RENAULT SCÉNIC II - výměna žárovek v předních světlometech

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jiří ŠPOC
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 09, 2009 14:43

RENAULT SCÉNIC II - výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od jiří ŠPOC » pon bře 09, 2009 14:52

Dnes jsem byl kvůli výměně žárovek v předních světlometech po dvou letech nového scénica II již podruhé. Připadá mi to dost nesolidní, když vidění na silnici (vidět i být viděn) je jedno ze základních pravidel silničního provozu, že dost renomovaná forma jako je Renault dělá auta dá místo skutečného návodu na výměnu žárovek do návodu takovou hlášku (urážka českých zlatých ručiček): " - zajdi si s tím do servisu".
Dnes jsem přesvědčil servisáka aby mi ukázal jak se žárovka vyměňuje, ale přesto: nemáte někdo psaný návod jak na to?

black_69
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv zář 18, 2008 13:22

Příspěvek od black_69 » pon bře 09, 2009 17:15

Na co návod? Je potřeba otevřít kapotu, odstranit nebo posunout co by mohlo překážet, napravo po směru jízdy to je potrubí od nádržky ostřikovačů (vycvaknout z plastovýho držáku a lehce posunout stranou), nalevo je to kryt akumulátoru (ten je na šroubech) a možná pojistek. Pak si vyhrnout rukávy a strčit ruku až skoro po loket škvírou do motorovýho prostoru, nahmatat žárovku a vystrčit ji na kabelech ven, vzít novou, připojit na kabely a zastrčit do motorového prostoru. Je dobrý se přitom dívat do světla přes sklo, jestli to strkáš dobře. A je to. A hlavně je dobrý kupovat kvalitní žárovky se zárukou, na levný ze supermarketu nebo od benzinky rychle zapomenout. Až to budeš dělat po několikátý tak už to bude v pohodě, za 10 minut nemáš co dělat.
Scénic II 1.9 dCi Luxe/Privilége

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Příspěvek od Jaromír Novák » pon bře 09, 2009 18:53

dostaneš se na ně přes dekl v podběhu,ale musíš mít dost ohebný ruce :lol: 8)
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

ScenicNoir
Junior member
Příspěvky: 171
Registrován: úte bře 25, 2008 17:02

Příspěvek od ScenicNoir » úte bře 10, 2009 10:33

Netvrdím že to přes podběh nejde, ale proč to proboha dělat tak složitě ? Jde to v pohodě jak napsal black_69. Nejprvě odděláš to hrdlo nádobky ostřikovače nebo kryt baterky (případně i baterku když ti to jinak nepůjde). Pak sundáš gumovej kulatej kryt ze světlometu. Žárovka se uvolní pootočením asi o čtvrtku, žádné rvaní, jde to celkem lehce. Při zpětné montáži koukej skrz světlomet na žárovku. Práce na pět minut.

pmasner
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 29, 2022 15:36

Re: RENAULT SCÉNIC II - výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od pmasner » čtv pro 29, 2022 15:41

Kterým směrem se to pootočí o 1/4? U mě to sedí fest jako ďábel.

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2030
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: RENAULT SCÉNIC II - výměna žárovek v předních světlometech

Příspěvek od marek230177 » čtv pro 29, 2022 16:29

Podběhem je to nesmysl. Dělá se to normálně zvrchu. Jde to úplně v pohodě, otázka tří minut.

Žárovka se demontuje otočením proti směru hodinek a vyndá se spolu s konektorem. Teprve poté se vytáhne z konektoru.
Montáž v opačném pořadí. Nasadit žárovku do konektoru, to celé vsunout do lampy a otočit. Nesmí se sahat na sklo žárovky!!!
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů