Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
skorpik2
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 31, 2018 20:18

Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Příspěvek od skorpik2 » stř říj 31, 2018 20:31

Zdravím. Mám problém s ventilátorem topení u Scénika :/

Začalo to tento týden. Problém spočívá v tom, že už je úplně nefunkční, ALE - začalo to dělat tak, že ventilátor občas naskočil, když jsem vjel na nějaký ten výmol. Četl jsem o předřadném odporu, co je u ventilátoru, ale to (myslím si), že by nemuselo být, protože když ventilátor naskočil, tak všechno fungovalo jak má. Regulace otáček odpovídala na slovo. Když jsem dal vyšší stupeň, šel hned na vyšší, nic nehaprovalo.. Spíš to bylo něco, jako by někde nedosedal kontakt.. možná je to i ten odpor.. nechám si ale raději poradit od zkušenějších :), kam se tedy podívat a co prozkoumat. Nejsem autoelektrotechnikař :D, ale jsem elektronik, takže přeměření různých věcí není problém. Pojistka je jinak v pořádku, ale proud jsem na ni ještě neměřil, teď jsem dojel domů z Němec a zítra se chci na to mrknout.

Děkuji předem :)

Majlo01
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 12, 2021 20:12

Re: Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Příspěvek od Majlo01 » ned zář 12, 2021 21:02

Ahoj mám ten istý problém v čom bola chýba ako si ju odstránil?

tonda904
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 16, 2018 20:42

Re: Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Příspěvek od tonda904 » čtv pro 23, 2021 19:16

Taktiež mám teraz tento problém ale skúšal som ventilátor na priamo tak ide fajn....bude to odpor ventilátora alebo panel ovládania... automatická klimatizácia....alebo keby mal niekto elekt. Schému ťa by pomohla

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 589
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Příspěvek od moucha tse-tse » čtv pro 23, 2021 22:26

Ten topny odpor je ze smeru od kasliku v pristrojovce.. pred spolujezdcem. Mozna kaslik dolu a uvidis ho na tunelu.. . Kdysi jsem to delal.. svorkovnice na jeho privodu je znacne poddimenzivana, mel jsem ji rozteklou.
Misto stare jsme dali novou svorkovmici na stejne misto, jen ale se silnejsima fastonama.. kolem tech 6mm..
Pak se podivat jeste na spoje na odporu...muze to byt vyhrate s chybejicim cinem..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

scenic II
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 12, 2017 20:33

Re: Nefunkční ventilátor vnitřního topení.

Příspěvek od scenic II » úte zář 13, 2022 19:27

Ahoj chlapi, mam problem na scenicu 2 1.9dci manualni klima ze kdyz otocim na 4 stupeň prestane fungovat. Podle fora je to odpor ale ted se mi stalo ze zacal ventilator vrcet jak kdyz lopatky o neco chytají. Na jednicku je to slyšet lehce ale i tak je to nepříjemné ale dvojka a trojka uz je katastrofa. Pry je umisten někde pod palubovkou u ridice a je potreba sundat cela palubovka. Chtěl jsme se zeptat jestli je rozdíl ventilatoru u benzinu a nafty a jestli je rozdil mezi automatickou a manualni klimou. Zda jsou stejne konektory na tech ventilatorech. Po případně zda by si nekdo z vysociny nechtel privydelat pac se do toho doma asi nechci poustet.. Dekuji za odpoved.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů