Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
scenic II
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 12, 2017 20:33

Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Příspěvek od scenic II » úte říj 22, 2019 18:56

Dobrý den,mám takový problém s kterým si neví nikdo rady.
Jedná se o Scenic II 1,6 16V 83kw r.v.2004

Když je studený motor a jedu tak mi to cuká nebo spíše vynechavá do doby než teplota stoupne o jednu čárku. Poté už jede normálně. Jezdím do práce jen 6km takže motor se nestihne ohřát. Dělá to hlavně od podzimu od této doby jak je chladněji,v létě s tím problém nemívám. To občas jednou cukne a je klid.
Ale vypozorval jsem,že cukání je v závislosti na předchozí jízdě zda se motor dostatečně zahřál nebo ne.

Dám příklad:
Pokud jezdím celý tyden pouze do práce a z práce (každá cesta 6km) tak auto za studena pokaždé cuká.
Pokud si pujčí manželka auto na týden a jezdí s ním ona pouze do prace a z prace (každá cesta 17km) tak auto nikdy necuká.
Vyzkoušel jsem odpoledne když jsem jel z prace tak nejet rovnou dom ale auto proste projet a zahrát (cca 20km) no a druhý den ráno za studena bez cukání. Ale odpoledne zas za studena cukaní.
Stručně řešeno - po krátké jízdě vždy následuje za studena cukání.
- po delší jízdě vše v pořádku.

Ještě dodám jednu věc která se mi nezdá a to tu ze když nastartuji studený motor tak mám cca 1000otaček,ale hned po pár vteřinách to o čárku klesne tak mám cca 800ot a to se mi zdá na studený motor málo.
Jinak svíčky mám nové a cívky mi v servise zkouseli postupne kazdy den po jedne menit ale beze zmeny.
Zkousel jsem i aditiva do benzinu. Samozdřejme olej a filtry měním pravidelně.

Děkuji za jakoukoliv radu.

scenic II
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 12, 2017 20:33

Re: Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Příspěvek od scenic II » úte led 28, 2020 17:29

Nikdo zadnou radu?

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2021
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Příspěvek od marek230177 » úte led 28, 2020 17:53

Co říká diagnostika?
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

scenic II
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 12, 2017 20:33

Re: Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Příspěvek od scenic II » stř led 29, 2020 16:02

Diagnostika žádnou chybu nehlásí. Myslel jsem že třeba nějaké teplotní čidlo dává špatné info o teplotě motoru a proto dává chudou směs,ale to by bylo při každé jízdě. Jenže pokud ujedu treba 20km v tahu a motor se prohřeje...tak druhý den jede bez cukaní. Ale jak jedu zas krátkou trasu tak pak nasleduje opět cukání...

JARDA2
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned črc 23, 2017 13:33

Re: Studený motor cuká v závislosti na předchozí jízdě

Příspěvek od JARDA2 » stř led 29, 2020 20:26

snímač teploty vzduchu. umí dělat tyhle výkyvy že to někdy jede pěkně a někdy škube. vyčisti ho. zkus to.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů