Chyba DF012 - nouzový režim

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Chyba DF012 - nouzový režim

Příspěvek od wimpi » ned črc 28, 2019 20:29

Zdravím,

dneska se mě u GS 2007 1.6i stala divná věc. Nesvítila mě pravá zadní obrysovka a osvětlení SPZ. Ignoroval jsem to, neměl jsem to čas řešit. Sedl do auta, ujel 3km a najednou se rozsvítila hláška ESP prufen a Einspriztzung prufen. Auto jelo jako by na nouzák. Na 6st. jsem jel max. 70km/h, volnoběžné otáčky cca 1000 ot/min. Doma jsem rozdělal a zkontroloval pojistky jak v kabině, tak v motorovém prostoru. Jedna 10A byla vadná. Vyměnil jsem ji a vše složil. Obrysovka a SPZ začala svítit a hláška byla pryč. Bral jsem to za vyřízené. Sedl do auta a jel na nákup. Po 3km se objevila stejné hláška. Ale SPZ a obrysovka svítí dál.

Diag Delphi ukázala Chybu DF 012
- Napájení snímače - obvod 2
- Nesprávné napájecí napětí
- přerušovaný

Nemám páru, kde hledat problém. Díky za rady

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: Chyba DF012 - nouzový režim

Příspěvek od wimpi » stř črc 31, 2019 21:02

Odpovím si sám. Pod chybou DF012 se skrývá závada snímače tlaku chladiva v klimatizaci, škrticí klapka, senzor tlaku nasávaného vzduchu.
Nejde ze 3 kontaktů na kabelu k čidlu klimatizace byl prodřený a dotýkal se klima kompresoru. To jednotka vyhodila jako chybu. Po zaizolováno je vše ok, chyba zmizela. Poradilo ruské a britské forum.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů