Stahování oken

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mikes007
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 26, 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Stahování oken

Příspěvek od mikes007 » pát kvě 28, 2010 18:46

Zdravím renaultáci tak zase opět mám se svým scénikem problém,včera jse mi stala nemilá věc,jedu po dálnici a z ničeho nic se mi začalo otevírat zadní okno u spolujezdce tak jsem ho zavřel a za chvíli zas se otevřelo a tedka už nejde ani zavřít docela dost nepříjemná závada,píšu sem s prosíkem jestli se to už náhodou někomu nestalo také a jak to po případě vyřešil.

Díky moc.mám renault scénic II 2004 1.9Dci

mikeš :? [/b]

Uživatelský avatar
mistrli
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: sob kvě 02, 2009 10:42
Bydliště: Prajzká

Stahování oken

Příspěvek od mistrli » pát kvě 28, 2010 20:21

Zdar,
to samé se mi stalo když jsem si nechal auto komplet vyčistit tak po cestě domů se mi samovolně otevřelo okno a né a né zavřít. Druhý den jsem přišel do garáže a zkusil zavírání a otvírání a vše fungovalo jako normálně tak nevím...

patres
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned kvě 16, 2010 13:58

Příspěvek od patres » ned kvě 30, 2010 14:42

zdravim neviem ci to pomoze, ak to neni chyba elektriky mozno je len zblbnuty pocitac. urob nasledovne, daj okno do minimlanej polohy cize ho uplne stiahny a drz ovladac v tejto polohe aspon 20sek, potom okno uplne vytiahni a to iste drz vypinac v polohe aspon 20 sek, napis ci pomohlo lebo ja som takto postupoval pri chybe kedy mi neslo okno na jedno stlacenie staihnut cele ani vytiahnut...po tomto postupe pomohlo, co mi povedali v servise

Uživatelský avatar
mistrli
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: sob kvě 02, 2009 10:42
Bydliště: Prajzká

Stahování oken

Příspěvek od mistrli » ned kvě 30, 2010 15:49

Zdar,druhý den už vše fungovalo jak jsem psal. Asi bylo někde něco navlhlé a po vysušení se to pak rozjelo a od té doby je klid. :D

mikes007
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: sob pro 26, 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikes007 » čtv črc 01, 2010 22:30

tak ahoj vsem.bohuzel udelal jsem vsechn co jste mi poradili ale nic.zkousel jsem uz skoro vsechno kabelaz od tech dveri az kte kostce je v poradku az na kostku ktera je pod sedackou jsem nasel bylo asi tam sest dratku zaoxidovanejch tak jsem to spajel a nic okno se ani nehlo,motorek a vypinac je vporadku,zkousel jsem vypinac podrzet v jakekoliv poloze nic akorat to vzdycky kdyz ten vypinac zapnu tak v tom motorku cvakne ale nic ani se to nehne,uz fakticky nevim.nevíte nekdo co by s tim jeste mohlo byt?díky moc vsem :)

nováček
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: pát srp 11, 2006 07:55

Příspěvek od nováček » sob črc 03, 2010 22:47

mikes007 píše:tak ahoj vsem.bohuzel udelal jsem vsechn co jste mi poradili ale nic.zkousel jsem uz skoro vsechno kabelaz od tech dveri az kte kostce je v poradku az na kostku ktera je pod sedackou jsem nasel bylo asi tam sest dratku zaoxidovanejch tak jsem to spajel a nic okno se ani nehlo,motorek a vypinac je vporadku,zkousel jsem vypinac podrzet v jakekoliv poloze nic akorat to vzdycky kdyz ten vypinac zapnu tak v tom motorku cvakne ale nic ani se to nehne,uz fakticky nevim.nevíte nekdo co by s tim jeste mohlo byt?díky moc vsem :)
Ahoj.
Že by zase ta (ne)oblíbená voda ve zdvojené podlaze!? (Oxidace konektoru.)

Snad ne. Hodně zdaru.
Škoda 105L
Laguna I Grandtour, 1.6 16V
Thalia I, 1.4
Scenic II (2003), 1.6 16V

acylpirin
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř lis 08, 2006 14:24
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od acylpirin » čtv črc 08, 2010 21:04

Čau,
nejspíš praskl plastový "kluzák", do kterého je připnuté okenní sklo a ve vodící liště je posunován lanky z navijáku elektromotoru. Lanka se při popraskání kluzáku uvolní a zamuchlají se na navijáku elektromotoru, který se pak jen cukne na jednu nebo druhou stranu, podle toho, jaký dostane povel, a to je slyšet.
Řešil jsem tento problém ještě v záruce, výměna kompletní stahovačky okna dveří řidiče, cena okpravy 10 tis. Kč, v záruce hradí plně Renault. Údajně ten kluzák neexistuje jako náhradní díl (na Š Octavii I podobný bakelit stojí cca 50 Kč + DPH). Ale zjistil jsem, že ty samé kluzáky jsou použity i v mechanismu stahování u Citroenu Xsary, takže je nějaká šance na vrakovištích. Kluzáky jsou pravé a levé, zrcadlově provedené. Poruchy tohoto dílu jsou pro naše auta typické a řekl bych, že je tady někde o tomto problému už diskuze.

Uživatelský avatar
Roman119
Junior member
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 07, 2010 23:02
Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od Roman119 » sob črc 17, 2010 20:44

Ahojte mne praskol plastovy drziak okna na oboch stranach. V jednom servise mi povedali ze sa to neda objednant ako samostatny nd. V drohom ze ano tak som to riskol a objednal som si to. Prisla mi sada pravy a lavy. Samostatne. Pasuje na predne aj zadne okno Prave aj lave. A cena ? :D 5€ ! :D Pritom mi tvrdili ze to existuje ako komplet a mal som za to zacvakat 150€| :evil:
Renault Megan Scenic II, 1,5DCI 74kW, 2004-pre prácu
Renault Espace IV, 2,2 DCI 110kW, 2004-pre rodinu
Skoda Fabia 1,4 MPI, 44kW 2000-moje prve auticko

Uživatelský avatar
uiop
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: úte črc 20, 2004 13:43

Příspěvek od uiop » sob črc 17, 2010 23:13

Roman119 píše:Ahojte mne praskol plastovy drziak okna na oboch stranach. V jednom servise mi povedali ze sa to neda objednant ako samostatny nd. V drohom ze ano tak som to riskol a objednal som si to. Prisla mi sada pravy a lavy. Samostatne. Pasuje na predne aj zadne okno Prave aj lave. A cena ? :D 5€ ! :D Pritom mi tvrdili ze to existuje ako komplet a mal som za to zacvakat 150€| :evil:
Roman, kde si zohnal/objednat tie biele plastove drziaky?
Ak mas, posli prosim objednavacie cislo

dik
Scenic RXE 1.6 16V 2000 LPG

Uživatelský avatar
Roman119
Junior member
Příspěvky: 174
Registrován: pon čer 07, 2010 23:02
Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od Roman119 » ned črc 18, 2010 22:05

Ako som pisal nie vsade maju taku snahu to objednat. Ja som to objednaval v Košiciach SWAM,Vozárova 1,055/7283810. Objednavacie čislo je ( čislo na doklade ) 7701209365 a nazov SPONA .
:wink:
Renault Megan Scenic II, 1,5DCI 74kW, 2004-pre prácu
Renault Espace IV, 2,2 DCI 110kW, 2004-pre rodinu
Skoda Fabia 1,4 MPI, 44kW 2000-moje prve auticko

Fatty
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 20, 2010 22:23

Nastavení krajních poloh okna

Příspěvek od Fatty » stř črc 21, 2010 19:56

Chystám se namontovat noný plastový držák (spona) pro stahování okna.Máte s tím někdo zkušenosti? Např: jak nastavit krajní polohy atd.
Mám strach aby znovu neprasknul.Jaký je vlastně system vypínání pohonu skla v krajních polohách?

acylpirin
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř lis 08, 2006 14:24
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od acylpirin » stř črc 21, 2010 20:50

Vyndej si ze dveří tu kovovou konstrukci s motorem a navijákem (asi 3 šrouby M6). Okno, resp. sklo ve dveřích zůstane, zafixuj si ho třeba lepící páskou. Zkontroluj, jestli nejsou poškozená lanka, případné ostré ohyby opatrně a pečlivě vyrovnej. Asi budeš muset z konstrukce naviják uvolnit, aby jsi mohl do závitového vedení navijáku obousměrně navinout zpátky oba konce lanka, necháš volně jen takové délky, které Ti přes napínací a vodící kladky dosáhnou na nový plastový kluzák, který nasuneš do vodící lišty, kluzné plochy můžeš ošetřit nějakým netečným mazivem. Který konec lanka vede přes horní a který přes dolní kladku poznáš podle toho, jak vycházejí z navijáku. Okované konce lanek zaklesneš do vybrání v kluzáku. Spodní vodící a napínací kladka, ten napínací konec je netočivý, je to vlasně jenom takový segment s drážkou pro lanko, je tažená pružinou, která spodní lanko napíná a tlumí rázy při spouštění okna. Takto zkompletovanou stahovačku namontuj zpět do dveří, do toho kluzáku zaklesni sklo - má u spodní hrany kruhový otvor, za který ho zachytí západka v kluzáku. Sklo se do kluzáku shora zatlačí. Připoj kabeláž a mělo by to fungovat. Vypnutí v krajní poloze si řeší řídící jednotka elektromotoru. Jestli máš impulzní ovládání, musíš sklo ručně spínačem docukat do jedné krajní polohy, tam držet spinač cca 8 až 10 vteřin, pak zřemě docukat do druhé krajní polohy a držet spinač stejnou dobu. Pak by to už mělo fungovat.

Uživatelský avatar
Vaskez
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon zář 24, 2007 15:06

Re: Stahování oken

Příspěvek od Vaskez » ned kvě 15, 2011 22:33

Objednací čísla na přední a zadní okna. Když rovnou objednáte dle čísla dodají je bez problémů. Cena 286 Kč vč. DPH pro celou sadu (DS AUTO ZEMAN - Praha).
Naposledy upravil(a) Vaskez dne sob led 31, 2015 17:30, celkem upraveno 1 x.
Renault Scenic I 1.6 16V Sportway 2002
Renault Scenic II 1.6i 16V Luxe Privilege 2005
Renault Scenic III 1.6 dCI S&S Bose 2012
Renault Scenic IV 1.6 dCI Intense 2017

marseille10
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 08, 2011 20:32

Re: Stahování oken

Příspěvek od marseille10 » ned črc 10, 2011 12:56

Zdravím všechny co mají za sebou průdu se stahovačkou okna. Já to právě řeším! V autorizovaném servisu DISPO v Praze mi stahovačku vymontovali a vrátili neúplnou tj. bez péra, které napiná plastove kolečko. Nemáte někdo prosím toto péro? bez toho je stahovačka nepoužitelná. plastové unašeče jsem koupil na Zličíně. Tak kdyby jste měl někdo rozbitou stahovačku? dík moc za pomoc. Sou to gauneři. bacha na ně! Marseille10

Uživatelský avatar
TomasP
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 26, 2009 11:10
Bydliště: Teplice, Praha

Re: Stahování oken

Příspěvek od TomasP » čtv lis 17, 2011 12:58

Také jsem řešil problém se samovolným stažením zadního okýnka. Ano i u mě byl na vině prasklý plastový držák skla. Díky moc za radu, koupil jsem si v renaultu držáky na přední okna a na ten zadek to pasuje skvěle. Zároveň jsou bytelnější než ty origo. zadní, tak to snad i něco vydrží. Objednací číslo je 7701209365 a jmenuje se to SPONKA. Je to sada 2 držáků - na levou i pravou stranu. V roce 2009 jsem za to platil 136 Kč.

Ještě jsem chtěl poprosit nemáte někdo ta kovová lanka ze stahovačky zadních oken? Konkrétně bych potřeboval to lanko, které se stará o stažení okýnka - otevření. Znamý mi to někde ztratil. Než jsem našel tohle forum, tak jsme špekulovali, jak ten prasklý díl vyrobit a od té doby jsem bez lanka :cry: Díky.
SCÉNIC II 2005 1,9 dCi - 88kW, Privilege

Ivanaifel
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 19, 2013 21:53
Bydliště: Vracov (okres Hodonín)

Re: Stahování oken

Příspěvek od Ivanaifel » úte kvě 07, 2013 21:24

Musím taky řešit problém se stahovačkou - okno mě zajíždí dolů. Máte někdo návod na rozebrání tapecu pravých zadní dveří (kde jsou šrouby atd)? Nechci tam něco zbytečně nenávratně rozdělat. Díky
Renault Scenic II, r.v. 2005, 2.0T, 120kW - 163PS

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Stahování oken

Příspěvek od speedy11 » úte kvě 07, 2013 21:47

Návod je tu http://uloz.to/xNjSAkPh/scenic-ii-obloz ... -dveri-pdf

A pokud máš elektrické ovládání a samy ti sjíždějí zadní okna tak si zkontroluj sponu nad zdvojenou podlahou pod řidičovo sedačkou (vyžaduje demontáž sedačky, koberce a plastových dílů schránky). Může tam být koroze nebo oxidace vlivem vlhkosti (např. ucpané odtoky pod předním oknem).
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Ivanaifel
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 19, 2013 21:53
Bydliště: Vracov (okres Hodonín)

Re: Stahování oken

Příspěvek od Ivanaifel » stř kvě 08, 2013 06:08

Díky za návod. V pátek si jdu do renault servisu pro ty plastové držáky okna (jezdce) a v sobotu se do toho dám.
Renault Scenic II, r.v. 2005, 2.0T, 120kW - 163PS

tronetik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 16, 2019 18:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od tronetik » čtv dub 08, 2021 19:55

Zdravim,mam scenica II 2006 stahnul jsem zadni okno a uz neslo nahoru.Moturek vrci,ale okno nic.
Je narocna oprava,pripadne vymena?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů