Špatné startování + odemykání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kami382
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 08, 2021 12:42

Špatné startování + odemykání

Příspěvek od Kami382 » pon bře 08, 2021 12:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pár dní zpět mě začalo blbbout startování auta , když vložím kartu , nechce se načíst (někdy nastartuju třeba až na 20té) od včerejška se k tomu přidalo i to , že se mi auto neodemkne, myslela jsem že baterka v kartě, tu jsem vyměnila, ale dnes mi to udělalo zas. 🙈🙈

Máte někdo zkušenost co s tím může být? 🙈🤨🙂

Lovec_Pampaliny
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned bře 29, 2020 21:07

Re: Špatné startování + odemykání

Příspěvek od Lovec_Pampaliny » úte bře 09, 2021 12:27

S největší pravděpodobností máš dvě/tři závady na kartě.
Utržená cívka - vadný spoj na plošném spoji - nestartuje.
Zlomený kontakt u baterie, případně utržený/vadný mikrospínač na plošném spoji - neodemyká.

Řešením je objednat nový plastový kryt karty, ze staré karty opatrně vypreparovat plošný spoj a připájet cívku/mikrospínač/mikrospínače, případně plíšek, který jde k jednomu pólu baterky.

Plastový kryt se dá pořídit samotný, případně s novými mikrospínači za pár peněz.

nebo koupit fungl novou.

U obou našich karet jsme měli zlomený plíšky co vedou k jednomu pólu baterky. Jedna karta měla utrženou cívku a dokonce upadnul i jeden mikroodpor (karta fungovala paradoxně i bez něj).

Největší opruz je rozříznout starý kryt, aby se nepoškodil plošný spoj uvnitř. Je to slepený i uvnitř kolem baterie a tam se nedá ničím šťourat, aby se nepoškodil ten plošňák.

Na Youtube je k tomu dost videí.

Bon chance

Ty karty prostě lidem padají z rukou...

Kami382
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 08, 2021 12:42

Re: Špatné startování + odemykání

Příspěvek od Kami382 » pát bře 12, 2021 07:38

Děkuji 😊 já tedy zvolila variantu nové karty , snad už ten krám bude fungovat 🙏🙏😂

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů