Automatická ruční brzda při ručním uvolnění háže chybu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mysaceks
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 06, 2022 17:29

Automatická ruční brzda při ručním uvolnění háže chybu

Příspěvek od mysaceks » stř srp 03, 2022 11:49

Zdravím kolegové Renault, mám menší zádrhel na Renault Scénic 2, 1.6 benzín.
Po kontrole všech destiček, kotoučů,lanovodu a opravě kostce pod sedačkou a kontrole Kablu a výmazu všech chyb se po ručním uvolnění ozve pípání a chyba ruční brzdy.
Po napíchnutí na diagnostiku to háže chybu Spínač ruční brzdy -nekoherence signálu...
Když po výmazu zatahnu brzdu nic, když se rozjedu bez zásahu na ovladač ruční brzdy taky v pohodě to samí a při vypnutí motoru taky cajk... dělá to pouze při ručním odbrzdenim.
Když to potom s chybou zhasnu motor zamcu po hodině sednu do auta kontrolka sama zmizí...
Ví někdo prosím poradit co by to mohlo být? Už jsem decentně zoufalý 🙃🙂. děkuji

wybro
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: stř pro 28, 2011 20:34
Bydliště: Havířov

Re: Automatická ruční brzda při ručním uvolnění háže chybu

Příspěvek od wybro » ned srp 14, 2022 22:58

Ahoj měl jsem stejný problém . Dělal to mikrospínač v tom ručním táhlu na ručku. Jsou tam tři mikrospínače a jeden se přihnul a dělal takovou neplechu. Zkus to vyndat a podívej se na to. R.

scenic II
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 12, 2017 20:33

Re: Automatická ruční brzda při ručním uvolnění háže chybu

Příspěvek od scenic II » sob zář 17, 2022 07:07

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mam takovy problem. Elektricka rucka mi normálně funguje. Rozjedu se tak se automaticky povoli, vypnu motor automaticky se zatáhne. Když stojim v kopci a chci si ji tahlem zatahnout tak take funguje, ale jakmile ji chci povolit tahlem tak to nic nedělá. Zkousel jsem měnit to tahlo z byvaleho scenika co jsem mel kde to fungovalo ale také to neslo. Takze chyba je asi nekde jinde. Neví někdo?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host