Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

hofmanek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 04, 2012 13:27

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od hofmanek » stř led 04, 2012 13:34

Zdravím,
mám dotaz.
Mám Scenica r.v. 2003, koupil jsem ho se 2 kartami. Bohužel jednu jsme s manželkou někam schovali a nemůžeme jí najít. Ta druhá fungovala normálně (1x jsme měnili baterku...nešli otvírat dveře). Včera jsme chtěli s autem vyjet, normálně odemknu.....kartu strčím do čtěčky...okolí čtečky začne modře blikat a auto při startu vůbec nereaguje. Může to být rozbitým imobilizérem v kartě? Pokud ano, jak se to mohlo stát, karta nám nikde nespadla. A dá se karta opravit nebo budeme muset nechat udělat nové?
Díky!

manasek
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát led 07, 2011 13:53
Bydliště: Liberec

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od manasek » stř led 04, 2012 16:14

Vel Satis 3 DCi 2002 kaput
Satis 3,5 2008

mirecf1
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 11, 2012 11:45

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od mirecf1 » úte bře 20, 2012 22:25

Zdravim. Ak sa o tom tu uz niekde pisalo tak sa ospravedlnujem ale ja som to nenasiel. Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s novymi kertami z Ciny. Mam moznost objednat za nejakych 50eur plus postovne ale musi sa objednat min.5 kusov. Po tom co som sa tu docital tak to nieje asi take jednoduche nahrat novu kartu. Ja mam tiez len jednu ale podla diagnostiky mal by som mat 4 kusy. Kolko sa da nahrat kariet a daju sa tie stare odstranit z pamäte?

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Jirin_CZ » úte bře 20, 2012 23:44

Stare se odstranit daji neni to problem... Kartu z ciny si nejsem uplne jistej jestli ti renault naprogramuje a obavam se ze ne... Na to je potreba trosku jinej hardware...
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » stř bře 21, 2012 07:49

China trochu jiná tloušťka měřili to asi zednickým
metrem když to klonovali ,ale občas chodí.
Naprogramuješ ji i zařízením za 2000kč když si
vytáhneš PIN.

Matias.N
Advanced member
Příspěvky: 324
Registrován: ned lis 02, 2008 11:41
Bydliště: Tepe
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Matias.N » stř dub 11, 2012 17:26

Nahrát novou kartu není problém po kabelu. Ale musí být jiná. Dá se použít starší, ale musí se kuchnout, vyměnit šváb a upravit data a pak se dá zapsat do auta. China karty makají, ale záleží od koho bereš, nebo by jsi bral. Je to jako se vším z Chiny. Pro jednorázový nákup se vyplatí koupit v ČR. Už jen kvůli řešení reklamace v číně. Si spočítej kolik by Tě vyšlo poštovný zboží zpět do CN. A že mají záruční dobu jen rok a do té doby to můžeš posílat třikrát. Tak si myslím, že tisícovka za kartu v čr navíc je plně relevantní.

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » stř dub 11, 2012 19:33

Právě že ta tisícovka asi hraje roli .Za tři tisíce mam orig
karty včetně nahrání a moc to lidi nechtějí radši sáhnou
po chině za 1- 2 t :roll:

Matias.N
Advanced member
Příspěvky: 324
Registrován: ned lis 02, 2008 11:41
Bydliště: Tepe
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Matias.N » sob dub 14, 2012 12:08

No jasný že lidi koukají na cenu. Jen jsem myslel to, že když někdo vidí někde na netu v cizině kartu za například polovičku co to tu nabízí někdo kdo to přímo dělá, tak si to třeba koupí aby ušetřil, ale ve finále neušetří. Protože když si někdo přinese něco svojeho, tak na to samo nedám záruku, jen na práci a taky je práce trošku dražší protože s tím je většinou víc práce. Například Ti přinese nepředpřipravenou kartu na typ auta, atd.

Anchadel
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 24, 2011 19:06

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Anchadel » pát kvě 25, 2012 17:06

Ahojte všichni,
tak jsem si to tu podrobně přečetl a chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo neposlal odkaz, na někoho v okolí prahy, kdo ty karty prodává a rovnou i nahrává do auta?
Předem díky za odpověď

nickyveronik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 14, 2012 10:38

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od nickyveronik » úte čer 05, 2012 10:30

Ahoj ,chci přidat také pár zkušeností ohledně karet, protože mám taky pouze jednu, která již blbne, řeším koupi nové. Vše se dá odstarat i s programátorem karet z Číny - programátor+karta včetně transpondéru a nové planžety za cca 130 dolarů = 2.600,kč.
Programátory jsou již tak vyspělé, že stačí přiložit kartu, zadat vin auta a programátor vygeneruje pin pro odemykání vozu a z původní karty nebo klíče přečte kód transponderu - imobilizeru, který se pouze naklonuje do nové karty. Vše je možné bez připojení na ECU, klidně doma v pokoji. Samozřejmě auto nenastartujete dřív než programátor nenapojíte na počítač a všechny spárované klíče nejdřív nevymažete a znovu naprogramujete. Lze naprogramovat až 4 karty.Není to vůbec složité a zvládne to skoro každý. Ta omáčka, kterou otravujou autorizovaní servisy je úplně o ničem. Žádný online žádosti a jiný blbosti. S programátorem, který vám zůstane lze naklonovat jakýkoliv klíč s imobilizérem a přidat přes OBD II k vozům, které ho mají. Komletně nová karta i s poštovným - 77 dolarů.
Pokud se najde někdo z okolí Prahy a bude chtít toto řešit ať se mi ozve.Čus

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » stř čer 06, 2012 16:36

A teď ještě tu o Karkulce a vlkovi.

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Jirin_CZ » stř čer 06, 2012 17:42

Robinek píše:A teď ještě tu o Karkulce a vlkovi.
Tak nejak... Ale za tech 2600 to snad zkusim... Protoze jak rikala moje babicka.. Zkusit se ma vsechno... Zajimalo by me vsak zda se to da vyzkouset primo u prodejce... Abych mu to mohl potencionalne omlatit o hlavu... :D
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » stř čer 06, 2012 18:15

nickyveronik píše:Ahoj ,chci přidat také pár zkušeností ohledně karet, protože mám taky pouze jednu, která již blbne, řeším koupi nové. Vše se dá odstarat i s programátorem karet z Číny - programátor+karta včetně transpondéru a nové planžety za cca 130 dolarů = 2.600,kč.
Programátory jsou již tak vyspělé, že stačí přiložit kartu, zadat vin auta a programátor vygeneruje pin pro odemykání vozu a z původní karty nebo klíče přečte kód transponderu - imobilizeru, který se pouze naklonuje do nové karty. Vše je možné bez připojení na ECU, klidně doma v pokoji. Samozřejmě auto nenastartujete dřív než programátor nenapojíte na počítač a všechny spárované klíče nejdřív nevymažete a znovu naprogramujete. Lze naprogramovat až 4 karty.Není to vůbec složité a zvládne to skoro každý. Ta omáčka, kterou otravujou autorizovaní servisy je úplně o ničem. Žádný online žádosti a jiný blbosti. S programátorem, který vám zůstane lze naklonovat jakýkoliv klíč s imobilizérem a přidat přes OBD II k vozům, které ho mají. Komletně nová karta i s poštovným - 77 dolarů.
Pokud se najde někdo z okolí Prahy a bude chtít toto řešit ať se mi ozve.Čus

Asi jsou ty číňani před výrobcem že už dokáží udělat clon PCF7947 :lol:
Samozřejmě že to jde i bez online ale ne za 2600 i s programátorem ,nezapomeň
že i když si koupíš Programátor na KEY tak si potřebuješ vytáhnou i cod imma pokuď
si nekoupíš takoví co to umí ,tak na těch 2600 zapomeň.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od moucha tse-tse » ned čer 24, 2012 19:07

Zkoušel jsem přehrát zkusmo karty,ale dostal jsem se jen zde:
přes clip...přiřazení karty...pak vyskočilo kontrola na hlavní obrazovce UCH..ET 014...že je nedostatečné napájecí napětí-APC(nevíte co to může znamenat?Měl jsme cca 12V.)
Pak jsem pokračoval dále ,ale opravdu to chtělo vygenerovaný kod imobilizéru...nevíte jak ho sehnat?
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » ned čer 24, 2012 20:46

moucha tse-tse píše:Zkoušel jsem přehrát zkusmo karty,ale dostal jsem se jen zde:
přes clip...přiřazení karty...pak vyskočilo kontrola na hlavní obrazovce UCH..ET 014...že je nedostatečné napájecí napětí-APC(nevíte co to může znamenat?Měl jsme cca 12V.)
Pak jsem pokračoval dále ,ale opravdu to chtělo vygenerovaný kod imobilizéru...nevíte jak ho sehnat?
Kde získat in-out code

Za: A- v mastně
B – v zahradnictví
C – renault servis (on line)
D – ICC


Nápověda : C+D je správně

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od moucha tse-tse » pon čer 25, 2012 15:04

Asi je jednodušší zajet do renaultu,ale co znamená ICC?
Lze ho nějak vyčíst doma?..raději se zeptám,než...
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

nemec.mirek
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon črc 10, 2006 14:01

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od nemec.mirek » úte srp 21, 2012 23:00

Ahoj,

řeším podobný problém chci dokoupit druhou kartu a nová stojí 5500 Kč s prací. Našel jsem odkaz na nějaký servis (e-shop) elektroniky nedaleko Teplic http://www.repres.eu/repres/eshop/20-1- ... cich-karet. Tak se ptám nemá někdo zkušenosti, jak to funguje.

Mirek.

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » pát srp 24, 2012 12:12

Mam originální ! kartu ,cena 3000 včetně naprogramování .
Kdybys chtěl tak –SZ.

Fofrnik1976
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 16, 2013 21:01

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Fofrnik1976 » ned úno 17, 2013 00:41

Tak já jse řešil stejný problém jako mnozí z Vás. Přijel jsem autem do práce, auto zamknul a kartu dal do skříňky. Ráno jsem přišel k autu dálkou odemkl dveře, dal kartu do čtečky a nic. Čtečka se rozblikala a počítač psal " card not detect" a to jsem to měl domů 70km. Sobota ráno a nikde nikdo, tak jse volal do renaultu a tam mi řekli že chtěj vin a do týdne karta přijde. Tak jsem pátral na netu a našel fa: autoklíče.cz. Pán byl ochotnej, přijel sice až za dvě hodiny, ale nemusel jsem auto nikam tahnout a to rozhodlo. Pán přijel, napojil mašinu na OBD scenika a během 5 min odmazal starý karty a nasynchronizoval novou. Přitom mi mezi řečí prozradil že byl včera na kriminálce, že na něj renault podal oznámení kvůli tomu že umí karty hned a ještě levněji. Celá sranda mě vyšla na 3200,- karta + 1000,- příjezd na místoa práce. Takže jsem hned odfrčel - z toho plyne můj názor že uvedenou fa. můžu jen doporučit.

Robinek
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 28, 2010 15:51

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Robinek » ned úno 17, 2013 10:52

Ale teď máš jistě na kartě napsáno megan :-) ta stojí 1200 ten zbytek jsi zaplatil za naprogramování a dopravu.

mastodonto
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 01, 2015 16:48

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od mastodonto » pon čer 01, 2015 18:49

Dobry den,
resim problem s kartou za pritelkyni, 3 tlacitka, Scenic 11 let stary, nejspis druha gen. Posledni orig. karta vynechava, bat. ok.
Je zde, prosim, nekdo, kdo ma zkusenost s touto kartou, zda jde bez problemu naprogramovat? V servise mi nebyli schopni podle cipu odpovedet a tlacili me do originalu.
http://www.zbozi.cz/vyrobek/nahradni-ka ... lacitkova/
Dekuji, Tomas

Uživatelský avatar
palincak
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 07, 2011 21:15

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od palincak » pon čer 22, 2015 11:58

Mne spadla karta, prestala fungovat a opravil mi to jeden ustretovy pan z Velkeho Orvista a spokojnost maximalna, len nesprtajte do karty vobec...on to vsetko urobi a cena je tretinova oproti novej karte, samozrejme ak je to opravitelne...no odporucam i tak kartu do nahrady a predvidat, co ak budete na "opacnom konci sveta" a vtedy sa nieco stane a nahradnu kartu nebudete mat, predstavy su hororove.

p. Gabriš +421 903 665 973

Cabi 86
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 04, 2015 11:50
Bydliště: Náchod

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Cabi 86 » úte srp 04, 2015 12:06

Zdravím. Nevím jestli je toto správne tema, ale risknu to. Nedávno jsem koupil scenica r.v. 2004. K autu jsem dostal jednu kartu. Později mi bazar dodal druhou, ale s nápisem megane. Servis mi ji nedokázal nahrát a ani vyjádření Renaultu není zrovna pozitivní. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Scenic II 1.6 16V

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od Zefek » úte srp 04, 2015 12:08

1) Nelze použít kartu, která byla použita u jiného auta.
2) Servis by měl zjistit, zda je karta přiřazena k jinému autu, nebo je karta prázdná.
3) Renault neumí přiřadit prázdnou kartu, pouze kartu, na které jsou údaje k danému autu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
palincak
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 07, 2011 21:15

Re: Nefunkční startovací karta-nemám druhou

Příspěvek od palincak » úte srp 04, 2015 12:09

Cabi 86 píše:Zdravím. Nevím jestli je toto správne tema, ale risknu to. Nedávno jsem koupil scenica r.v. 2004. K autu jsem dostal jednu kartu. Později mi bazar dodal druhou, ale s nápisem megane. Servis mi ji nedokázal nahrát a ani vyjádření Renaultu není zrovna pozitivní. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
S tym by som sa obratil na bazar, ved oni ti musia zabezpecit druhu funkcnu kartu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: moucha tse-tse a 3 hosti