Automaticke rozsveceni svetel skonci chybou

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
myckei
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 19, 2008 20:57

Automaticke rozsveceni svetel skonci chybou

Příspěvek od myckei » pát lis 06, 2009 11:46

Ahoj lidi.

Tak jsem si jen tak pri jizde prepnul z trvale rozsvicenych svetel na polohu vypnuto, kdy by je mel rozsvitit senzor a byl jsem odmenen hlaskou "Auto Lights Fail" a svetla zustala vypnuta.
Napada nekoho neco co s tim?
Na diagnostiku pojedu az pristi tyden, ale spis jestli se s tim nekdo nepotkal nebo aspon kam sahnout (pojistka ci co ja vim)...

Diky za napady.

Mickey

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pát lis 06, 2009 14:33

A nefunguje svetelny senzor len ked je packa v polohe 1? A taktiez musi byt automaticke rozsvietenie nastavene (u MeganeII ja to podrzanim cudlika na konci packy smeroviek)... Neviem ako si to totizto pouzival doteraz....
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

myckei
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 19, 2008 20:57

Příspěvek od myckei » pát lis 06, 2009 14:52

Mno nevim...donedavna to delalo tohle:
1. na pozici 0 pri nedobrych svetelnych podminkach mi to rozsvecelo svetla (dnes chybova hlaska).
2. na pozici zarovky svitily obrysovky nebo jak se to jmenuje
3. na pozici hm...svetel...svitej klasicky svetla. Kdyz na tyhle pozici vypnu motor a otevru dvere, zhasnou, pri startu se sami rozsviti

Kazdopadne si myslim, ze i pri nejakem jinem nastaveni by to nemelo hazet chybove hlaseni :-(

Mickey

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pát lis 06, 2009 16:29

Ja len ci nie je prave omylom manualne vypnuta funkcia automatickeho svietenia (prave ako som opisoval na Megane je to cudlik na konci packy). Ten ked dlhsie podrzim, tak vypise "Automatic lights ON" (alebo "OFF"). Mozno je to len oznam, ze "sorry, som v pohybe, ale nemozem svietit, lebo svetla su na Nule a Automaic lights je nastaveny na OFF". Nepoznam logiku tej RJ, ako to ma Scenic :(
Co viem, ze ked mam pocas jazdy nastavene branie svetla zo senzora, tak ked dam packu do Nuly, tak zrusim tu funkciu a senzor uz nebude brat data zo senzora. My to mame lahke, lebo mame celodenne svietenie, takze dozivotne je packa v polohe 1. Pri starte zaznu, po vypnuti motora a naslednom otvoreni dveri vodica zhasnu.
Kolega s MeganeII Sport inak zazil s tymto senzorom haluz - mal nastavene automatic svetla cez senzor. Ked bola vonku tma, automaticky svietil. Ale islo oproti auto, a tak malo blbo nastavene svetla dohora, ze kolegu oslepilo, a pritom to chytil ten jeho senzor a myslel si ze je den, tak svetla zhasol ! :D To sa inak oplati na medzimestskych klukatych cestach akurat v zakrute , s Megane Sport :D
Jo ale spet k problemu - ja len tipujem, mozno sa fakt jedna o nejaku poruchu. Neviem ale, ak by bol vadny senzor svetla, ci by palubak nepindal alebo take nieco... Alebo zeby chyba v SW RJ?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

homer262
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 06, 2007 06:56

Příspěvek od homer262 » ned lis 08, 2009 07:31

Domnívám se, že některé režimy lze nastavit jen přeprogramováním řídící jednotky. Alespoň takto mně to vysvětlil technik ze servisu.
Zpočátku jsem měl nastavené celodenní svícení. Světla se zapnula při startu motoru, bylo možné je ručně vypnout, ale nešlo nastavit rozsvěcení světelným senzorem. K tomu byl nutný zásah do řj v servisu.
Asi bych se obrátil na servis, aby jednotku přestavil. Myslím, ale že volné přecházení mezi režimem senzor-celodenní nebude možné. Naproti tomu přechod senzor-manuál by neměl být problém.
Scénic 1,6 Privilege, Scénic 2, 2,0 dCi, Privilege, Laguna Coupé Initiale 3.0 dCi, Espace V Initiale Paris 1,6 dCi

myckei
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 19, 2008 20:57

Příspěvek od myckei » ned lis 08, 2009 13:20

Kluci, delate mi v tom zmatky :-)
Ty svetla normalne fungujou, jak bych cekal. Standardne to mam porad na poloze zapnuto a po startu se samo rozsveci, pri vypnuti zhasina (protoze svitit se stejne musi porad).
A automaticke rozsveceni dle senzoru mam aktivovane, v tom neni problem.
Problem je, ze kdyz dam svetla do polohy 0, kde by to melo svitit podle svetelnych podminek a tam to hlasi chybu.
Resp. hlasilo, dneska jsem to zase zkousel a uz to je bez chyby a svetla se pred garazi nerozsviti (je dost svetla) a v garazi jo.
Takze to zaclo zase samo vsechno fungovat jak ma.
Tudiz to zatim odkladam a kdyby to zase zaclo zlobit, tak s tim zajedu na diagnostiku a uvidim, co uvidim ;-)

Mickey

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » ned lis 08, 2009 17:42

To sa preto napravilo, ze sme na to vsetci tak intenzivne mysleli :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

myckei
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 19, 2008 20:57

Příspěvek od myckei » pon lis 09, 2009 08:48

Sakra, to jsem mel vedet, ze funguje takovahle oprava.
To jsem sem moh napsat problem s EGR ventilem (nebo ERG, nikdy nevim), kterej jsem resil asi pred rokem a stalo me to 15000 ;-)

Mickey

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů