Snímač teploty interieru ( auto netopi)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Hnatys
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 09, 2019 11:02

Snímač teploty interieru ( auto netopi)

Příspěvek od Hnatys » stř led 15, 2020 17:33

Zdravim, mam grand scenic ii 1.5 dci 74kw, nevite prosim kde bych nasel vnitrni snimac teploty? Auto topi jak se mu chce. Mam digi klimu, rano nastartuju, auto se po par km zahreje a topi, nekdy topi v pohode nekdy zniceho nic prestane a jde jen studeny vzduch. Stalo se mi ze prestalo topit jak jsem zastavil a mel jen volnobeh motoru, pak se rozjel a nic, asi po 5km zniceho nic zase topilo, jako kdyby se otevrel nejaky ventil.( teplota vody podle palubky v norme) Nekdy topi na volnobeh nekdy ne. Nekdy topi pri jizde a nekdy ne,proste jak se mu chce.Termostat by mel byt ok, teplota motoru stejna 5 carek jako kdyz problem nebyl,auto se zahriva uplne stejne. Dnes jsem proplachnul cely motor, hadice i vymenik takovou vodou a vse ok. Tak me napadlo jestli neblbne to vnitrni cislo teploty ktere ovlada klapku topeni. Nebo mozna vodni pumpa ale to mi rikal znami ze kdyby odesla pumpa tak by to netopilo vubec a prehrivalo by se to. Tak nevim, kdyby nekoho neco napadlo kde by mohla byt chyba, budu rad za kazdou radu. Diky

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2029
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Snímač teploty interieru ( auto netopi)

Příspěvek od marek230177 » stř led 15, 2020 18:39

V zrcátku. Ale pokud si nastavíš teplotu a rychlost ventilátoru ručně, musí to topit jako v sauně. Ten snímač v zrcátku pracuje jen v režimu AUTO.
Pokud to zlobí i v ručním režimu, může být vadné některé servo na ovládání klapek uvnitř systému topení.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů