Přístrojová deska

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pravda13
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 15, 2012 22:48

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od pravda13 » ned pro 21, 2014 12:37

Pokud potřebujete vyřešit problém s diplejem v oblasti Severní Morava nebo Brno, jsem k dispozici.Volejte 774 449 685 nebo pište pravda13@seznam.cz

Kmblendi
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:58
Bydliště: Kroměříž

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Kmblendi » pát pro 26, 2014 19:13

Tak jsem měl na stole po delší době dva displeje. U jednoho se v tom někdo vrtal tak , že nahradil rezistory SMD za vývodové takovým způsobem že se to časem ukývalo a odpadlo i s cestou. To už prostě nespravíte. U druhého nějaký umělec nahradil FET sice správným typem ale jiným pouzdrem, takže dlouho nevydržel. Problémem těchto desek není jen špatný teplotní návrh ale i použití supermoderní cínové pasty bez olova. To jsem řešil zase ted že display přestal fungovat z důvodu špatného spoje, což se může stát kdykoliv a kdekoliv a ted v zimě ještě více. Děkujeme EU za bezolovo a Johnson Controls za návrh :-)
Scenic II 05

macin
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 02, 2009 21:11
Bydliště: trinecko

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od macin » stř led 21, 2015 22:47

Umrela mi pristrojova deska uz po třeti tak tomu panovi ji uz davat nechci tak schanim kontak na nekoho mi ji opravi okoli třince,karvine, haviřova atd.Předem diky za nejake info popřípade mohu poslat
scenic2 1.9dci 2003

macin
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 02, 2009 21:11
Bydliště: trinecko

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od macin » ned led 25, 2015 20:40

Maj ji vymontovanou tak jestli o nekom vite kdo mi ji spravi tak dejte vedet předm diky
scenic2 1.9dci 2003

skvareniak
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 27, 2011 15:22

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od skvareniak » pon led 26, 2015 06:32

Ak pošlete aj na Slovensko tak sa mi ozvite 0907 14 16 57 .Opravujem všetky závady .

macin
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 02, 2009 21:11
Bydliště: trinecko

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od macin » ned úno 01, 2015 18:59

Tak pánové...přístrojovku jsem poslal na opravu, a bylo mi sděleno následující: přístrojová deska, byla již neodborně opravovaná a pán, který se jí pokoušel ted opravit, jí sice zprovoznil, ale pouze ale pouze na 12 hodin, po kterou jí měla zapnutou na testování...pak začala klasika-pohasnula pravá strana, kde je rádio.Bylo mi sděleno, že přístojová deska se nadměrně přehřívá a tím pádem odchází...Dostal jsem doporučení, tuto přístrojovku už nepoužívat, z důvodu zhoření. Tím se na vás obracím s prosbou:Potřebuji jakoukoliv radu nebo kontakt na někoho,kdo by jí dokázal zprovoznit, nebo někdo,kdo by věděl o nějaké náhradě(náhradní přístrojové desce)...Předem děkuji za jakékoliv info nebo nápad.
scenic2 1.9dci 2003

skvareniak
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 27, 2011 15:22

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od skvareniak » pon úno 02, 2015 09:24

ahoj, ak displej s rádiom nesvieti a ten hlavný je pohasnutý to Vám opravím 0907 14 16 57

pavel635
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv srp 06, 2009 08:30
Bydliště: Šardice 635

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od pavel635 » úte úno 10, 2015 10:07

Pokud potřebujete vyřešit problém s diplejem, jsem k dispozici.Volejte 603213603 nebo pište plot@wo.cz
Můžete osobně na počkání v Šardicích nebo poštou na dobírku.
Pro opraváře jsem přeložil do českého jazyka utilitku pro nakonfigurování obsahu 93c56 v displeji pro určitý typ auta :
Změna VIN, typ převodovky, jazyk, tempomat, typ motoru, atd. Prográmek umí i jednu velmi užitečnou věc, a to opravit kontrolní součty v eepromce a tím displej softwarově "nahodit".
Ke stažení jsem uložil zde : http://www.edisk.cz/stahni/12790/DashBo ... .67KB.html
Pokud si troufáte opravit displej sami a došel vám talent, zavolejte pro informaci, samozřejmě zdarma.
Pavel

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Zefek » úte úno 10, 2015 12:45

Taková technická, je potřeba nastavit i to, zda auto má, nebo nemá asr/esp. Pokud se nastaví, že nemá a ve skutečnosti auto má, tak tyhle systémy nefungují.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Romča
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 20, 2009 12:25

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Romča » ned bře 15, 2015 12:26

Zdarec, mohu jedině doporučit Pavla ze Šardic. Veliký odborník a machr, který spravil displej i po zásahu rádoby opraváře.
Už jsem u něho byl před pár lety osobně a jinam posílat už radši nebudu. Takže nešpekulujte a hurá do Šardic, nebo na poštu.
Po domluvě jsem displej poslal a na dobírku dostal zpět za dva dny.
Zdar

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od satan-da23 » ned bře 15, 2015 18:23

macin píše:Tak pánové...přístrojovku jsem poslal na opravu, a bylo mi sděleno následující: přístrojová deska, byla již neodborně opravovaná a pán, který se jí pokoušel ted opravit, jí sice zprovoznil, ale pouze ale pouze na 12 hodin, po kterou jí měla zapnutou na testování...pak začala klasika-pohasnula pravá strana, kde je rádio.Bylo mi sděleno, že přístojová deska se nadměrně přehřívá a tím pádem odchází...Dostal jsem doporučení, tuto přístrojovku už nepoužívat, z důvodu zhoření. Tím se na vás obracím s prosbou:Potřebuji jakoukoliv radu nebo kontakt na někoho,kdo by jí dokázal zprovoznit, nebo někdo,kdo by věděl o nějaké náhradě(náhradní přístrojové desce)...Předem děkuji za jakékoliv info nebo nápad.
Vyřešil jsi to?
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

macin
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 02, 2009 21:11
Bydliště: trinecko

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od macin » ned bře 15, 2015 20:19

Nevyrešil nejde opravit přehřivase tak hledam nejakou starši a nova stoji moc korunek. :cry:
scenic2 1.9dci 2003

radata
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 17, 2009 02:10
Bydliště: tábor

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od radata » ned bře 15, 2015 23:50

Tak jsem zavital do klubu zacalo to nevyne vynulovanim hodim a denniho pocitadla km po par dnech zablikani a o par dnu dal zablikani a cerno no cerno spis jak kdy a jak se ji chtelo a timhle bych chtel moc podekovat RomanP za rychlou pomoc a vstricnost s vyresenim a hlavne i za rozumny peniz ikdyz se uz prednim nejakej koumes hrabal a ze vyresil i poblazneni nesmyslnech hodnot najezdu km (vlyvem poruchy palubky naskakuji km jak sileni a ja zjistil ze za 2dny najeztil 20tiskm teda podle palubky) prikladam i tel cislo na romana aby mohlo bejt vic lidi stastnejch jak ja.
Tel na romana 605/263095 (samozrejme vkladam s jeho svolenim)
megane grand scenic 1.5dci 78kw 5,2l/100km
megane 1.5dci grandtour 4.4l/100km social verze(prodano)
grand espace 3,0dci 9,2l/100km initial (prodano)
velsatis 3.0dci 8,8l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,6l/100km initial (prodano)
espace 3,0dci 7,8l/100km privilege proactive (prodáno)
master 2,8dti 9l/100km s podvalem10-11l/100km (prodano)
Yamaha YZF 1000R Thunderace
když vim rád poradím, když nevim potupně se zeptám.

Peter492svk
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 04, 2015 23:59

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Peter492svk » ned dub 05, 2015 00:07

Zdravim ... som tu novy a tak poprosim o zhovievavost :)
Mozno teda blba otazka ... ... ... aale slo by teda vymenit cely moj panel (ak by som kupil nejaky z vyssej triedy kde uz ta navigacka je) za ten s navigackou tak aby to potom bolo plne funkcne ??? ?? ? Dakujeem :)
Renault Grand Scenic 2006 - B 1.6 16V
+ nove LPG (Zenit Pro OBD + Flash lube JLM Electronic).

luboš73
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned bře 04, 2012 17:40

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od luboš73 » ned dub 26, 2015 16:47

Zdravím mám Senica II zhruba dva roky po opravě paluby jsou na hlavním panelu číslice rychlosti ,otáček, atd.šrafovane a špatně viditelne a panel radia, teploty a další nesvítí vůbec . Nevite náhodou co stim jsem z okolí Opavy . Děkuji za odpověď.

Karel1979
Junior member
Příspěvky: 130
Registrován: ned lis 01, 2009 15:30

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Karel1979 » sob kvě 02, 2015 18:11

Nazdar hoši, mám problém z displejem.Ráno sednu do auta a chci nastartovat. Všechno v pohodě až na radio, které hlásilo code a vynulovaly se hodiny. Radio odkodováno, hodiny nastaveny ale tlačítkama na páčcce nelze přepínat informace na display. Měl jste někdo taky takový problém?

skvareniak
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 27, 2011 15:22

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od skvareniak » ned kvě 03, 2015 10:03

Karel1979 píše:Nazdar hoši, mám problém z displejem.Ráno sednu do auta a chci nastartovat. Všechno v pohodě až na radio, které hlásilo code a vynulovaly se hodiny. Radio odkodováno, hodiny nastaveny ale tlačítkama na páčcce nelze přepínat informace na display. Měl jste někdo taky takový problém?
skús odpojiť baterku a po 10 sek. znova pripojiť

Karel1979
Junior member
Příspěvky: 130
Registrován: ned lis 01, 2009 15:30

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Karel1979 » ned kvě 03, 2015 10:10

Mel jsem ji odpojenou na cca 30 min. a nepomohlo.

Jeniikh
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 18, 2015 17:57

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Jeniikh » pon kvě 18, 2015 18:37

Ahoj všem,
nikde jsem zde nenašel odkaz na nějakého opraváře přístrojové desky z východních Čech, ideálně od Pardubic. Nemáte někdo nějaký tip ?
Závada je asi stejná kterou tady popisujete ve větším počtu. Na displeji se mažou hodiny, které i blikají a občas nejsou vidět i několik hodin. Dále se maže údaj o ujetých km, průměrná spotřeba atd. Zkrátka vše kromě celkově ujetých km. Baterie je zkontrolována a je OK. Jen mi tedy displej ještě nečerná.
Mám počkat až se to porouchá kompletně nebo raději řešit hned ?

Dál bych se zeptal zdali někdo nemá zkušenost s cukáním studeného motoru ? Cívky jsou komplet vyměněny, svíčky a kabely také. Motor cuká a nechce do otáček jen při jízdě u studeného motoru ( stačí když bude stát 5hodin ) a to max 1km, pak se mi zdá, že se něco uvolní ( udělá to kovový zvuk ) a jede zase tak jak má. Během jízdy to pak už vůbec nic neudělá. Napadá mě ucpaný katalyzátor, ale to by se projevilo na lambda sondě a následné diagnostice. Nebo je to jinak ?

Prosím kdo budete mít jakoukoliv radu, jen ji uvítám :-)
Ještě dodám že se jedná o auto Scenic II, rok 2003, 1,6l 83kw.

Díky Honza

tdudek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 06, 2015 09:30

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od tdudek » pát lis 06, 2015 10:28

Zdravím !
Kdyby někdo potřeboval opravit přístrojovou desku do Scenicu, nebo cokoli jiného (airbagovou jednotku, imobilizér, rádio, padající ručičky na Octavii, špatné starování Octavie při teplém motoru, televizi, domácí kino atd....) může se na mě obrátit.

737 239 785
Litoměřice

V této přístrojovce jsem už viděl tolik různých typů závad, že nemůžu předem stanovit přesnou cenu opravy, ale ze zkušenosti vím, že se pohybuje od 800,- Kč do 2.000,- Kč.

Vzhledem k opravdu velmi nevydařené kontrukci této desky bych doporučoval i při koupi "nové" desky z vrakoviště udělat alespoň několik základních oprav (úprav). Jinak by se mohlo klidně stát, že ta "nová" přístrojovka za půl roku shoří také. K provedení těchto úprav není nutná demontáž displeje z desky, a díky tomu lze tuto úpravu udělat za 500,-Kč.

Obecně bych doporučoval při sebemenším náznaku potíží s deskou, nechat jí zkontrolovat. Bude to určitě levnější, než pak opravovat větší škodu.

Mortis
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: sob čer 09, 2012 18:08

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od Mortis » úte lis 17, 2015 14:04

Zdravím. Nevím, zda to souvisí s displejem,nebo s radiem. Displej mi již v minulosti zhasl a po opravě je to OK. Ale občas mi zamrzne na displeji část vpravo, kde je zobrazení radia. Většinou se tak děje po prvním puštění radia. Pak mi nejde ovládání na volantu a na displeji je zaseklé poslední zobrazení. Přímo na radiu ovládat mohu, hraje, ale displej změnu nezobrazí. Po nějaké chvilce 5-10 minut, to povolí a šlape jak má. Pak se to někdy stane i během jízdy. Nějaké postřehy či zkušenosti, prosím. Díky.

PS: nějaký studeňák na konektorech radia? Je fakt, že jsem ještě ani nevytáhl rádio ze šuplíku a nezkusil pročistit konektory.
Scenic II. - 2.O Turbo - 120kW

skvareniak
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 27, 2011 15:22

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od skvareniak » úte lis 17, 2015 14:57

Mortis píše:Zdravím. Nevím, zda to souvisí s displejem,nebo s radiem. Displej mi již v minulosti zhasl a po opravě je to OK. Ale občas mi zamrzne na displeji část vpravo, kde je zobrazení radia. Většinou se tak děje po prvním puštění radia. Pak mi nejde ovládání na volantu a na displeji je zaseklé poslední zobrazení. Přímo na radiu ovládat mohu, hraje, ale displej změnu nezobrazí. Po nějaké chvilce 5-10 minut, to povolí a šlape jak má. Pak se to někdy stane i během jízdy. Nějaké postřehy či zkušenosti, prosím. Díky.

PS: nějaký studeňák na konektorech radia? Je fakt, že jsem ještě ani nevytáhl rádio ze šuplíku a nezkusil pročistit konektory.
Zdravím ,
ak bol displej opravovaný a od vtedy to robí skúste skontrolovať ten červený konektor do displeja . Môže byť chyba aj v displeji .
S pozdravom .

k0n0p
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:32

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od k0n0p » čtv pro 03, 2015 22:32

Ahoj kolegové,

Oprava prý již není možná, neb se z nějak začoudilo a jsou prý vypálené cestičky na tišťáku. Zítra pro to jedu, tak si to rozmontuju a omrknu.
Shánim tudíž novej display, nevíte kde? V Renaultu si řekli o 23tis...

Zítra hodlám obvolat pár čísel, co jsem tu našel, ale každý další info přijde vhod.
Předem díky

Do tý doby zkusim OBD II Bluetooth a jezdit s tabletem :)

Grand Scenic II 2.0 16V Dynamique

k0n0p
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:32

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od k0n0p » sob pro 12, 2015 21:47

Tak vyřešeno. První s tím nechtěl mít nic společného, druhý se do toho pustil. Výsledek za 4400,- Ještě jsem se teda do toho nepodíval, ale funguje to, tak se mi do toho moc nechce.
Ten, kdo se v tom hrabal tak 7let předtím byl prý pěkný prase, takže se časem něco propálilo a přestalo to holt fungovat. Div je prý, že to vydrželo tak dlouho.

Autoservis Jan Marvan, Lešany - dělaj jen Renaulty

hrdlamichal
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 31, 2011 12:54
Bydliště: Prostejov

Re: Přístrojová deska

Příspěvek od hrdlamichal » ned led 24, 2016 11:30

Pánové umřel asi displej rádio ,hodiny ,teploměr, nevíte kdo by opravil Prostějov okolí dík

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 3 hosti