nefunkční stahování zadních oken

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » ned zář 27, 2015 08:59

Ahojte, no tak zohnal som si vypinace zburacky vraj okna fungovali ... tak ze vypinac by mal bit ok ... ale okna sa ani nepohly. Tak som meral napajanie a na 2 zilach som voci kostre nameral 12V. Dal som dole tapacir a odpojil som kabel od motorceka nasiel som tam 6 pinov 2 vedsie v strede mali nepretrzite 12V. 2 a 2 po pobokoch nic ani volno ani ked som stukal vypinacom tak sa tam nic neukazalo stale 0 meral som to voci kostre ... stale. Cital som tu noeco o UHC nemoze to tam bit vypnute aby zadne okna nesly? Mozno blbost ale teda ja neviem . Neviete co dalej ??? Dakujem za nazory.

P.S. napadama ze teda mozu bit tie spinace neni niekto v okoli trencina ze ny sme sa stretli na chvylku a skusily vymenit tie spinace ci to je tam alebo nie...

P.S2 ako manualne pomocov 12V zopnem ten motorcek ked tam je 6 pinov alebo neda sa manualne na tich pinoch ku spinacu ho manualnepohnut dole a hore.
Este raz dik

budulajs
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: ned lis 06, 2011 13:29

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od budulajs » ned zář 27, 2015 20:31

hned po shnilých kabelech ve svorce pod řidičovým sedadlem je nejčastější závadou porucha tzv. komfortní jednotky (krabička na motorku stahovačky), kdesi to kdosi dokázal opravit, na vrakovišti cena cca 800,- kč
Renault Scenic II 1.5 dCi
Renault Scenic II 1,5 dCi (při nezaviněné havárce rozbitý na šrot)
Citroen Picasso 2.0 hdi
Renault Scenic 1.9 TDi
Citroen Xsara 1.4

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » pon zář 28, 2015 08:40

ahoj a myslis ze to bude v tom ked neviem na konektoru okrem tich stredoych dvoch pinov namerat ziadne napajanie ??? tam je normalne 12V +/- a tie 2 a 2 po stranach proste tam som nic nenameral aj ked som stlacal vypinac ... neda sa to neako odskusat??? aby som nieco nekupoval zbitocne ... a zasa to nepojde ???

dik ...

budulajs
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: ned lis 06, 2011 13:29

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od budulajs » pon zář 28, 2015 08:46

podle mě by bylo nejjednodušší zkusit dát dozadu motorek z předních dveř, samože jen připojit na elektriku (snad je konektor stejný)
Renault Scenic II 1.5 dCi
Renault Scenic II 1,5 dCi (při nezaviněné havárce rozbitý na šrot)
Citroen Picasso 2.0 hdi
Renault Scenic 1.9 TDi
Citroen Xsara 1.4

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od Zefek » pon zář 28, 2015 09:05

Pokud jsi na těch dvou nejtlustějších naměřil proti kostře 12V, tak máš něco špatně. Jeden z těch tlustých je stálých 12V a druhý je kostra a na té jsi nemohl proti kostře naměřit 12V. Spínač spíná na kostru, takže proti kostře tam naměříš akorát tak 0V.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » pon zář 28, 2015 09:32

nie pardon to som sa zle vyjadril na tich stredovych som nameral proti sebe 12V nie proti kostre ...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od Zefek » pon zář 28, 2015 09:34

Tak to máš ok, napájení pro motorek tam máš. Teď ještě, jestli se ti mění hodnoty na těch prvních dvou drátech, které jsou pro stahování.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » pon zář 28, 2015 10:22

no tam som meral napajanie voci kostre auta ... ked som stlacal spinace ... tam bola 0V

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » ned říj 25, 2015 09:00

Caute takze vcera som sa zas chvylku vrtal v tom otvarani tich okien. Zefek prosim ta na ktorych pinoch ako si hore spominal by som mal mat nejake hodnoty. zohnal som si z vrakoviska novy motorcek aj z tou riadiacov jednotkou prehodil som a stale nic. tak som rozobral predne dvere a pichol som motorcek tam a siel tak som tam dal aj ten povodny co bol na zadnych dverach a ide tiez. Tak rekapitulacia kupil som do predneho panelu uplne nove tlacitka z Renaultu. Na zadne dvere som si kupil od tipka z buracky jemu okna isly este v ten den ako mi daval tlacitka mi to ukazal ze aha ide to ( keby boli aj zle zadne tlacitka ja to z predu ovladat mozem nie??? ) 12V mi do motorcekov ide. 6 PIN stredne 4,5 tam je dvanast. ostatne neviem ako by som zistil odozvu ked som meral voci kostre tak nic ... neviem ci treba medzi sebou alebo co to mi prosim poradte .... a samotne motorceky z tou riadiacov somarinou je v poriadku skusal som an prednych dverach ... A na zaver novinka ked som skusal menit tie motorceky tak sa mi otvorilo okno troska. (co teda dnes musim znova rozobrat a zavret ) ale ide o to ze ked som stlacil 2x tlacitko na zamikanie tak predne okno sa zavrelo a to zadne sa ani nepohlo ... Otazka tak ci sa nezavrelo preto lebo neni naprogramovane alebo ci je problem nejaky horsi ... . Prosim vas co sa hore spominalo ta prechodka s timi kablami ze by boli zhnite ide tam aj iny kabel okrem tych napajacich ... asi ano ze ved v predu sa to da tiez ovladat tak tam pojde nejaka ta signalizacia z predneho panulu . tak moze bit problem aj tam ze?

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » ned říj 25, 2015 18:23

no a zasa som tu. problem som asi nasiel ten konektor pod sedadlo je z oxidovany ... tak asi len dole sedacku a vymenik konektor ze???
https://picasaweb.google.com/1055547620 ... directlink

mmichal
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 09, 2013 10:13

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mmichal » pon črc 17, 2017 08:48

Pozeram ze tu mam rest.

Takze mozno to niekomu pomoze v buducnosti ...

Cely problem bol v kabelazi.konkretne v konektore pod vodicovou sedackou. V podla he velky konektor ktory spaja prednu a zadnu cas auta. Konektor je v podlahe auta takze treba dat dole sedacku a rozobrat podlahu. v podlahe sa zraza voda a chudak konektror z oxidoval. takze riesenie bolo chcema od auta a pekne spajat kable na priamo kedze kable ako boli zoxidovane tak uz neboli v konektore ale len tak hoci kde.

Po dorieseni kabelaze obe okna uz funguju a okrem ineho aj ine somariny co som si ani nevsimol ze nefunguju ... :)

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od pepe99 » pon črc 31, 2017 08:38

Ahoj, u scenicu 2003 mi sjelo zadní okno dolů a už se mu nechce nakoru, fungují jen přední okna. Kouknul jsem pod sedák řidiče na ty koncovky a káble. No děs a hrůza, jak byl teď asi déšť, tak je pod sedačkou voda. Tu jsem hadrem odstranil, asi ještě horší je, že z té šedé spojky kabelů, odpadlo asi 18 kabílků a přepálila se jedna pojiska 10A také pod sedákem. A teď jetli by mi někdo poradil: 1) máte někdo plánek kabelů jak to tam má být zapojeno? A zvládnu to já hodně amatér, nebo jen servis? 2) jak zabránit vodě aby se dostala na podlahu auta? 3) dá se aspoň nějak provizorně zavřít to zadní okno, když jsem oddělal tapecírunk zadních dveří je tam motorek stahovačky, tak jsem si říkal, že bych ho napojil na proud třeba z baterie, šlo by to takto? Díky...

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od pepe99 » pon srp 14, 2017 15:31

Ahoj, určitě někdo už dělal pod sedačkou řidiče tu šedou spojku kabelů, odpadlo asi 18 kabílků. Poradte kde najít které dráty spájet k sobě. Ten šedý konektor bych vyhodil a spojil bych dráty na přímo, máte někdo plánek kabelů jak to tam má být zapojeno? SOS

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od pepe99 » pon srp 21, 2017 14:38

Ahoj, u scenicu 2003 mi sjelo zadní okno dolů a už se mu nechce nakoru, fungují jen přední okna. Kouknul jsem pod sedák řidiče na ty koncovky a káble. No děs a hrůza, jak byl teď asi déšť, tak je pod sedačkou voda. Tu jsem hadrem odstranil, asi ještě horší je, že z té šedé spojky kabelů, odpadlo asi 18 kabílků a přepálila se jedna pojiska 10A také pod sedákem. A teď jetli by mi někdo poradil: 1) máte někdo plánek kabelů jak to tam má být zapojeno? A zvládnu to já hodně amatér, nebo jen servis? 2) dá se aspoň nějak provizorně zavřít to zadní okno, když jsem oddělal tapecírunk zadních dveří je tam motorek stahovačky, tak jsem si říkal, že bych ho napojil na proud třeba z baterie, šlo by to takto?-nebo to jde jenom sundat tapecír, odšroubovat šroubek ze skla a podepřít prknem-to už jsem udělal. 3) a ještě ke všemu mi to vybíjí aurobaterii, tzn. dnes nabiju, ve středu ještě nastartuju, ale v pátek už nenastartuju. Přitom je už vše vysušeno, tak nevím kam ten proud mizí. Díky...

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od Maky » pon srp 21, 2017 20:46

Nejprve si pročisti odtokové hadice vody zpod kapoty, za druhé je tady na foru manuál , a zdali jsi opravdu jen amatér tak jedině servis!!!
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

pepe99
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 11, 2014 13:01

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od pepe99 » pon zář 04, 2017 08:47

Odtokové kanálky bylo to první co jsem udělal, škoda že jsi neuvedl, kde najdu ten manuál, abych nato jen mrknul jestli zkusím či ne. To hledání tady je strašně zdluhavé, např. narazím na nějaké téma, které jsem sice nehledal, ale zajímá mě, tak se do něj začtu a nakonec zjistím, že půl dne v pr.. a já koukám na téma jak se jezdí s novým scénicem. Jo a to ještě když jsem měnil baterii mi přestala jít aut.brzda, dioda nesvítí a je zablokovaná, tak jdu hledat skušenosti ostatních i aut. brzdou.

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od Maky » pon zář 04, 2017 20:42

No pepe, to máme stejný akorát, že já jsem už stará skleroza a dá mi to vždy strašný hledání, ale to se časem naučíš, tak hledej tady
https://forum.renaultclub.cz/viewforum.php?f=21
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od Šuby » stř úno 21, 2018 19:01

Ahoj, stalo se Vám někdy, že při zamykání auta sjelo dolů okno u řidiče a tlačítko ani karta nereaguje na zavření? Může to dělat ten konektor pod sedačkou? Případně, když by došlo k demontáži sedačky, stačí odpojit baterii, aby nevystřelil airbag?

mysaceks
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 06, 2022 17:29

Re: nefunkční stahování zadních oken

Příspěvek od mysaceks » čtv srp 10, 2023 15:28

Zdravím Renaultaky, mám Renault Scénic 2,2003,1.6 16v, benzín,po kontrole:kabeláže komplet (od predu dozadu), kostky pod sedačkou (předělaná), vypínače (odzkoušeny na druhém rencku),kostky co vedou do dveří (procistene), pojistky.... mě stále nejde stahovat vzadu u spolujezdce okno,už opravdu nevím od čeho se odpichnout... má ještě někdo nějaké nápad 😇? Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů