Voda pod koberci - casovana bomba

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Ci je to chyba ?

Konstrukteru - meli s tim pocitat !
26
76%
Toho, kdo si neoklepal boty od snehu nebo nezavrel okenko
4
12%
Nevim
4
12%
 
Celkem hlasů: 34

Uživatelský avatar
PMC
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 14, 2007 20:22
Kontaktovat uživatele:

Voda pod koberci - casovana bomba

Příspěvek od PMC » pát srp 17, 2007 20:33

Tak jsem az do stredy byl maximalne spokojen se Scenicem II, dokud se nestalo to, ze neslo vytahnout okenko. Po odvozu auta do servisu bylo zjisteno, ze vypinace i stahovacka jsou OK. Problem byl nalezen az pozdeji - pod podlahou vozu.

Jednoduse rerceno - pod dvojitou podlahou jsme od zimy vozili asi 15 litru vody, kterou byly nasakle izolacni hmoty. Koberec vrchni podlahy se zdal po celou dobu suchy a pod nim ale voda celou dobu pracovala. Nanestesti konstrukteri renaultu umistili na pricny sloupek konektor kabelaze s konektory az na samem kovovem dnu podlahy. Dvojita podlaha v tomto pripade ukazala sve nedostatky. Izolacní pena vodu drzi a nepusti . V vrchni "podlaha" pak brani vlhkosti v uniku. Kovova podlaha rovnez nedisponuje jakymkoli otvorem pro odtok vody. V zime tedy staci nekolikrat nanest do vozu snih a za par mesicu je vymalovano. Vrchni koberec izoluje vsechnu vlhkost tak dokonale, ze i pri nedavnych vedrech nebyly vnitrky oken jakkoli oroseny. Vysledkem je zniceny hlavni kavbelovy svazek, ktery vede od palubni desky az dozadu do vozu. Pozdeji jsem dam neco z obrazove dokumentace.

Doporucuji vsem majitelum Sceniku II preventivni prohlidku, aby vec nedosla tak daleko. Pokud jste v zime do auta nanosili snih, nebo jste nekdy zapomeli vytahnout okenko a do auta vam naprselo, nevahejte a pod podlahu se podivejte co nejdrive !


Fotografie:

http://www.netsecurity.cz/renault/scenic/2.jpg
http://www.netsecurity.cz/renault/scenic/3.jpg
http://www.netsecurity.cz/renault/scenic/4.jpg
http://www.netsecurity.cz/renault/scenic/1.jpg
http://www.netsecurity.cz/renault/scenic/5.jpg
Aktuálně:
Laguna Coupe Initiale 3.0 V6 dci '11
Koleos 2.0 dci 4x4 '09
Espace IV 2.0 dci FAP '07

Ex:
Scenic II 1.5 dci '03
R Traffic 2.5 D '97
Safrane Baccara '94
R 25 V6 Injection '89
R 25 GTX 2.2 '87
R 25 GTS 2.0 '85

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob srp 18, 2007 09:25

Kamaráde, tohle jsi tam nenanosil nohama. To ti tam někde teče.

:arrow: Buď dveřma,
:arrow: nebo někde pod špatně zalepeným čelním sklem
:arrow: nebo (nevím, jak je to udělané) odpad kondenzátu z climy

ale věř mi, že nohama to není. To by mělo každé druhé auto....

wc :wink:
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
PMC
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 14, 2007 20:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMC » sob srp 18, 2007 09:37

wc píše:Kamaráde, tohle jsi tam nenanosil nohama. To ti tam někde teče.

:arrow: Buď dveřma,
:arrow: nebo někde pod špatně zalepeným čelním sklem
:arrow: nebo (nevím, jak je to udělané) odpad kondenzátu z climy

ale věř mi, že nohama to není. To by mělo každé druhé auto....

wc :wink:
To me taky napadlo a uz se to proverovalo. Okno original neni, ale zda se ze tesni. V podlaze zadna zatka nechybi. ...ALe jeste se to bude hlidat
Aktuálně:
Laguna Coupe Initiale 3.0 V6 dci '11
Koleos 2.0 dci 4x4 '09
Espace IV 2.0 dci FAP '07

Ex:
Scenic II 1.5 dci '03
R Traffic 2.5 D '97
Safrane Baccara '94
R 25 V6 Injection '89
R 25 GTX 2.2 '87
R 25 GTS 2.0 '85

Uživatelský avatar
PMC
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte srp 14, 2007 20:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMC » úte srp 21, 2007 19:24

PMC píše:
wc píše:Kamaráde, tohle jsi tam nenanosil nohama. To ti tam někde teče.

:arrow: Buď dveřma,
:arrow: nebo někde pod špatně zalepeným čelním sklem
:arrow: nebo (nevím, jak je to udělané) odpad kondenzátu z climy

ale věř mi, že nohama to není. To by mělo každé druhé auto....

wc :wink:
To me taky napadlo a uz se to proverovalo. Okno original neni, ale zda se ze tesni. V podlaze zadna zatka nechybi. ...ALe jeste se to bude hlidat
Dnes byla objevena prava pricina vody pod koberci. Z prostoru pod prednim oknem nedotekala voda neb byly ucpany oba odtoky, Voda sla tedy do vozu a tam hooodne dlouho delala neplechu. Takze doporuceni zni - kontrolujte odtoky a nebo to pozadujte po servisu.
Aktuálně:
Laguna Coupe Initiale 3.0 V6 dci '11
Koleos 2.0 dci 4x4 '09
Espace IV 2.0 dci FAP '07

Ex:
Scenic II 1.5 dci '03
R Traffic 2.5 D '97
Safrane Baccara '94
R 25 V6 Injection '89
R 25 GTX 2.2 '87
R 25 GTS 2.0 '85

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » čtv srp 23, 2007 09:12

Budiž šťasten každý, kdo nalezneš příčinu závady... 8)
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Siblik
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 06, 2006 23:06

Taky to znám

Příspěvek od Siblik » ned zář 02, 2007 01:55

Ano, přesně to znám ze Scénica I. Prší a podlaha u spolujezdce je komplet promáčená, mrknu se pod palubovku a z nasávani klimatizace hezky kape ... ale chyba byla jinde ... ucpaný odtokový otvor vpravo pod sklem ...

Škoda, že jsem nebyl rychlejší, mohl jsem ti poradit :-) :?

rudasek
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 09, 2009 19:09
Bydliště: Ostrava

zatečení v podlaze ScénicaII

Příspěvek od rudasek » ned led 11, 2009 12:52

Jo chlapi ,myslím,že to hohama není tohle jsem měl i v jedničkovým scénicu a musel jsem podlahu vytrhat a vyždímat vsechno ,ale přesto jsem nikdy nezjistil kudy tam ta voda valí .....

Uživatelský avatar
karloscz
Advanced member
Příspěvky: 276
Registrován: sob zář 22, 2007 19:36
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloscz » ned led 11, 2009 13:39

Jo to znám. Voda v autě je prevít. Mě se to stalo na Scenicu 1 , ale neměl jsem vodu jenom vepředu , ale úplně v celím autě. Takže jsem prakticky kompletně musel odstrojit celej interiér i se střechou a sušit a sušit a hlavně hledat kde se tam ta voda bere. Už jsem o tom tady jednou psal.
U mě byla ta příčina že mám dvě střešní okna a za těch 9 let co auto jezdí a bůh ví kde hlavně stálo, nikdo se nepodíval na odtokové hadičky ze střechy. Všechno začalo tím že my začala u spolujezdce čvachtat podlaha.
Renault Scenic 1,6 16V RXE - 05/99 komplet v elektrice
Renault Grand Scenic II 2.0 16V 99kW 05/06
Babeta 210 :-)

brianperes
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 20:49
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od brianperes » ned led 11, 2009 16:01

Presne toto sa mi stalo keď som mal fábiu.

Odtokové kanáliky pod mriežkou stieračou sa zapchali od listov.
Bolo tam vody ako vo vedre a vždy keď zapršalo tak mi cez šachty kúrenia tieklo na nohy...

Asi to naozaj treba pravidelne kontrolovať a čistiť na každom aute!
Renault Scénic II, 2.0 16V, Luxe Privilége

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » čtv úno 19, 2009 08:41

karloscz píše:Jo to znám. Voda v autě je prevít. Mě se to stalo na Scenicu 1 , ale neměl jsem vodu jenom vepředu , ale úplně v celím autě. Takže jsem prakticky kompletně musel odstrojit celej interiér i se střechou a sušit a sušit a hlavně hledat kde se tam ta voda bere. Už jsem o tom tady jednou psal.
U mě byla ta příčina že mám dvě střešní okna a za těch 9 let co auto jezdí a bůh ví kde hlavně stálo, nikdo se nepodíval na odtokové hadičky ze střechy. Všechno začalo tím že my začala u spolujezdce čvachtat podlaha.
Ahoj, taky mi cvachtala podlaha u spolujezdce, predevcirem na aute roztalo tak pul metru snehu. Koukl jsem do zlabku stresniho okna a stala tam voda. Vlevo jsem do kanalku nacpal ocelovou strunu, cca 1,3m, ale pak na neco narazila a dal uz ji nedostanu. Vpravo jsem tam dostal tak 15cm. Jak si to vycistil a kde jsou kanalky vyvedeny? Porad. Mno, stejne budu asi muset pockat, az prestane mrznout :cry:
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Uživatelský avatar
karloscz
Advanced member
Příspěvky: 276
Registrován: sob zář 22, 2007 19:36
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloscz » čtv úno 19, 2009 20:06

Obě trubičky jsou vedený v předních sloupkách a končí pod plasty u pneumatik. Klekneš si k levému kolu a po pravé straně sundáš plast, který drží asi na třech šroubech. Pod ním najdeš trubičku která má na konci krytku, aby se dovnitř nedostal bordel. Zadní to maj horší tam si musíš pod auto lehnou a já měl i ten problém že mi obě zalezli do dutiny v autě, ale zase jsem měl celé auto rozebraný takže nebyl problém je najít a vrátit kam patřej. A k tomu prošťouchnutí. Měl jsem potíž je prošťouchnout i když jsem na ně vyděl a tak jsem je musel úplně vyndat a pak složitě vracet. Jak je dlouhá to nevím, neměřil jsem jí.
Obrázek[/URL]
Renault Scenic 1,6 16V RXE - 05/99 komplet v elektrice
Renault Grand Scenic II 2.0 16V 99kW 05/06
Babeta 210 :-)

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » čtv úno 19, 2009 21:44

Dik moc, jak jsem uz psal, budu muset pockat az prestane mrznout. To, ze je na konci jeste nejaky spunt jsem netusil, o to je to komplikovanejsi. Jo a jeste jsem se chtel zeptat co je to za material, abych to tou strunou jeste nakonec nejak nepotrhal. A jak se ta voda dostane dovnitr auta, kdyz je ta hadicka ucpana a neposkozena, tak by v ni mela ta voda zustat, ne?
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Uživatelský avatar
karloscz
Advanced member
Příspěvky: 276
Registrován: sob zář 22, 2007 19:36
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloscz » čtv úno 19, 2009 22:44

Pokud dávaj do všech aut stejnej materiál, (a máš to samé jako já)tak se nemusíš bát že bys tu trubičku nějak poškodil pokud tam nebudeš strkat rozžhavenej drát. Je to nějakej tvrzenej plast. A ta voda se ti do auta dostane tak že pokud je naplněná ta trubička vodou až po okraj, protože nestíhá a nebo nemůže dole odtejkat, tak si voda najde už ve střešním okně jinou skulinu kudy proteče. Já jsem měl odstrojenej celej interiér, včetně střechy a zajel jsem s autem do myčky. Hrůůza. Fungovalo to asi tak že se mi na stropním tapecáku dělala louže( zbil po ní černej flek, není naštěstí z interiéru vidět) a po plechařině stejkala voda pod koberec odkud už nebylo úniku. Objevil jsem to "za pět minut dvanáct".
Renault Scenic 1,6 16V RXE - 05/99 komplet v elektrice
Renault Grand Scenic II 2.0 16V 99kW 05/06
Babeta 210 :-)

Davik
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte dub 01, 2008 14:19

Příspěvek od Davik » ned dub 05, 2009 19:24

zdar pánové,

neudělejte kravinu. Nestrkejte nic ostryho ze spodu do trubičky. Je to z gumy. Dnes jsem se o tom přesvědčil, páč mám taky problém s protejkáním vody do auta. Šel jsem na to zeshora. Odmontoval jsem stěrače, 2 plasty z pod okna a dostal jsem se ke kanálkům levý (u řidiče byl zacpán bahnem a listím, pravý úplně v pohodě) Po oddělání koberečku na straně řidiče jsem objevil louži, teď to suším. Příčinu zatejkání jsem asi zjistil, ale je mi divný, co dělají pod koberečky také kamínky. Snad mi tam neteče voda ještě z podběhů?!?!?!?!?!? Nechám to prověřit v servisu, nebo|ť mě čekaj rozvody, tak ať když budu cálovat za rozvody, tak zaplatím i za prohlídku. Sakra já mám to auto tak rád a furt nějaký problémy:-(
D.
Škoda Favorit -> Renault Scenic II 1,6 16V

XAO
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 26, 2009 16:49
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od XAO » ned dub 26, 2009 17:24

Ahoj, tak jsem dnes pro jistotu ty kanálky pod stěrači zkontroloval :D ! A ten u spolujezdce byl ucpaný :shock:
Kadjar Intens 1,3TCe 117kW r.v. 2019
Megane Scenic II Dynamique 1,6/83kW r.v. 2004

Davik
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte dub 01, 2008 14:19

Příspěvek od Davik » ned dub 26, 2009 18:36

Ahoj XAO,

voda pod koberečky nebyla? Jsi šťastnej člověk pokud ne. Jak ses dostal ke kanálkům, šels na to seshora - tzn. jako já?
Naštěstí auto je už vysušeno a neteče tam, kontroluju to skoro po každym dešti - podběhama tam snad nezatejká.
D.
Škoda Favorit -> Renault Scenic II 1,6 16V

XAO
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 26, 2009 16:49
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od XAO » ned dub 26, 2009 19:13

Čau Davik,

Šel jsem na to zvrchu, jako ty. Nic těžkého :lol: . Voda nikde není. Díky za radu. Udělal jsem to preventivně :P
Kadjar Intens 1,3TCe 117kW r.v. 2019
Megane Scenic II Dynamique 1,6/83kW r.v. 2004

Uživatelský avatar
Neuron
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 18, 2004 21:35
Bydliště: Kutná Hora; Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neuron » úte kvě 25, 2010 09:07

tak jsem stastlivec co ma v prihradce pod nohama neustale rybnicek. da se nejak vyndat ta houba bez toho abych musel vyndavat sedacky?
laguna 99, 1,8+lpg => scenic II 06, 1.5dci 78kW

Uživatelský avatar
karloscz
Advanced member
Příspěvky: 276
Registrován: sob zář 22, 2007 19:36
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karloscz » úte kvě 25, 2010 11:30

Pokud máte pouze zatím ucpané kanálky, tak buďte rádi. Já měl v autě pod kobercema takový vody, že jsem naplnil 2 12L kýble. Celý interiér musel ven. Mám fotky. Pokud chceš vyndat jen část té houby, bez vyndavání sedaček tak jí musíš uříznout.
Renault Scenic 1,6 16V RXE - 05/99 komplet v elektrice
Renault Grand Scenic II 2.0 16V 99kW 05/06
Babeta 210 :-)

Uživatelský avatar
Neuron
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 18, 2004 21:35
Bydliště: Kutná Hora; Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neuron » úte kvě 25, 2010 11:44

karloscz píše:Pokud máte pouze zatím ucpané kanálky, tak buďte rádi. Já měl v autě pod kobercema takový vody, že jsem naplnil 2 12L kýble. Celý interiér musel ven. Mám fotky. Pokud chceš vyndat jen část té houby, bez vyndavání sedaček tak jí musíš uříznout.
zda se, ze ji tam bude vic. protoze kdyz vysusim prihradku v podlaze tak se druhy den zase naplni. Plni se me jen prihradka u ridice. zbytek auta se zda byt v poradku.
laguna 99, 1,8+lpg => scenic II 06, 1.5dci 78kW

brianperes
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 20:49
Bydliště: Piešťany

No super

Příspěvek od brianperes » stř kvě 26, 2010 23:32

takže zajtra, rozoberám podlahu. Ucpané kanáliky, zapršalo a skrinky pod prednými sedadlami plné vody. :x
A ja že čo sa mi tak hmlí v aute...
Naposledy upravil(a) brianperes dne úte srp 23, 2011 08:37, celkem upraveno 1 x.
Renault Scénic II, 2.0 16V, Luxe Privilége

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř kvě 26, 2010 23:42

Sedačky jdou ven pěkně, ne? Stačí povolit čtyři šrouby, odpojit konektor pod sedačkou, sedačku podkosit dovnitř a opatrně vytáhnout ven. Pak se vytáhne i zadní a koberec jde v pohodě přehodit přes půlku auta.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Neuron
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 18, 2004 21:35
Bydliště: Kutná Hora; Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: No super

Příspěvek od Neuron » pon kvě 31, 2010 17:11

brianperes píše:takže zajtra, rozoberám podlahu. Ucpané kanáliky, zapršalo a skrinky pod prednými sedadlami plné vody. :x
A ja že čo sa mi tak hmlý v aute...
potreboval bych poradit kde jsou ty kanalky vstupy a vystupy. nejlepe foto. musi se neco rezebrat abych se k tomu dostal?
laguna 99, 1,8+lpg => scenic II 06, 1.5dci 78kW

Kovanda
Starting member
Příspěvky: 79
Registrován: pon kvě 11, 2009 20:04
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Kovanda » pon kvě 31, 2010 21:07

Je to velmi jednoduché. Odšroubuješ stěrače a odšroubuješ ten černý plastový kryt, který je pod stěrači. Jsou to tuším 4 plastové matice a dva vruty na krajích. No a v rozích pod tím plastem jsou ty kanálky. Vem vysavač a vysaj to listí. Pak vem PETku a nalej tam vodu, pokud volně poteče voda pod autem , je všechno v pořádku.
Poznámka: je lepší to nedělat v garáži :lol:
Scenic II 1,9 dCi, F9Q, 96kW, 2/2007, CNI 2

Uživatelský avatar
Neuron
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 18, 2004 21:35
Bydliště: Kutná Hora; Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: No super

Příspěvek od Neuron » úte čer 01, 2010 21:02

Diky za radu. Slo to celkem snadno. i kdyz samozrejme jediny klic co nemam doa je 16ka ktera je treba na sterace.:-)

Takze voda protyka zacpane to neni a stejne jak dnes prselo se tam voda dostala. Oddelal jsem koberec (jen kousek zepredu) a voda tam je. Neni ve vyplni pod pedaly(alespon se zda byt suchy) a je ve vyplni kolem prahu a samozrejme v tom pod nohama. Dnes jsem i zjistil ze vlhko je trochu i u spolujezdce ale zdaleka ne tolik jako u ridice.

Muze tam tect pres spatne utesnene predni okno? (je vymenovane)
Muze tect prahem (prahy jsou spravovane)? zvenku jsou takove jako gumove spunty na co ty jsou?
laguna 99, 1,8+lpg => scenic II 06, 1.5dci 78kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů