Cvakání volantu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Cvakání volantu

Příspěvek od Jusbery » pon lis 17, 2008 10:55

při otáčení volantu je slyšet malé cvaknutí, asi nějaký polohovací sensor volantu, nebo sensor páčky blinkrů, je to nepříjemné
neměl někdo podobný problém?
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

black_69
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: čtv zář 18, 2008 13:22

Cvaknutí

Příspěvek od black_69 » stř lis 19, 2008 17:03

Nevím jestli je to to samé ale mně cvakne ve volantu vždy, když vytočím volant do krajní polohy. Ukazoval jsem to v Renault servisu a prý je to nornální, dělá to elektrický posilovač.
Scénic II 1.9 dCi Luxe/Privilége

Alous
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 22, 2008 18:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvaknutí

Příspěvek od Alous » stř pro 17, 2008 15:25

Mě to dělá taky,tak jsem nyslel že s tím zajdu do servisu.Ale když ti řekli,že je to normální, tak asi nejdu nikam :?

PavelK
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 28, 2008 11:22

cvakání volantu

Příspěvek od PavelK » pát pro 19, 2008 14:42

Zdravím všechny
V létě když bylo horko tak mi to ve volantu taktéž cvakalo. Myslel jsem, že je to něco od elektriky poněvadž to dělalo i při malém pootočení volantu.Odpojil jsem všechny konektory co jdou do volantu a stále se ozývalo cvakání.Byl jsem s tím v servise a bylo mi řečeno, že to dělá snímací pásek od airbagu( je to tu někte popsáno, že ho někdo i zkracoval)a že se dává nový i když to začne dělat zase. Vykašlal jsem se na to a s příchodem chladnějšího počasí to přestalo dělat. Dnes nic necvaká, uvidím v létě.
Všechny zdravím a přeji klidné svátky

JanJez
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte črc 15, 2008 14:18

cvakání

Příspěvek od JanJez » pát úno 13, 2009 14:27

součástí modulu řízení je clock spring, je to součástka umožnující napojení ovladači na volantu se samotným autem, uvnitř se navíjí a odvíjí pružina s kabelem,podle otáček volantu až k maximu. občas tot vydává lehounce cvakavý zvuj, není v normě a máte právu na reklamaci..... dělám ve firmě,která tento díl vyrábí pro Ford a měli jsme několikrát quality issue se zákazníkem kvuli tomuto zvuku...... po technické stránce se ale nic neděje a k žádné závadě by nemělo dojít

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů