autobateria koľko Ah?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
brianperes
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 20:49
Bydliště: Piešťany

autobateria koľko Ah?

Příspěvek od brianperes » pon črc 18, 2011 17:16

Zdravím,
pre rokom som sa zveril servisu a vymenili mi baterku.... chcel som kvalitnú a bezúdržbovú... ale ofajčili ma.

Nemám na to nervy a idem si kúpiť sám.
Mám mať 12V 60Ah. Vyhliadol som si túto
http://www.autobaterie-lacno.sk/varta-s ... -en-4.html

nevadí ak mám viac Ah?
Renault Scénic II, 2.0 16V, Luxe Privilége

nováček
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: pát srp 11, 2006 07:55

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od nováček » pon črc 18, 2011 20:51

Dobrý den.

Chci jen upozornnit, že podstatným omezením jsou mimo elektrických parametrů také fyzické rozměry baterie. Neznám Váš model, ale v mojí 1.6 je tuším max. výška baterie 175 mm!? Už to nevím určitě, kupoval jsem ji už dávno, ale u jiného motoru to může být stejně jinak.
Hodně zdaru.
Škoda 105L
Laguna I Grandtour, 1.6 16V
Thalia I, 1.4
Scenic II (2003), 1.6 16V

Uživatelský avatar
sali
Člen RCČR
Příspěvky: 302
Registrován: stř zář 23, 2009 21:05
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od sali » pon črc 18, 2011 21:32

tato bude dostačující mám blue dynamic v tom dCi v podpisu a funguje skvěle a spolehlivě
http://www.autobaterie-lacno.sk/autobat ... en-24.html
Renault Megane II grandtour 1.6 16V 83kW 2005
Renault Megane Scenic III Paris TOM TOM DeLuxe paket 1.6 16V 81kW 05/2014 Black Pearl
http://grandscenic.forumczech.com

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od peto 1 » úte črc 19, 2011 06:57

brianperes píše:Zdravím,
pre rokom som sa zveril servisu a vymenili mi baterku.... chcel som kvalitnú a bezúdržbovú... ale ofajčili ma.
Pokiaľ viem aj baterka má záruku 2 roky, ak jej niečo je, určite by som to skúsil reklamovať...
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od Skupa » stř črc 20, 2011 19:23

Co se Ah týče, tak si myslim že silnější nevadí.
Za dob Hundrtek jsem 44Ah asvaltku vyměnil za 55Ah a spůsobil jsem tím maximálně to, že to skvěle točilo i v zimě.
Takže já bych se toho nebál, pokud tedy tyhle auta už na to nejsou nějak háklivý, ale pochybuji.
peto 1 píše:
brianperes píše:Zdravím,
pre rokom som sa zveril servisu a vymenili mi baterku.... chcel som kvalitnú a bezúdržbovú... ale ofajčili ma.
Pokiaľ viem aj baterka má záruku 2 roky, ak jej niečo je, určite by som to skúsil reklamovať...
Co já pochopil, tak baterce nic neni, jen mu tam asi dali nějakou nekvalitku (parametrově).
Obrázek
Obrázek

brianperes
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 20:49
Bydliště: Piešťany

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od brianperes » sob črc 23, 2011 21:10

Dali mi tam haraburdu, ktorá je údržbová. To znamená, treba tam kontrolovať stav elektrolitu a dolievať vodu. Takže toto fakt riešiť nebudem a ani som o tom nevedel. Chcel som vyslovene bezúdržbovú Vartu, ale ukecali ma že tieto sú tiež kvalitné a záruky 3 roky. Tak som to neriešil. Po roku som nenatočil. Baterka kaput, tak som ju vybral, že ju nabijem a myslel som si, že asi ju nedobíja. Pozerám lepšie a bolo na nej, že pre údržbu... ODLEPTE. tak som tak spravil a vytiahli sa všetky cuplíky a 2x článok polosuchý. Dobil, chodil denne na aute, nebol som dva dni a už stratila napätie. Takže chuji zarobili, lebo určite mega marža na šmejde, keďže mi ju dali za 85€ vtedy. Oni zarobené a ja narobené starosti.... :x
Renault Scénic II, 2.0 16V, Luxe Privilége

brianperes
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 20:49
Bydliště: Piešťany

Re: autobateria koľko Ah?

Příspěvek od brianperes » sob črc 23, 2011 21:14

Majiteľ servisu je na dovolenke, ale ináč v pohode chlapík, tak hádam vráti peniaze a nebude sa štorcovať. Ide mi len o to, že keď poviem bezúdržbová, tak asi šlaka tam viem prečo to hovorím. A to ešte dať do scénica šmejd baterku je idiotizmus prvej triedy. Celé auto samá elektronika. A mám podozrenie, že po výmene tej baterky mi začala blbnúť palubovka. Ešte nezhasla, ale preblikáva, naskakujú na nej km ako blázon. Už má 225.000 km a pri tom mám najazdené 120.000 km. Takže ešte za toto im asi poďakujem. Ale nemusí to mať s tým nič spoločné, len nemôžem si pomôcť, ale mám podozrenie...
Renault Scénic II, 2.0 16V, Luxe Privilége

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů