Příčníky Scenic II

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
prochazka
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 08:58

Příčníky Scenic II

Příspěvek od prochazka » úte úno 16, 2010 10:59

Mám dotaz, chtěl jsem pořídit příčníky od Thule. Bylo mi odpovězeno že vzhledem k tomu že mám prosklenou střechu, nejdou použít. Což je nesmysl, protože tam mám přípravu pro ně. Co máte vy? Koupili jste originál od Renaultu? Popř. pošlete foto. Díky

vecino
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 15, 2009 11:20

Příspěvek od vecino » úte úno 16, 2010 14:35

To je blbost ... ja mam taky prosklenou strechu a mam tam origo. pricniky. Jak pises - mas tam predpripravu, tak tam jit musi. Ale neznam co dela thule ... me se od nich pricniky nelibi.

prochazka
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 08:58

Příspěvek od prochazka » úte úno 16, 2010 18:42

A můžeš mi napsat kolik stojí originály? V servisu mi to po tel neřekli, že prý musí prolistovat katalog a vidět moje auto :-)))

berko
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát srp 29, 2008 20:01

Příspěvek od berko » úte úno 16, 2010 18:57

prochazka píše:A můžeš mi napsat kolik stojí originály? V servisu mi to po tel neřekli, že prý musí prolistovat katalog a vidět moje auto :-)))
asi 5k

nováček
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: pát srp 11, 2006 07:55

Cena Ranault + tip

Příspěvek od nováček » stř úno 17, 2010 21:31

prochazka píše:A můžeš mi napsat kolik stojí originály? V servisu mi to po tel neřekli, že prý musí prolistovat katalog a vidět moje auto :-)))
Zdravíčko.
V ceníku Renaultu jsem origo příčníky viděl za cenu cca 3000,- Kč.
A jako tip uvádím obhlédnout internet - lze sehnat nové i použité za rozumější cenu (já koupil origo i s nosičem na lyže - oboje Renault za 2400,-). Chce to nespěchat a hledat.
Hodně zdaru.
Škoda 105L
Laguna I Grandtour, 1.6 16V
Thalia I, 1.4
Scenic II (2003), 1.6 16V

homer262
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 06, 2007 06:56

Příspěvek od homer262 » sob úno 20, 2010 08:16

No, já tedy nevím, na starém Scénicu jsem měl origo příčníky a byly jenom k zlosti. Vzhledem k jejich tvaru bylo nutné na jakoukoli nástavbu - nosiče lyží, box, apod. použít adaptéry. Ty byly úplně zmrvené, instalovaly se obtížně a celé to bylo neuvěřitelně tvrdohubé. Originály už teda nikdy, i když vzhledově byly určitě lepší než jiné.
Není jasné, proč by thule nemohly jít na otevírací střechu - zejména u Scénica II se nijak moc nahoru nevysunuje.
Nebylo by lepší zajet k nějakému prodejci a na místě to vyzkoušet?
Scénic 1,6 Privilege, Scénic 2, 2,0 dCi, Privilege, Laguna Coupé Initiale 3.0 dCi, Espace V Initiale Paris 1,6 dCi

prochazka
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 08:58

Příspěvek od prochazka » pon úno 22, 2010 10:54

Ony ty příčníky od Thule budou pasovat.Akorát mi prodejci (zkoušel jsem vícero) sdělili že vzhledem k tomu že je střecha prosklená tak se nedají použít, protože není zaručena únosnost střechy.Je to sice kravina, když je tam příprava pro ně udělaná, ale Thule se tak prostě kryje kdyby něco. A já to nerisknu ne proto že bych nevěřil že to neunese, ale kdybych nedej bože dostal nějak vadné kusy (nebo cokoliv jiného) a něco se stalo,tak to hned svedou na to a nemusí uznat záruku. To si radši koupím originály.Jinak u boxu od Thule uvádí že se dají chytit na jakýkoliv typ příčníku, nezáleží na tvaru akorát je to omezeno tloušťkou příčníku. Tuším že psali cca 40mm,teď nevím přesně. Tak by neměl být problém

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Re: Příčníky Scenic II

Příspěvek od RobertLongauer » čtv črc 28, 2016 06:32

Chtěl bych si pořídit příčníky na svého krátkého scénika II,nejlépe originály od Renaulta.Měřil jsem rozteč mezi dírama na střeše a ta je 107cm.Otazka zda mi na auto půjdou příčníky i z jiného auta,např.megane I,II nebo scénika granda espace IV atd ?Mám panorama střechu,ale to by asi vadit nemělo když tam mám na to připravené otvory. :D
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Příčníky Scenic II

Příspěvek od Maky » úte srp 02, 2016 20:51

No na tvého scenika II z granda samozřejmě jdou, ale jedna vada tam je a to, že na kraťasovi nejde z těch příčníků udělat vzadu to křídlo, nemáš tam zadní úchyty jako grandi.. skleněná střecha nevadí ( mám jí!) a nostnost je luxusních 80 kilo! a ještě jedna technická, na origo a Thula je na vrchní straně taková umělohmotná páska, ta jde vytáhnout a pro montáž ( např držáků kol, rakve, lyží) jde použít do té drážky po pásce T šroub který se tam zasune a je součástí těch zařízení. Nemusíš to přidělávat těma obkročnejma šroubama C. Ty thule teď koupil soused ale origo jsou podstatně lepší ( pasujou včetně těch krytek)
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Jepeto
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 28, 2015 12:46

Re: Příčníky Scenic II

Příspěvek od Jepeto » úte kvě 11, 2021 15:43

Potřebuju radu ohledně příčníků na Renault Grand Scénic II. Mám je v poloze vzadu jakoby křídlo a potřebuju je dát do polohy na převoz kol. Když odemknu kryt, tak vidím uprostřed šroub Torx T30 a nad ním je dost nešikovně plech, takže na šroub nejde nasadit normální šroubovák nebo nástavec s bitem. Potřeba je nějaké "téčko" nebo "elko", ale nízké, aby se vešlo pod ten plech. Můžete mi poradit co použít? Jak příčníky sundat a jak je přendat do polohy pro převoz? V návodu jsem o tom nic nenašel, což mě překvapuje.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti