GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mila
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 16, 2011 11:06

GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Mila » stř bře 16, 2011 11:43

Ahoj,
zajímá mě možnost použití 3 dětských autosedaček vzadu v Grand Scénicu II (případně i u GSIII).
Máte s tím někdo zkušenosti?
Mají ta 3 zadní sedadla všechny isofix? Má i to prostřední 3-bodový pás?
A pokud ano tak všechny GSII nebo od nějakého roku výroby?
A jak je na tom případně 6. a 7. sedadlo?

Moc děkuju za pomoc,
Míla

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Maky » stř bře 16, 2011 21:25

Nazdar Milo, tak v RGS II jsou isofixem osazeny pouze sedačky: přední spolujezdec, musí se vypnout airbag a sedačka musí být otočena do protisměru!! ( sedadlo smrti, nedoporučuju), dále zadní krajní sedačky ( prostřední řada), na střední sedačce je tříbodový pás, ale ne isofix, no a 3 řada sedaček nemá isofix, sedačky se musí přidělat bezp. pasem a ten je 3 bodový. Nejlepší je podívat se do manuálu, kde je to vyobrazené a jsou popsané kategorie použití na dětské sedačky. Jak je to u RGS III nevím, neboť mám RGS II 7 míst. Maky
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Mila
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 16, 2011 11:06

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Mila » čtv bře 17, 2011 11:31

Maky: Díky. No právě manuál mě popletl, protože mi z tabulky a nákresu nebylo jasné jak je to s tím prostředním sedadlem.
V nějakém článku na netu bylo psáno, že GSII má prostřední sedadlo o fous menší, jen 38cm, i podle fotek to tak vypadá (narozdíl od GSIII, kde se zdají ta sedadla stejná). Nevíš jak dobře se tam vleze autosedačka?
Je tu někdo, kdo vozí vzadu v v GSII 3 autosedačky? To je v podstatě hlavní důvod proč potřebuju GSII. :-)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Novotka » čtv bře 17, 2011 12:34

Znám rodinu ta má krátkej Scenic II a vozí děti stylem jedno ve předu,dvě vzadu po stranách paní sedí uprostřed. Duvod jediný. Namontovat tři jakékoli sedačky vedle sebe není sranda. Mají dvě děti které jsou připoutány v autosedačce klasicky tří bodovým pásem z auta a mimino. Sedačka s miminem z duvodu časté manipulaci jde přidělat blbě.
Jediná možnost namontovat tři sedačky vedle sebe a nepočítat s tím že se budou vyndávat,ale musejí mít vlastní pětibodové pásy.To se pak vejdou
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

vlkr
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 23, 2009 09:06
Bydliště: Olomouc

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od vlkr » čtv bře 17, 2011 14:19

Zdravím všechny,

máme Gr.Scénica 2004 a vzadu vozíme 3 děti. Syn 9 let, dvojčata 2 roky. Syn už má jen podsedák, dvojčata mají autosedačky pásem připoutané do auta, v nich vlastní 5ti bodové pásy. Dokud byla ještě malá, a jezdili v sedačkách typu "vajíčko" (nosila se přikurtovaná v sedačce už z domu), jezdili jsem jak už bylo uvedeno výše, syn vepředu, dvojčata v zadu na krajích, maželka uprostřed mezi nimi. Protože ovšem jako jediná nesnáší jízdu vzadu, autobus a řetízkový kolotoč :-) , bylo to po dobu nezbytně nutnou, navíc nevím zcela přesně jestli může dítě s podsedákem sedět vedle řidiče, no nikdy nás nechytili....
Tři sedačky se tam dozadu vedle sebe vlezou, ale je to tak tak. To prostřední místo je užší než dětská sedačka, musím dávat pozor aby některá z nich nesklouzla přes hranu sedadla. To pak nejdou dovřít dveře, což je signál abych to spravil.
Stejně široká 3 sedadla vzadu jsou až v R.Espace, Citroën C8, nebo Peugeot 807.

vlkr
Megane 1,6 16V -> Grand Scenic 2,0 16V

Mila
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 16, 2011 11:06

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Mila » čtv bře 17, 2011 15:08

Díky za informaci, nebude to snadný. U Grand Scénica III se podle manuálu už zdá, že sedadla jsou všechny 3 stejná, narozdíl od Grand Scénica II... tam to vedle sebe namačkat bude oříšek.

Místo podsedáku chci spíš použít autosedačku 15-36 (tj. ta co je v ní dítě už připoutáno pásem od auta, ale má to stále vlastní záda) a ty nejsou zrovna nejužší. Aut co se tváří jako rodinná MPV je víc (Picasso, C-max) a dozadu dostat 3 sedačky není samozřejmostí. Když ten GSII je tak pěknej (a GSIII ještě hezčí, ale zatím příliš nový)
V našem případě půjde nejspíš o sestavu: 1x vajíčko s isofixem (později 9-18 bez isofixu) + 1x 9-18 bez isofixu + 1x 15-36 s nebo bez isofixu :shock:

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Maky » čtv bře 17, 2011 21:20

Zdarec hoši , ještě jste zapomněli, že ty 3 sedačky v prostřední řadě jsou každá samostatně posuvné, tak by mělo jít ty 2 krajní buď nechat vzadu a tu prostřední posunout dopředu, nebo obráceně, a měly by se vejít???ale nemám 3 sedačky, nemohu posoudit??? maky P.S. ta tvoje sestava by měla jít krajní sedačky ty větší bez izofixu, a to vajíčko doprostřed také bez izofixu, neboť v prostřed izofix není...a posunout dopředu.
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

daveL
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pon čer 21, 2010 21:39
Bydliště: Hluboká n.Vlt.

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od daveL » čtv bře 17, 2011 21:23

jeden poznatek k tématu.
Máme isofix 15-36 a až po koupi jsem se dočetl že použítí v GSII je omezený do výšky děcka 135cm protože pak dochází ke kolizi záhlavníku s C sloupkem.. a je to tak nejde prostě využít celý možný zdvih opěrky.
Sedačku doprostřed nepřepnu protože tam isofix není. Tak to budeme muset pak vyřešit asi podsedákem.
Grand Scenic 2.0 dCi rv.08

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od vitakri » čtv bře 17, 2011 21:33

Takže my vzadu vozíme 3 sedačky.
Po krajích máme sedačky klasické 9-36kg Nania (starší kluk ji má již upravenou na verzi 15-36kg a sám se zapíná a odpíná) a uprostřed zatím vozíme vajíčko. Zrovna sháním jinou sedačku pro nejmladšího, který brzy z vajíčka odroste. Vajíčko se celkem jednoduše vyndává i zandává. :)
Mám vyzkoušeno, že doprostřed jde pěkně sedačka Graco Junior, ale ta je jen 15-36kg (směrem k zádové opěrce má zůžený tvar). Viděl jsem i jiné, které mají stejný zůžený tvar (mnohem dražší Romer, ...), ale všechny jsou to kategorie 15-36kg.
Ale my tam chceme dát také sedačku 9-36 kg (jinak se obě starší děcka budou hádat, kdo by seděl vedle prcka) a to je zatím problém, protože skoro každá sedačka má moc široký sedák vzadu. :?
Ty sedačky 9-36kg se tam taktak vejdou, jen je problém s manipulací s pásy (dítě tam k zapínání pásu ruku poslepu neumí strčit a už vůbec ne poslepu ten pás zapnout a dospělý tam ruku už zase kvůli velikosti nestrčí). :o
Nyní jsem našel na internetu sedačky Baby Design Aero, které jsou 9-36kg a podle fotek, by mohli být vzadu zůžené. Pokouším se je někde sehnat na vyzkoušení. Snad už příští týden. Pak dám vědět.

PS. Posouvání dopředu jsem zatím nezkoušel (nevím jak by mohlo pomoci, když ty krajní sedačky jsou stejně široké odpředu až dozadu a posun je jen asi 12cm).

PPS. Ještě kvůli dětským sedačkám mám vzadu otočené opěrky hlavy, aby nepřekážely a já je měl pro případ nutnosti převozu dospělého.
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

vlkr
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 23, 2009 09:06
Bydliště: Olomouc

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od vlkr » pát bře 18, 2011 08:40

Zdravím všechny,

Jak už jsem psal starší syn má podsedák, měl sedačku 9-36kg, ale právě pro její šířku musel na posedák, protože v momentě když maželka šla zpět dopředu, už by se s ní dozadu ke dvojčatům nevešel. Naštěstí už celkem narostl, moc nechybí a nebude potřebovat ani ten podsedák (cca 34 kg, 142 cm, v květnu 9 let :-) ). Dvojčata jezdí v sedačkách 9-18kg, které se pásy dají uchytit pro i proti směru jízdy. Dokud měla "vajíčko" posouval jsem sedadla vpřed, aby se sedačky opřely o přední sedadla (neměly isofix). V současnosti mám sedadla " v jedné řadě" protože posunutí kvůli hloubce sedaček nic neřeší, neustále se o sebe bokem opírají. To by se musela sedadla dát posunout tak o 40 cm :-) , aby se sedačky o sebe neopíraly!
Zase to ale celkem dobře funguje u cestujících bez sedaček, tzn. prostřední sedadlo dopředu, cestující se pak na sebe netlačí v ramenou. To mám odzkoušeno.

vlkr
Megane 1,6 16V -> Grand Scenic 2,0 16V

vlkr
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 23, 2009 09:06
Bydliště: Olomouc

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od vlkr » sob bře 19, 2011 17:28

Zdravím všechny,

Pro lepší představu jsem udělal foto, jak to vypadá u nás:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

vlkr
Megane 1,6 16V -> Grand Scenic 2,0 16V

Mila
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 16, 2011 11:06

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Mila » stř bře 23, 2011 18:03

vlkr: Děkuju moc, vidět je lepší než slyšet. :-)
Prosím tě jak je široká ta oranžová sedačka uprostřed? Vypadá, že nepřesahuje prostřední sedadlo.

vlkr
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 23, 2009 09:06
Bydliště: Olomouc

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od vlkr » čtv bře 24, 2011 14:03

Zdravím,

kolik má cm na šířku nevím, příležitostně můžu změřit, metr ssebou běžně nevozím. Obě sedačky jsou až na barvu úplně stejné, dají se upevnit po i proti směru jízdy, s možností měnit plynule naklopení sedačky (rozumně funguje jen při umístění proti směru jízdy).

Jak už jsem psal, jsou o sebe opřené. Na prostředním sedadle je základna sedačky (černý plast) která sem tam sklouzne přes hranu sedadla (tvar sedáku prostředního sedadla tvoří jakoby mělkou misku), zatlačí na tu druhou sedačku, posunou se a pak už nedovřu dveře -> signál abych to spravil. To se často stává když se nejstarší z potomků nahrne dovntř jako velká voda (sedá a zapásá se sám) a všechno posune ke dveřím. Když měl ještě sedačku 9-36kg, tak už jsem tam ty tři vedle sebe nedostal, proto už jen podsedák.

vlkr
Megane 1,6 16V -> Grand Scenic 2,0 16V

Mila
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 16, 2011 11:06

Re: GSII - 3 autosedačky - uchycení - isofix, 3-bodové pásy?

Příspěvek od Mila » čtv bře 24, 2011 15:44

vlkr: Děkuju. Koukám, že hlavní problém v rozměru nebude v opěradle sedačky, ale v sedáku, který je u těch sedaček širší a tam to asi drhne, co?
Asi mě nakonec čeká (viz moje aktuální sedačky) situace, kdy budu místo některé ze sedaček shánět užší model. :-( Jen samotný podsedák nepadá v úvahu (kvůli malé výšce dítěte). :-(

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů