nefunkční ventilátor Scenic II

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petrkovac
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 22, 2008 12:05
Bydliště: OSTRAVA

nefunkční ventilátor Scenic II

Příspěvek od petrkovac » pon zář 22, 2008 13:54

Ahoj všichni
Prosím o radu. Přestal mi chodit ventilátor topení na Scenic II r.v.2005 - předpokládám s předešlých diskuzí , že to bude odpor spouštění stupňů rychlostí ventilátoru ale potřeboval bych poradit - kde jej hledat a jak se k němu dostat???? Zběžnou kontrolou jsem nic nenašel také bych při té příležitosti rád vyměnil pylový filtr ale taky nevím kde je???

Uživatelský avatar
paja II
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 03, 2008 07:38
Bydliště: Vítkov

Příspěvek od paja II » pon zář 22, 2008 15:52

ahoj já bych to netypoval na rezistor , protože u spálené pojistky rezistoru je většinou funkční poslední poloha přepínače , pokud nejde ventilátor vůbec měřil bych spíše první napájení pro něj pokud je napájení přivedeno může to byt třeba jen uhlík
R Scénic II 2004 1.6 16V 83kw, 7,2l / 100km

petrkovac
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 22, 2008 12:05
Bydliště: OSTRAVA

odpověď

Příspěvek od petrkovac » pon zář 22, 2008 17:11

Díky za tvůj názor ale základním problémem je , že se nemůžu nikam dostat - ani nevím, kde to hledat. Celé odpoledne jsem povoloval vše co jsem uviděl ale pod palubovku ani za kaslík se namám jak dostat. Jinak bych vše proměřil. Dík předem za další rady :) :P

Stefaan
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 07, 2008 09:49

ventilátor

Příspěvek od Stefaan » úte zář 23, 2008 08:57

Ak sa chceš rýpať v tom elektronickom dele tak si stiahni servisný manuál www.renault.hostuju.cz tam je všetko čo sa ako rozoberá. Ten odporový menič je pod palubovkou aj s ventilátorom takže všetko dole a aj volant. Ja som to tu riešil dávnejšie takže viem o čom hovorým. Mne odišiel ventilátor a aj odporový menič. Ten len origo v Ren. a stojí cca 4500 Sk a ventilátor fi.Valeo ešte nedalo do after marketu ten v ren. 15 000 ale mám dodavatela kt. mi ho poslal nový origo zabalený do 3 000Kč ak bude treba zašlem kontakt.
Ja osobne by som také auto v garáži nerozoberal. Zver to nejakému odborníkovi čo má aspoň ako také skúsenosti.

velrybar90
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 18, 2008 08:50
Bydliště: Plzeň- Dnešice

Příspěvek od velrybar90 » úte zář 23, 2008 09:28

výměna pylového filtru- podívej se na grand scenic forum.
renault grand scenic 2005 1,9 dci 88kw
http://grandscenic.forumn.net/index.htm

petrkovac
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 22, 2008 12:05
Bydliště: OSTRAVA

odpověď

Příspěvek od petrkovac » úte zář 23, 2008 09:43

Kluci díky za info - pylový filtr jsem už našel a vyměnil - s tím ventilátorem se ještě rozhodnu a přivítám další zkušenosti... :)

petrkovac
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon zář 22, 2008 12:05
Bydliště: OSTRAVA

problém vyřešen

Příspěvek od petrkovac » čtv zář 25, 2008 12:27

Tak už mám vše vyřešeno. Bočník (odpor) je umístěn za kaslíkem u spolujezdce a postup demontáže je zhruba tento. Vyloupnout rámeček koženého krytu řadící páky, vyloupnout plast. kryt pod ním s tlačítky centrálu a vystražných blinkrů,vyšroubovat vrut držící kryty středového panelu řadící páky ( dole jsou ještě zatlačovací uchytky )a vyloupnout směrem k sobě. Objeví se nám 2 šrouby držící středový ovládací panel (dole) , které odšroubujeme.Panel pak vyloupneme směrem k sobě ( trochu větší tah ). Nevím , jestli je nutné vytahovat rádio - já ho měl venku( pozor!!!! po odpojení a znovu připojení bude chtít bezp. kod ). A už se dostaneme ke šroubku , který drží kaslík, pak jsou další tři uvnitř kaslíku a další pod krytem vpravo (je tam vypínač aerbagu spolujezdce ) . ten odstraníme vyloupnutím při otevřených dveřích. Kaslík vytáhneme větším tahem k sobě a odpojíme hadici přívodu vzduchu do kaslíku. Teď už si můžeme lehnout a posvítit na bočník ( odpor ) jenž je spíše ve středu nahoře pod palubovkou - vede k němu 5 drátů do patice a ta byla vyhořelá a kontakty zaoxidované!!!
Děkuji všem , kteří se mi snažili pomoci a věřím , že jsem také přispěl malou radou. Ahoj Petr

Uživatelský avatar
paja II
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 03, 2008 07:38
Bydliště: Vítkov

Příspěvek od paja II » stř říj 01, 2008 11:48

ahoj
taky jsem ten středový panel tak rozdělával když jem odpojoval originální telefön jen s tim , že jsem nevylupoval plast vypínačů centrálu a varovných blikačů , ale el. odpojil , já vím , že to není nutné , ale nepodařilo se mi sundat madlo řadicí páky , nevíte někdo jak ?
R Scénic II 2004 1.6 16V 83kw, 7,2l / 100km

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů