Občas nefunkční stěrače

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mr.Voza
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob říj 01, 2016 22:31

Občas nefunkční stěrače

Příspěvek od Mr.Voza » stř říj 14, 2020 12:34

Ahoj všem,

Mám na Scenicu II, rok 2005 problém se stěračema. Už delší dobu pozoruju, že se občas v režimu cyklovače se senzorem deště zastavěj v dolní poloze a už se nerozjedou, resp. rozjedou se až když zapnu stírání na nejvyšší rychlost (páčka uplně dolů), ani stírání na první rychlost je v tu chvíli nerozeběhne. Někdy dokonce nepomůže ani rychlost 2 a musím nechat stěrače zapnutý, vystoupit z auta, zakvedlat s nima, aby se něco hnulo v tom mechanismu stěračů a pak se rozjedou a zase chvíli fungujou. Nijak mechanicky zaseklý se mě ale v tu chvíli nezdaj. Spíš mě napadá, jestli nemůže bejt nějakej blbej kontakt na nějakým dojezdu/dorazu motoru stěračů, kterej zajišťuje to, aby stěrače zůstávali stát v dolní poloze. U starejch škodovek tohle myslím bylo řešený jakousi vačkou na motoru stěračů, v dolní poloze stěračů rozepla (nebo možná sepla) el.obvod a stěrače se zastavily až do dalšího přísunu napětí, jestli se správně pamatuju. Nemá Scenic něco podobnýho, co by mohlo tuhle závadu způsobovat? Napadá vás někoho, co kde rozdělat, zkontrolovat apod...

Stává se to jenom, když jedou v režimu cyklovače. Když mám zapnutý trvalý stírání na polohu 1 nebo 2, tak jedou pořád.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Občas nefunkční stěrače

Příspěvek od zdeno255 » stř říj 14, 2020 16:33

Skúsiť rozobrať a premazať mechanizmus a ak nepomôže tak výmena motora

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů