Parkovací brzda

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Slanous
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 05, 2016 19:51

Parkovací brzda

Příspěvek od Slanous » pon zář 02, 2019 15:49

Dobrý den mám problém včera při čištění interieru vozidla jsem tuknul do parkovací brzdy nijak jsem nezatáhl nic a najednou při vyplém motoru jenom radio puštěné se mi rozvítil trojuhelník a v něm P , brzda + vedle ní STOP déle hláška Frein Parking Defaillant. Po chvilce stresování a nastartování automobilu a vyzkoušení jestli se brzda při rozjezdu odjistí kontrolka stopky zhasla a svítí již Service , Trojúhelníček s Pčkem a hláška Frein Parking a Controler , Zajímalo by mě co mám dělat domácí Bluethooth diagnostika nehlásí nic , Brzda normálně funguje zatáhne se , odjistí při rozjezdu , zajistí po vypnutí motoru přesně tak jak má fungovat ... ráno když přijdu k vozidlo a otevřu dveře tak stejně svíti i při vypnuté elektrice Service a P .... Nevím co s tím a nechce se mi do servisu s něčím co funguje akorát to něco píše ... Jinak zadní brzdy jsou takové už slabší jsou na výměnu tak mě napadlo jestli to nemůže být tím , Děkuji za odpovědi :)

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Parkovací brzda

Příspěvek od zdeno255 » pon zář 02, 2019 19:26

Diagnostika CLIP

Petr Laz
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 06, 2010 10:36
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Parkovací brzda

Příspěvek od Petr Laz » pon zář 23, 2019 20:40

Nevim jestli ti to pomuze zena me volala ze se ji rozsvitil servis kdyz zaparkovala auto v praci na nocni 12tku rano kdyz prijela sem sel zkouset jak sem se dotkl parkovacky ani sem za ni nevzal obevil se stop. schanel sem diagnostiku v nedeli rano nastesti sem sehnal protoze v pondeli rano auto melo jet na denni 12 tku, zrada byla v noznim spinaci brzdy taky to hlasilo poruchu brzd a nejaky cas byl problem se zapinanim tempomatu. to bylo pred tydnem.
Vymazali se v nedeli chyby a ve stredu se menil spinac opet chyba v pameti takze mazali, zatim klid jen dneska pri prudke zatacce do leva pisknuti a probliknuti servisu
Renault Grand Scenic II 1,9 dci 2003 7 Mist

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Parkovací brzda

Příspěvek od zdeno255 » pon zář 23, 2019 23:11

Bez diagnostiky môžeš vymeniť pol auta

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů