakovana zavada s uplne stejnym prubehem. Dokazal byste mi kalibrovat ridici jednotku brzdy? Jsem z Neratovic, takze, pokud porad jezdite trasu Melnik, Praha, MB a jste ochoten mi s tim pomoci (samozrejme za uplatu), jsem schopen prijet nekde na vami uvadene trase. Budu rad za jakoukoli odpoved.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů