Scenic 2 1.9dci 120ps, 2004, elektrika a hodně toho co nejde :-(

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
roman.kv
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 18, 2019 10:22

Scenic 2 1.9dci 120ps, 2004, elektrika a hodně toho co nejde :-(

Příspěvek od roman.kv » pát led 18, 2019 12:25

Koupil jsem si scénika s klepajícím motorem. Jsem člověk co má rád Renaulty jako i všeobecně a na autě udělám snad cokoliv.. Mám osobně 3x clia sport.....ale k věci. ze scénika jsem vyndal motor a bohužel nebyl čas, tak jsem motor generálkoval 7měsíců, ale nezadekloval jsem motor u stěračů a nechal jsem tam baterku a nateklo do pojistkové skříně vedle baterky. Náhodou jsem si toho všimnul, že tam něco cvaká. Pojistkovka celá pod vodou. Ok nechal jsem vysušit. Po nainstalování motoru jsem zjistil, že nejde přístrojovka (cela). Pak jsem zjistil, že pojistka v pojistkovce úplně dole prasklá(nesvítilo osvětlení a nestartovalo). Po výměně motor začal startovat, ale suchej motor než chytne... po desátým startu to přestalo startovat a začalo spouštět větrák chlazení motoru, přestal až po odpojení baterie... po dlouhém bádání a kontrolování jsem zhodnotil pojistková skříň (ta s relátkama) v motoru. Z vrakoviště Hořovičky koupeno podle čísla jinou za 2500,- ( ale byl na tom jejich nápis 2.0 16v prý je to jedno). Motor naskočil....motor má najeto cca 2tis je ok, když jsem auto kupoval má mít najeto 140tis ( motor byl jako by měl najeto 300tis)... ale občas s tím jezdím, tak jsem dal dohromady seznam všeho co nejde a nechce se mi věřit, že to vše je o tom to jako opravovat... mi přijde, že je problém někde jinde centrálně.
Kontakty na baterce jsem kontroloval pojistky všechny ok
Nejde:

-Přístrojová deska komplet ...ani blinkry necvakají, ale aspoň blikají :-) > (opravit? do toho Kladna?)
-ventilátor topení (zadní vyhřívání okna fyzicky jde, kontrolka nikde nesvítí.. ac nejde, nesvítí, ale klima není naplněna) > (ten odpor pod přístrojovkou?)
-ruční brzda (ani ta kontrolka na ní nesvití) > (nevím jak opravit možná celé to ovládání s tím tlačítkem?)
-okno u řidiče nejde ( ostatní jdou a i naprogramovat, aby fungovaly bez sekání) > (Motúrek okna? tlačítko?)
-ostřikovač nejde stěrače stírají > ( motor ostřikovače?)
-pro vypnutí motoru musím zmáčknout dvakrát tlačítko start/stop aby motor zhasnul > (nevím jiná čtečka funguje stejně)
-po 10ti dnech odstávky vybitá baterka ( hřeje se horní žluté relé uvnitř za ovládání světel.. nevím k čemu je) > (forum říká že snímač vačky?)
- dnes napadl sníh ... tak jeste nejde abs a asr :-( > ( možná pomůže 5l benzínu,,,, tak asi podpálit)



Mám toho tak nějak už plné zuby a nevím jak a kde opět začít... budu rád za nějaké jasné rady. Přijde mi divné, že by to vše odešlo tím, že to celé dlouho stálo...možná opravím přístrojovku a ní je vše ostatní závislé…..těžko říct

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů