Nastavení předních světlometů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Major
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 03, 2008 22:19

Nastavení předních světlometů

Příspěvek od Major » pon bře 03, 2008 22:32

Zjistil jsem, že ačkoliv elektromotor levého světlometu je slyšet, světlo se ani nepohne. Současně jsem si všiml, že u pravého-fungujícího světlometu je mezi pohyblivou částí a pevnou částí světla stejně široká štěrbina, která se s nastavováním světel mění, u nefunkčního levého je blíže ke kolu štěrbina široká jako u pravého, směrem ke středu vozu se zužuje, až se na vniřní straně světlometu pohyblivá i pevná část dotýká. Připadá mi, jakoby uchycení pohyblivé části u středu (znaku) bylo vypadlé z nějakého kloubu. Nemáte někdo zkušenosti? Jak se nejšetrněji k tomuto místu dostat resp. vymontovat celý světlomet? Moc díky.

acylpirin
Advanced member
Příspěvky: 356
Registrován: stř lis 08, 2006 14:24
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od acylpirin » úte bře 04, 2008 12:32

Čau,
zřejmě se uvolnilo jedno ze tří kloubových upevnění vlastního reflektoru. Na opravu je nutno světlomet vymontovat z vozidla, na zamontovaném se do něho ani nepodíváš, natož aby se tam dalo něco dělat. To předpokládá přední nárazník alespoň uvolnit z upevnění nahoře na masce a od předních blatníků a opatrně jej sklopit dolů vpřed a podložit. Pak se teprve dostaneš na spodní šrouby upevňující světlomet. Jestliže některý z kloubků vypadl, snadno jej namáčkneš zpět. Reflektor ve světlometu nesmí hrkat. Pakliže Ti neumřel mechanismus vlastního korektoru, máš vyhráno a můžeš to poskládat zase zpátky.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů