Grand scenic 1.9 88kw rv04, naj230tis. - rada před koupí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mira88
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 07, 2021 13:53

Grand scenic 1.9 88kw rv04, naj230tis. - rada před koupí

Příspěvek od Mira88 » pát kvě 07, 2021 14:02

Dobrý den, zvažuji auto které bude primárně pro převoz větších psů. Postupně jsem se dopracoval ke grand scenicovi kam bezproblému složim klece. našel jsem člověka co auto prodává ( zatím jsem bohužel viděl jen foto a absolvoval telefoní "pohovor"). Auto je po repasu hlavy, nové rozvody, EGR + přední sklo. Problém je že prý na diagnostice hlásí 3chyby ohledně vstřiků - doporučena výměna/vyčištění. Prodejce ( po telefonu starší pán) chybové kódy nevěděl a moje otázka: Co od toho čekat? Chápu že tu nikdo nemá křišťálovou kouli ale orientační rada hodně pomůže ;-). Jde mi o to aby to nebýval nějaký častý projev dalších problému ve spojitosti s již opravenými částmi motoru. Co se aut týče tak jsem uživatel a vyměním si základní věci tak se radši ptám.
Renault Grand Scenic 2 - 1.9dci, 88kw, rv-04

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Grand scenic 1.9 88kw rv04, naj230tis. - rada před koupí

Příspěvek od Renaulťák » sob kvě 08, 2021 09:01

Je otazne, proc je u 1,9 pri 240 tisicich repasovana hlava. Ta u techto motoru je drzak. Tedy pokud mu nerupl remen. Od potkaneho radeji ruky pryc. Takovy motor se da kvalitne opravit, nebo pouze zprovoznit. !?!
Vymena vstriku by ti mohla zasadne zvysit konecnou cenu. Treba by opravdu stailo vycisteni. Je otazne, na jak dlouho.

Takze opet o prioritach. Jestli za par supu a prevezt hafany jednou za cas, tak treba jo. Jinak nevim. Opet jeden silne subjektivni nazor, tak babo rad.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Mira88
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 07, 2021 13:53

Re: Grand scenic 1.9 88kw rv04, naj230tis. - rada před koupí

Příspěvek od Mira88 » sob kvě 08, 2021 10:44

Děkuji za názor. Info ohledně podezřelý hlavy je přesně ta věc kterou jsem potřeboval slyšet. No asi to tudíž udělám tak že v rámci nějaký zkušební jízdy pojede auto na změření tlaků válců. Pokud budou ok a diag. ukáže jeden špatnej vstřik tak s cenou za nový bych to ještě kousnul..Co jsem tu projel témata tak ty tlaky ukážou hodně. Ještě jednou díky.
Renault Grand Scenic 2 - 1.9dci, 88kw, rv-04

Warlock
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte úno 23, 2010 17:28
Bydliště: Šumperk

Re: Grand scenic 1.9 88kw rv04, naj230tis. - rada před koupí

Příspěvek od Warlock » pon kvě 10, 2021 08:26

To je těžká rada, vyčištění vstřiků je opravdu sázka do loterie, Kamarádovi se to stalo na 1. Laguně (DCi), kde se jeden rozhodl, že přestane fungovat během cesty a pak jsme jeli asi 100 km na 3 válce (super cesta). Ale po vyčištění auto fungovalo bez problémů dalších 6 let. Ale taky bral jen kvalitní naftu a používal aditivum.
Jen trochu mimo, když jsem si já vybíral auto, tak jsem nehledal prioritně Renault. Každé auto má svá specifika a já se zaměřoval nejdřív naužitnou funkci a historii a stav vozu. A pak u jednotlivých aut jsem si zjišťoval další potřebné detaily. Takže u scenic II to byl třeba naftový motor a zúžil jsem specifikaci na 1.9 96kw nebo 2.0 110kw. A pak nakonec na místě ideálně zjistit co všechno a proč bylo měněno.
Takže už třetím kokem mám Scenic II Conquest, 1.9 DCi 96kw, rv 2008, aktuálně najeto cca 150tis. Nové bylo koupeno v ČR, zapsaný jsem jako 3. majitel, reálně však 2. První rok bylo auto zapsáno na Renault cz a fungovalo jako předváděcí, pak ho měl celou dobu jen jeden člověk. Dostal jsem k tomu kompletní dokumentaci co se kde a kdy měnilo, včetně výměny čelního skla, kde byl zakreslen a popsán rozsah poškození.
Málaická rada je zkontrolovat stav na místě a nejet se na auto podívat s tím, že ho musím vzít. Grand Sceniců je k prodeji docela dost a dá se vybírat.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů