Svítí kontrolka Airbagů + Servis

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
renegaded
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 29, 2009 08:34

Svítí kontrolka Airbagů + Servis

Příspěvek od renegaded » stř črc 10, 2019 12:42

Zdravím pánové, na mém Scenikovi II, mi stále svítí kontrolka Airbag + Servis.
Už dříve bylo auto v servisu a tam byl problém zjištěn v konektoru pod řidičovým sedadlem. Stačilo, prostříknout a zase to chvíli jelo. Ale již nějaký čas mi svítí stále, nějak jsem to moc neřešil. Ale teď před technickou bych to chtěl vyřešit a opravit.
Takže jsem šel pod sedačky a ejhle zjistil, že mi pes (štěně) překousalo drátky k předpínačům pásů u spolujezdce. Takže tohle překvapení jsem tedy opravil tím, že jsem překousané dráty znovu propojil. Jaké bylo nadšení, když kontrolka zhasla a zůstal svítit jen Servis, ale cca po minutě kontrolka Airbagů se znovu rozsvítila. Takto se to stalo i několikrát. Tak jsem zajel do servisu na diagnostiku, tam mi smazali předešlé chyby.
Nová hláška je - zkrat ve 2. řadě sedadel u předpínačů. Servisák mi jen tak narychlo řekl, že to bude problém u zadních sedaček v předpínačích. Jen teď nemá čas na opravu. To mi ale hned nedošlo, že zadní vyjímatelné sedadla asi nemají předpínače. Nebo max. nahoře u navíječe, což se mi zdá nepravděpodobné.
Tak teď fakt nevím.
Mohlo by to být např. těmi překousanými dráty, které jsem sletoval a je tam např. jiný odpor a pak to vyhazuje chybu. Ale proč to tedy zrovna nenahlásí chybu u sedadla spolujezdce. Nevím.
Zítra bych se měl v servisu stavit, ale rád bych zjistil od někoho zkušeného, co by to mohlo být. Nějak se mi technik v servisu nezdál.

Předem díky za postřehy.
Scenic II, 1,9 dci, 96Kw, 2007, 6x airbag

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Svítí kontrolka Airbagů + Servis

Příspěvek od berka79 » stř črc 10, 2019 21:44

Na manželčině Twingu tohle občas vyskočí také. Jediné co udělám, tak rozpojím a zase spojím konektor pod sedačkou spolujezdce a závada ihned zmizí. Nevím proč, ale konektor je naprosto čistý, dříve jsem ho ošetřil i kontaktolem, ale prostě někdy o sobě dá vědět. Vyzkoušej ty konektory u sedadel také jen rozpojit a zase spojit. Pokud tedy nemáš ještě někde poškozenou kabeláž od psa.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

renegaded
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 29, 2009 08:34

Re: Svítí kontrolka Airbagů + Servis

Příspěvek od renegaded » stř črc 10, 2019 22:03

Díky za komentář. Bohužel už jsem konektory zkoušel oba dva pod oběma sedačkami. X-krát vyndat a znovu zacvaknout. Už jsem se chvíli radoval, když kontrolka dnes přestala svítit, ale po čase se zase rozsvítila. Hýbat s kabely moc nepomáhá. Spíše to vůbec nereaguje.
Scenic II, 1,9 dci, 96Kw, 2007, 6x airbag

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů