Poraďte mi - nefunkční ABS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lukas Lukas
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 15, 2019 07:36

Poraďte mi - nefunkční ABS

Příspěvek od Lukas Lukas » úte říj 15, 2019 08:17

Ahoj lidi - než jsem se rozhodl pro založení nového tématu, tak jsem prohledal toto forum ohledně závad na Scenicu 2 a nic moc jsem nenašk. Tak tedy slyšte můj příbě. Nedávno před technickou kontrolou jsem kamarádovi do dílny dal scénica 2 aby mi vyměnil brzdové kotouče a destičky. Vrátil mi to s rozsvícenou kontrolkou ABS/ESP nefunkční. Takže jsem zkontroloval čidla a všiml si, že u levého kola mám uhnilý držák čidla a moc nedrží to stávající čidlo. (je to magnetické čidlo). No vyměnil jsem tedy ložisko a s ním i držák čidla - přidělal do dosavadní čidlo a nic se nedělo. Stále mi to svítilo (projel jsem to asi jen na 5 kilometrech. No tak jsem objednal nové čidlo a když jsem ho namontoval tak já DEBIL jsem ten kabel - který odstával přidělal na poloosu no a jak jsem se rozjel - vytrhl jsem do nové čidlo a sním i zásuvky. Takže výsledek - koukají mi z auta dva kabely - černý a bílí. Tak jsem vzal to čidlo - ustříhl mu zásuvku a pomocí spájení kabelů (takové ty trubičky do kterých vložíte kabely a teplem se zataví - spoj je fakt super) jsem tyto kabely dal dohromady. Z auta černý a bílý a z čidla černý a hnědý. takže jsem dal černý na černý a bílý na hnědý a nic - stále mi to svítí a je to nefunkční. Vypojil jsem i baterku. Nový držák čidla je OK - takže dotaz. Napadlo mě tedy přeměřit čidla - a jak se to dělá ? Může mi to někdo popsat jako pro hlupáka ? Děkuji - nebo přidejte nějaký nápad. Já mám takovou zkušenost - že kamkoliv to dám opravit - tak většina z nich jsou patlalové kteří nic neumí a učí se právě na těchto autech a na značkový servis nemám . Děkuji

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2016
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Poraďte mi - nefunkční ABS

Příspěvek od marek230177 » úte říj 15, 2019 10:05

Dají se změřit odporově. U jednotky ABS odpojit a změřit odpor. Nevím, jak u Renaultu, ale VW mívá odpor čidel kolem 1000 - 1500 ohmů.

Diagnostika by měla napsat, pokud je vadné čidlo, které to je. A v akčních členech se přímo dá jízdou zjistit, které z čidel neposílá signál. Každé čidlo hlásí jednotce údaj o rychlosti vozu. Pokud některé bude posílat nulu, je jasné, že je vadné.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

Lukas Lukas
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 15, 2019 07:36

Re: Poraďte mi - nefunkční ABS

Příspěvek od Lukas Lukas » úte říj 15, 2019 11:43

Takže nedá se proměřit každé čidlo zvlášť - že bych jej vycvaknul ze zásuvky pod kolem - dal elektrometr a změřil odpor ? Musím k jednotce ABS a tam někde vytáhnout zásuvku a změřit ano ? Tak jo udělám to :) díky

Uživatelský avatar
marek230177
Grafoman
Příspěvky: 2016
Registrován: úte čer 14, 2016 09:07

Re: Poraďte mi - nefunkční ABS

Příspěvek od marek230177 » úte říj 15, 2019 19:31

Každé čidlo zvlášť samozřejmě lze. Ale je možné, že problém může být i jinde v kabeláži.

Začal bych těmi samotnými čidly a kdyby to nepomohlo, tak celé vedení od jednotky ABS.
RENAULT Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW K9K732 (*2008)
RENAULT Scenic III 1,4TCe 96kW H4J700 (*2012)
RENAULT Master IV 2,3dCi 132kW M9T716 (*2020)

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Poraďte mi - nefunkční ABS

Příspěvek od zdeno255 » stř říj 16, 2019 11:02

A čo napísala diagnostika, alebo si zatiaľ nebol?

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů