Motor netáhne, špatně startuje a klepe.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jirikass
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 07, 2019 16:51

Motor netáhne, špatně startuje a klepe.

Příspěvek od jirikass » úte kvě 07, 2019 16:59

Zdravím

Před rokem a něco sem koupil grand scénika 1,6 2008 benzin/LPG 250 000km
Hned od první jízdy se mi zdál strašně línej jak na plyn tak na benzín(porovnání s jedničkovým scenikem 1,6 )
v celém rozsahu otáček to bylo stejný žádný zabrání někde u 3000ot spíš naopak.Ale naučil jsem se stím jezdit
a spotřeba 7,5 plynu (90% jízd je po státovkách ) Postupem času se cca po dvouch měsících rosvítí kontrolka emise
a po pár kylometrech zhasne.Občas mi to při startu ukázalo že mam maximalní hodnotu oleje i když sem měl na pul měrky.
Pak se mi začlo stávat že po startu studený motor trošku vynechával,netáhl, a
poškubával se ale jen tak minutu dvě a pak jel. Asi před půl rokem sem si sám měnil rozvody a jinak jsem na
autě nic dalšího nědělal a jen jezdil. Včera jsem chtěl nastartovat a nic motor se jen točil a vůbec neměl snahu
chytnout po přidání plynu chytl hned a tak jsem vyjel do práce při každém sundání nohy z plynu se mi zdálo že
auto nebrzdí motorem tak jako vždy ale pc ukazovalo nulovou spotřebu při zastavení na křižovatce občas zdechlo
(start jen s plynem)dojel jsem do práce auto zchládlo když sem pak večer startoval že pojedu dom tak zase jen s
plynem ale ještě začlo dost hlasitě klepat kovovej zvuk kterej neustával pravidelnej jak ventyl nebo něco lehkýho.
Auto vůbec netáhlo ale nijak necukalo jelo hladce jak (houba) asi po 15 minutách přestalo klepat ale stále netáhlo.
Ráno jsem nastartoval a zase kovové klepání. Pripojil jsem ho na clip a jediná uložená závada byla špatné emise.
Závadu jsem vymazal auto chytlo i bez plynu a neklepalo!!.První lambda litala od 100-900mv a druha lamba pomalu vylezla
na 800mv a tam se držela teplota vody 87° Po pár minutách jsem to zkusil prošlápnout až k 5000otáček ozval se zase
kovovej zvuk ale tentokrat ne pravidelnej ale spíš jako když se vysype hromada šroubků do plechovky auto zdechlo
a už nejde nastartovat s plynem občas škytne ale nechytne.V clipu se uložila chyba dvou cívek 2 a 4 myslím.
Vytahl jsem cívky v prvnich dvou byl olej. Všechny svíčky jsou suchý ale černý bez nějakých škvarků. Poznám nějak lehce
jestli přeskočil řemen o zub ? má nědo nápad co by s tím mohlo být.. ? zatím zkusím cívky svíčky a pak asi servis

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů